..:::1.grow:::3*durban poison+5*euforia:::..

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
iskustvo: 1.grow
box: xl box (120*120*200)
lampe:
[FONT=&quot] MH 400W (Metal Halide; 32500 lum; 6500K; 230V)
hladjenje lampe: cooltube + dospelturbo (fi120 izbacuje izvan boxa)
ventilator: dospel turbo euro2 (fi 120)
zemlja: Substral Terra Magma + glinene kuglice
semenke: 3*dutch passion feminized DURBAN POISON
semenke: 5* dutch passion regular EUFORIA
semenke: 4*nepoznato

datum ubacivanja u box: 29.09.2009.
datum uzimanja "klonova": ??.??.????.
datum cvetanja: ??.??.????.
datum berbe: ??.??.????.

utisci:

fotografije 29.09. :
::::: semenke

::::: box

::::: biljke

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
podatci iz boxa:
Režim rada: 20 on/4 off
Udaljenost lampe = oko 60 cm (cooltube je spojen na turbinu)
Ventilator: svakih 15min
MIN Temp=24,2 C ; Vlaga=40%
MAX Temp=26,6 C ; Vlaga=41%

...ubacio "ovlaživač zraka" na svakih 15min on...
(nadam se da neće uskoro da ga moram koristiti kod klinca u sobi :) )

....trebam savet oko režima i načina zalivanja u ovom periodu ???....

[/FONT]
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
drzis na 18/6.

Samo pitanje..pise MH lampa od 400w.Ona ti je samo za vegetaciju..za poslije imas hps?
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
Che* je napisao(la):
evo prebacio na 20/4
za 2 nedelje planiram na 18/6

Che* je napisao(la):
Samo pitanje..pise MH lampa od 400w.Ona ti je samo za vegetaciju..za poslije imas hps?
naravno, HPS 400W (55000 lum, 2100K, 230V)

Hvala na sugestijama, neku informaciju o zalevanju u ovom periodu ?
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
i ja sam pristalica 18/6, probao sam 20/4 i 24 istom logikom kao i ti pa mi opet biljke najbolje napreduju na 18/6...

te chashe su providne, to izbegavaj, svetlost che unishtiti koren jako lako.

zalivanje u tim chashama realno 50ml dnevno u isto vreme. 10% velichine kontejnera je neko ok merilo... destilovana ili odstojala voda sa chesme, nikako vodu sa hlorom pogotovo kad su ovako male i osetljive.

vidim da imash higrometar iz hidroponike. baci ga slobodno u djubre, meni je mashio po 20% relativnu vlazhnost. idealna vlazhnost sada ti je 60-70% i sa tim ovlazhivachem vazduha verovatno toliko i imash nego je taj merach ochajan.

pusti ventilatore da rade stalno.

koje djubrivo planirash koristiti?
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
e ovo ja zovem korisnim informacijama...svaka čast !!!
caooo je napisao(la):
i ja sam pristalica 18/6, probao sam 20/4 i 24 istom logikom kao i ti pa mi opet biljke najbolje napreduju na 18/6...

te chashe su providne, to izbegavaj, svetlost che unishtiti koren jako lako.
...išao sam na dubinu čaše oko 10cm i te su mi jedine bile dostupne...a da ti budem iskren to o korenu nisam ni razmišljao !?

caooo je napisao(la):
zalivanje u tim chashama realno 50ml dnevno u isto vreme. 10% velichine kontejnera je neko ok merilo... destilovana ili odstojala voda sa chesme, nikako vodu sa hlorom pogotovo kad su ovako male i osetljive.
...ok...dali da špicam ili zalivam ?...kada mi preporučuješ da ih prebacim u veće posude 20*20 ?


caooo je napisao(la):
vidim da imash higrometar iz hidroponike. baci ga slobodno u djubre, meni je mashio po 20% relativnu vlazhnost. idealna vlazhnost sada ti je 60-70% i sa tim ovlazhivachem vazduha verovatno toliko i imash nego je taj merach ochajan.

pusti ventilatore da rade stalno.

koje djubrivo planirash koristiti?
...uf nisam ni kontrolisao...imam još jedan sa nekakvom sondom...pustim sliku kasnije...misliš da mi ventilatori rade i kad je lampa off na non-stop ne na svaki 15min ?
...za djubrivo još nisam razmišljao...zavisi šta budem našao u blizini...nešto posebno preporučuješ ?
::: na raspolaganju su:


Hteo bih svima koji pokušavaju da mi pomognu, u ovom "nestrpljivom" peridu, da zahvalim...
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
zalivaj, a mozesh i da shpricash mada kad su ovolicke bukvalno nemash na shta a i ne smesh da shpricash kad su lampe ukljuchene samo pre ciklusa pa da se osushe do pochetka ili pred "spavanje", taj ovlazhivach ti radi skoro sve shto i prskanje. nadam se da si probushio te chashe dole, ako nisi odma presadjuj u neshto sa rupama.

