Život u Dijaspori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Puno ljudi je otislo, pa se vratili praznih dzepova, a ima i onih koji su se jedva vratili u svoju drzavu.
Uzmu pasose, pa ovo - ono, bilo je toga... Treba biti i pametan po tom pitanju.
Praznih dzepova se vrate oni koji ne zele raditi sale. I bez srednje skole i bez stranog jezika odlaze ljudi i donose kuci fine pare i to govori da se moze. Bez jezika je tesko prilagodit se okolini i pricati opsirnije i to stoji ali bas danas ima svakakvih podataka na internetu i mogu se izvuc korisne informacije, onu osnovnu razinu komunikacije se moze naucit prije nego se ode.. Vise te ljudi cijene kad znas njihov jezik, ma samo da se trudis da naucis, jos ako dodes s tim osnovama, ma vrh haha jer takvi poslodavci to cijene, odma on tebi moze sve opsirnije rec, objasnit,zadat zadatak, druga si uloga..
Eeehhh daa, sto bolje jezik ucit ali biti svjestan toga da kakav si radnik bio tu biti ces i tamo i da ako nisi bio snalazljiv u svom mjestu, tesko da ces tamo ali tamo bar imas motivacije kad osjetis napredak, kako po odnosu tako po placi :)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Praznih dzepova se vrate oni koji ne zele raditi
Ne bih se slozio sa ovim. Ja sam mislio na one prevarene ljude koji su otisli radit, pa ih ispalili. Vjerovatno me nisi razumio sta sam mislio reci.
Ne treba trčati pred rudu.
Masa likova ide preko neta na nekakve poslove, preko neprovjerenih informacija, i oni to rade iz očaja, pa budu ispaljeni. Ne zbog toga da ne zele raditi, nego zato sto vjeruju svemu sto pise na tom istom internetu.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Ne mogu ti uzeti ono sto je od Boga dato,hahah..odvjetnika po sluzbenoj duznosti :)
Sinoc razgovaram sa svojom jedinicom...i pocela mala o Irskoj
Grom iz vedra neba!!!!
Tako da sam danas najslicniji....zalosnoj sovi :zvezda::
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Svabo te nece sigurno zajebati ;)
Nebi se slozio. Poznanik jedan se vratio iz minhena sa dugom, propala mu firma de je radio, eee svabi u minhenu propadne firma.. tako da mi se sve vise i vise dokazuje da polako svuda u svetu postaje kao i kod nas. Moja zena radi za Amera, isto sranje samo malo lepse zapakovano. Btw oce i nasi tamo da te zeznu al opet lakse ces posle nasem da j mater nego svabi :D :D :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: chika Bika

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Poznanik jedan se vratio iz minhena sa dugom, propala mu firma de je radio, eee svabi u minhenu propadne firma..
Nemoj te price iz brijacnice za zene.
Tema se vrti oko zivota u dijaspori i nije lijepo komentarisati, ako nisi licno zivio i dozivio.
Vjerujes poznaniku na rijec! Mozda je poznanik prokockao sve sto je zaradio, pa se jos i zaduzio, a vadi se na pricu da je nekom svabi propala firma u kojoj je radio!
Firma moze propasti, al' radnicima ne smije da fali ni cent od zaradjenog, pod uslovom da je firma registrovana, a radnik prijavljen.
Nije to Balkan, pa da vlast boli neka stvar za radnicima.
 

