0.3 € Co2 vrećica - Co2 bag - DiY

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.06.2021
4
28
13
52
Primjeti kod mene u 3 dnevnika i u prvom postu ove teme.
Mislim da su te vrećice bacanje novca. Uostalom nisam primjetil da je netko izmjerio koncentraciju CO2 u volumenu šatora.
 
  • Haha
Reactions: Peroooooo

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
736
5.162
233
Dalmacija
Stigla je i moja kemikalija danas :D veceras kacim jednu po osobi u boks. :p Hvala svima koji su pridonjeli ovoj raspravi :D
Jedino sam negdje citao kao da treba bit tamna vrecica, da svjetlost ne prolazi. Vidim da ovdje nije slucaj tamna vrecica pa dolazim do zakljucka da sam tad nesto krivo procitao.
uglavnom hvala! :)
 
08.03.2022
38
156
33
29
Ako neko misli vjesat prozirne, obavezno zracite sobu u kojoj je box i otvarajte po mogucnosti s maskom na faci, pogotovo ako cete 1x po biljci kao @Cyric.
Produkti NH4HCO3 kod raspadanja su voda, CO2 i Amonijak - koji moze kroz vrijeme nanjeti ozbiljnu stetu plucima, jetri, zivcima... pa sve do smrti(ofc. kod zesce kolicine), posto se ljudi priviknu (tj. steknu toleranciju) na miris, pa misle da ga nema u zraku u opasnim kolicinama (ako ne zracis ce ti ostati min. 7 dana u sobi).

Radije onda manje kolicine po vrecici i tamnije vrecice - po mogucnosti ne crne ili tamno plave jer ce se Amonijev Bikarbonat ugrijati do 36 stupnjeva sto daje ubrzani efekt rastvaranja)

Better safe than sorry! :)
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
736
5.162
233
Dalmacija
Super je znat sve to. Hvala ti. Svakako cu stavit tamne vrecice jer mislim stavit 6 komada manje kolicine na 4 biljoze. Ako treba i gas masku cu nabavit. (Imam staru JNA, al mislim da to vise ne valja hehe)

Edit: @GroomingApprentice editam ovaj post iz razloga jer nisam nasao plasticne vrecice u boji, mogu ih nac sutra np, ali me zanima, dali se taj Ammoniumbikarbonat moze stavit u debele kartonske vrecice? Tipa za kruh, al debela je, jaka? A ne zelim samo pitat nekoga u pp, radije ovako jer bit ce jos ljudi kojima ce ovo past na pamet u nedostatku plasticnih obojanih vrecica. :)
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@GroomingApprentice @Cyric

Ajde vec kad smo usli u temu otrovnosti, da dodam malo i definicije a i malo iz prakse.

Otopine amonijaka (10% po težini) koriste se kao kućna sredstva za čišćenje, posebno za čišćenje stakla. Ove su otopine iritantne za oči i mukozne membrane (dišni i probavni sustav), i u manjoj mjeri za kožu. Otopine amonijaka nikada se ne smiju miješati s proizvodima koji sadrže klor ili s jakim oksidantima, kao što je varikina, jer se stvara mnoštvo toksičnih i kancerogenih spojeva kao što su kloramin, hidrazin i klor.

Kolicina amonijaka koji ostane dostupan u zraku (pogotovo u vegetaciji) moze biti otvorna tek nakon duze konstantne izlozenosti. Pricam o 72 sata u 96 sati. U kombinaciji s jakim svijetlom sirokog spektra zna doci do glavobolje ukoliko osoba koja je pod utjecajem ima nisku hidraciju tijela.

Napisao sam sve navedeno iznad gore u nekom od postova. 4 vrecice i da spavate u boxu Vam nece biti nista za 8 sati :) Probao sam i s 6 komada.

