0.3 € Co2 vrećica - Co2 bag - DiY

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.214
1.098
Trøndelag
Da se upisem i ovdje, pisao sam o tome u svome dnevniku ali evo nek se nade u jednoj temi. Nazvat cu ih co2 vrecica verzija 2. Nasam sam informaciju sto se nalazi u kupovnim CO2 vrecicama, radi se o amonijevom bicarbonatu. Kemijska formula amonijeva bikarbonata je NH4HCO3. Punjenje vrecice neka bude oko 150gr kao kod kupovne, velicina vrecice odprilike nekih 20x10cm. Na vrecici je potrebno izbusiti za pocetak barem 5 rupa, a ca 2 tjedna nakon toga jos 3 rupice. Napravio sam jednu testnu vrecicu od 80gr i sada nakon tjedan dana je laksa 6gr i rekao bih da je aktivirana. Prilikom punjenja vrecica rukujte oprezno sa distancom (najbolje maskom imate ih svi haha) da ne zavrsi u ocima ili disnome putu.
Pogledajte prilog 439512Pogledajte prilog 439513Pogledajte prilog 439514Pogledajte prilog 439515Pogledajte prilog 439516
Uspio sam napokon napraviti omjer kao kod kupovne co2 vrecice. Znaci na 50gr praha ide 1ml solne kiseline. Interval kupovne vrecice kada su sve rupe otvorene je nekih 4 tjedna. U njoj se nalazi 100gr mase. Ja sam odprilike izvukao 10 dana sa 25-30gr koliko sam testirao u malom boksu. Tu sam dodao 3ml kiseline, previse ali morao sam od nekuda poceti. Sada sam sve ponovio samo sa 1ml kiseline i izgleda odlicno. Prilikom dodavanja kiseline oprez sa licem,nosom i ocima. Pomjesati iz daljega ili korisiti masku i zastitne naocale. Takoder je pozeljno i rukavice staviti da ne bi prsnulo po kozi posto kiselina nagriza i iritira kozu i druge dijelove tijela. Toliko za sad, javim se ponovno za nekih mjesec dana sa utiscima.
IMG_6865.jpeg IMG_6869.png
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Proizvod košta 11€ ,a 23€ je dostava za Hr. Kod nas ne mogu nači,valjda ču uspjet,pa javim:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric
02.04.2022
46
139
33
Hahahah..Legenda...

Nego hajde ti nađi nama bolju šemu za HR...jer ću i ja morat da žmirim ko Cyric...dosadilo više pravit onaj miks sode i limunske..stvdrne se za par dana ko kamen i onda sumnjam da nešto puno daje i kad ga smrvim..

Pretpostavljam da amonium bikarbonat ne tvrdne tako?
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
@SAINT GERMAIN ,imaš na Njuškalu,čovjek je iz Splita. Probat ču ga zvat,jel šalje pouzečem!
Ako nađeš negdje, molim te,javi ja ču isto.
Ja sam ovog zvao,ali se ne javlja,probat ču porukom

Poslao sam mu poruku,ako šalje po Hr.da mi javi!
Bog te mazo,ima samo Amonijev hidrogenbikarbonat tako nešto u formuli

Za kolače je (NH4)2HCO3 formula i kad dođe u kontakt sa zrakom,evo text
Aditiv E503 (amonijum karbonat) je amonijumova so ugljene kiseline. U svakodnevnom životu je postao široko rasprostranjen kao amonijak. Oni su bezbojni kristali, lako rastvorljivi u vodi. Molekularna formula supstance: (NH 4) 2 CO 3. Ovo je vrlo nestabilna veza. Već u vazduhu sobnoj temperaturi počinje se događati kemijska reakcija oksidacije s oslobađanjem toksičnog plina amonijaka i transformacijom tvari u amonij bikarbonat (NH 4 HCO 3). Na temperaturama iznad 60 °C, amonijev karbonat se razlaže na vodu (H 2 O), ugljični dioksid (CO 2) i amonijak (NH 3). U vezi sa oslobađanjem gasova tokom razgradnje aditiva E503, koristi se u prehrambenoj industriji. Glavna primjena je upotreba amonijevih karbonata u konditorskoj i pekarskoj industriji umjesto kvasca.
To mogu nabavit.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: SAINT GERMAIN

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.315
27.214
1.098
Trøndelag
Marac formula je ispravna, evo ja sam uzeo sad ovdje posto je jeftinije nego kod drugih. Napunio vrecice i radi.
Salju iz poljske pa vidi koliko je posta
 
Poslednja izmena:

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Hvala buraz!
Jučer sam kupio limusku,jer ipak sve češče spavam tu dolje i neču si stavljat tako nešto u box.
Ima za kupit Co2 metar i nisu više toliko skupi. Bio je na njuškalu iz grow shopa za 30€,a u shopu je skoro 100€
Ovaj sam sada našao,jer ima pod Co2 ispitivač,metar itd.pabtreba nači,ali sve su jeftiniji Screenshot_2024-03-16-10-00-24-610_com.android.chrome.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1