želim biti bolji,želim da moj drug,sestra,brat,ovaj,onaj...bolje živi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ili barem,da ga ne lešim života!!! pa posle sory,noču me nesto mori...
Osobno se još uvek,prečesto "uhvatim" da upravljam avto-pod utijecajem marihuane( da ne serem, samo protiv alkohola) Iskreno rečeno,moje su motorične sposobnosti puno smanjene... znači ugrožavam -tebe i sve oko sebe...
Da bi, bijo bolji ČOVEK-samo se mogu trudit-još doslednije se držati-"proste,zdrave pameti"

svako za sebe!!!
približno svake tri meseca-izabraču jednu avetinju sa foruma-koja se iskreno trudi za bolje sutra,biti bolji,otovreniji za drukčije,neče trtomuditi/ocjenjivati-sam se ubudjo...ako bude želeo-može kod mene u goste za par dana..al če morat radit-sigurno neču sve ostavit i setat se ceo dan sa njim :D
hajd sad -web design majstori i svi ostali... Tema vutra.org i DUVAM- NE VOZIM avto,tenk,traktor...
C -Ice x 6
majica ...
hemp kosmetikax 3 proizvoda
30eur -valjda je dovoljno za poštenu marendu..kuš vise :))
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
SLO-Era brale ova tema ili predlog mi se sviđa jako....
Volim kad neko globalno želi dobro po bilo kom pitanju pa i ovom koje si naveo gore u postu...
slažem se kako motorika i meni štopa kad sam naduvan , borim se sa tim da polako vozim kad sam naduvan i inače sam hiperaktivan i u svakom slučaju marica mi pomaže...
Želim reć i ovo kako sam svjestan svaki put kad sam naduvan i kad je netko samnom u autu onda vozim cool polako...
ali šta se dešava brale kad sam sam onda je to cesta smrti za mene i svakog mada vozim nehvalim se kao profić i ne tako da ugrožavam druge baš direktno i švarlajm po cesti.
Sve to je kao Ok ali kad razmislim poslje tog kuda i kolikom brzinom sam prošao bože sačuvaj ili za koliko sam došao naneko mejsto još više bože sačuvaj...
Onda idu crne misli šta bi da je bilo ovo ili netko izletio po tim seoskim cestama ili bilo kojim a ti voziš 140 ono znak 40 ograničenja... Ludilo šta drugo reć...
Da neduljim....
U zadnje vrjeme sve više se trudim da normalno vozim bio sam ili sa nekim opet u tom mi je marica pomogla jer ona mi probudi savjest xxxxx puta... ali teško da ću je prestat pušit bez obzira što budem vozio i gdje budem vozio i kako sam reko samo ću gledat da je to što normalnije radi rizika drugih nedužni u mojoj budalaštini i samom meni !!!!!!!!


:icon_question::icon_question::icon_question:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Ja se držim bicikla.
Užasan sam vozač (eo do sada dva puta pao na vožnji i čeka me treći pokušaj), tako da nema šanse da ću duvat pa se vozit, a o alkoholu da ne pričam.
Sad dolazi lijepo proljeće tako da će biciklo mi moći opet bit u stalnom pogonu i meni super, ak sam baš lijen ima javnog prijevoza, a u busu ili tramvaju mogu bit upušen koliko god mi se sviđa.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Brinem za svoju bulju i najbolji sam, tolerantan,još ako se mogu razvalit ko mazga.... :( i je žalostno
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ma voznja ,ko i svaka druga stvar sa vutrom , treba biti odgovoran i za sebe i samim tim i za druge .
Nemojte nikako pusiti nepoznatu travu pa sesti za volan .
Nemojte voziti ako pusite neku tesku indicu koja ce da vas zakuca i ubije sve reflekse .
Svako travu isprobati za voznju prvo na kratkim relacijama .
Ja je uglavnom koristim za voznju kad idem malo na duze relacije , mnogo bolje pratim sta se desava oko mene i na vreme reagujem .
Ogranichenja brzine uglavnom postujem i ne vozim brzo , i gledam da imam one neophodne stvari u gepeku tipa prvapomoc , sajlu,rez tocak ,kljuceve razne itd
Kad vozim nekog samnom ,onda gledam da ne varim

p.s. odlicna tema
 
  • Sviđa mi se
Reactions: neda and upitnik???