Amonijak je spoj dušika i vodika formule NH3. Pri normalnoj temperaturi i tlaku amonijak je bezbojan plin, oštra, karakteristična mirisa, lakši od zraka, lako topljiv u vodi. Otrovan je i korozivan prema pojedinim materijalima. Molekula amonijaka ima trigonsko-piramidalnu strukturu, kao što je i predviđeno teorijom VSEPR-a. Takva struktura daje molekuli amonijaka polarni moment i čini ju polarnom zbog čega se amonijak lako otapa u vodi. Atom dušika u molekuli ima jedan slobodni elektronski par, te se amonijak ponaša kao baza. To znači da amonijak u vodenoj otopini može preuzeti proton od molekule vode čime nastaje hidroksidni anion i jedan amonijev kation (NH4+) koji ima oblik pravilnog tetraedra. Stupanj do kojeg će amonijak stvarati amonijeve ione ovisi o pH vrijednosti otopine - pri vrijednosti pH ~ 7 disocirano je oko 99% molekula amonijaka. Glavna uporaba amonijaka je u proizvodnji gnojiva, eksploziva i polimera. Sastojak je kućnih sredstava za čišćenje. U malim količinama nalazi se u atmosferi, gdje nastaje zbog procesa raspadanja dušičnih tvari životinjskog i biljnog porijekla. Amonijak i amonijeve soli nalaze se u malim količinama u kišnici, dok se amonijev klorid (salmijak) i amonijev sulfat nalaze u blizini vulkana, a kristali amonijevog bikarbonata su pronađeni u patagonskom guanu. Amonijeve soli su rasprostranjene kroz svu plodnu zemlju i u morskoj vodi. Tvari koje sadrže amonijak ili koje su mu slične zovu se amonijakali.

Stavite posudu s vodom siroku u prostoriju gdje vam je vrecica i ona ce "kupiti" odredjenu kolicinu amonijaka iz zraka jer je lako topljiv u vodi.
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
736
5.162
233
Dalmacija
Ja sam docekao kesice s amazona i napravio 6 vrecica po 30 gr Ammoniumbikarbonata i probusio po 6 rupica na svakoj i objesio ih na nekih 35+ cm od krosnji. Otrovno ili ne, danas sam proveo dobrih 4-5 sati u growu. I opet nisam napravio 70% sto sam imao na umu :p a dobro, diglo me na teren pa sam morao picit :)
6C2C4B85-8F74-4B1C-9246-DF556218D0F5.jpeg 481DBE98-9D2E-4BF9-98F4-A3F95C1FE58E.jpeg
Postao sam ovisan o ovim kvacicama :D imam ih u 3 velicine
3B8805BE-156F-4386-923E-2981AF80880E.jpeg 3AC0AB46-71AC-4720-956B-0B37EC46B5DB.jpeg
Da dobijem kesice gdje zelim u boksu dodao sam i malo zice na plafon na par mjesta.
73024F56-9C6D-4C28-8CEC-DFC14C5E6974.jpeg
pozdravljam!
 
Poslednja izmena:
28.01.2023
2
0
1
Šta je na kraju bolje?
Mešavina 50/50 limunske kiseline i sode bikarbone ili čista amonijum bikarbona? Koliko sam razumeo amonijum bikarbonat niste mešali sa kiselinom?
 
14.04.2023
8
8
3
34
Ja se unaprijed ispricavam ako je ocigledan zakljucak kako kazete @Heretik. Kolko sam ja shvatio, problem kod limunske + sode je clumping pri vecoj vlazi, a amonijev bikarbonat "sam od sebe reagira" znaci nema problema clumpinga praha. A problem kod bikarbonata amonijevog je sta amonijak ispusta, koji realno cak bi se mogo ubrzano "cistit" u vodu da stavi se neki bubbler koji pumpa zrak iz sobe u vodu jel tako (iako to bi moglo smanjivat CO2 ali on je nekih 300 puta manje topiv u vodi nego NH3)?
Imate kakvu preporuku za CO2 senzor?
 
Poslednja izmena od urednika: