1.grow-Micro stealth CFL box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Za pocetak bih se zelio zahvaliti citavom forumu,naucio sam jako puno o uzgoju i zelio bih se baciti u growerske vode zahvaljujuci vama :D Posto mi je ovo 1.grow,probat cu ga odraditi sjemenjem iz paketa,a za slijedeci put cu nabaviti sjeme nekog automatica...

Growbox
-izrađen od šperploče,iznutra oblijepljen mylar reflektivna folija
-dimenzije:60x20x20
-Rasvjeta:zasada su u boxu 2x23w 6500k i 1x23w 2700k,na cvjetanju ce biti 4x23w 2700k
-Ventilacija: 2x80mm za ispuh,vecinom rade na 6V i 1x120mm upuh,radi na 4,5v
-temperatura: 21-24C konstantno,vlaga najcesce 35%-45%,kada su ugasena svijetla poveca se na 60-75%
-sjeme:unknown,ali visok postotak klijavosti
-zemlja: nazalost nisam mogao pronaci terra magmu niti composanu,ali u biljnoj apoteci mi je receno da je ova zemlja slicna navedenima,evo slike posto sam skeptican

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

-biljke su stare 8,10 i 12 dana,ali se od prije nekih 5 dana pojavio problem sa listovima...U pocetku sam im davao previse vode,pa su im se zbog toga listovi povili prema dolje.Nakon toga,nisam ih zaljevao nekih 5 dana,te sam ih jucer zalio vodom u koju sam dodao jabucnog octa(prije toga sam dodavao ~8 kapi limuna u 0,3l casu)-e sada,upravo u tome mislim da je problem,tj. u tome sto ne znam koliki mi je pH vode,ali uvjeren sam da je malo visi,pa sam preventivno dodavao limun i jucer
jab.ocat...Moze li mi netko reci je li zutilo listova izazvano previsokim/niskim pH jer stvarno ne mogu utvrditi uspoređivajući sa slikama sa neta(jer su primjeri uglavnom na dosta vecim biljkama),u toku zadnjih 24h dvije biljke su malo vise pozutile nego sto je to bilo inace,dok je najmlađa u najgorem stanju...:eek:hno:

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (8 dana)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (12 dana)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (10 dana)

Molim vas za pomoc,zasada sumnjam na pH,a mozda je i zemlja u pitanju? Btw jedna biljcica se bila malo opekla(ona od 10 dana),sto se moze vidjeti na listu(smeda tockica)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mislim da se nisi bas usrecio sa zemljom, ne vidim da negde pise koliki je njen ph, a ne znas ni koliki je ph vode, nisi se trebao tako rano igrati sa kiselinama, vise je nego jasno da je neki poremecaj, da li ph ili mikroelemenata zemlje, teko je sad proceniti, biljke su jos zaista male... il dobro isperi ili presadi i umereno zalivaj, probaj nabaviti ph-metar, pa ces bar po tom pitanju biti miran, ovako eksperimentises na slepo, sretno frend
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
probat cu nabavit lakmus papir,nemam tolko para za metar trenutno...sto se tice zemlje,pH joj je 6,0-6,5 sto bi trebalo bit ok,ali za ostali sastav ne znam jel uredu...Stvarno ne znam sto cu s njima,isplati li ih se barem zaljevati kupovnom vodom/kišnicom ili da nastavim samo sa vodom iz slavine ali bez kiselina :/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta da ti kazem, ja zalivam iskljucivo vodom iz slavine, nemam ph-metar ni lakmus, ne znam koji je ph vode i nisam do sada nikada imao problema, ali jesam imao zbog lose zemlje, i od tada iskljucivo je teramagma u igri, ovaj treset sto si uzeo zaista ne znam koliko je adekvatan, nikad to nisam sreo. mislim da nije panika ako ti eventualno i propadnu, seme je iz paketa pa verovatno imas jos, ali je bitno da otkrijes sta je uzrok. znaju biljke cesto da krenu kilavo i bangavo pa se kasnije stabilizuju i izvuku, ako imas kisnice mislim da moz biti ok, umereno zalivaj i prati razvoj dogadjaja
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Uglavnom na svim vrstama zemlje pišu gotovo identični podaci.I svaka je sama za sebe najbolja,hehe.Tako da ako nemaš neku provjerenu moraš imati sreće.
A što se tiče vode,ako je tu došlo do problema kupi neku flaširanu pitku pa sa njom zaljevaj dok se ne oporave biljke(može i mineralna).Nikakvo gnojivo ni slučajno ne dodavati.
Imaš za akvarije,ph metre...to ti dođe oko 50 kn.Nisu 100% sigurni ali vidiš otprilike gdje si.Ja sam snižavao ph tako da na 1.5 l vode dodam 5ml sirćeta.

I uhvati ritam zalijevanja,kad se zemlja na vrhu osuši,ili provjeri sa štapićem nekim...kad ga zabiješ do dna i izvučeš,vidi se da li je zemlja vlažna na dubini.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
e ovako druze istu muku sam imao presaduj iz tog sranja od zemlje momentalno i moje su tako gorele

a kasnije stoje ne rastu trazi uvoznu kvalitetnu zemlju i ja nisam stavio terra magmu nasao sam neku DCM

vidi se kvalitet po pakovanju ,a i biljke peglaju.pazi jako na zalivanje dok su male mozda bi bilo ok prokuvana kisnica.

slusaj powera on je doktor.pozdrav
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Imao sam isti problem pred malo, isto kao i ti nisam znao ph vode i imao sam neku usranu zemlju, sada sam nabavio ph testere (50 kn u pet shopu) i composanu, mislim da ti je 8 kapi na 0.3L puno previse, npr meni ide na 0.7 L Vode 0.5 ml limuna i dobijem ph 6.5 !

sretno
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......zemlja ti je uzas i od tud ti pocinju svi problemi......bez kvalitetne zemlje nema ni kvalitetnih biljaka.......mozes ti korigirat PH do sutra ako ne uzmes kvalitetnu zemlju nista od toga.......

