Žuti listovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ostavi ih, dok god su mekani na dodir. Skidaš ih tek kad se osuše. Vrše oni svoju funkciju i dalje ;)
 
22.05.2015
35
9
8
Pozz ekipa, evo da ne otvaram novu temu. Zaci radi se o listovima, posprico sam biljke sa vodom u sprici i to bas obilno, neznam koji me vrag natjerao na to, biljke su u vege, i spricao sam kad se ugasila lampa znaci imale su 6 sati mraka, problem je sto je sad 1/3 listova nakon toga postala crispi, kao da su suhi, a neki su i dobili fleke po sebi :( , neznam sto mi je to trebalo. Zanima me ima li kakvo rjesenje za moje biljke, otrgnut te listove, pustit tako, nesto trece...? Hvala
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Pozz ekipa, evo da ne otvaram novu temu. Zaci radi se o listovima, posprico sam biljke sa vodom u sprici i to bas obilno, neznam koji me vrag natjerao na to, biljke su u vege, i spricao sam kad se ugasila lampa znaci imale su 6 sati mraka, problem je sto je sad 1/3 listova nakon toga postala crispi, kao da su suhi, a neki su i dobili fleke po sebi :( , neznam sto mi je to trebalo. Zanima me ima li kakvo rjesenje za moje biljke, otrgnut te listove, pustit tako, nesto trece...? Hvala

Nije to zbog spricanja sa vodom .Ja to radim kroz cijelu vegetaciju i nikada se to nije dogodilo.
Ventilacija biljke osusi za 6 sati i kada se lampa upali one su suhe u spremne za suncanje...mozda su tvoje bile mokre kada se lampa upalila.
Inace dobro je osvjeziti biljke prije spavanja,pogotovo u vege fazi:)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ma htjedoh napisati i sam,treba dobra ventilacija da to posuši ...no,poto se desilo,vjerovatno je nema.A to je već drugi par opanaka.
 
22.05.2015
35
9
8
Nije to zbog spricanja sa vodom .Ja to radim kroz cijelu vegetaciju i nikada se to nije dogodilo.
Ventilacija biljke osusi za 6 sati i kada se lampa upali one su suhe u spremne za suncanje...mozda su tvoje bile mokre kada se lampa upalila.
Inace dobro je osvjeziti biljke prije spavanja,pogotovo u vege fazi:)


Moguce, meni je samo ventilator radio u boxu, tago da je vlaga rasla i do 90% tad kada sam spricao, a izduv odnosno turbina je ugasena dok lampa neradi, vlaga nije imala kuda i to je to.
 
27.12.2015
32
13
8
28
Dobar dan zelim , nov sam ovde iako vas dugo pratim (ne registrovan) ,ovo mi je prvi post. Nadam se da cu ga dobro odraditi.
Rec je o mom drugom uzgoju. Biljka je u fazi cvetanja ne znam tacno koliko dana posto ih i ne brojim , problem je nastao pre 3-4 dana kad mi su mi se 2 lista pocela zuteti. Biljka je dobijena iz semena , zemlja je Florabella (pomesana sa stiroporom) , djubriva: slavol (za koren) i plantela cvet. Voda je cesmovaca . Sijalice 3x 6500kelvina za vege i 3x 2700 za cvet . Nadam se da cu uspeti slike da postavim.
Procitao sam pravila koristenja foruma , i ako sam sta lose napisao nije bilo namerno i neka me neko obavesti.
IMG_20151227_125359_347.jpg IMG_20151227_125422_067.jpg IMG_20151227_125439_388.jpg
 
27.12.2015
32
13
8
28
Daljim iscitavanjem foruma i teksotva sam dosao do zakljucka da joj fali Azota (N) . Sad sledece pitanje Da li u Plantela Cvet nema dovoljno azota (koristio sam pola doze) znaci dali treba menjati djubrivo ili samo pojacati dozu . I jutros sam radio ispiranje da vidim oce li zivnuti malo. Pomalo me hvata panika , ako ne uradim nesto propasce mi biljka a jedinica je tako da </3
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ako si dobro flushao, pusti sad da se posusi zemlja. Sljedece onda zaljevanje idi sa pola doze crvene plantelle svako drugo zaljevanje pa vidi kako ce se ponasat. Ima crvena plantella dovoljno N. Osim ako ti PH nije skroz krivi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bigsmille
06.04.2016
5
0
3
39
Pozdrav ekipa. Pošto sam novi ovdje trebam informaciju ako mi može neko dati. Imam biljke stare vec mjesec i pol dana i cijelo vrijeme su bile u manjim saksijama na prozoru u kuci i sad sam ih iznio na tavan u kuce pod dvije lampe hps 400 i 250 wat. Koristim kante od 12 lit i zemlja je plantela nemijesana nisabilo cim osim sto sam stavio hidrogel. Temperatura se krece od popodne oko 30 i vlaga oko 25- 30 a nocu temp 26 a vlaga oko 50. Sijalice palim od ponoci od 02:00 pa do 20:00 uveče. Davao sam prije 7 dana plantela list i poprskao preko listova tj umio ih dobro velike su neke 25 a neke i 30 cm.
Eh sad mi listovi na nekim samo poceli zutiti al to evo vec drugi treci put se dešava za ovo vrijeme i nestane a donji listovi su skroz pozutili i kao da oni i nerastu dalje a na nekim vec i gornji listovi imaju te zute tačkice kao da je pirgava i upravo mi se pojavile i neke rupice na nekim listovima kao da je neko iglom izbusio al srecom sam ugledao muha bila na listu i ostranio sam je pa me sad zanima dali ce te rupice sta skoditi daljem rastu i to zuto kako da rijesim.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ja sam svoje 2o i neki dan povadio iz plantele balkonie i presadio u potground H i spasio od žutila.
Još ako si dodao i hidrogel,uhhh....vlažna zemlja,hladno možda,zemlja se ne isušuje tj korijen se tuši u vlažnoj zemlji ... pokušaj da presadiš.
Otkini što više zemlje ako se odlučiš za ovu opciju i samo pričekaj.... nadoiće ;)