1 grow neki problemi mali

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.11.2013
11
2
3
Pozdrav svima, imam 4 posađene i isti problem
zemlja composana za ruže
temp kad je lampa ugašena 23-24,kad radi 28-29
vlaga je uvijek oko 50% +/- 10%
voda je regulirana na 6.5 od prvog dana

2 big banga auto stara su oko 4 tjedna počeli su cvijetat, i listovi im žute kao da sam ih spalio s gnojivom i malo se uvijaju prema gore samo vrhovi žute

zaljevam ih svaka dva dana (saksije od 4l) zalijem ih sa cca 400ml vode, gnojio sam ih (od kad su bile cca tjedan i pol stare) u početku s polovinom preporučene i od prije 2 tjedna s preporučenom dozom (hesi start paket, root,power zyme,super vit, tnt) listovi su dosta tamni (što sam pročitao to je nedostatak dušika?)

ista stvar je s og kush (saksije od 10l), isti režim kao kod big bang svaka 2 dana s reguliranom vodom (cca 500ml)
on je star 2 tjedna isto dosta tamni listovi ista zemlja samo on nije u tolikoj mjeri ko "spaljen" kao big bang, njega sam samo par puta gnojio možda jednom ili 2 puta i vidio sam na vrhovima da se počeo palit

to je to stavim slike kroz dan dva da bolje vidite

molim vas slobodno recite ako griješim negdje pošto je očito da griješim xD
pozdrav svima i hvala unaprijed
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Nebi smjele tako reagirati na Hesi...cak si ga i zanemarivo davao.
Ovaj BB sto je usao u cvjetanje je gladan ko pas..u posudamna je od 4l :knockknock: a dobio je klopu dva puta do sada :(

List savijaju prema gore jer pokusavaju sacuvati vlagu..vjerovatno je i temp.malo vislja.
Znaci niska vlaga.visoka temperatura i glad ali eto pricekat cemo slike.To bi trebalo biti obavezno..ustvari treba prestati davati odgovore ako nema nakakva slika.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
a kakvu rasvjetu koristis i kolko su biljke udaljene od lampe.
svakako izmjeri temp. u visini spaljenih vrhova.
meni ovo zvuci kao klasican primjer koristenja halogen reflektora kojem je maknuto staklo zato sto je puklo,
dozivio to na vlastitoj kozi tj. biljci.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
po tvom objasnjenju ali bez slika, tako je zvucalo stari.
sad na slikama ne vidim nikakav problem. biljke ti uz cvatnju, ubrzano vegetiraju i normalno je da novi izzdanci budu zuti a kasnije pozelene . uostalom,okini jednu polumakro di se vidi samo najsumnjiviji vrh pa....
eventualne probleme ti moze radit ta reflektirajuca folija na dnu boxa.preporucio bi ti da ju maknes. ostalo sve 5 bilke isto super :respect:
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
možda si si se preračunao u mixanju hrane,jel meni na prvom izgleda malkice previše gnojiva,druga možda previše,al sumnjam sa 0,5l n 10l,il premalo vode za 4l zemlje potrebno je otprilike 0,7 l vode da se podjednako sva zemlja natopi a to radiš tako da zaljevaš pomalo tih 0,7 u intervalima kroz 10-ak min i po mogučnosti tuš mlazom,e za teglu 10l prepoučio bih 1,2l svaki treći pa i četvrti dan,za manju posudu svka dva i tri dana jer čim je biljka veća više i ćešče traži vodu,pogotovo u manjim posudama...ostale su ok...sretno :D
neko će me već ispravit ako sam kivo nešto naveo ;) al deinitivno hesi nije jako gnojivo u normalnoj dozi :)
 
24.11.2013
11
2
3
hvala ti mandore na odgovoru, da druga slika bb je bila prije nego što sam ga zalio tako da je on ok.. imao sam neki osjećaj da ih s premalo vode zaljevam, sve u svemu hvala ti