Život u Dijaspori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.11.2018
16
73
13
Pozzz evo ja sam 3 mjeseca u Berlinu super se snalazim pa ako ima tko od nasih nek se javi da se malo "opustimo"
Pozz druze,super da si se snasao.Reci mi kako je u Berlinu? Ja sam imao prilike biti u Minhenu jedno vreme i ici kroz Bavarsku ali kazu da je taj drugi deo susta suprotnost. Planiram da posetim Berlin prvi put kad uhvatim slobodnog vremena.Mozes li mi reci neke svoje prednosti i mane u zivotu tu koje si do sad uocio?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Biroden
12.07.2018
13
30
13
24
Pozz druze,super da si se snasao.Reci mi kako je u Berlinu? Ja sam imao prilike biti u Minhenu jedno vreme i ici kroz Bavarsku ali kazu da je taj drugi deo susta suprotnost. Planiram da posetim Berlin prvi put kad uhvatim slobodnog vremena.Mozes li mi reci neke svoje prednosti i mane u zivotu tu koje si do sad uocio?
Pozz druže,nisam imao priliku biti u munchenu ali sam cuo od decki koji tamo zive da su jako skupi stanovi,ovdje je stan od 60 kvadrata 400eura+režije oko 100eu,javno prijevoz je super tocan i super povezan,dosta toga se ima posjetiti i viditi,zavisi sto tko zeli,cuo sam od puno ljudi "u Njemackoj nema kafenisanja,restorana itd" mogu ti rec da je u puno restorana jeftinije nego kod nas i vece porcije ako te jos sto zanima pitaj ;)
I mana je sto ja radim sa starijom ekipom pa nemam vutrice a jezik bas neznam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igetthebag

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
i ja na jugu bavaria, ako dolazim u berlin javim se,ima dobrog sisa tamo
u berlinu slave slj godine 30godina pada berlinskog zida tako da ce stalno raditi muzeji, manifestacije koncerti, i da ima najvise vege restorana, uglavnom grad za svakako posjetiti
 
08.11.2018
16
73
13
Biroden hvala na odgovoru druze.Jeste u Minhenu su bas skupi stanovi,a tome su pre svega doprineli neinformisani ljudi koji su stizali sa svih strana.Vidis ljudi su 24/7 slusali da u Minhenu nema stanova,da trebas biti srecan ako imas sobicu itd cak i kad nije tako bilo.I onda kad su stizali nudili su se da placaju nerealne cene iznajmljivanja samo da bi nasli mesto za zivot.A hvala bogu ni svabe nisu glupe pa su brze bolje naucili da odma stave duplu kiriju jer znaju da ce se neko javiti ko nije upucen.I tako je doslo do stadijuma da ti maltene nije cudno kad vidis oglas za sobu u Minhenu za 300-400 evra ili garsonjeru za 500-600.Jbg,sami su to napravili.A i u grad stize stalno mnogo novih ljudi pa je i to zeznuto.Mada,mogu ti reci da se to sve zaobidje,znam po sebi.Ako znas da trazis sigurno neces dati 600 evra za garsonjericu.Ali onda ne gledas one nalozene agencije nego sam treba da znas gde da trazis.Ta tvoja kirija je dobra za tu kvadraturu.To da nema kafenisanja i restorana to je najveca laz posle nema posla to sam isto video.Reci mi kako si se ti privikao,sta ti je najteze nekako da prihvatis? I kakva je ekipa s posla,kako su te prihvatili?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Biroden

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
neznam, tesko je vani u pocetku, poslije bude lakse kad se naviknes i naucis neke stvari.
pogotovo jezik jer inace te ne dozivljavaju bas previse, auslender.
budes frustriran ljut tuzan razne emocije.
ja ni nisam htio u munchen, bolje kako kazete malo dalje...i jeftinije.
blizu freisinga je i flughafen, i tamo ima potraznje, moras imat ugovor o zaposlenju neki traze i 3 zadnje mj liste plaće
treba biti samo uporan, gnjavit bit dosadan.
jedna agentica mi je rekla na arbeitsamtu da sam joj anoying, jebga stara to ti je posao:):D
 