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ja bih volio bit tolerantniji i svakome ponaosob pomoći ,ali nešto mi ne ide u zadnje vrijeme,pa sam postao drzak i bezobrazan i pljujem po tuđoj inteligenciji dok uzdižem svoju ,a znam da ne bih smio...Ma zaboli me!!! Ja sam u pravu-drugi nisu:2flip::nana::b_woot::vb_smash::b_evil::teethysmile::kenny_revenge:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
prečesto odlajem na prvu-uvek.. ponekad treba prečutat,zaobič...pa iako žučnik proradi :))
ponekad se barem moram potrudit bit objektivan- nisam inačer u zivotu
nit znam tačno šta je demokracija, nit je osečam naokolo( to što predstavljaju)...morat ču, se izgleda i tom posvetit, u ovom kratkom životu- pa ti doživi stotu ,brale moj :)))
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pošto večina nas u mlade godine,dobro upozna klupe parkova,igrališta...a tu vutri mestoi bas nije!!!..barem probajmo biti obzirni do mladje generacije i ne duvajmo pored klinaca, nije cool mladoletnom davati za žižu,nije cool ostavit za sobom svinjac( savili jeednu zizu)...
cool je klincima očistiti igralište,nabaviti mrezicu za koš,nabaviti im loptu...


ili vas sramota metle,lopate.. - JA SAM URBAN
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Petar Pan

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pošto večina nas u mlade godine,dobro upozna klupe parkova,igrališta...a tu vutri mestoi bas nije!!!..barem probajmo biti obzirni do mladje generacije i ne duvajmo pored klinaca, nije cool mladoletnom davati za žižu,nije cool ostavit za sobom svinjac( savili jeednu zizu)...
cool je klincima očistiti igralište,nabaviti mrezicu za koš,nabaviti im loptu...


ili vas sramota metle,lopate.. - JA SAM URBAN
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
Ne znam zašto, ali ovo mi je jedna od boljih tema na forumu...

Inače, ja sam podosta svijestan gdje živim, i sve što napravim se može odraziti loše ili dobro.
Primjerice, nikada (ali doslovno nikada) ne bacam smeće (papiriće, boce, tetrepake i sl.) po prirodi, ili po ulicama.
Uvijek "to nešto" zadržim u rukama ili stavim u džep dok ne dođe prvi koš.
Pa čak kada se vozim se nekime u autu, pa mi kaže "daj baci ovaj Cd ili bocu van" ja kažem, NE, dok stanemo, naći ću koš!
Svaki put kumpulzivno/instinktno gasim čik kada ga netko baci na pod...

2. primjer. Kada pješačim po gradu, i naiđem na zebru, a u mom smijeru prolaze auti/kamioni/motori popriličnom brzinom,
iako bi mi oni trebali stati, i ja imam pravo drsko skočiti na cestu pred njih i zakon me čuva, ali to ne činim,
zašto da ljudi bezveze troše kočnice, vrijeme - živciraju se stajanjem, kretanjem,
ja ih uvijek puštam da prođu,
i u tom trenutku (koliko god glupo zvučalo) vidite iskrenu zahvalnost tih vozača.
Evo i to je jedan razlog zašto te neke "sitnice" činim.

Uglavnom,
uvijek nastojim ljudima pomoći,
najveća želja bi mi bila "world peace", možda zvući glupo, ali nije.
Kaj nebi bilo fora da bilo tko od vas, hoda, trči ili vozi bilo kojom ulicom svijeta (new york, afganistan, Jar...)bez straha ikakvih napada,
ma kaj napada, ljudi te s ulice zovu u vlstitu kuću nebi li podjelili ručak s vama...
Da se svi zakoni sjedine i obnove, svaki zakon bi trebao gledati da je čovijeku što bolje na ovom svijetu (zar nije to prvobitan plan zakona?)
npr. legaliziranje marihuane, zašto? Pa zato što je ona ilegalizirana SAMO iz interesa (liječila ona ili ne)...

Zašto bi se čovijek klonio božjeg dara? I tko su političari uopće da kažu da ne smiješ koristiti prirodne resurse...? Oni su ljudi poput mene i vas, zašto bi oni određivali pravila...?

