1 grow/problem sam liscom ili nametnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.06.2012
12
0
0
43
Sad sam ih koprivom sapunicom naspricao svaki list sam digo ispod gore dole ljevo desno...primjetio sam da su na nekim listovima ugible brzo,valjda malo kopriva,a nesto sapunica i ide...koliko bi puta morao to ponavljati mislim dana za redom?
Sutra cu probati jos sa duhanom i cili-om...pa da vidimo sto je jos dobro za thrip larve...
ako nista drugo bar cu ih reducirati dok nenabavim neem ulje..:D
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Vidi sutra kakva je situacija,ako nema tih gamadi, ponovi ovo sa koprivom i sapunom,za svaki slucaj,ali naprskaj manje....da ne prskas duvan i chilli,miksujes 100 stvari ako nema potrebe.
 
31.05.2012
41
7
8
Ovako neznam gdje sam procito sljedece ali mislim negdje na ovom forumu.
Procitao sam da kad biljka dovoljno poraste i kad ima dosta grana koje na sebi ima lisce da treba rezati sve listove koji rastu direktno iz glavne stabljike.
Zanima me jel to tocno ili nije.
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Netreba skidati listove,služe za fotosintezu,jedino u drugoj polovici cvjetanja kad ih biljka iscrpi pa požute i odumru.
 
13.06.2012
12
0
0
43
pa te nisam ni mislio kidati koji su gore...nego oni spodnji...neki su zuti,nekoji manje,neki vise...ali su dosta od ovih mali larvi nastradali..pa su jos bolje u bjednijem stanju... Zaboravio sam reci da su vicinom pogođeni donji listovi..gornji cak niti nemaju nikvih znakova tih mali posasti..tako da mislim da dosta rano i uocio problem...
Tnx svima na pomoci...Stvarno ste brzi...i voljni pomoci...:thumb:
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
The_Joker_666 je napisao(la):
pa te nisam ni mislio kidati koji su gore...nego oni spodnji...neki su zuti,nekoji manje,neki vise...ali su dosta od ovih mali larvi nastradali..pa su jos bolje u bjednijem stanju... Zaboravio sam reci da su vicinom pogođeni donji listovi..gornji cak niti nemaju nikvih znakova tih mali posasti..tako da mislim da dosta rano i uocio problem...
Tnx svima na pomoci...Stvarno ste brzi...i voljni pomoci...:thumb:

Te zute listove,ako vec nema nista od njih,bolje saseci,da biljka dzabe ne trosi energiju pokusavajuci da ih oporavi i proveri biljku da li je nije napalo nesto,da ne bi preslo i na druge listove.
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
The_Joker_666 je napisao(la):
Evo to se desilo zadnjih 1 tjedan.
a promjene su bile sto sam s Biobudom zaljevao od 30-50ml na 10l.skoro 3puta na 7 dana.
i jos sam ih prskao 1l/3ml.mislim oko 4 puta u 7 dana.
vidio sam par musica...ali su to one vinske sto su se napravile od vrenikija.neznam dal bi im to naskodilo?
drugih promjena nije bilo,u cvanju su nekih 1mjesec..
evo par slika,pa ako mozete neki savjet dati..ili kako spreciti danje sirenje toga po listovima...
a zaboravio sam reci na fotkama se ne vidi dobro...ali ima nekih crnih tockica malih...na tim djelovima di su fleke,ne posvuda ali ima.
i to se događa samo s prednje strane.sa donje strane list je zdrav.evo to je to.tnx

izgleda ko napad nametnika...definitivno su se namnožili i sad žderu biljčicu, špricaj koprivom.
nadam se da će ti uspjet i postaj feedback...zanima me.

sretno
pozz
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
nemozes ih spricat samo jedan dan.kao sto sam ti rekao trebas ih proucit i skuzit njihov zivotni ciklus.ti si sad mozda ubio neke zive ali jajsca nisi.kada se ta jajsca izlegu opet ih imas.znaci po meni spricat svaka 2-3 dana i tako dok ne ubijes sve.znaci po meni minimalno 3 spricanja.i decki krivo ste shvatili.sapun samo stavis u neem ulje jer se ulje ne rastvara u vodi i tomu pomaze sapun.a ne u koprivu.sapun ne ubija stoku nego samo pomaze da se neem ulje ili bilo koje ulje rastvori u vodi a ne da ima one kuglice ulja na povrsini.kuzis?
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Sapun služi kao emulgator,da považe dvije ili više razlićitih materija u jednu koje se inaće bez emulgatora nedaju povezati, u ovom slućaju ulje i vodu i dobiješ emulziju.
 
13.06.2012
12
0
0
43
nakon 3 dana spricanja..vide se neki pomaci nema nekih novih zarazenih listova i na listovima su dosta proređeni...na nekojima 0,a na nekima 1-2..
Uspio sam nabaviti neem ulje od frenda...pa tako da danas pocnem s tim spricati....:)
hazeboy imas mozda tocnu racunicu kolko se stavlja ulja na 1litar?