Žutenje novog rasta???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Imam lemon skunk biljku koja je u plantellinoj zemlji za rasadu s perlitom i ostalim sranjima ali ipak poćelo mi žutit novi rast i to samo novi a stari listovi su zeleni i lijepi,sve internode su svijetlozeleno do žute boje i sad me zanima u čemu je fora ph zemlje je oko 6,5 zaljevam sa vodom iz pipe kojom je snižen ph s ph minusom na oko 6,5 - 6,3 minimalno u biti idealni uvjeti,mislio sam da je nedostatak nekog elementa pa sam zagnojio bio ali nikakve reakcije,biljka raste malo sporije doduše ali raste i jučer sam ju našprico sa gnojivom za list samo jednom,gnojivo je sljedeće:profert folijar razmišljo sam da isperem zemlju ali neznam koji ph vode da namjestim i dal da dodam peroksida u ovdu ili nešto ajd mi molim vas objasnite jer nebi da mi krepa lemon skunk ljudi...pomozite
Evo i slika:http://img216.imageshack.us/gal.php?g=fotografija0174.jpg
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ako ti žuti samo novi rast fali ti neki imobilni element: Željezo. cink, sumpor, bor mangan... uglavnom neki od mikroelemenata. pogledaj si sastav gnjojiva jel ima sve to.
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
to me i hebe što imam neko gnojivo i na njemu nepiše sastav osim dušika fosfora i kalijuma,a ovo lisno gnojivo sadrži sve to skupa ali neznam koliko često smijem gnojit i dal se može pregnojit biljka preko lista???
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ma ako ne piše nista drugo osim NPK onda valjda ni nema mikroelemenata jer sam 100% siguran da ima mikroelemente s tim bi se pohvalili. Nabavi neko bolje gnjojivo asap. Za folijarno gnjojenje neznam ali definiteivno nebi pretjerival s tim, samo znam da nema šanse biljku održavati hranjenjem samo preko lista jer nemože primiti niti frakciju hranjiva kao preko korjena.
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
SuperAngel je napisao(la):
Ma ako ne piše nista drugo osim NPK onda valjda ni nema mikroelemenata jer sam 100% siguran da ima mikroelemente s tim bi se pohvalili. Nabavi neko bolje gnjojivo asap. Za folijarno gnjojenje neznam ali definiteivno nebi pretjerival s tim, samo znam da nema šanse biljku održavati hranjenjem samo preko lista jer nemože primiti niti frakciju hranjiva kao preko korjena.
onda sam osuđenza neko ljuto gnojivo,a ja bašreko da je ph
a jbt ajd fala puno!pozz
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ako ti je 6.5 ko što kažeš.... to je savršen pH, tu zemju i ja imam i super je, neznam šta drugo bi te moglo mučiti
 

Gilgamesh

Aktivan Član
11.03.2009
61
0
0
44
Ta plantella ništa nevalja.
biljke su bile duplo manje nego
one koje su rasle u Terra magmi.
U tu plantellu su izmiješali sve živo,
a to cannabisu očito smeta.
Dok sam presadio biljke u terra magmu
odma su počele super brzo rasti i dostizati
ostale. Bježo sam ujutro po terra magmu
da ih presadim ko da je smak svijeta.
Sad pogledaj koliko je velika biljka i koliko
zemlje ima. Korijen još nije sve popunio,
niti je svu hranu potrošio, a već problem.
Preporučam da ju presadiš u terru.
i ako budeš presađivao tada napuni teglu
do vrha, više zemlje ćeš imati = manje problema.

Da i koja je to voda iz pipe?
Ako je iz gradskog vodovoda, tada vodu
trebaš ostaviti da ostoji bar 24 sata, zato
jer se u njoj nalaze klor i flour, što su
otrovi. Ja ne zalijevam sa tom iz vodovoda.
Ako je netko čitao knjigu
Prirodni Lijekovi -Kevin Trudeau zna o čemu pričam.
Najbolje je da zalijevaš vodom
iz pumpe, bunara, kišnicom ili možeš
kupit destiliranu i u jednolitrenu ili
dvolitrenu bocu uliješ 3/4 destilirane
i 1/4 obične vode sa bunara.

:sun2:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
evo sad bio nabro masu kopriva svježih pa ću napravit tekućinu za zaljevanje i da vas pitam stavit ću unutra grijač akvarijski i pumpu za kisik to će pomoć jelda,kolko dugo da ostavim koprive u vodi???ajde savjetujte
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ima nešto u tome što kažeš Gilgamesh za Plantellinu zemlju(BALKONIU). Nema veže to da je 5komponentna meni se činila po sastavu pregnojena pa sam je još razrjedil sa oko 20% pjeska i stiropora+ malo ju je bolje prozračilo i poboljšalo otjecanje vode. Sve super uglavnom sve sjemenke probile zemju i rastu savršeno. Zaljevam s običnom odstajalom vodom iz pipe.

Ak ti nastavi žutjeti isperi zemlju sa 3 volumena vode pa vidi kako reagira.
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
jebiga ne jebe mene zemlja,nego to što je taj lemonskunk jeben totalno...svai ***** mu smeta,imosamdomaćica koje bacišu pijesak pa če rast jebote a ovaj,te mu ph treba te mu ovakva zemlja,te ova i ona gnojiva,imam feeling da je genetika toliko jadna u smislu opstanka da to svijet nije vidio.ali jbg počeo sam vani gerila sajt,odnjeo 6 komada 4 churcha i 2 limuna i još imam par churchova i limuna za odnjet i u rezervi još 4 limuna sjemenke,i masu domačica koje treba zasadit negdje al nisam se još odlučio za sajt,danas sam kupio gnojivo koje sadrži mikroelemente pa sam zagnojio sa tim i mislim da če to riješit problem a kako sam reko biljka je super rasla dokje bila pod lampom a kad samju odnjeo van i topiro valjda sam ju malo šokiro i otada je počelo žutenje,nadam se da če se ispravit ili ču mjenjat ph vode i presadit u negdje vani gdje ima gomilu prostora za korijen,a bašsam se nado na balkonu jednu odgojit!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Vjerovatno si s tim topiranjem zafrknija stvar,ako je več vani pa šta če joj topiranje,lst i ostala čuda.Vani bar prostora ima pa neka raste kako joj po volji.Nadam se da če dobro završiti :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Ma evo danas sam ju pogledo,to je neki nutrient lock,samo neznam od čega nisam ju ni gnojio bio,pomislio sam stvarno da nema dovoljno mikroelemenata,jučer sam ju zagnojio s dobrim gnojivom ali ništa,i dalje nekroza,sad mi ostaje da ju baš liječim s posebnim onim dodatkom željeza,da lijepo pozeleni lišće,ili da ispirem zemlju i mjenjam ph vode koji je sad oko 6,5,šta vi mislite ljudi???
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ajd ljudi koja je procedura s tim ispiranjem,kolko litara vode i jel ide šta od tog peroksida u vodu ili ostalih sranja,više mi je pun ***** svega...jebote i lemun skunk i sve,ako budem imo takva sranja sa ostalim biljkama popizdiću naskroz,ajde da su barem stavili ovi iz greenhousa na sajt šta biljka voli,koji ph zemlje i ostala sranja al ne ljudi sjebite se dok sadite totalno!