1 gram na 1 watt

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
evo nešto sam švrljao okolo i naleteo na ovog lika koji kaže da dobije po 1g na 1w u nekih 70 dana. ima tu neki njegov grow i dobio je oko pola kile u 75 dana sa 600w hps na manje od 1m kvadratni, nije baš 1g na 1w ali ipak dobar grow.

nema baš neke posebne filozofije. on kaže da stavi sjemenke direkt na 12/12 u zemlju i samo pokušava uzrokovat što manje stresova i dobije šta dobije. izgleda dobro. pogledajte pa recite šta mislite

evo link: http://www.nomercy.nl/nl/framesets/fs-forum.html

upute: prvo imate nizozemski, a onda niže imate engleski dio foruma. kliknite na grow reports i na prvi grow:
from seed to harvest in no time .High speed growing on 12/12, autor atmosphere
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Enolagay je napisao(la):
upute: prvo imate nizozemski, a onda niže imate engleski dio foruma. kliknite na grow reports i na prvi grow:
from seed to harvest in no time .High speed growing on 12/12, autor atmosphere

Dobro je covi knapisa samo skrlaj prwma dolje dok ne dodes do english-grow report- i na taj prvi ili drugi i to je to...evo bas citam :D
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Haze dobro si ti hehehe
Ali vidi ovako ja kontam evo imam 6 biljki koje su pod 12/12 od starta i to je nebitno sabrat ću na kraju koliko grama je dalo na 400W.
Ali kako ti ili bilo ko misliš ovo 1w-1g.
Nepitam ono da te zajebajem nego kontam za malo vremena berem 2 i 3 biljku koju imam u Box-u.
Sve tri su posađene zajedno procvjetale u nekih 10 dana razlike možda i eto obrane u 15-20 dana razlike.
Pa evo ako ja kontam da je to tema recimo da sam u pravom smjeru kad ove dvi završe uskoro bit će tu nekih 300ak grama.
Jeli onda računate to po jednoj stabljici ili recimo kompletu biljki koji je ušao u box neznam.
Imao sam prije isto 7 stabljika pod istom lampom 400w i par sijalica možda ukupno 70-90w kad sam to obrao skoro 750g.
Pogledao sam ovaj link sa početka teme i vidio sam da tip ima recimo nekih 7-10 biljki.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Pa ne jbg..
Može se odnositi i na samo jednu biljku što da ne.
Mislim da si i ti kao i masa nas gledali kako tip u ormaru pod 400w ima Big B.. lampa 400w i kaže na kraju dobio skoro 600g.
Mrcina od biljke je bila visoka 2 metra i sva podvezana jer se lomla.
Po tom ispada dosta jače od ovog 1w-1g i kako sam ja napisao gore za predhodni box koji sam imao .
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
ja sam stvio ovaj naziv teme jer tamo di sam čitao se pričalo kako lik dobiva oko 1g po watu u 70 dana. tako da je sad malo krivi naziv teme
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Gledao sam to i svaka mu cast. Izvini,trebao sam biti odredjeniji. Posto ti imas vise biljaka u box-u,gledas ukupnu masu,imao jednu ili vise,gledas koliko si po vatu dobio. Ja sam se isto odlucio za varijantu vise biljaka jer sa jednom bi morao duze da cekam da naraste tolika. Ako si dobio 600g nisi nista manje uspesan od njega. Mada gledajuci onog dzina... Sve ima svoje prednosti i mane. Idealno tesko da cemo dosegnuti,ali tom idealu zato tezimo i trudimo se...
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
shto se mene tiche ne mozesh dobiti 1g na 1W od jedne biljke ako je od pochetka na 12\12...pogledajte kod mene,pitanje je da li tju dobiti 30-ak grama(ako i toliko),biljka je na 12\12 odpochetka a non-stop je na 600W HPS...inache mogutje je 1g na 1W,video lichno,chak i vishe..
Chovek ima box 2mx2m HPS 600W i MH 250W,radio je scrog,vegetacija mu je bila oko 30 dana,sorta WW,7 biljki je imao,na kraju je dobio oko 860 grama...i duvka je razbijala!!!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
kao prvo na netu mnogo trtomudenja,pa ti uhvati istinu....Ako growas jednu,dve lampe 1g na wat nije nikakva umetnost...
za komercijalne growere vazi odprilike 0,9g na wat,ali sa 500,2000 komada-ne 4 biljke...pa prosek
ne znam, sta je bit ovih linkova...
kad govorite o 400w i 600w-kod kuče ako se potrudite-neče biti velike razlike,jedino morate tištati biljke dole,jer sa 400w ne možete odraditi neku extra visoku biljku!!!...inače 1g na 1w komot!!! kad steknete samopouzdanje i potrošite manje vremena na netu!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Purepleasure4life
31.01.2012
12
20
0
57
Pozdrav svim prisutnima i onima koji to nisu !

Rado bih oživio ovu temu jer je u skladu sa mojim namjerama, pa da ne "trujem" forum sa novim otvaranjem teme.

