Žuti listovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.06.2007
21
1
0
40
Ma ja sam u iscitavanju foruma negde naiso na utacaj gnojiva na PH al da me ubijes neznam gde...a mozda je to bilo i na nekom filmu... :) .....a sto se tice vode chesmovache neko je pominjao i hlor kao veliki zajeb (a znamo koliko cekamo da se hlor spusti kad natocimo casu vode)... e sad jebiga mi se frljamo s' kemiju a niko nezna ko kako na koga utice.... sve u svemu voda ima ludilo znacaja i fakat je da moze da zajebe prinos a i biljku bogami... nesmem ni da pitam koliko je destilovana voda... bre ovaj grow uopste nije jeftin :) :flamed:

M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
normalno da neki od listiva zazute i otpadnu jer ih biljka vise ne treba .

KOd mene su listovi na vrhu bud-a poceli da se zute .... daj deo bi kod svake trebalo biti jako lep... moras priznati :)

Edit : E i nemoj više duple postove raditi ovako jedan za drugim kako si ovdje jer ćeš dobiti infraction.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
daj neke slike možemo se mi tu nagađati što kad nema slika nećeš nikad ni dobiti pravi odgovor i slike sa digitalcem jer i ak slikaš sa mobitelom opet se ne vidi ono što treba ...
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
i meni :(

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?

dakle, jedna zuta fleka na sredini lista.

1. sjemenki.
2.15 dana.
3. 12 cm
4. mislim da su 7.5l
5. terra magma bluemenerde. sa 25% stiropora, nije jos gnojeno.
6. zaljevam ju ujutro i navecer sa jedno deci i pol svaki put. nekad sa vodom koju prokuham i izvadim kamenac, a nekad direkt za vodom iz pipe (cesce).
7. neznam.
8. zasad jos nikakva ali imam plantela list i plantela svijet pripremeljene..
9. Sylvania GroLux 400W (HPS mislim da 58klm)
10. 30 cm. (bile su na jedno 24cm najblize)
11. sve biljke su na jedno 0.25m^2. (50*50cm)
12. neznam.
13. originalno pise 5-6.5
14. jesam, neke male musice prije jedno tjedan dana, bile su par dana i sad mi se cini da ih vise nema.
15. prvi grow.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Moguce da ih puno zalivas!!!!
Time joj nisu dostupni svi nutrienti pogotovo N koji joj je najvazniji a i listovi zute najcesce njegovim nedostatkom!!
E sad dosta stvari neznas da bi ti znali tacno dati odgovor!
Daj sliku neku!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
odgovorio sam ti u principu u tvom dnevniku moras staviti vlagu i temperaturu pod kontrolu što u tvom slučaju je jako teško radi grijanja reflektora .... dva osnovna uvijeta su poremećena vjerojatno preniska vlaga i prevelika tempa doslovce ubijaju tvoje biljcice
 

ultra'90

Aktivan Član
26.05.2008
118
4
18
Imam problem, biljke (h.gold) visoke su mi oko 25 cm, no pocele su dobivat zute plikove po listovima. Vec neprestano pada kisa, uopce ih zbog toga ne zalijevam no izgleda da ih to zutilo unistava. Moze ko pomoci?
 
S

silikolor banda

Guest
ljudi treba mi vas savet. i pored moje najbolje brige i prihrane i dalje mi zute listovi na biljkama. klasicna slika nedostatka N tj azota. sta da radim? gajim outdoor. probao sam da menjam djubrivo
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.241
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Rano im je za takvo žutilo ako su u vegetaciji ... možda si napravio lock sa tiM svojim gnojivom ...zalij par puta sa puno obične vode i prebaci se na plantela list ...ili nađi neko drugo gnojivo sa puno N

Bolje ne gnojiti ako neznaš sve o tom gnojivu jer neka gnojiva dižu a neka spuštaju ph ...i tako si napraviš nut lock i biljka više nemože apsorbirati hranjive tvari koje joj daješ.
Preporuka ...voda +h202 nekoliko puta dobro isprati zemlju i onda ili organik gnojivo ili nešto provjereno za što znaš kakve če efekte imati na tvoje bilje.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Cek kakav peroksid ima utjecaj na zemlju kad ga mijesas s vodom i zaljevas tom smjesom?Jel mozda smanjuje ph vode?
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
zuz1 je napisao(la):
Cek kakav peroksid ima utjecaj na zemlju kad ga mijesas s vodom i zaljevas tom smjesom?Jel mozda smanjuje ph vode?

