1. GROW IKAD [Pc grow box - dnevnik]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.02.2012
8
0
0
34
Evo moj prvi grow box, bila je u casici prije, sad sam ju presadio u kalj i evo kako izgleda u boxu. Box dimenzija neznam.. oblozen je alu-folijom, za ventilaciju koristim standardni vent koji je doso uz kuciste (12v) unutra ce ic stedna od 60w, za prvu ruku ce valjda bit ok.. kasnije ju planiram izbacit van

few5m.jpg at Free Image Hosting

n1jfc.jpg at Free Image Hosting

99tk3.jpg at Free Image Hosting

egmbf.jpg at Free Image Hosting

5zaas.jpg at Free Image Hosting

ufwym.jpg at Free Image Hosting
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
biljka ti je preizdužena pomakni je na par milimetara od svijetla....to će ti bit jako malo od 60W....zemlja ti nema perlita ni stiropora korijenu ti se to neće svidjet...a temp koliko vidim prevelika......nazad na čitanje ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
prvo stavi cfl (a ne obicnu koja je sada) pa onda zasadi novo seme i biljku drzi na udaljenosti od 3 do 5 cm, moj savet. od ovog nemas nista
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pozdrav Dionysus :vb_wave:

Zamjeni alufoliju sa onim za šajbe za zaštitu od sunca, puno bolje reflektira svjetlost, Naravno što dolar kaže primakni je svjetlu, ako svjetlo neide dole, a neide, fiksno je, stavi nešto ispod posude da ju približiš svjetlu.
MOžda da si stavio više komada pošto ti sjeme sigurno nije feminizirano i pola će ti biti muški.
Taj ventilator. jer ti upuhuje ili ispuhuje? Trebao bi imati i upuh i ispuh, pogotovo sad kad ide toplije vrijeme.
Inače samo deri i čitaj forum, sretno :)


Edit: nisam ni skontao da je stavio običnu sijalicu, mjenjaj to pod hitno nema od obične sijalice kruha.
 
18.02.2012
8
0
0
34
ma citao sam dosta po forumu i znam da bi trebalo drugu zarulju pod hitno, clf ce najvjerovatnije ici i ako bi bilo bolje neka hps slabija al sta je tu je..vidio sam da dosta njih stavlja stiropor al nije mi jasno zasto? vjerovatno ce ici jos par sjemenki na klijanje posto sam imo danas s*anje, zarulja i grlo mi ispalo dolje i spalilo najveci list, ostavit cu je pa ako prezivi prezivi. Vent upuhuje svjezi zrak i ici ce jos jedan takav za ispuh i ako je to malo al dobro. Ovo je samo za prvu ruku pa sta bude bude, nemam neka velika ocekivanja nego tek tolko za skupljanje iskustva
ps. hvala na savjetima
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
stiropor se stavlja da korjen lakse dobiva zrak. okreni taj vent da ti izvlaci ustajali zrak a i biljkama ce biti bolje jer vole negativan tlak.
nemoj se previse radovat s tom sijalicom uzmi si hps 70w za taj prostor a nije ni skupa. ove cages-e za hdd i cd/dvd makni tako da obusis zakovicu.
umjesto ove folije stavi ono od pakovanja cipsa, tako ces smanjit temperaturu a i neces pravit hot spotove po listovima.

sretno i nazad na citanje :)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
kad bude bolja situacija u boksu, znači barem rasvjeta i ventilacija, tek onda otvori dnevnik, ovo ide na mjesto predviđeno za ovakve teme...

moj savjet je... pročitaj hrpu gotovih dnevnika, ima jako lijepo objašnjenih stvari uz koje su ljudi stavljali slike..
ovo je ništa, samo maltretiraš sebe i biljke... znači NI u kojem slučaju unutra neide obična žarulja...
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Nek je sa srecom...Koliko si vremena potrosio da ovako lepo skockas box :) salim se,pogledaj malo kako su ljudi sredjivali pc boxeve pa se potrudi malo vise ovde ti vise stvari ne valja nego valja...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.