1. grow The Church, 160W/210W CFL, LST, SCROG

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.05.2012
73
58
18
Pozdrav,
evo konacno sam se odlucio za izradu boksa i to za pocetak budget grow.
Boks: Boks je veličine 75x37x100, izrađen je od kombinacije iverice, letvica 3x4 i lesonita za bočne stranice te OSB ploča za vrata. Namjenjen je za dvije biljke odnosno svaka ima svoj prostor od 37x37. Cjeli boks je iznutra obljepljen mylar folijom. Ulazni ventilator je od kompjutera manji i slabiji pri dnu boksa, a izlazni također ali je veći i jači postavljen pri vrhu boksa.
Sjeme: Sjeme je od Greenhouse Seedsa po imenu The Church.
Rasvjeta: Za rasvjetu u vegetativnoj koristim 1 CFL lampu kupljenu prije dosta godina u bauhausu marka je CHINT ima 65W 6500K, procjenjujem da ima oko 3500 lm jer nisam našao nikakve specifikacije i 4 Osramove Dulux Twist CFL-ke od po 24w, deklarirane po 1600 lm svaka, 6500K. Sveukupno u boksu ima oko 10000 lumena u vege fazi za površinu od 0.28 m2 (0.75x0.37) . Za cvjetnu fazu cu kupiti 4 ili 6 istih ovih osramovih CFL ki od 24W 2700K a zadrzati ovu jednu od 65W plavog spektra.
Zemlja: Najprije sam sjemenke ubacio u male teglice u neki univerzalni supstrat sa ph vrijednoscu 6.09, (stavio sam sliku deklaracije) pomiješano sa stiroporom i dok su rasle sam nabavio Terra Magmu Blumenerde i
perlit te napravio miks sa 25-30% perlita.
Grow: plan je zapocet sa LST nakon sto se biljke razviju i takoder sam slozio mrezu za scrog kako bi maksimalno iskoristio veličinu boksa i rasvjetu.

@bigeskalibur , @budalin Evo jos jednom vam se zahvaljujem na pomoci i brzim odgovorima, tu sam stavio vise informacija o boksu pa pogledajte ako vas zanima.

Nazalost nisam bio u mogućnosti otvoriti dnevnik od prvog dana pa evo da krenem sad. Sjeme sam stavio na klijanje i prva sjemenka je vrlo brzo proklijala i ubačena je u taj neki univerzalni supstrat koji sam pronašao doma pomiješan sa stiroporom u malu teglicu, druga je ubacena 5 dana kasnije jer se klica razvila sporije. Prva je nakon stavljanja u zenlju krenula brzo i kroz 2 dana izbacila prvi set pravih listova, a druga je izasla malo sporije i nazalost pokušao sam rucno skinuti ljuske od sjemena koje su ostale na njoj i ostetio sam prvi set listova (oblih) ali pocela je gurat dalje male listove i odluciom sam ju ostavit, da se dobije. U pocetku je sve izgledalo uredu ali eto 12. dan vegetacije za prvu biljka je nakon dobrog starta tu stala na drugom paru listova sto cete vidjeti na slikama, a druga ostecena je kroz 7 dana razvila mali deformirani list i takoder je tu stala. U tom trenutku sam se obratio za pomoc na forumu i dobio odgovor da treba izmjeriti ph vode ali da je najvjerojatnije rjec o zemlji. Ph metar nemam jos ali stize za koji dan tako da cu se pobrinut za to da provjeravam vodu, a nabavio sam terra magmu te napravio miks sa 25-30% perlita i presadio sam obje u velike tegle od po nekih 13L svaka. Temperatura u boksu je oko 21 C noc i oko 27-28 C dan, vlaznost preko noci je 45-60, a po danu preniska oko 20-30. Stavio sam slike da vidite kako sve to izgleda te kako izgledaju biljcice trenutno. Prilikom presađivanja mi se nazaost raspala zemlja od ove koja je više napredovala i vidio sam da je korjen dosta se razvio ali sam ga time djelomično ostetio pa se to odma na njoj pokazalo i prva dva lista su lagano pozutjela i mislim da ce se posusit dok ovi ostali zasad izgledaju okej. Nadam se da ce sada oporavit i konacno krenut kako treba iako imam jos dvije sjemenke za rezervu ako ove ne uspiju.
Trebam savjet oko par stvari.
1. Sta mislite oce se sada biljke oporavit kako treba i krenut normalno u jednom trenutku rast.
2. Nikako nemogu podignut vlažnost, stavljao sam posudu sa vodom u boks, mokru krpu izvan ulaza zraka i vlažnost se nikako ne dize iznad 30-35% dok je dan pa vas molim za savjet.
3. Vidjet cete na slikama kako su postavljene CFL-ke, problem je sta se mylar folija zaljepljena iznad njih zamućuje od topline lampi, pa sad razmišljam da napravim reflektor od sjajnog lima pa me zanima dal ce to biti ucinkovitije.
Hvala unaprijed, menz
 