Neću dalje pisati,
zalutao sam skroz (uglavnom kako su mi se misli kretale, tako sam ja nesvijesno pisao)...

Uglavnom,
manje se živcirajte,
na koji hod problem da naletite, i živcirate se, derete itd. (makar bio dug HEP-u za struju), sjetite se ovoga i samo nasmijite (pritom misleći "hoće mi galama pomoći?, daj idem delat trbušnjake, vozit bicikl, skuhat neš za jest, igrat igrice ili pak se poseksat s partnerom")

Don't worry, be happy! (dulje ćete živjeti)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: neda and mr.dr.Smok

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
....želim biti bolji,želim da moj drug,sestra,brat,ovaj,onaj...bolje živi.....................teška tema

Ne čini drugima ono što ne želiš sebi.
Na ovome bi se trebao temeljiti odnos među ljudima,općenito.Ali,je li to tako doista....Nije ni blizu.Ako si prisiljen biti među ljudima s vremenom ćeš naići na sto čuda koja se kose sa tvojim uvjerenjima i teorijama.I polako će ti tvoj prag tolerancije i razumijevanja opadati i jednog dana.....???
Klasifikacija na to šta ti paše a šta ne....onda tu moraš 'odvagati' koga i šta prihvatiti a koga ili šta odkantati....pa se s vremenom sve to izmješa da ti se povraća na sve.......onda treba smognut snage i reći ''želim biti bolji,želim da moj drug,sestra,brat,ovaj,onaj...bolje živi'' a s druge strane vidiš da je to nemoguće.Malo je Majki Terezi i sličnih osoba na ovom svijetu koje su to bile ili jesu u stanju ostvariti.
Dugo godina živim životom, davanja,dobrote,tolerancije.....i došao sam u tu fazu da mi je svejedno kad pogledam oko sebe i vidim grebatore,ulizice, pizde,muljatore,seronje...hoće li poživjeti još sekundu ili dvije ili sto godina....meni je svejedno.Blizu mene nemaju šta tražiti !!!Nemam razumijevanja više za to.
A želim biti bolji,..... :)
Ovo je bio kratak osvrt na ''drug,sestra,brat,ovaj,onaj''...,gdje se jako puno pojavljuju ovaj i onaj :)
O vožnji neću ovaj puta:joint2:
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
VenloNL je napisao(la):
Ako si prisiljen biti među ljudima s vremenom ćeš naići na sto čuda koja se kose sa tvojim uvjerenjima i teorijama.I polako će ti tvoj prag tolerancije i razumijevanja opadati i jednog dana.....???
Klasifikacija na to šta ti paše a šta ne....onda tu moraš 'odvagati' koga i šta prihvatiti a koga ili šta odkantati....pa se s vremenom sve to izmješa da ti se povraća na sve.......
Po meni bi sve trebo prihvacat.. Sam tak mozes bit istinski bolji..
Shvatit da svi djeluju na svom nivou svijesti.. Ne znaju drukcije
A cim ti važeš nekoga ego se hrani time da si ti "bolji" i u pravu..
Treba dopustiti svima da budu ono sto stvarno jesu a ne da igrat svoje filmove o njima..
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Naravno, teoretski jedino ispravno i plemenito, ali people sucks :) i jednostavno si nemoš pomoć a da ne prezireš idiote kad ti dođu s nekim niskim spikama i debilnim ponašanjem. Tjerah se neko vrijeme da respektiram sve ali jednostavno neide, ili se maknut što brže i bolje ili pustit da te pojedu sa svojim idiotarijama i živcirat se
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
euforija...svaku riječ koju si napisao, volio bih moći 'potpisati'....jer to bi bilo plemenito i dobro,ali....
Vidi ovako;Riječ je ovdje o 'prostoj zdravoj pameti',kako reče SLO-Era.....e sada,ponekad sebi postavim pitanje...možda je meni neki ***** pa ne razumijem više ovaj svijet.Možda sam to ipak ja u pitanju:(
Možda su moje godine u pitanju,možda sam previše 'vidio' do sada,možda je......i tako unedogled.
Jednostavno sam prestao trošiti energiju na to da učinim 'svijet boljim' balansirajući između ovoga i onoga.
Ne ulažemo svi isto,tj....dio ne ulaže apsolutno ništa...i to me zamara.
To je što se tiče..želim da moj drug,sestra,brat,ovaj,onaj...bolje živi.

