#1 - Big Bang GHS - [MH/HPS 400W]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
  • Sjeme - Big Bang [GreenHouse] - Fem
  • Genetika - Skunk, Northern Light, El Ninho
  • Box - 90x87x137 - 0.78m² - 1.07m³
  • Svjetlo - MH & HPS 400W Sylvania[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]
    [*]Zemlja – Plantela Balkonia: malo isprana i dodano stiropora
    [/FONT]

Evo moj prvi grow, pa da startam lagano s dnevnikom :sun2:

Prvo sam krenuo s otprilike ovakvim dizajnom boxa
Klik na thumbnail za vecu sliku.
Box V.1


Krenuo izradu, sve laganini bez zurbe.
I nakon 4-5 dana lupanja i pilanja dasaka doslo mi sjeme.
Reko, ajd, stavim ovo na klijanje pa dok to za 2-4 dana pukne box ce biti spreman.
Stavija sam 2 kom navecer u 21h i mali jebivjetri vec prekosutra ujutro su imali klice od skoro 1cm.

Jos pod dojmom mojih prvih proklijalih sjemenkica, nije mi palo na pamet da bi ih prvih par dana mogao staviti pod CFL
dok ne zavrsim box do kraja.
Tako da nisam na vrijeme stiga dovrsiti ventilaciju i svjetlosnu izolaciju boxa onako kako sam zamislija.
Pa sam mora improvizirat na brzinu. I kako se kasnije pokazalo improvizacije su mi za k*rac :icon_lol:
Po noci bi mi temp. padala ispod 16°C i sa ugasenim svim ventovima a pod "danu" ako bi bio spojen CT i ventovi opet bi padala ispod 20°C, bez ventova bi bila oko 26°C a cim bi se oni upalili odmah bi pala na 16°C
Smontira sam WebCam da mogu nadgledati temp bez da otvaram box, ... jos imam u planu spojiti par zelenih led dioda na prekidac, tako da mogu i u mraku pratiti.
:watchplant:

Evo sjemenje u tom boxu;


Uglavnom nije mi se dalo puno zafrkavati s tim, a i uspija sam osloboditi jedan drugi prostor.
Tako da sam jucer prebacija potove u ormar pod 85W CFL. (privremeno dok traju radovi)
A danas sam rastavija ovaj box i sutra radim novi :icon_lol: (sada ćale pomaze tako da ce ici dosta brze(i valjda onako kako sam zamislija))

Box V.2 :rofl:
Klik na thumbnail za vecu sliku.


Tu u ovaj prostor ispod Clone spacea cu smjestiti balast i starter tako da ce oni zagrijati svjezi zrak koji ulazi u box.
(svjezi zrak dolazi izvani, a vani je hebeno ledeno a zima jos nije niti krenula kako spada.)

Ph Metar imam, iz Hong-Konga mi stize Ph/Tenziometar za zemlju (5$ sa svim troskovima (a kod nas isti prodaju za 100kn))

Evo jedan pikčr za kraj iz ormara :sun2:


:hippy:

 
03.07.2009
1.740
2.317
188
aaaaa prejebeno izgleda prvi post, onako dosta dobro opisano i pregledno pisano, oku ugodno:costumed-smiley-027...nakon dugo vremena dnevnik koji mi je bas upa u oko...nadam se da ce ti sve teci u najboljem redu i da se zavrsni rezultati biti zadovoljavajuci...kad sredis box jos malo detalja o tehnici koja se nalazi unutar njega, inace sve 5. Bravo!
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
obecavajuce rekli bi:clap:
nego gdje nabavi zemlju,i koja je cijena?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
:clap::clap::clap:
Web cam je stvarno detalj koji mi je upao u oko ... Svaka čast na pripremi , plan za box2 izgleda fenomenalno. U biti mislim da če kada ga dovršiš izgledat odlično !!
5 zvijezdica za dnevnik , dao bi i rep ...ali nemogu opet :) ...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Zemlju sam nabavija u poljoapoteci u Sibeniku, tj prosa sam cili Sibenik
i nema niti jedne druge zemlje osim ove Plantele (a da ima bar neki dojam kvalitete)
Trazija sam Terra Magmu ili barem Composanu, jer sam vidija da je SuperAngel imao
problema u startu growa s ovom Plantelom. Ali no luck =(
Pa sam je isprao malo za svaki slucaj i dodao jos stiropora jer mi se ucinila pre kruta.