chika Bika

Aktivan Član
10.10.2016
48
299
53
36
i onda te proteraju i u najboljem slucaju dobijes zabranu ulaza 10 godina :D

ma miki maus prica ,kao protjerivanje, kak ce me protjerat kad sam eu gradanin , di ce me proterat u saudijsku arabiju :D...
pravo je u svakoj drzavi isto (postoje nijanse al manje vise to je to , sve je to nasljedstvo rimskog prava , plus sto nasi kopiraju sve zakone sa zapada ,konkretno u rh je od slova do slova prepisani njemacki zakoni) cak su ovdje fleksibilniji nego ona nasa retardirana murija u rh

imo sam slucaj di sam pomagao kolegi preselit stvari iz stana , i bila je nekakva ograda zastitna na cesti zbog gradilista , mi smo tu rampu otvorili da bi lakse mogli iznositi stvari kroz podrum zgrade... da bi tu naiso neki psiho slucaj i namjerno zatvorio rampu , na sto sam ja reagiro da otvori , da radimo jos uvijek... i baja se uzpjenio kao sta vi auslenderi ni neznate pricat kak treba bla bla znaci razumijes smisao njegove price. na sto sam ja burno reagiro , kolega malo manje ali kad je vidio da sam ja krenio prema njemu pridruzio mi se. tu je on zavrsio na podu i dobio laganu cipelarku nista posebno.... situacija se odvija na sred ulice u sred bijela dana , i naravno neko je pozvao policiju ... u meduvremenu je naci-baja uvatio maglu a nas dva ostali dalje iznosit stvari . policija je dosla i normalno popricala s nama i sve zapisala , stvarno su bili ok i pristojni... to je bilo prije 3 g , tad sam bio mozda 1 g u njemackoj , do dana danasnjeg nista nije doslo a nece nista ni doci , garantiram!

meni je to nevjerojatno kako ljudi nisu upuceni u svoja prava , znaci kad je policija vidila ko je tu koga isprovociro i sta je bilo , sve im je bilo jasno , vjerojatno su se i smijali kasnije u autu kako je baja popaso cipelcug hahah

strah vinograd cuva stari moj !
pozdrav drz se i nedaj na sebe jel ce to stalno neko iskoristavat!
 
12.07.2018
13
30
13
24
Biroden hvala na odgovoru druze.Jeste u Minhenu su bas skupi stanovi,a tome su pre svega doprineli neinformisani ljudi koji su stizali sa svih strana.Vidis ljudi su 24/7 slusali da u Minhenu nema stanova,da trebas biti srecan ako imas sobicu itd cak i kad nije tako bilo.I onda kad su stizali nudili su se da placaju nerealne cene iznajmljivanja samo da bi nasli mesto za zivot.A hvala bogu ni svabe nisu glupe pa su brze bolje naucili da odma stave duplu kiriju jer znaju da ce se neko javiti ko nije upucen.I tako je doslo do stadijuma da ti maltene nije cudno kad vidis oglas za sobu u Minhenu za 300-400 evra ili garsonjeru za 500-600.Jbg,sami su to napravili.A i u grad stize stalno mnogo novih ljudi pa je i to zeznuto.Mada,mogu ti reci da se to sve zaobidje,znam po sebi.Ako znas da trazis sigurno neces dati 600 evra za garsonjericu.Ali onda ne gledas one nalozene agencije nego sam treba da znas gde da trazis.Ta tvoja kirija je dobra za tu kvadraturu.To da nema kafenisanja i restorana to je najveca laz posle nema posla to sam isto video.Reci mi kako si se ti privikao,sta ti je najteze nekako da prihvatis? I kakva je ekipa s posla,kako su te prihvatili?
Privikao sam se maloo teze na gradski prijevoz dok se nisam ufurao Uban,bus itd,a najteze mi je prihvatiti da sam daleko od svojih "starih prijatelja" ali ovdje svaki dan stvaram neka nova prijateljstva,sto se tice kolega s posla ljudi su odlicni drustveni,komunikativni,svako ceti pokazat stvari koje pitas jer ipak mi je prvi put da radim pokrivanje krovova ali kako oni kazu"super napredujes"