[FONT=&quot]Ventilator: svakih 15min[/FONT]

nisi napisao da je to kad je iskljucheno svetlo, to je ok.

kada mi preporučuješ da ih prebacim u veće posude 20*20 ?

ja feminizirana semena furam odmah u najveche posude, najmanji stres za biljku. biljku morash presaditi kada koren iskoristi svu zemlju a s obzirom da su ti chashe providne to cesh videti. ;)

nešto posebno preporučuješ ?

vidi da se iscimash za neshto renomirano, HESI bih preporuchio shakom i kapom. FloraNova je isto solidna, Canna takodje ali to necesh nachi u cvecharama po pijaci.
 

teglica_unca

Banned
Banovan
29.09.2009
5
0
0
38
inace FloraNova je krs njen npk uposte nema veze sa onim odgovarajucim mislim na bloom,a green i moze da prodje od GH-a bih preporucio samo ripen i floralicious
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
teglica_unca je napisao(la):
inace FloraNova je krs njen npk uposte nema veze sa onim odgovarajucim mislim na bloom,a green i moze da prodje od GH-a bih preporucio samo ripen i floralicious

eto iskusniji kolega kazhe krsh, mada u odnosu na plantelu je sigurno solidnija. :)
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
evo ih prvi problemi...
.....bio sam odsutan 3 dana tako da nisam mogao zalevati biljku,
kad sam se vratio iznenađenje...
...mladi listovi su nekako svetliji...(ponegde uz rub čaše vidim da se koren razvija)...
evo fotke:


uradio sam sledeće: zalio sam vodom (kupovna demineralizirana voda sa pH 6,95) dok nije krenulo na donje rupice...

udaljenost od lampe je 40cm (cooltube radi kada i lampa), temperatura je 24,9 C, vlaga 39% ( riknio ovlaživač :) )

...molim pomoć...da lampu još spustim prema biljkama ? šta da radim ?

Thx...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Samo ti mogu reci da ne spustas lampu ni malo sprzices ih jos vise ,ne verujem da je to do ne zalivanja 3 dana sacekaj odgovor od nekog iskusnijeg ja ti ne mogu pomoci,mada mi kako koja izgleda ok male su ti slike ne vidim dobro...osim tih zutih listica,vlaga ti je veoma niska podigni je bar na 50% a koliko znam dok su manje potrebno im je cak i vise.
Samo polako nece one preko noci da nabujaju,meni je jedna euforia stajala skoro mesec dana u mestu!Sto nisi stavio sve u neke najmanje saksije neg si stavljao u providne case napomenuli su ti to da ne valja da koren dobija svetlost,zna da istruli i da ne uzima potrebnu hranu.
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
CaNnabisCole je napisao(la):
Samo ti mogu reci da ne spustas lampu ni malo sprzices ih jos vise ,ne verujem da je to do ne zalivanja 3 dana sacekaj odgovor od nekog iskusnijeg ja ti ne mogu pomoci,mada mi kako koja izgleda ok male su ti slike ne vidim dobro...osim tih zutih listica,vlaga ti je veoma niska podigni je bar na 50% a koliko znam dok su manje potrebno im je cak i vise.
Samo polako nece one preko noci da nabujaju,meni je jedna euforia stajala skoro mesec dana u mestu!Sto nisi stavio sve u neke najmanje saksije neg si stavljao u providne case napomenuli su ti to da ne valja da koren dobija svetlost,zna da istruli i da ne uzima potrebnu hranu.

Hvala na brzom odgovoru...hteo sam da sačekam da dobiju još par listića pa onda u veće posude (20*20) u kojima bih išao do kraja....ali ako je problem ova mala providna posuda mogu ih još večeras prebaciti...sve je spremno...
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Nisam bas siguran da je do toga rekao sam ti sacekaj ako iko od iskusnijih i dodje u toku ovih dana,da ti da precizniji odgovor,nebi voleo zbog nekog mog misljenja da se tebi poebe grow...
Neka nemoj veceras nista presadjivati sacekaj jos par dana da se koren fino razvije i onda samo iseces te casice sa 4 strane i ostavis onako da se jedva drze te cetri strane spremis zemlju u drugoj saksiji napravis na sredini dovoljno veliku rupu da stane ta zemlja iz case,i prebacis nemoj da ti ostaju te case u saksiji jer ce ti se koren mnogo losije razvijati a i samim tim i sama biljka!
p0z
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Stavi novine ili nesto neprovidno oko casa.Tako ih nemoras preadjivati jos,a dosta je bitno da koren nije izlozen suncu.I nepreteruj sa zalivanjem.Zalivaj tek kad se zemlja osusi ili kad vidis po biljkama da im treba voda.
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
ZonoM je napisao(la):
Stavi novine ili nesto neprovidno oko casa.Tako ih nemoras preadjivati jos,a dosta je bitno da koren nije izlozen suncu.I nepreteruj sa zalivanjem.Zalivaj tek kad se zemlja osusi ili kad vidis po biljkama da im treba voda.