Prilozi

  • boks1.JPG
    boks1.JPG
    295,3 KB · Pregleda: 148
  • boks2.JPG
    boks2.JPG
    208,5 KB · Pregleda: 152
  • church1.JPG
    church1.JPG
    434,9 KB · Pregleda: 142
  • church1_close.JPG
    church1_close.JPG
    511,8 KB · Pregleda: 152
  • church2.JPG
    church2.JPG
    491,7 KB · Pregleda: 140
  • prvi supstrat neki univerzalni.JPG
    prvi supstrat neki univerzalni.JPG
    169 KB · Pregleda: 143
  • rasvjeta1.JPG
    rasvjeta1.JPG
    180,6 KB · Pregleda: 151
  • rasvjeta2.JPG
    rasvjeta2.JPG
    155,3 KB · Pregleda: 156
  • scrog mreza.jpg
    scrog mreza.jpg
    15,5 KB · Pregleda: 129

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
sretan grow kao prvo i uradio si pravu stvar sto si otvorio dnevnik.Evo zasto.
udaljio si puno svetlo od bioza,priblizi vrh bioza na 10cm.Sta si ih toliko zalijo,to malo oko njih sa 0,5l vode i eventualno na krajevima potova al kad su prvo u manji pot zalijes da se neodvaja zemlja sto ti nemozes jel si pikovao odmah u finalne potove i to jos nisi stavio zemlju do vrha pota, sto ces uraditi cim malo ojacaju i osusi se pot ali otom potom.Ubaci jos dve sijalice paraleno od onih sto su ti u kutu i to je onda full da eto metaforicki da se izrazim.Mada :sun2: nikad dosta.Ako budes resio da radis reflektor mada ti netreba samo ce ti zauzeti mesta,mozes da napravis od kaloriferne peci pa od one sjajne alu sto je iza grejaca.Ja sam sve moje reflektore pravio od toga.Sto se tice vlage probaj da zakacis spuzve ili peskire na potove a na dnu stavis neku tacnu sa vodom da peskiri leze u toj vodi,stavi vise komada,mada nece im nista biti zbog male vlage vidno.:joint2:
Nisi rekao sta spremas za prehranu...:popcorn:::rasta:
Nabavi ph merac ili makar lakmus da meris ph da vidimo sta se desava bez obzira sta pise na zemlji,bro iskuliraj sad sa vodom,puno vode zato ti je mozda i stala udavis koren koji se jos nije ni razvio brate.Daj ove uslove sto sam ti rekao pa cemo videti za koji dan.:razvaljen::Taman dok se nejavi neko jos da daju .misljenje
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow and menz

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.411
258
Tamo iza ugla
1. Sta mislite oce se sada biljke oporavit kako treba i krenut normalno u jednom trenutku rast.
Hoce. Uvijek kada nepravis sok biljci (presadjivanje, topiranje i sl.) zastanu na par dana i onda krenu dalje normalno rasti. U ovoj fazi u kojoj su ti trenutno biljke drzi zemlju vlaznom, odnosno lagano mokrom. Nemoj natapati sa previse vode jer od previse vode je vise stete nego koristi.
2. Nikako nemogu podignut vlažnost, stavljao sam posudu sa vodom u boks, mokru krpu izvan ulaza zraka i vlažnost se nikako ne dize iznad 30-35% dok je dan pa vas molim za savjet.
Neka te ne brine niska vlaznost, nece im nista biti. Kada se malo razviju i listovi postanu veci tako ce ti i vlaznost rasti.
3. Vidjet cete na slikama kako su postavljene CFL-ke, problem je sta se mylar folija zaljepljena iznad njih zamućuje od topline lampi, pa sad razmišljam da napravim reflektor od sjajnog lima pa me zanima dal ce to biti ucinkovitije.
Hvala unaprijed, menz
Foliju prebrisi sa vlaznom krpom kad vidis da se zamuti. Nemas bas mjesta za staviti dodatni lim unutra.