"Tehnika" u boxu su osnovne stvari potrebne, ono sta sam spomenuo gore;
Kroz CoolTube zuji jedan WC vent od 125mm, zrak iz boxa izbacuje drugi WC vent od 125mm.
Za intake sam stavija PC vent od 120mm i imam jos jedan u rezervi koji mi trenutno nije nigdi u planu.
Ali biti ce i on u funkciji, samo da poslozim sve. Jos moram i napraviti veci reflektor za CT, ovaj mali suxa.

Jedino cu jos viditi kada sklopim ovo sve, kakve ce temperature biti po noci,
pa mozda ubacim i kakvu grijalicu unutra sa termostatom.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Super izgleda BOX mada se nebi ja bunio ni da je dupli dimenzija kad je ovako složen hehehehe
Samo naprijed bit će dima........
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
Odlicno to izgleda,samo napred :)
Nego,btw,upade mi u oci da ti otac pomaze oko izgradnje
dance3.gif
 
26.11.2009
22
2
0
35
Odlično, svaka čast. Ovaj drugi box mi se jako sviđa, spremam sliku pa kad ću imat malo više love možda napravim tako nešto.
Ovo će bit zanimljivo pratit.
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Oj! Nice setup! Od kojeg materijala ti je napravljen box? S čim je to obložen iznutra & kakva su vrata?! Ako je ormar zanemari pitanja a ako si ti to sklepo, daj reci please malo više i o pantima i jel imaš bravu na boxu i to!? Ja baš pravim nešto pa me vrata malo muče... tnx!
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Bas sam danas mislija poslikati malo dok je izrada pri kraju, ali mi otisle baterije u aparatu a rezervne prazne :eek:hno:
Evo ih sada se pune pa cu sutra nabaciti koju sliku.
Materijali koristeni; [konstrukcija]-drvene letve, [izolacija]-stiropor, [obloga]-lamperija ; (uglavnom bit ce slika sutra)
A vrata sam zamislija na kliznu shemu, sa "U" profilom za brtvljenje/eliminaciju svjetla. (brava je na prostoriji u kojoj je box)
S tim da mi ovaj desno dio nece biti fixni, tako da cu ga po potrebi moci jednostavno izbaciti ako trebam siri box.

Malo sporije ide izrada zbog obveza sa strane, pa malo pada kisa, pa triba ici na selo pa ovo pa ono ... i tako

Analogni ph/vlago/lumen mjerac stize s ebaya, al dok dodje iz Kine ... uf :icon_razz:
A jedan mi je leek dojavija di ima mozda zemlje kvalitetnije tu u Si, pa cu to ici provjeriti ovih dana.
Ili cu uzeti u ST/ZD/ZG, ili negdi kad budem isa na put.
Tako da cu za presadjivanje uvaliti kvalitetniju zemlju.

Caci i materi san mora reci sta radin jer nije ovo bas stealth PC grow pa da nece primjetiti da se nesto desava :icon_lol:,
materi san da da procita onaj post od Triptica a caca vec zna da su to sve vecinom gluposti sta se prica oko vutre.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Izludija san danas totalno :icon_mad:

Ne mogu temperaturu digniti iznad 17°C nikako :crash:
A to je jos kada CT ne radi i kada ne radi niti jedan vent!!!I dok radi MH400W!
A imam samo jednu rupu od 12cm na koju moze uci svjezi zrak.
I jos je komplet box izoliran sa stiroporom od 3cm, :icon_sad:


Imam neku grijalicu koja ima neki usrani termostat, upali se kada padne na 16°C i onda zagrije do 27°C :icon_neutral:
Usrana zima :eek:hno:, zna sam da ce biti ledeno ali da ce biti ovako ... ajmee ... kad ce lito :sun2:

Neznan vise ni sam sta cu, diglo mi zivce totalno da bi najradije bacija dinamit pa nek leti sve kvragu.

