Žuti listovi?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Tu nema niceg loseg i bolesnog... Mladi listovi su kod glavne stabljike uvijek svjetlije boje, a to nije zuto!
 
10.07.2011
2
0
0
31
znaci prvi put sadim, sad neznam uopce koliko trebam da zaljevam biljke jer su mi listovi poceli zutit i sušit se od krajeva prema stabljici a citao sam par tema po forumu da se to događa od previse vode, evo kako to ja radim pa mi recite gdje grijesim
1. svako jutro zaljevanje oko 0,5 decilitra vode, vecinu toga prođe kroz zemlju i izađe van
2. nosim biljku van na sunce oko 9:00 i vani je do nekih 17:00 s time da je na izravnom suncu od 9 do 2 a nakon toga je na svjetlu ali u hladu, poslije 17h spremam biljku u kucu ispod stola biljka je u posudi od odrezane plastcne boce od fante (2l) sa rupicama na dnu...
3 neznam koje gnojivo da koristim i koliko da ga stavim.
slike nisam u mogucnosti sada stavit ali cu ih stavit cim uzmognem mozda vec sutra ujutro
bio bi zahvalan na svakoj informaciji
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ajmo redom...

1. => Presadi biljku u vecu posudu...bar 5 litara, pozeljno 10...i koristi kvalitetnu zemlju...
2. => Biljku ako ces nositi van i stavljati unutra, nosi van ujutro u 6 i vracaj nazad u 18...s time da trebas imati bar 9 sati direktnog svjetla...
3. => U novoj posudi ces prstom probati stanje zemlje...kada je gornjih 2 cm suho, onda je vrijeme za zalijevanje...ali ne previse...vidjeti ces samo koliko je dovoljno...zemlja ne smije biti natopljena...
4. => Nakon presadivanja ne moras gnojiti mjesec dana...a nakon toga mozes koristiti pola propisane doze Plantela cvet...
5. => Uhvati se citanja na forumu par dana ako zelis da ti biljka dozivi zrelost...

Sretno... =)
 
19.09.2010
3
0
0
49
Jel mi može neko pomoć u vezi žutih krajeva novijih listova i ujedno da li mi može potvrdit je li rijeć o ženki pošto se meni čini da je, a ujedno i preporuka za neko gnojivo jer biljka dosad nije gnojena osim šta je zasađena u onoj zemlji za cvijeće šta se može kupit i većim dućanima. Evo slike
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Mislija sam uzest Plantella LIst, a posli Plantella Cvijet ako neko zna di ih kupit (čua sam da ih ima u Mercatoru), jel to OK ?
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
@Groza: Mislim da je zenka, iako ne vidim bas dobro.
A to s listovima, moze biti dosta faktora, iako mi to izgleda kao da je sunce poprzilo. Ispravite me ako sam u krivu.