..:::1.grow:::3*durban poison+5*euforia:::..

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
caooo je napisao(la):
samo ti polako i ne odustaj, ako vech morash da idesh napravi im neku automatizaciju, makar za zalivanje ili pochni odma u vechim saksijama koje mogu da podrzhe takve akcije... iskreno nznm shta se desilo tim biljkama ali s obzirom da su bile 3 dana bez vode ja bih rekao da je to...

sad malo strpljenja, shokirao si ih, sad ih neguj da se oporave i sem malo vremena ne bi trebalo da ih koshta nishta vishe.

evo malo detaljnijih fotki 1,5 h pred spavanje:
http://img84.imageshack.us/gal.php?g=0610svebiljke04.jpg
hmm...meni se cini da se malo vracaju....
lampu nam digao na 60cm...
Podatci iz Box-a:
[FONT=&quot]MIN Temp=19,1 C ; Vlaga=40%
MAX Temp=28,2 C ; Vlaga=65%
[/FONT]
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
za svaki slucaj sam jednu DP presadio u vecu posudu...
...čisto da vidim koja ce se brze oporaviti...za naum !!!...
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ta sto si presadio ce bit u zastoju neko vrijeme al mislim da ce sve bit ok,ostavi ih u tim casama nek dodju sebi dao si im jedan stres nemoj odma i drugi i nemoj previse trcat oko njih i pitat se mozda im treba ovo mozda ono samo pazi da imaju vode-ne previse i ostavi ih ovu sedmicu ma miru vidit ces da ce doc sebi onda mozes razmisljat o presadjivanju...samo lagano i strplivo ja mislim da je strpljivost jedan od glavnih uslova za uspjesan grow,i ja sam tako mozda im treba vode mozda hrane mozda da ih presadim slabo mi napreduju a stere su 15dana i na kraju sve pokvarim,samo strplivo pa ces vidit za 10dana,za dan-dva nece se nista desit,samo ih ne zlostavljaj i bit ce ok
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
evo iz "nemoci" dve fotke...
06.10.

09.10.

:::::::::::::::::::::::::
činili se i vama da se lagano oporavljaju ?
mislio sam E1 i E3 prebaciti u vece posude...sugestija ?

Udaljenost od lampe 60cm.
Podatci iz Box-a:

[FONT=&quot]MIN Temp=21,5 C ; Vlaga=51%
MAX Temp=28,1 C ; Vlaga=80%
(vlaga je inače na 60% evo jednu noć mi je "pobegla"...)
[/FONT]
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
ja bi ti rekao da ti stavish te brendirane biljke u najveche posude odmah a da taj NN bacish ako pravi guzhvu, ako ne onda i njega odma u finalne posude, u tim posudama ti sigurno neche pokazati pre flowering ako to chekash da pobijesh mushke...
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
caooo je napisao(la):
ja bi ti rekao da ti stavish te brendirane biljke u najveche posude odmah a da taj NN bacish ako pravi guzhvu, ako ne onda i njega odma u finalne posude, u tim posudama ti sigurno neche pokazati pre flowering ako to chekash da pobijesh mushke...

Thx...neke biljke sam upravo presadio...kasnije fotke i vrstu zemlje...

....e da DP1-3 su fem. a E1-5 su reg. semenke....
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
evo mene opet....nazalost ovaj put da mi neko pomogne oko problema koji imam...
biljke sam presadio 12.10. u vece posude 20*20 (zemlja COMPO SANA sa perlitom i agrosilom) i imam problem sa listom...
sve su fotke 15.10.

ali da krenem redom...evo kako izgleda box:


evo i svih biljaka:


da napomenem da sve vrednosti drzim u okviru potrebnih (vlaga, temp.max, temp.min, pH vode (mada još nisam zalivao jer je zemlja još vlažna i pod rukom i sa onim instrumentom sa 2 žice)....

a evo problema:




mislio sam zagnojiti sa ovim (15 dana od presadjivanja sto mu dodje 26.10):


pH regulisem sa ovim:


pa molio bih pomoć....
izvinjavam se zbog velicine slika ali da bi se bolje videlo o cemu se radi...
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Pa prijatelju preblizu drzis taj Hps koji ocito przi biljke po listovima, neznan koliko ti je sad cm udaljeno ali nekih 40 cm nek bude pa vidi kako ide
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
da da i smanji zalivanje ti listovi po krajevima sto su se sagnuli su verovatno od prezalivanja a boja ,zuta boja po listovima je verovatno od blizine hpsa >

ps smanji slike malo :)

nisi valda nojio vec???

posle 30 danan od kako si ih presadio pognoji prvi put ..
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
...prvo da vam se obojici zahvalim na pomoći...

@We_ComE_OnE
nije HPS nego MH 400W ( HPS planiram ubaciti u cvetanju ) i udaljenost je 40cm...pa evo upravo sam digao na 50cm...

mislio sam da je bitna temp. koja je na biljkama, koja nije prelazila 24C...ali eto...

@ZOKI
od 12.10 kad sam ih presadio nikako nisam zalevao...za gnojenje sam kupio ono na slici i planiram dve nedelje posle presadjivanja...jos nisam...

a evo i slike smanjih.... :)

još neki savet ?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa ako je tako probaj dici jos za 10cm pa kasnije spusti ...digni na 60 cm al kad kazes da nije od tem. neznam onda jedino onda ako je do zemlje al to nebi trebalo biti..al ipak mi se cini da je od prezalivanja i od tem. al kazes da nije onda stvarno neznam :)
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ak i nije špricao vodom po listovima, onda stvarno ne znam ni ja.
Hajd reci jesi li špricao vodom?
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
@ZOKI
evo odoh odmah dici na 60cm...a temperaturu kontrolisem sa dva razlicita uredjaja, jer sam primetio da mi jedan pokazuje drugaciju vlagu...a zalevao nisam od presadjivanja...i sada mi je (osim kod jedne biljke) zemlja ko barut, e sad neznam dali da dodam vode ili ne ?!

@#34
to nikako jer sam prije ovog imao jedan mali eksperimentalni grow i tamo sam sje*ao spricanjem pa sada pazim dok zalevam da nebi slucajno koja kap otisla na listove...i zalevam samo ili pocetku "spavanja" ili kraju "dana"....mada od presadjivanja nije bilo zalevanja...evo vec 3 dana...

joj kako kod mene neki cudni problemi...ljudi hvala vam na pomoci...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa ako je zemlja vlazna nemoj zalivati ako nije zali..(proveri jedno 2 do 3 cm u zemlju gurni prst ,, pazi korenje da neostetis)
a izmeri temp na vrhu biljaka
 

hall3

Aktivan Član
16.06.2009
62
0
6
53
ZOKI je napisao(la):
pa ako je zemlja vlazna nemoj zalivati ako nije zali..(proveri jedno 2 do 3 cm u zemlju gurni prst ,, pazi korenje da neostetis)
a izmeri temp na vrhu biljaka

ok...tako i kontrolisem prstom pa opet onim instrumentom...a merac temperature mi stoju u visini biljaka na rubu posude...evo digao lampu, cak sam i vodu u "ovlazivacu" sipao destiliranu...pa da vidimo...evo upravo kontrolisem pH vode kojom moram zaliti i on je sada na 6,54....jbg ako to nije onda.....(instrument sam kalibrirao na 7,01)...
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
te tehnike sa guranjem prsta ti ne bi preporucio mnogo laksa i sigurnija varijanta je da podignes saksiju malo od zemlje i tako saznas dali ima vode

kod mene je 7:38 malo ti kasni ....:rofl: