0,3 grama marihuane 5.000 kn kazne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.04.2008
39
0
0
34
E, pandurija me uvatila u gradu prije tjedan dana sa jednom zamotanom đojom (spremnom za pušenje), odvelo me u postaju i izvagali 0,7 grama skupa sa filterom, duvanom i papirom, i dali mi nalog o preuzimanju opojne droge! Sljedeći tjedan tj. jučer mi je u plavoj kuverti stigla kazna 5.000 kn za posjedovanje marihuane i 200 kn sudskih troškova, a nisan uopće dobija poziv za sud i nikakvu uvjetnu samo uplatnice, a u obrazloženju piše ako neplatim, da ću morati platiti prisilno, a ako neplatim ni prisilno onda mi sljedi 17 dana zatvorske kazne!
Čita sam u novinama da je lika uvatilo sa 8 grama trave pa je dobija samo uvjetnu kaznu od 6 mjeseci!

Jel to normalno? Šta da radim? Pomozite!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pa 5000 keša je bolje od 6 mjeseci uvjetne... vjeruj mi nije ugodno bit 6 mjeseci a da znas da ne smijes ni najmanje sranje napravit, tipa prebit nekog ili ucinit bilo sta sto je kazneno djelo

A ti se probaj zalit na tu kaznu, ak mozes, al tesko da ce ti ista proci...
Tak da si u principu u *****, osim ak zelis 17 dana u buksu, a vjertuj ni to ne zelis...
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
zast ne? radje bi bio 17 dana u buxi nekoj,nece te sad u nesto prestrogo stavit..imat ces smjestaj i hranu :))

bolje to neg platit 5k kuna za sugavi joint...
 

Frula

Virtuoz
30.10.2007
193
9
18
32
www.badgerbadgerbadger.com
jjjbttt led.. 5000 kuna je previshe za to :(
ak izaberes ovo 17 dana zatvora moras li dalje ic na neke kontrole ili tako nest?
mislim ak moras sam odlezat 17 dana brijem da je to bolje.. istina sto yami kaze... imas smjestaj i hranu :)
 
30.06.2008
30
1
0
37
ma uzmi sedamnaest dana, to ti je nštta, dobit ćeš ionako neki dobar zatvor, kad sve završi smijat ćeš se svemu tome skupa
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Jeje to kaj te nece u strogi bacit, to je lutrija, nek te bace u Rijeku ko kompica mog pa ces vidit kak je ljepo u buksi...
ocito niko nije bio u buksi
i 17 dana je puno
jebi to brate
buksa je buksa nije sam tak tamo biti ni 3 dana
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
Ja bi prije platio, nego li da idem u zatvor....cccc...:icon_mrgreen:
Zatvor je zatvor, ko je bio makar i na jednog dana, zna i je osjetio da 17 dana su preeeeeeeeeeevise..

Inace o kojoj se drzavi izrekuju ovakve kazne, jer ovde u MKD, nema paricnih kazna.
I ako eventualno te osude paricno, onda to ne mozes zamjeniti zatvorom, platices ili ce ti doci kuci da konfiskuju sta god oni misle da vredi.
 

domacicarulz_mostar

Aktivan Član
09.12.2007
64
0
0
36
Nije lako kad te udare po dzepu,a jos je teze ako si na uvjetnoj...ako nemas za platit onda pozajmi jer bolje ti je to nego pola godine trzat oces li napravit neko sranje,hoce li te opet uhvatit,hoces li se posorat s nekim u gradu ili bilo gdje...pozajmi i plati...sretno
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
django je u pravu pishi zhalbu... ne znam jesi prije kazhnjavan ili sl.... najbolje bi ti bilo da nadjesh nekog frenda odvjetnika da ti to srochi oni znaju shto treba naglasit... obichno pishesh svoje socijalno stanje (loshe), nikad kazhnjavan, student, pushio sam al nisam inhaliro ;DDDD ... sve u svemu mislim da to mozhesh spustit na nekih 2000kn ako se potrudish.... rok za zhalbu ti je 15 dana
 

Dim

18.06.2006
45
0
0
e ljudi mene su ulovi prije par dana s 1.5 gram vutre i bio sam u stanici i to prosao pa pitam po što sam maloljetan i ovo mi je prvo kazneno dijelo kakvu bi kaznu mogao dobit?
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
ha stari moj najvjerovatnije te cheka socijalni radnik i centar za prevenciju oviosnosti da razgovarash sa psihologom.... bivat chesh testiran narednih 3-6 mjeseci (urin) i najvjerovatnije nechesh dobit novchanu i od suda eventualno ukor i od staraca dozhivotnu robiju ;DDDDD
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
42
neche za alkohol ;DDDDDD samo nemoj noch prije testiranja pit tolko da chak i ujutro imash alkohola u sebi ;DDDDDDDDDDDDD