1 Fruit Spirit BALKON

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Nisu nametnici, ide flush...
(ne znam kako san je uspia spržit, uvik je bilo ispod propisane doze. Najbolje prominit gnojivo. Dosada san koristia zeleni BIOPON, a sad ću uzet PLANTELLU list ...),
hvala
 

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Uspilo!
Dobro isprana, nakon par dana ponovo, pažljivo pognojena. Istog trena živnila, lišće prestalo žutit, počela naočigled rast. U procesu sam pokida, dosta uništenog lišća, koje je sad nadoknadila drugim i sve opet super izgleda.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bruce Banner

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Ekipa, može li mi netko odgovorit. Sa vodom iz vodovoda definitivno nije dobro zalivat biljke u pitarima (kiselost, klor, mrtva voda...), možeš samo nešto sje...
I onda, jeli bolje kupovat, flaširanu vodu za piće, ili destiliranu (mislim da su po cijeni tu negdi)?
Ti lipo, sve paziš, pažljivo gnojiš (da se ne pretjera), vodu (iz vodovoda), ostaviš da ispari klora i tako zalivaš i nakon nekog vrimena (na početku uvik lipo raste), listovi počinju žutit. Prvo pomisliš da fali dušika, pa pojačaš gnojivo i tek onda napraviš sranj. pretjetaš sa gnojivom i uništiš zemlju, listovi se rapidno suše i odlaze.
A to ti se sve dogodilo radi velike kiselosti vode, koja je, iz vodovoda i onako prekisela, još postala i više ležanjem (a moraš pustit da klora ispari)? !
Tako da san ja odlučia kupovat vodu, samo nezna koja je prikladnija, ima li tko kakav, dobar savjet na ovu temu?
 

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
CilI je napisao(la):
Svi upotrebljavaju vodu iz vodovoda, neznam sta tebe muci?
Kiselost vode!
Neman ništa za mjerit pH.
A kad san proučia forum na ovu temu zaključia san da mi je u tome problem,
(koji san još i pojača pregnojavanjem)!
Čita san da se to rješava limunom, ali ne znam omjere i koliki je u stvari pH, pa mi se najelegantnije činilo kupit vodu.
Ne znan ni ja, možda san ufilma...
 

Bruce Banner

Aktivan Član
15.04.2014
89
84
28
Izvorska voda bi bila najbolja ja mislim jer je prirodna... a recimo kupovna voda Rosa ima pH valjda 7,1 a ta flasirana voda je pitanje dal je uopste izvorska, moguce da je iz vodovoda samo propustena kroz filtre...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Koji bi onda bia idealan pH, 6–7 ?
Je li na deklaraciji kupovne vode, naznačeno koliki je pH (nisan nikad obraća pažnju)?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uzmes vodu iz pipe, 10 l i staviš 5 kapi limuna, /bolja je citronska kiselina u prahu,moze vise kapi i probaj/
možeš pocekat pola sata i zalijes. Ja imam pH metar već 2
godine zapakovan. Sve radim instinktivno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo and sharp

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Hvala.
Mislim da to moram riješit, šta prije,
(ne mogu ispirat zemlju svako malo)...
Kako dozirati limunsku kis. u prahu?
(definitivno je lakše nego sa pravim limunima.)
Koji omjer?
Recimo, čajna žličica, na koliko vode?
(ja koristim, cca 2l vode, od puta,
koliko lim. praha, na tu količinu vode?)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Na dvije litre vode ako odstoji bar dva sata ide malo manje od tri prstohvata limunske kiseline(prah) a i to ovisi od grada do grada,nije isti ph kod svih
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Pozdrav drug,mišljenja sam da ti je biljozu zahvatila neka gljivica,mani se to događa već treću godinu u outu. Budući da gajiš na balkonu vjerojatno je i kod tebe jer se spore šire zrakom,zahvatilo ti ju je baš pravo i ako ne reagiraš odmah za par dana ti je mrtva. Moj savjet je da poskidaš SVO zaraženo lišće,i ono koje tek žuti i nema te smeđe fleke,jer je i njih zahvatilo ali je u ranoj fazi ,a kako i sam vidiš napreduje izuzetno brzo. Poskidaj to bolesno i onda ju poprskaj sa nekim fungicidom na bazi bakra, i ponovi par put dok ne uđe u pravo cvjetanje, ovo nećeš zaustaviti ali ćeš bitno usporiti i imati kakvu-takvu šansu za nešto dima.Imaš na icmag-forumu pod outdoor uzgoju sticky temu "leaf spot...",proući pa se uvjeri. ja svake godine nekomu kazem da mu je biljka zaražena al me nitko ne tangira pa sam odustao,ali sam se sam uvjerio kako ovo brzo sjebe biljke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Hvala brate, probam...
Ionako neman više nikakvog rješenja, a ovo se širi brzinom munje, nastavim li ovom brzinom skidat lišče, brzo će ostat ćelava!
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Previse fosfora,premalo dusika,ph ne valja,mg cal deficiti vidni,ako ti onak na dodi otpada lisce onda je to to.Cak i one mal jace zahvacene stapke od lisca nekad znaju igledat pocrnjeno i spaljeno,to provjeri.Ja bi na tvom mjestu pod hitno poskidao sve lisce koje je uhvatilo zutilo,provjerio koliki je PH rijesio to i odma sa namjestenim ph to proflusho,i odmah nakon flusha bi uzo jos 4l vode i stavio gnojivo kje ima dosta dusika i jos sa tim proflusho i ostavio je na suncu da se smiri.Siguran sam da ako to tako napravis bit ce ok,bit ce ti zahvalna.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
stari ,ja mislim da ti je problem visoka temp. betona(balkon)koju postepeno dostigne negdje oko 3-4h popodne i "skuha" ti korijen biljke, . .kad bi nekako uspio izolirat korijen tj. posudu u kojoj je posadjena, rijesio bi problem.
 

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
kao što sharp kaže kuha se.stavi ispod siropor deblji- 5icu i sa one strane di udara sunce u pitar neki tanji cca 2 cm. ,on se nepregrijava.Imam krastavce na balkonu 10 sati na suncu,samo što ne planu,pa sam s tim spustio tenperaturu na betonu.a ph odi u pet centar uzmi bar one listiće nisu skupi za okvirno pogledat.kod mene je PH 9,2- zagreb- i treba na 20 lit vode podosta limunske da skinem na 6,3. žao mi curke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Ekipa, je li za crvenu plantellu, čekam prve znakove cvitanja ili startam odma? (biljka je osjetljiva za poludit, na svaku grešku mi odgovara šakom žutog lišća!)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.