Žuti listovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Perlita imas za kupiti u bauhausu malo pakovanje od 3L i kosta oko 10-tak kn(izvinjavam se na reklamiranju,(ali to si ti mogla malo po nasem forumu procitati i naci di sta ima:)))..vidjet ces kako ce se razvijat dalje situacija..ako ne pomaze to sto si napravila...ili bude pogorsanja,javi pa cemo vidjet..ali bez slike je tesko,znas to
Edit-uopce ne mora znaciti da si joj ti sa zaljevanjem ugrozila stanje:)....kako sam i reko prvi put...ta zemlja mi nije poznata (opet ne mora znaciti da ne valja:))ali cisto lako moguce da je do zemlje....ok,sad si vec kupila te granule..ali bilo bi bolje da si malko procitala forum i raspitala se..ne znam kolko kostaju te granule,nisu skupe vjerujem..ali mogla si uzeti neko prikladnije gnojivo(ostaviti sad kako je jos kojih tjedan dana pa onda gnojiti),nadam se da ce sve biti u redu s biljkicom;)
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav vu dell a keef! (nisi mogla duze ime da smislis??? salim se...)
da i ja kazem koju
pesak ako dodajes bilo bi dobro da gledas da je sto krupniji i ne vise od 5% u smesu i po mogucstvu da ga termicki obradis,a perlit je po meni svakako potreban,ali ako ga nemas za nabaviti mogao je da to bude i drobljeni stiropor...
zemlja mi nije poznata ali za ubuduce da znas da je substralova terra magma jedna od najboljih
biljke od 2 nedelje nemoj da gnojis nikako,jer ce da ih sprzis.nema sanse da im nedostaje N ako imaju samo 2 nedelje a u posudama su od 10l. sa posudom od 10l bi cak mogla da odradis i celu vegetaciju bez gnojenja,eventualno da ih pognojis u zadnjoj nedelji vegetacije... smanji sa tim h2o2,recimo jednom u 2,3 nedelje...ako ga koristis gledaj da to bude onaj od 3% i to u razmeri od 3ml na 1l vode.
i sto ti kaze kolega falkon bile bi pozeljne slike
 
19.05.2010
4
0
0
37
Holla:)
još jednom fala za sve:) osobito komplimentu moje totalno ženske strane, dakle sklonost kompliciranju, pa stoga eto i Wu dell' a keefa:D
dobra vijest ljudi moji..
Bilo je pitanje NPK...dakle ljubicasto/žuta boja listova jednako manjak tog čuda..a najviše mi je bilo to sto je totalno bila usporila s rastom..sad kad sam je pognojila imala je gotovo trenutno napredak,wuhhuuu!;)
sto se pjeska tiče, i stavila sam ga jako malo..al vermikulit budem definitivo potrazila..al kako da ga naknadno stavim u zemlju?
I od sad stavljam vodu iz pipe:D s octom..ne destiliranu..nemam pH metar, al idem na rizik..
A sto se tiče vodikovog, stavila sam oko 4ml da 5l vode..mislim da im je to ok, ali ja sam prečesto s tim zalijevala..poslusat ću te- dakle svake dvije tri subote:p..
Falcon; granule su koštale oko 50kn al negdje sam nacula, sad dali je tako ili provala-ne znam, da curice treba hraniti slično kao paradajz^^..istina ili glupost-meni brate pomoglo:D...zasad...

E ali upladat slike ovdje- nuklearna fizika... Mislim da nije prilagodjeno ljudima- ljubiteljima ovoga foruma;))... Hehehe
vjerujem da se čujemo brzo, jer problemi zavrsetkom brijem tek počeli..
Tnxichaaa stooo..
:****
njenepu prikepa
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
znaci svi listovi izgledaju zdravo,jedino vrh gdje novi listovi izbijaju izgleda lose...tj.zadnja dva lista su izrasla sa zuckastim flekama,jel moguce da je to zbog previse gnojenja(plantela list)??? dovoljno je daleko od svijetla da ju ne sprzi,a vlaga me zna zezat pa razmisljam u cemu je problem.svaka pomoc je dobrodosla
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Slika bi bila od vece pomoci... Kad vrh zuti a donji listovi su zdravi onda imas problem, mozda, sa mikroelementima kao npr. zeljezo, magnezij.... Pogledaj si post "raspored hranjenja, ph, nutrijenti" u dijelu "Uzgoj FAQ"
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
nadam se da ce pomoc...ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
gggjfo.jpg
gggjfo.jpg
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Meni izgleda kao da si pretjerao sa gnojivom... Zasto si uopce gnojio biljku dok je tako mlada?
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
nakon 6 internode sam poceo,prije tjedan dana(taman usla pri kraj 3.tjedna vege.)jedino sto je bio mali razmak izmedju dva gnojenja,kolko sam citao na forumu ekipa jednom tjedno gnoji.jel postoji kakva sansa da se ti listovi obnove?nakon kolko se mlada biljka moze pocet gnojit ako sam prerano poceo?hvala
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
derataur je napisao(la):
nakon 6 internode sam poceo,prije tjedan dana(taman usla pri kraj 3.tjedna vege.)jedino sto je bio mali razmak izmedju dva gnojenja,kolko sam citao na forumu ekipa jednom tjedno gnoji.jel postoji kakva sansa da se ti listovi obnove?nakon kolko se mlada biljka moze pocet gnojit ako sam prerano poceo?hvala

spalio si je ko tata djenku http://www.youtube.com/watch?v=4o55LyUkqM4

n
emas potrebe gnojiti dok ne potrosi hranu iz zemlje a tebi jos ni pola posude korjen nije popunio..a zavisi i o sorti,rasvjeti,,vrsti zemlje itd.
nema univerzalne sheme.....
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
terramagma...procitao sam na forumu da zemlja izgubi hranjive tvari kroz 2 tjedna zbog ispiranja vodom pa sam zato u 3.tj.poceo gnojit,samo kao sto rekoh pretjerao sam sa djubretom:violent018: da ocekujem nekakav oporavak listova ili ce to ostavit trajne posljedice?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Listovi koji su dobili ce ostati takvi, mozda se malo poboljsa, ali poucen iskustvom ne big rekao. Novi ce biti ok. Peace i pazi kak cesto gnojis...
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
znaci posto se listovi nece pretjerano regenerirat nece ni fotosintezu obavljat kak valja...a sta je sa hedovima??oce bit manji,slabiji,oce li znatno utjecat na rad?