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Nisam napisao nista u sta nisam siguran. Ziveo i radio u Pragu. Sad zivim i radim u Srb i bolje prolazim nego u Pragu i bilo gde da sam radio preko... U Pragu sam imao veze, sve, brat i otac idalje tamo zive i rade, otac drzi auto servis brat radi u kontinetalu, ja o5 bolje zivim od njih... kao sto rekoh vec kako kome upadne kasika u med...btw od poznanika zena i deca su i danje u njemacku, primaju 1200 e nekakve pomoci il sta vec. Al ima kredita za kola trte mrte i eto ti duga ;)
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.673
35.007
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Normalno da se moze desiti da firma propadne al tesko da radnik nece dobiti svoje
btw od poznanika zena i deca su i danje u njemacku, primaju 1200 e nekakve pomoci il sta vec. Al ima kredita za kola trte mrte i eto ti duga ;)
Zivjeti u Munchenu na stanu a da samo jedno radi je nemoguce,uz to jos kredit za auto,ma daj me nemoj :D
I sta je on sad ostavio zenu i djete da budu gore a on ce u hr/bih/srb raditi i njima slati novce za stan i auto?
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
jaooo kad pocnemo mesati pičke i jabuke.... tih lovacki prici sam se naslusao ali moram priznati da sam neke i doziveo i to uvek od "nasih" ljudi...danasnji odlasak se razlikuje pomalo od odlaska za vreme YU... danas manje vise odlaze skolovani ljudi, nebitno jesi visoko ili nisko skolovan...danas ljudi odlaze barem ovde u irsku sa nekim predznanjem eng jezika, to uvelike olaksava....danas ljudi odlaze komplet sa porodicama, pre je gastarbajter slao kuci DM , danas ne...danas ljudi odlaze zbog ekonomske situacije ali i politicke(necemo se lagati)....znam par ljudi koji su dosli vamo, takodjer ima i forumasa(necemo ih imenovati:D)... koji su mislili da je ovde med i mleko, i da za spavanje na poslu dobijes punu saku zlatnika...eee nece biti... prvo se malo napapas:poop: ali i to zavisi od covekove sposobnosti koliko dugo ces da papas i onda kada si poslozis sve kako treba, krene eksplozivni uzlet ka gore/boljitku...ali opet se manje napapas nego tu dole...jedan mladi bracni par mladji od mene 10ak god sa dvoje dece, fino im je ovde i sve 5 ali i dalje prezivljavaju , ja im dam par saveta kako i sta da urade... oni nece... njima se neda...njima je glupoo...i onda oni odu dole i pita ih neka obitelj sa decom kojima je voda dosla do nosa da im daju par saveta kako je u irskoj... i sta mislite sta ce ovi reci...
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Moj pokojni dida otisao je u njemačku s srednjom školom kao propalica od 19 koji pije konjak u parku..radio 33godine i napravio najbolju kucu u gradu. Kad je dosao iz njemačke i zaradio mirovinu.otišao na onaj svijet.. Niti 1god nije mogao zivot u kuci koju je gradio 30godina.to je zivot
Al ono sta zelim rec.. Imao je 2 brata s fakultetima a on je bio "propalica", svi su umrli a jedino je moj dida ostavio nesto iza sebe iakk je jedan od brace osnovao jedan hrvatski respektabilne rukometni klub koji je igrao finale euro natjecanja.. Al nije sad situacija kao prije. Imao je samo za kartu u jednom smjeru. On je zivio gore a za odmor dolazio u hr s materijalom i novcima radit tu kucu i napravio je svemirski brod za to vrijeme... Al danas ne mozes ni u njemačkoj to vise.. Napravit kucu u hr s lovom koju za radis tamo.. Druga su vremena
 
Poslednja izmena od urednika:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Sve zavisi od o
To je kad ljudi idu raditi kod nasih sefova pa tako zavrse,ako ces za nase raditi onda ne trebas ni ici van :)
Svabo te nece sigurno zajebati ;)
Prije nekoliko tjedana nagovori mene zet da odemo u posjetu nekom njegovom kolegi, uglavnom dosli mi tamo kod njega, a on inace zivi sa 4 njih u jednom stanu, sve tako nasi ljudi, i bila tu je neka cura iz posavine, i tamo vamo kroz pricu, radila u restoranu kod nekog naseg lika, i tako prvi mjesec nije dobila platu, i jos na kraju da potpise ugovor za stalan posao, lik joj rekao da moze dobiti ugovor samo ukoliko mu dadne da ::sex::, tako isto jednog sto sam upoznao prosle godine, mozak je 3 mjeseca razvozio pice isto u tako nekom restoranu sto jedan hrvat drzi, i ovaj mu centa nije platio, ima milion takvih slucajeva i prica.. vrlo vrlo zalosno..

A i oni koji dodju, gledam ih... i ono para sto zarade.. popiju za jedan vikend, i za putnu kartu za nazad si moraju uzajamiti novce.. balkan mentalitet

Opet, kada pogledas.. imas ljudi koji imaju sansu, a ne uspiju nista od te sanse napraviti, a opet imas osobe koje stvarno su zasluzile i na kraju takve nepravde im se desavaju.. takav je svijet.. pun nepravde.. samo se treba boriti dalje...
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Nije sve za svakoga, nemamo svi iste stavove i nismo isto prosli i osjetili..
Neki mozda da bolje ni ne odu nego da odu pa da pricaju kako ne valja kako ie ovo kako je ono i dalje sire strah a bilo im je lose jer nisu snalazljivi i ne znaju se snac.. oke dogodi se da se firma zatvara i da je u raspadu, dogodi se i kod naseg da te izvalja ali brate mili ja gledam.svog starog, on je i takvim naplacivo, sta god da je poduzeo naplatio je i sta je bilo nakon toga? Sutra dan ustajanje i od baustele do baustele bez skole, bez znanja engleskog i bez njemackog. Dodje covjek na baustelu i poceo pokazivat i rukama i nogama i skontali ga da oce radit (svabe), dali mu priliku i covjek pokazo sta zna i osto radit..
A sta je trebo? Spustit glavu uzicat za kartu i doc kuci i pricat svakome da ne ide u njemacku da je ovako da je onako... Sve je to do nas, koliko si snalazljiv.. samo ne treba biti uplasen i ne treba ici radit na crno da se nebi opekli pa poslje s*ali a sami si kriivi ;)