Ostalo je sve stvar kućnog odgoja.
 

kLick

Aktivan Član
21.10.2007
94
17
8
44
euforija je napisao(la):
Po meni bi sve trebo prihvacat.. Sam tak mozes bit istinski bolji..
Shvatit da svi djeluju na svom nivou svijesti.. Ne znaju drukcije
A cim ti važeš nekoga ego se hrani time da si ti "bolji" i u pravu..
Treba dopustiti svima da budu ono sto stvarno jesu a ne da igrat svoje filmove o njima..

Depolarizacija - rijec koju sam pokupio iz Law of One i svakim danom ju sve bolje razumijem.
Dakle kad netko dolazi s negativnim nabojem poanta je taj neboj pretvorit u pozitivni. To je umjetnost sama po sebi i osnova fizike. U konacnici su samo dvoje opcije, il ce negativna osoba pretvorit moj pozitivni naboj u negativni ili obrnuto.
Ako se desi ono prvo sve sto preostaje je pokazat da je moj ego veci, bilo to verbalno, sakama, kako vec i osoba se odmice. To opet nije rijesenje jer ce ta osoba zeljet stec ego veci od mene i bit "jaci". Svi zele postat alfa muzjak, ko npr. psi i psihologija copora se nastavlja.
Kod druge opcije ego se gasi. Do tog dolazi prihvacanjem negativne osobe i razumijevanja zasto ta osoba radi to sto radi. Ako to uspijem moze se posramit zbog tog sto radi, a to je ono najteze, da osoba shvati da se ponasa neispravno i da joj bude zao zbog toga. To ne znaci da treba sa smjeskom gutat tudja govna, pristojno se ponasat i u sebi zeljet da umre. Naboj je i dalje isti, samo je bolje zamaskiran.
Treba uspjet u situaciji ostat dovoljno hladan da se ego ne pocne osjecat uvrijedjenim i divljat i dovoljno topao da iskreno zeli pomoci negativcu da dobije nes pozitive. I svaka situacija je drugacija tako da nemam neke sablone tocno kako. :)

Evo primjer. Nedavno sam bio na pumpi, ispred mene lik koji ceka i zena koja toci. Ispred zene nitko tako da je jedno od mjesta za tocit prazno. Zena natoci i ode, covjek ispred mene se pomakne naprijed za jedno mjesto, ostavi ovo napred prazno i mene da cekam. Otvorim prozor i kazem mu da se pomakne nis, toci on. Izadjem van, reko valjda nije cuo i kazem mu, on se mrzovoljno okrene i sam mi kaze "mali bolje me pusti na miru", okrene glavu i nastavi tocit. Ja ostao paf, trbuh pocinje divljat al uspijem ostat hladan i gledam ga malo. I vidim koliko je jadan i bude mi ga zao. I kazem mu "znate kaj, meni je vas iskreno zao", namjerno na vi. Odem u auto, pustim si muziku i gledam ga. Toci pognute glave. Ja gledam on nikako da mene pogleda. Zavrsi s tocenjem, ode platit, izlazi van pognute glave, tak hoda do auta i ode. A meni ga i dalje zao.
Prije bi puko na tak nesto. Cisti trigger. Posvadjao se, izderao, potukao...i otisao dalje u zivot nabijen negativom, razbio ja njega ili on mene. Ovako sam mu dao moje pozitive i otisao je posramljen. A ja jos pozitivniji nego prije.


Sto vise imam Svjetla/Ljubavi u sebi to manje privlacim negativce u zivot. U mom Svemiru jednostavno ne postoje. Sto sam puniji strahova i tame/negative to su sanse vece da cu si privuc slicnu vibraciju u zivot. Dokazano :)

Love/Light
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Kreso1988

Aktivan Član
04.07.2009
143
23
0
33
nemogu reci da nevozim dok cadim, ali eto barem se trudim da vozim u nocnim satima, dosada nisam imo nikakvih problema (jbg pekara je daleko da bi hodo ^^)