Smatram da je moguče dobiti i više prinosa po watt snage od naslovljenog jednog grama, što ču vremenom pokušati sebi i dokazati.

Naime, dobro proučivši kompletan forum pokušavam odraditi grow kako treba od samih početaka.
Početak nije - popikati par koštica pa izlaskom prvih lističa "orgijati" po forumu "kaj sad" ???
Početkom smatram planiranje. Prvo isplanirati potreban budget za ulaganja, zatim strain koji bi bio zadovoljavajuč za uzgoj, prinos i željenog efekta.
Do sada je realizirano podosta od planiranog a za dalje je potrebno vrijeme.
Box je sklepan, potovi spremni, lampa čeka ... još sjeme za koje nije bilo prostora u budgetu, zato sam išao na soluciju da sam odradim veču količinu feminiziranog sjemena NL-a.
Uspješno sam dobio jednog NL hermiča koji u malom boxu "radi" sa još tri cure NL-a, uspješno oprašeno prije pet dana i to traje.
... dakle koštice, napravljene po uputama iz ovog foruma, su na putu.
Slike trentno ne mogu kačiti jer nemam nikakav digitalac, dok moj mob nema usb opciju niti moj komp nema bluetooth opciju.
Svakako da ču se potrudit nabaviti digitalac kako bih ilustrirao svoj naum.
Trenutno naumu prilazim sa matematičke strane i zaključujem slijedeče ...

Box 1,7 x 1.7 met je 2,89 met kvadratnih. Prostor dovoljan za 600 W HPS koji daje zeru više od 30 000 lm , što je dovoljno za optimalan rad subtropskih indica kojima pripada i NL.
( svi podaci pronađeni na ovom forumu )

Vaze ! Naravno da stavka za vaze u planskom budgetu ne postoji, pa sam se ponio za uzrečicom bivšeg dragog vođe ... "snađi se druže" i vaze napravio spajanjem dvolitarskih tetrapaka od mlijeka i dobio "vazu" zapremine 4,5 lit.
Dimenzije takvog pota je 17 x 12 cm , vis 27 cm - jedan takav pot košta 25 kn i trebam ih preko 100 kom.

4,5 lit terramagme sa svim dodacima je dovoljno za biljku visine i oblika dvolitarske pive okrenute naopako, što iz iskstva znam da je to više od 20 gr suhe vage po komadu.

U planirani box stane 130 potova koje sam gore opisao, i u kojima bi trebalo narasti bar 160 gr žive vage u svakoj.

Da bih dobio toliko potrebno je gnojiva i ne puno čeprkanja po njima... vegetacija bar 25 dana kako bi bile spolno odrasle + 15 dana da odrede spol + 60 dana cvijetanja.
... mislim da je to formula za dobiti biljku visine 50 cm i obujma 35 cm, što rezultira suhom masom od 20 gr.

Po takvoj matematici ispada da bi očekivani prinos bio 2600 gr/ 600 W što ispada više od 4 gr/ W
Budući da nisam nigdje vidio da je to uspio učiniti ( max 1,6 g/ W ... negdje preko googla ) , Odlučih se uvjeriti ZAŠTO to još nitko nije napravio.

Želim pročitati i vaša egzaktna razmišljanja te iskustva o ovoj temi i nadam se vašoj prisutnosti kao i smislenim komentarima.

Hvala i pozzz
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
NEMA ŠANSE iz više razloga
Osim problema na koji ti je kolega Creative ukazao,imaš i problem sa posudama
naime standardno pravilo je galon(oko 3l) posude na stopu (oko30cm) rasta biljke-što će reći imaćeš patuljke koji će dati do 20-30gr svaki.i to MAX.
a sad,kad se to osuši podeli sa 3 :) i eto ti količine
ako središ svetlo,možda nešto i uspeš (toliko koliko si zamislio-šanse nema drug)
ali
ja do sad nisam video nikog da je značajno prebacio tu formulu "gram/watt"
al' ok
entuzijazam je bitan!


ps.
GDE si ti video tolike biljke u 4,5 litarskim saksijama? To je za automatike na ivici mogućnosti,tebi sleduje jedan rootbound već u drugom mesecu! i kako misliš da ih toliko zbiješ jedne uz drugu ? sprečićeš im strujanje vazduha,osušiće ti se sa tih strana (i know, i've been there)
 
31.01.2012
12
20
0
57
Creative je napisao(la):
prva stavka koja ce ti pokvariti racune.

A za ovo bi mogao i ban .....stvarno si ga pretero brate.
Prva stavka koja bi mi mogla pokvariti račune je preuzeti podatak sa tablice iz ove teme -

https://www.vutra.org/topic/9121-svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet/ ... ako tablica ne štima onda uistinu ne štima cijela ideja.
Da si bar obrazložio svoje mišljenje i potkrepio sa nekakvim suvislim dokazom tvrdnju o neuspješnosti
prve stavke.