Pod onom CFLkom od 85w ne rastu nista, vec skoro 10 dana a nisu vece od 4cm, i tek drugi set listova poceja izlaziti =(

Svjestan sam da je zajeb s moje strane sta sam ih uopce stavija na klijanje prije nego je sve bilo full istestirano, ali jebiga ...
nemoze odmah prvi grow pa da ide sve ko po loju :icon_lol: j/k
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Lepo si slozio to,steta sto te temp. zeza. Kad vec imas grejalicu,probaj da prevezes na neki bolji termostat. Jeftini su oni za TA peci,a verovatno bolji,samo izvuces zice sa tog bzvz iz grejalice...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Kako bre 17c ne drzis valjda box napolju :D to je mozda na dnu,nego imas cooltub??Dodaj jos jednu grejalicu mnogo ti je veliki prostor mozda za tu...
A sto se leta tice,mnogo je gore kad upekne od spolja pa jos i sijalica ajojjj muka samo kako rashladiti jos taj stiropor zadrzava toplotu...cekaj polako videces :D
Jesen-prolece idealno!!Leto klima-Zima grejanje pa ti sad vidi heheh!!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Čudno mi da je tako niska temperatura,pa nije ti valjda 0 u sobi ili di več?
Drži lampu na 50-60 cm,bit če nemoguče da tako bude temperatura ispod 25,drži taj termometar na pola metra od ispod lampe pa vidi temperaturu i također provjeri njegovu ispravnost-nađi drugi za test.
Nemoj da zahebeš grow,da me spasiš kad mi nestane:))
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Evo malo da se javim, da nebi mislili da sam odustao :icon_lol:

Usput da preduhitrim neke moguce komentare pa da odmah napisem;
Ja sam svjestan da san zajeba stavljajuci sjmenke na klijanje bez full testiranja boxa:.
Radija sam ovako bez prakse odmah u startu "veci" box i ulozija malo vise para jer;
imam uvijete/prostor, jer mi se neda blesirati/praksirati s PC/mini growomi onda raditi "pravi" kada
moram napraviti "pravi" kad tad, zasto onda ne krenuti pravo odma u startu.
Isto tako mi se nije dalo zafrkavati s "no name" sjemenjem, pa je kupljeno ovo, 5kom-100tinjak Kn


Malo mi se oduzilo pravljenje boxa ali evo napokon je box 99% u funkciji :sun2:

Danas sam ga citav dan testirao, kupija sam analogni termostat, i spojia ga na ventove.
Udaljenost od svijece: 40cm Temp.: Dan: 24-27°C Noć: 19-29°C
(trebam jo nabaviti neku grijalicu s termostatom koji nema 10°C odstupanja)


Jadne biljcice sam posteno izmucija :eek:hno:

Evo skoro 15 dana da su bile u ormaru pod 85W CFLom.
Ventilacije aktivne nije bilo, ja bi ih provjetrija s vremena na vrijeme.
Temperature su bile od 22-28°C po danu, a po noci su najvjerovatnije padale i ispod 15°C
Zeljevanje je bilo kada se zemlja osusi na 3-4cm dubine. Ph 6.3 - 7

Tako da ni ne cudi koliko su narasle, ili bolje receno nisu :punch:
Ali zato ona koja prezivi od njih dvije do kraja, i ako nebude hermic, ta je prava G.I.Jane :evilking:
I najvjerovatnije bih od nje onda uzeja kojeg klona i napravija majku jednu.

19.12.2009(danas) NAPOKON prebacene u BoX! :icon_arrow:
Par slikica:
(aparat mi suxa naveliko, nemoze fokusirati na blizinu, tako da sam mora slikavati s udaljenosti )

(ali zato mi je prekjucer stigao USB mikroskop s DealExtreme, za Macro Pimpasticne shotove :D )

[Klik na sliku za vecu povecanje]







Lijeva niza mi se bolje drzi na prvi pogled. Jedino su joj cotyledonsi pozutjeli, ostatak je recimo ok,
iako mi se cini da i po rubovima krece zutiti.
Ova desna ima crvenkastu stabljiku i list joj je sj*ban, cotyledonsi zuti isto full.

Kada su poceli zutjeti prvo sam mislija da je zbog prezaljevanja, jer CFL ne isparava toliko vode.:watchplant:
Ali izgleda da kada sam "pre-flush"-ao zemlju, malo sam je previse flushnija :icon_razz: A i zemlja je bezveze.
Tako da mi se cini da im fali i N i P i K :punch: Moram sutra otici kupiti gnjoivo. Ako bude ista radilo Nedjeljom.

Eto toliko za danas,

Do sljedećeg čitanja :hippy:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.