1. grow, domaćica x2, 250w HPS, 70*45*110

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.07.2013
4
3
3
Bok ekipa,

odlučih napraviti temu kako to tako ide i kod pivarstva, pa to služi kao dnevnik uzgoja.
Slučajno napravih temu u podforumu unutrašnjeg uzgoja koja je milostivom rukom Cilija prebačena u groblje.

Sjemenke posadih kako su proklijale pa je jedna u zemlji tek 1. dan, a drugoj je 3. dan.

2 biljke. domaćica u kojoj je sativa dominantnija po mojoj pretpostavci, tj. High je bio mnogo vesel i kreativan. Još samo preostaje sreća pa da budu ove djevojke. Pouzdam se statistički da će bar jedna biti cura pa ako ništa bude samo jedna i narasla.

Posuda od nekih 12ak litara rekao bih.

Zemlja - Balkonia : Florafin, 2:1.

Pročitah da je balkonia katkad prejaka, pa pomiješah s florafinom da razrijedim jer je po deklaraciji imao cca 2 puta manje fosfora, dušika, itd..Pretpostavljam da bi to trebalo izgurat vegetativnu dovoljno dobro.
Gnojit plantella cvetom po potrebi kada počne cvat..

Žarulja - 250W hps sylvania grolux.

18h dana i 6h noći za sada.

Box je cca. 70*45*110. Iako visinu po potrebi mogu povećati.

Ventilacija - Hladim s 2 ventilatora promjera 12cm na 12V.. Dakle za sada samo upuh. Ima ponešto otvorenih dijelova boxa pa zrak ima kud vani. Prema podacima s weba vent ima 44 cfm što je 74,3 m^3/h

Temperatura se drži od 27 do 29. No, jedan vent još ne radi na punih 12v nego na 5v što će biti sutra riješeno pa očekujem pad temp. za bar stupanj...
Iskoristiti ću jeftiniju struju pa će svjetlo biti ugašeno od 8, a time ću i izbjeći niže noćne temperature. Kada ne radi svjetlo unutra je oko 20 stupnjeva.
Vlaga se drži oko 35 dok je sve upaljeno, kada se ugasi bude na 50.

To mi se čini malo suho, ali nisam pametan..

Pitanje jedno oko spajanja uzemljenja, vidi se na prvoj slici (2.jpg). Spojio sam žice na oklop prigušnice, a onu od grla sam na reflektor stavio. To tako i treba biti koliko zaključih pa samo trebam potvrdnu informaciju :)

Preporučujete li mi raditi kakav topping na obe u slučaju da jedna bude muška pa da ispunim prostor koliko toliko?
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    131,5 KB · Pregleda: 76
  • 1.jpg
    1.jpg
    294,1 KB · Pregleda: 72
  • 3.JPG
    3.JPG
    167,9 KB · Pregleda: 73
  • 4.JPG
    4.JPG
    297,4 KB · Pregleda: 67
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Jaooo :confused:. Jel te nije strah da ti kuća ne izgori dok te nema? By the way zašto ne na 12/12 da što prije eliminiraš moguće muškiće?
 
23.07.2013
4
3
3
Planirao sam pustit je jedan do dva tjedna da raste pa onda prebaciti na 12/12...Čisto da vidim kako se ponaša kroz tu prvu fazu pod tim svjetlom jer je prvi grow pa da iz svog iskustva učim. (jer jbg kad smo ljudi i spotaknemo se o isti kamen sto puta jer nećemo da učimo iz iskustva drugih, nego moramo sami da se uvjerimo.. kaže jose mujica)

A kuće neće izgorit, uvijek ima netko. jedino prigušnica može belaj napraviti ali kroz koji dan će dobiti posebno kućište..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
Bijela boja je bolje rjesenje od alu folije. Alu folija ima dosta losu refleksiju a stvara hot spotove. To se moze rijesit da ju zguzvas maksimalno pa ju izravnas...ali opet je refleksija bolja kod mat bijele boje.
Sretno.
 
23.07.2013
4
3
3
Bok ljudi,

prošlo je 20ak dana pa se javiše i neki problemi, a neke sam i riješio

jedna biljka je nezgodom umrla, samo ću reći da sam bio smotan


Zalijevam svako dan/dva ovisno kako se zemlja osuši s cca 2dl vode
temp. se kreće do max 27 i min 18
vlaga po suncu je oko 43, po mraku oko 60

Druga raste ali se listovi savijaju..
Čitajući zaključujem da je do vode/dušika/pH

No nisam siguran kako to točno riješiti.
Skroz gornji listovi su jučer bili sasvim normalni te su jutros nakon faze noći i oni postali savijeni.