Sluzi za obogacenje zemlje kisikom i tako korijenje dobiva vise kisika , a i takodjer sluzi kao blago dezifencijsko sredstvo jer ubija bakterijice i ostale *****rije ako ih ima u zemlji.
 

slap-jack

Aktivan Član
30.05.2010
144
12
0
33
pozdrav svima, imam isti problem s žutim liščem.
evo par slika :








dal bi uzrok mogo biti umjetno gnojivo?
3-4 puta sam ju zalijao s rastopljenim NPK gnojivom.
 
19.05.2010
4
0
0
37
Dobre duše...pls...Nasa prijateljica treba pomoć:(...

Ovak..malene su stare 2 tjedna..posadjene u 10l vazu, Cvjetko zemlja sa dodatnim NPK...sylvania HPS 600w.. Prosječna temperatura od 20c-noću do 30 maximum danju..prosjek temp oko 27c...vlaga od 20-75, noću pretežito 60,70... Danju čak zna pasti na 20..ali uglavnom je to oko 45%... nisam ih još gnojila, samo ih zalijevam destiliranom i peroksidom3%.. pH kupovne zemlje bio je 5,5-6,0....nemam pH metar nažalost:(..zasad..:D...dalje....:) ... One imaju svoju sobicu u kojoj je temp u prosjeku oko 20stupnjeva a vlaga oko 30...zrak im ide direkt s prozora...e da..i u zemlji je pomjesano malo čistog pijeska-do vermikulita nikako^^...

E SAD ide problem...gledam ju kako pati, a ne znam kako joj pomoći..
Prvi par listova koji su izasli počeli su zutit na vrhovima, koji su blago svijeni..to se prosiruje i brijem da će ubrzo zahvatit cijeli..na dodir taj je list malcice hrapav, kao suh al nije smedj..od ispod,dakle s unutarnje strane lista je neka ljubicasta boja,a i iz grancice koja je pustila ta dva lista,takodjer je ljubicasta boja..yglavna stabljika je ok..
Sto da radim? U cemu je problem? Ja sam mislila ili je azot, nedostatak ili možda prevelika vlaznost zemlje u odnosu na vlagu prostorije? Nemam pojma..tako sam tužna..pls, pomozite nam...
Inače sam zalijevala svaki drugi dan kad mi se površina osusi..
Riječ je o curicama Skunka no1...sensi seeds..
Tnx unaprijed,ljubim vaasssss
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav...pod prvo-tesko je bilo kome ista sugerirat,savjetovat bez slika....tako da ako je ikako moguce,promjeni to(komentari ce biti konkretniji).Kakva je ta zemlja cvjetko?..moze ona biti problem...zatim pjesak kazes da si dodavala zemlji(najbolje bi bilo za ubacivanje u zemlju doci do perlita za drenazu i zadrzava vlagu)..jesi ga dezinficirala?koji pjesak?ja bi zamjenio tu zemlju za neku isprobanu..malo ti nama jos detalja,a kad bi bila slika to bi bilo odlicno..inace te uvjete sto si nabrojala sve se cini po defoltu,ok..peroksida nemoj dodavati stalno..mozes zaljevat sa vodom iz pipe,samo treba spustit ph..u vecini slucajeva voda iz pipe ima malo veci ph(spustis ga sa octom ili lim.kiselinom,prstohvat l.kis. ide na 1L vode za ph oko 6,5).Cisto moguce da si ih i sa previse zaljevanjem ugusila doslovno..biljkicama treba pustiti da se zemlja malo osusi(ne skroz)mada mi se i razmak od 2 dana ne cini pre cesto zaljevanje..ali ipak bi mogla i svaka 3,sa kolko zaljevas te 10L posude?,posto su vece posude,mislim da bi mogla zaljevati i svaka 4 dana(kad su biljke tako male jos,..nebi reko niti da im ista fali od prihrane dok su mlade...sve imaju u zemlji ako je kvalitetna)
 
19.05.2010
4
0
0
37
Hey ljudi tnx..stavila bi slike ali nemam net, budem probala ovako s moba ak se može ikako.. Ugl.. Brijem da sam ih previše zalijevala..ja sam potrosila 5l vode u dva tjedna...^^..tek sad kad malo zbrojim skuzim koji sam idiot.. Moja pretpostavka na kraju je ta, da sam ju zalila previše i možda čak previše peroksida dodavala.. Al uvijek racunam s tim da su zdjele velike pa pol toga ode van... Cvjetko mi se činila ok zemlja, mislim da je splitska:), ugl pH je bio 5,5-6,0, s dodacima NPK i ostalim 'zacinima'.. Kerum Boy zemlja.. Danas sam išla kupiti one granulice s NPK za paradajz, ruze i slično, pa sam ih dodala malcice u zemlju jer je moguće da sam od silnog 'silovanja zalijvanjem' isprala dobar dio zemlje..boohh..probat ću..nekako mi se ti simptomi ljubicasto/žute boje podudaraju s manjkom NPK posto sam malo bacila oko na strane forume i našla neku super stranicu gdje je tabela u kojoj po boji biljke vidiš u čemu je manjak/višak.. Vidjet ćemo dal će se stanje popraviti..jednoj sam curici osisala ta dva listica koji su suhi, stresno, al jbg da se ne muči..vidjet ću dal mi je to bilo pametno..al nekako po logici..:/

Eh sad..da ti odgovorim Sokole moj;).. Pijesak je onaj fini, sitni, za papige.. Pa valjda je time i čist.. Kupila ga u pet shopu..:/ a do vermikulita, perlita ne mogu nikako.. Zasad.. Al budem se snasla da to uzmem sto prije..
Šta misliš šta da sad dalje radim?...Od trenutne situacije..? Sto još mogu napraviti..?
E i da napomenem..digla sam vlagu na nekih 45 u prosjeku..

Hvala vam za sve....:)))))
puseeee..
Vratit će vam Bog, iliti Majka priroda:)
 
19.05.2010
4
0
0
37
Hey ljudi tnx..stavila bi slike ali nemam net, budem probala ovako s moba ak se može ikako.. Ugl.. Brijem da sam ih previše zalijevala..ja sam potrosila 5l vode u dva tjedna...^^..tek sad kad malo zbrojim skuzim koji sam idiot.. Moja pretpostavka na kraju je ta, da sam ju zalila previše i možda čak previše peroksida dodavala.. Al uvijek racunam s tim da su zdjele velike pa pol toga ode van... Cvjetko mi se činila ok zemlja, mislim da je splitska:), ugl pH je bio 5,5-6,0, s dodacima NPK i ostalim 'zacinima'.. Kerum Boy zemlja.. Danas sam išla kupiti one granulice s NPK za paradajz, ruze i slično, pa sam ih dodala malcice u zemlju jer je moguće da sam od silnog 'silovanja zalijvanjem' isprala dobar dio zemlje..boohh..probat ću..nekako mi se ti simptomi ljubicasto/žute boje podudaraju s manjkom NPK posto sam malo bacila oko na strane forume i našla neku super stranicu gdje je tabela u kojoj po boji biljke vidiš u čemu je manjak/višak.. Vidjet ćemo dal će se stanje popraviti..jednoj sam curici osisala ta dva listica koji su suhi, stresno, al jbg da se ne muči..vidjet ću dal mi je to bilo pametno..al nekako po logici..:/

Eh sad..da ti odgovorim Sokole moj;).. Pijesak je onaj fini, sitni, za papige.. Pa valjda je time i čist.. Kupila ga u pet shopu..:/ a do vermikulita, perlita ne mogu nikako.. Zasad.. Al budem se snasla da to uzmem sto prije..
Šta misliš šta da sad dalje radim?...Od trenutne situacije..? Sto još mogu napraviti..?
E i da napomenem..digla sam vlagu na nekih 45 u prosjeku..

Hvala vam za sve....:)))))
puseeee..
Vratit će vam Bog, iliti Majka priroda:)