@GroomingApprentice @Cyric
Ajde vec kad smo usli u temu otrovnosti, da dodam malo i definicije a i malo iz prakse.
Otopine amonijaka (10% po težini) koriste se kao kućna sredstva za čišćenje, posebno za čišćenje
stakla. Ove su otopine iritantne za
oči i
mukozne membrane (dišni i probavni sustav), i u manjoj mjeri za
kožu. Otopine amonijaka
nikada se ne smiju miješati s proizvodima koji sadrže
klor ili s jakim oksidantima, kao što je varikina, jer se stvara mnoštvo toksičnih i
kancerogenih spojeva kao što su
kloramin,
hidrazin i
klor.
Kolicina amonijaka koji ostane dostupan u zraku (pogotovo u vegetaciji) moze biti otvorna tek nakon duze konstantne izlozenosti. Pricam o 72 sata u 96 sati. U kombinaciji s jakim svijetlom sirokog spektra zna doci do glavobolje ukoliko osoba koja je pod utjecajem ima nisku hidraciju tijela.
Napisao sam sve navedeno iznad gore u nekom od postova. 4 vrecice i da spavate u boxu Vam nece biti nista za 8 sati

Probao sam i s 6 komada.
Amonijak je spoj dušika i vodika formule NH3. Pri normalnoj temperaturi i tlaku amonijak je bezbojan plin, oštra, karakteristična mirisa, lakši od zraka,
lako topljiv u vodi. Otrovan je i korozivan prema pojedinim materijalima. Molekula amonijaka ima trigonsko-piramidalnu strukturu, kao što je i predviđeno teorijom VSEPR-a. Takva struktura daje molekuli amonijaka polarni moment i čini ju polarnom zbog čega se amonijak lako otapa u vodi. Atom dušika u molekuli ima jedan slobodni elektronski par, te se amonijak ponaša kao baza. To znači da amonijak u vodenoj otopini može preuzeti proton od molekule vode čime nastaje hidroksidni anion i jedan amonijev kation (NH4+) koji ima oblik pravilnog tetraedra. Stupanj do kojeg će amonijak stvarati amonijeve ione ovisi o pH vrijednosti otopine - pri vrijednosti pH ~ 7 disocirano je oko 99% molekula amonijaka. Glavna uporaba amonijaka je u proizvodnji gnojiva, eksploziva i polimera. Sastojak je kućnih sredstava za čišćenje. U malim količinama nalazi se u atmosferi, gdje nastaje zbog procesa raspadanja dušičnih tvari životinjskog i biljnog porijekla. Amonijak i amonijeve soli nalaze se u malim količinama u kišnici, dok se amonijev klorid (salmijak) i amonijev sulfat nalaze u blizini vulkana, a kristali amonijevog bikarbonata su pronađeni u patagonskom guanu. Amonijeve soli su rasprostranjene kroz svu plodnu zemlju i u morskoj vodi. Tvari koje sadrže amonijak ili koje su mu slične zovu se amonijakali.
Stavite posudu s vodom siroku u prostoriju gdje vam je vrecica i ona ce "kupiti" odredjenu kolicinu amonijaka iz zraka jer je lako topljiv u vodi.