... a ban ??? Pobogu zašto ???

Moguće se stvara dojam da sam komercijalista pa kao takvome mi nije mjesto ovdje ... jel to ?

Ko što kaže onaj sa growroomom od 2,2 kW "... potrebe su velike " :)

Šalu na stranu ... Ja krenem sa idejom rušenja mita o prinosu po snazi lampe ( koju imam već duže vrijeme) i potrazi za konstruktivnom raspravom jel uopće moguće srušiti mit o 1g/1W , a ti o bannu ...

Nadam se da će tema krenuti malo smislenije, ako ne ... sam sebi dajem bann.


@ loop hvala na pitanjima za koje trebam pronaći odgovore.
Što se tiče ventilacije ne brinem jer u boxu postoje 4 ventilatora od yuga modificirana da odozgor daju vjetar po želji , ostale informacije pišem skoro jer imam obaveza.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
ti pričaš kao da si obezbedio VRHUNSKE uslove biljkama (dakle temperatura,vlaga,CO2 nivo,strujanje vazduha,dobar mix zemlje,velike posude...)
pa sad,kao,nemaš podršku...
čoveče...
sam si rekao
nisi nigde tako nešto našao...
zar ne misliš da bi se neko već setio toga DA MOŽE?

600w je za metar kvadratni idealno,odnosno bolje ćeš rezultate dobiti nego na 1,5m kvadratnih (za šta je 600w standard)-pošto je bolja luminacija..


i to nije MIT (1gr/1w) već SVETI GRAAL,care....standard ti je 0,5gr / 1w pa ti vidi.
al,k'o što rekoh cenim entuzijazam,budemo videli..
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Bimba pozdrav!
Pozdravljam tvoj entuzijazam i pokretanje teme ali imam utisak da bi dostigao tih famoznih 1w/1g treba prvo da prelistas dobro ''grow bibliju'' ovde na forumu a ona se sastoji od dva dela:
-Teme-clanci ljudi koji su zaduzeni za sve ovo a uz to iskustva ko dve Rusije
-Dnevnici koji su zavrseni i koji su u tokuu
Ja u Holandiji znam mnogo ljudi koji rade sa 1 i sa 10 000 stabljika.Ovo je kolevka savremenog gajenja ove biljke i kao sto znas sva tehnologija,hemija i sve sto prati ovu materiju prvo se javlja i radi-preuzima ovde (Holandija).
Kada sma pricao sa tim istim profi growerima i tim ciframa 0.5-1g misljenje je nepodeljeno.....1g je POJAM koji kada dostignes i growas istim tempom i rezultatom bar 1-2 godine tada mozes za sebe reci ja sam MAJSTOR!
U Groningenu zivi covek koji je jedan od najcenjenijih growera u ovom delu Evrope i on je jedan od prvih koji tu magicnu granicu od 1g pokusava vec par godina da nadmasi ali....BEZUSPESNO!
ON je taj koji dobija prvi svaku novu supstnacu,strain,led lampu,plazma lampu ama bas sve i to mu se placa da radi jer je najbolji i na osnovu njegovih rezultata pisu etikete i objavljuju rezultate...ali taj TATA growa kaze da jos za ovih 40 godina koje provodi u ovom nije cuo za coveka koji je to nadmasio.
E kako doci (po njemu) do tog recepta.....uz skoro pa SAVRESNSTVO od uslova temperature,vlaznosti,sijalice,spktra,ravnodnevnice,duzine noci,vode,folije,plastike od koje su ti napravljene saksije,fleshovanja,zalivanja i na kraju .....koliko ljubavi dajes biljci.
Ako imas sve ove uslove i sve ovo mozes da u optimali obezbedis a premasis 1w/1g u konstantnom periodu od 3-4 growa ti ces premasiti i ovog TATU ali veruj mi od njega kad odem i vidim sve one biljke dodje mi da placem!!!!
Skupim kurazi,hrabrosti i kazem uspecu i ako namestim 19 segmenata onaj 20 mi pokvari sve (sada je to slucaj vlage u minusu)tako da je moj optimum i grow 0.7 g/w i ja sma prezadovoljan.Ako kreces sa tom osnovicom da je na taj prostor dosta 600w onda kreni lagano da citas onu ''bibliju''od korice do korice jer jos moras da preguras dosta...a uz sve to tvoj poduhvat koji nameravas da izguras je vise nego zahtevan.
Izvini na davljenju ali kreni od pocetka i osnova uskladi bar malo pa nam dodji da vidimo i cujemo...a mozda i pomognemo ako ti bude trebala pomoc...a veruj mi nema tog clana na forumu koji nije bar 5 puta trazio savet ili pomoc (ja sma redak slucaj da sma trazio isto bar 400 puta :) )Pozdrav i srecno i drzim tim palceve da grow TATU prestignes i budes najbolji u ovom delu Evrope a mozda i u svetu.Pojedinacni slucajevi prebacivanja te norme su samo slucajnost jer su cuda moguca ali ne svaki dan!