....prvi grow sam odradio u terramagmi bez korigiranja PH sa plantelinim gnojivima i nisam imao ni slicnih problema.......
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
hendrix...okreni prste drugi put kad slikas...csi bi bez beda skinuo čisti otisak prsta sa fotke :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
marko druze moraju da imaju osumljicenog da bi otisak vazio nesto, a posto ga nemaju

dzaba im 100 otisaka nevredi im nista na ovom forumu su svi sumljivi.opusteno
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Hahha, mislim da se Marco šalio samo ;)

Nego, brate hendrix, promijeni zemlju i budi miran. :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Kvalitetne uvozne zemlje imaju Ph od 5,5 do 6.0.Tako ako imaš kvalitetnu zemlju i zaljevaš sa vodom iz pipe nije velik problem.
A kod ove fušerske zemlje je sam Ph zemlje previsok i još voda iz pipe sa previsokim Ph jednako je sranje.
Ja kad sam malo proučavao zemlje.Vidio sam da sve uvozne kvalitetne zemlje imaju a pogotovo one tako reč profesjonalne.Koje upotrebljavaju i firme koje se bave uređenjem okoliša imaju niži Ph.Zadnja koju sam koristio imala je Ph 5.0 do 5.5.Svremenom se tako i ovako digne Ph zemlje što od vode skojom se zaljeva što od vanjskih utjecaja na zemlju.Zato brate presađuj u bolju zemlju ili kupi Ph tester da možeš bar okvirno regulirat Ph.I nemoj zaboravit biljčice dok su male vole kiselkastije što znači niži PH a tek poslje u cvatnji preko 6 Ph.
Ako ti se igra sa ovom zemljom isperi je obilato sa vodom kojoj je Ph 5.5.Jer nečeš tako lako spustit Ph zemlje al bar češ ga održat negdje oko 6.
A vidim da ima malo i previše teških metala unutra pa vidi sam šta ti je činiti.Ako nemožeš do druge koregiraj Ph u ovoj.A metali če se isprat večina sa ispiranjem.Sam procjeni šta ti je činiti ovisno o mogučnostima koji su ti na raspolaganju.
Sretno!
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Hvala ekipa na savjetima...Jucer sam nabavio pH listice i flushao biljke kišnicom(ph je bio oko 6),ali nazalost,cini mi se da ce se samo najstarija izvući,iako su i njoj dosta požutila prva 2 listića...Druge dvije cu danas nažalost baciti,jer i ako se izvuku,pretpostavljam da ce od stresa vjerojatnije ispast kuronje ili hermići? Od sutra krecem u potragu za terra magmom,a dotad sam stavio 3 nove sjemenke na klijanje,pa cu krenuti iz pocetka(nadam se da ce se bar najstarija izvuci)...
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
nebacaj ih izvuce se da si video moje bing bang slogirao bi se izgorele totalno od 10 listova ostala 2 ali krenula u novoj zemlji

ona sad izgleda ovako ko lutka " ne bacaj" zao mi sto nemam sliku od te muke

 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ja isto nebi bacio!
Još jedao ispiranje al sa 5,5Ph pa zaljevanje normalno sa 6 Ph.Daj im šansu!
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
High all!
Evo,jutros sam napokon uspio nabaviti terra magmu :D
Presađene su 2 najstarije,najmlađa je nažalost izgubila bitku,ali su stavljene nove 2 sjemenke koje su bile 24h pod vodom i malo rastvorile sjemenku,tako da za koja 2 dana ocekujem i da provire :)

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Planiram ih drzati jos 10-14 dana na 18-6(ako se ove 2 oporave i krenu rasti(sve ovisi o njima)) pa prebaciti na 11-12 da pozure malo s pokazivanjem spola jer je i ovako u boxu gužva,a što će tek biti poslije hehe :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako nisi zezno nista oko korena trebalo bi da se oporave, nisu one skroz ugasile, samo su prilicno patile
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
to brate samo drmaj posto si joj spasao zivot ima da ti rodi pola kile garant:bis:hehehehe
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Danas mi se dogodila katastrofa :eek:hno: Ubacio sam petu zarulju prije par dana(2x23w 6500k 3x23w 2700k) jer su one 2 stare biljke krenule nakon tjedan dana u terramagmi,iznikle nove,trebalo je vise svijetla itd...sve je bilo savrseno do danas! Naime,prebacio sam biljke prije 10ak dana na 24/0 da malo ubrzam vegetaciju novoizniklim...Box nisam pogledao nekih 20h od jucer,jer nisam bio kod kuce,a maloprije kada sam ga otvorio sam skoro dobio srcani:icon_lol::signs053: Adapter mi je krepao,a s njime i 3 ventilatora,temperatura paklenih 43,najstarije biljke posušene,2 mlađe također,srećom je ventilator koji razbacava zrak po boxu prikljucen na punjac mobitela,pa su mi se 2 biljke koje su bile niže od ostalih i po kojima je malo vise puhao ostale donekle žive :( Jedna od njih ima oko 15 dana,druga 4(mislim da njoj nije bilo nista,bila je nekih 20cm od cflova dok su druge bile na
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ta starija ne izgleda bas mrtvo, zali je dobro vodom i pruzi joj priliku, lako je baciti, mala je ok
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.