jes vala odmori sa vodom, lepo ti rekoh 50ak ml dnevno im je sasvim ok za pochetak, ja na ovim poslednjim slikama vidim blato u chashama a ne zemlju...

a to shto su pozhutele tako nemam pojma, prvu nedelju drzhi lampu podalje od biljki jer su vrlo nezhne, ja moju drzhim prve nedelje na ~70cm (isto 400w + cooltube) chak sporije napreduju ako ih ubijash svetlom na pochetku... tek u cvetanju forsiraj lampu shto blizhe em je jacha biljka em ti ta blizina tek tad treba...
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
caooo je napisao(la):
jes vala odmori sa vodom, lepo ti rekoh 50ak ml dnevno im je sasvim ok za pochetak, ja na ovim poslednjim slikama vidim blato u chashama a ne zemlju...

a to shto su pozhutele tako nemam pojma, prvu nedelju drzhi lampu podalje od biljki jer su vrlo nezhne, ja moju drzhim prve nedelje na ~70cm (isto 400w + cooltube) chak sporije napreduju ako ih ubijash svetlom na pochetku... tek u cvetanju forsiraj lampu shto blizhe em je jacha biljka em ti ta blizina tek tad treba...

joj....pa napisao sam da sam zalivao dok nije procurilo, jer 3 dana nisam bio tu pa nisam zalivao a bilo je "suvo ko barut" i svetlije mlado lišće i uplaših se da nije zbog nedostatka vode....a slikano je malo posle zalivanja...

uradjeno:
čaše zamotao u novine da svetlost eventualno ne dolazi do korena...ubacio novi ovlaživač zraka

Udaljenost od lampe:
50cm
Podatci iz Box-a:
[FONT=&quot]MIN Temp=19,6 C ; Vlaga=50%
MAX Temp=26,8 C ; Vlaga=71%
U off rezimu lampe:
ventilator koji ubacuje zrak se pali 15min svakih sat vremena

evo jedne fotke:


hvala svima na sugestijama i pomoci koja je uvek dobrodošla....
[/FONT]
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
pazi tako male biljke u tolickim saksijama teshko da mozesh da zanemarish 3 dana, kazesh imash klinca, imash josh 12 cherkica, tako rachunaj... shto su mladje treba im vishe pazhnje :)
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
caooo je napisao(la):
pazi tako male biljke u tolickim saksijama teshko da mozesh da zanemarish 3 dana, kazesh imash klinca, imash josh 12 cherkica, tako rachunaj... shto su mladje treba im vishe pazhnje :)

e bravo majstore :sun2:
baš to mi je trebalo :vb_whip:

znam, znam....ali bilo je ili ići ili najebati od žene :icon_lol:
nadam se da će mi >>curicezapostavljenosticurice mojecurice
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ma bit ce sve ok i ja sam imao problema al jake su to biljke svasta prezive,znam kako ti je cim se nesto desi ti trcis trzis pomoc bas kao i kad imas dijete,ja odma bacim u velike saksije i nemam pr.sa presadjivanjem djubrenjem a manje ih treba i zalijevat,probaj da na svakoj greski sto napravis da naucis nesto.tebi ekipa moze pomoc dat savjete al sam moras skontat neke stvari.u svakom slucaju sretno i zapamti da je znanje i strpljenje kljuc uspjeha...poz
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
mjesecar je napisao(la):
ma bit ce sve ok i ja sam imao problema al jake su to biljke svasta prezive,znam kako ti je cim se nesto desi ti trcis trzis pomoc bas kao i kad imas dijete,ja odma bacim u velike saksije i nemam pr.sa presadjivanjem djubrenjem a manje ih treba i zalijevat,probaj da na svakoj greski sto napravis da naucis nesto.tebi ekipa moze pomoc dat savjete al sam moras skontat neke stvari.u svakom slucaju sretno i zapamti da je znanje i strpljenje kljuc uspjeha...poz

pa thx na lepim recima utehe....znam ja to brate, ali nemogu unazad da ispravim kad za*****....
bile su tako lepe


a gle sad jadnice moje


...pa kako sad da ih u bolu ostavim...i spavati odem ?!...
..........................................................................................
.........................................................................................
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
samo ti polako i ne odustaj, ako vech morash da idesh napravi im neku automatizaciju, makar za zalivanje ili pochni odma u vechim saksijama koje mogu da podrzhe takve akcije... iskreno nznm shta se desilo tim biljkama ali s obzirom da su bile 3 dana bez vode ja bih rekao da je to...

sad malo strpljenja, shokirao si ih, sad ih neguj da se oporave i sem malo vremena ne bi trebalo da ih koshta nishta vishe.