Vrh sam odrezao pred 2 dana te su počela 2 nova vrha rasti, kako i očekivah..

edit: zanemarite matricu, ne znam kako se provukla xD
 

Prilozi

  • upload_2016-3-3_1-30-40.png
    upload_2016-3-3_1-30-40.png
    4 KB · Pregleda: 51
  • IMG_2528.JPG
    IMG_2528.JPG
    265,9 KB · Pregleda: 53
  • IMG_2529.JPG
    IMG_2529.JPG
    255,4 KB · Pregleda: 52
  • IMG_2530.JPG
    IMG_2530.JPG
    256 KB · Pregleda: 53

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ne znam da li imaš više problema ali voda ti je definitivan problem. Ako nisi gnojio onda ti je voda glavni problem. Bolje ti je jedanput zalit potpuno i pustit da se višak ocijedi i onda pustiš 5-7 dana, a to sam procijeni jer ovisi o uvjetima. Puno prije će ti biljka uvenut od previše zaljevanja nego od dehidracije. Treba korijen kisika disati, a često zaljevanje to onemogući.

Te kanđe zna stvarati višak dušika, ali ne znam kakve su ti bile na početku i da li si gnojio i kakav ti je ph i kad su ti problemi počeli... drugo mišljenje od nekog iskusnijeg će dobro doći...
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Vlagu u boksu rjesavamo s mokrim rucnicima, nemas protok zraka, busi rupetinu na vrhu. Pogledaj dnevnik kolege Pipca u njemu je objasnjeno kada i zasto su listovi objeseni te se frcu prema dolje i obrnuto.
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.026
163
Previše zaljevaš zaljevaj kad se zemlja osuši skroz svaki 3 dan dok ti voda ne iscuri dolje i nadopuni joj zemlje do vrha posude sa zemljom
 

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
Kao što su ti rekle kolege, previse vode!

Moje cure su u istoj fazi trenutno, jucer sam ih tek prvi put zalio dok ne procuri i nemam namjeru opet sljedecih 4-5 dana...

U ovakvom pocetku biljka ima malu transpiraciju (mala lisna masa), tako da i manje trosi vode
nemoj raditi nista, samo joj daj da se dobije malo ;)
nakon što se osuši zemlja, zalij dok ne procuri i digni teglu da vidis kolko je teska pa neka ti to bude orjentir :)

I kaj se tice ventilatora, puno bolje bi ti bilo da prebacis ventove da vuku van zrak nego da upuhuju....
ostavi pasivan upuh, a ove ventove prebaci pri vrhu boxa da bacaju vruci zrak van

Sretno drug :)
 
23.07.2013
4
3
3
Bok, hvala svima na dosadašnjim savjetima... Zbog privanih obaveza i tempa nisam se stigao javljati pravovremeno no bilježih rast i napredak koliko sam mogao.

Sreće sam imao kao blesav, od jedne random sjemenke da dobijem prekrasnu curicu.

na cvjetanju je već od kraja veljače ako se ne varam što će reći već 60ak dana sigurno...

Evo par fotki, jedna je od prije 3 tjedna, a ove druge dvije su svježe.. to fino cvjeta, miriše na neke predivne citruse i jedva čekam to zgotoviti.

Biljka u globalu izgleda zdravo, zanimljivo što par listova na istoj grani, na istoj razini bude žućkasto dok svi ostali prekrasni budu.

Mnogo sam zadovoljan kako je to ispalo i naraslo i van svakih očekivanja s obzirom na to koliko sam se pripremio za ovakvo nešto.


Zbog određenih razloga mislim da ću još 2 tjedna je moći držati, a onda pod nož.

Ne mogu još direktno trihome uslikati no ima ih jako puno i ovako mi izgledaju svi bistri.

Neki savjet možda koliko bih još dugo trebao držati biljku iako vjerojatno da neću moći duže od dva tjedna još.
 

Prilozi

  • VUVUVU1.jpg
    VUVUVU1.jpg
    293,9 KB · Pregleda: 47
  • VUVUUV3.jpg
    VUVUUV3.jpg
    356,3 KB · Pregleda: 50
  • VUVUVU2.jpg
    VUVUVU2.jpg
    299,1 KB · Pregleda: 47
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke and Creeper

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
drži je koliko god možeš, još je to dosta zeleno što bi se reklo :) . Trebalo bi joj i više od dva tjedna odokativno rečeno.