P.S.
Sa cime ces gnojiti? Dobro bi ti dosao neki root stimulator da biljke pravilno razviju korijen.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: menz
20.05.2012
73
58
18
@bigeskalibur , @Sensi Star hvala vam na savjetima uglavnom prezivjele su jedna i druga stres toga sam svjestan samo me zanimalo dal se uopce isplati nastavljat s njima ali eto odgovorili ste mi na to pitanje, prije su biljke u manjim teglama bile blize svjetlu al mi se cinilo da im je pretoplo mozda tako blizu jer ipak pod samim svjetlom je temperatura bila i oko 30 C pa sam ih nakon sta sam prebacio u ove velike u terra magmu malo spustio al podignut cu ih barem nekoliko. Za gnojivo sad stedim trenutno pa cu kupit jer sam procitao da je terra magma u kombinaciji s perlitom dovoljna za oko 4 tjedna ako se ne varam, ali mogao bi onda nabavit neki root stimulant bar za sad. Kao gnojivo sam mislio uzet plantelu posto sam stvarno ogranicenog budzeta ili eventualno mozda budem uspio nabavit od prijatelja nesto od GHE-a al neznam jos tocno sta ima, a imam i bocu GHE ripena al to je za sam kraj mi tek potrebno. PH metar za tekućine mi stize ovih dana tako da cu kontrolirat vodu za zalijevanje sto trenutno nemogu nazalost. Kako se njime mjeri zemlja onda i da li je moguce? Za reflektor cu onda jos vidjet.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Meni mrsko ovako ubijenom citati cijeli tekst, svaka vam cast na detaljnom objasnjenju. :vozdra: :)
Ja ti mogu reci evo za to poslednje o gnojivu, nemoj nikada ponizavati plantellu, jer to je jedno od skoro ponajboljih gnojiva u ovom nasem zanatu. Plantellu moze priustiti svako od nas, a fantasticno radi pos'o. :djede:

Sretno dalje kolega! :let:

EDIT: i da, PH metrom se ne mjeri zemlja, ali runoff da. Koji si PH metar uzeo? Jel onaj zuti kao kod vecine na forumu? Ako si uzeo ono sto mislim bacio si pare. Da cujemo :)
 
20.05.2012
73
58
18
hvala @budalin , ma vjerujem bilo bi i meni nego znas kako je to kad pocnes hah neda ti mira :banana_rasta: ma najvjerojatnije ce bit kad bude zatrebalo plantela list ako bude jos vege faza, pa onda plantela cvijet i uz nju cu na kraju ubacit tog Ripena kojeg imam otprije jedino cu probat rjesit sad bar nesto za korijen.
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Za korjen i opcenito da poboljsas procese u biljci kupi si Slavol. Odlicna stvar.
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Moze ga se naci u Hr, svaka poljoprivredna ljekarna ga ima...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: menz

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Normalna doza ti je 10-20ml na litru. Krenes prvo s 10 pa postupno povecavas. Eto da imas ovdje zapisano ako se ne budes mogao snaci s mjerama...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: menz

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Momak, ne pretjeruj sa zalivanjem. Ti to kupi sutra, pa na litar vode dodas 1 cep Slavola, to ti je mjera, 10ml, i zalijes kada bude potrebno. Mozes time i prskati biljku kada su lampe ugasene i samo u fazi vegetacije, u cvjetanju ne.
Mada nema potrebe prskati i zalivati. Odaberi jedno od, preko lista ili preko korijena i bice to dobro. Zalivaj sada kad su tako male manjom kolicinom vode i u malo sirem radijusu oko biljke, ne samo uz samu stabljiku, po pravilu, tako se korijen grana i siri u potrazi za vodom, sto znaci dobar,jak i zdrav korijen, zdrava i dobra biljka.
Samo citaj forum, ne ocekuj svaku pametnu od nas, mnogo toga je vec napisano. :wave: :joint2:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ej ljudi,ja imam lose iskustvo sa tim slavolom.Od tri boce zadnje kupljenje nijedna nije valjala.Cak sam zadnju flajku narucio od hidraponike i opet bzv,nema nikakav miris znaci mat,ne oseti se ono da mirise na kanalizaciju.Zvao sam cak i ove iz hidraponike i oni sami kazu da oce tako da naidje tura ali kao navodno to sljaka kaze prodavac bez beda.Ja sam zato presao na bakterije i odlicne su,vec sam uradio jedan grow i zadovoljan sam.Evo slike.
 

Prilozi

  • mikrobioloski-preparat-bakterije-pakovanje-400x400.png
    mikrobioloski-preparat-bakterije-pakovanje-400x400.png
    70,8 KB · Pregleda: 42
20.05.2012
73
58
18
A eto ja izgleda zivim tu di zivim i zovem cjelo jutro i nema nigdje slavola niko nije ni cuo tu za njega ocito nego mi nude tipa neki flortis zakorjenjivac tako da cu se morat jos raspitat, pokusat nac bakterije il bilo sta takvo a da je provjereno sa foruma, procitao sam da je i ekstrasol dobar pa cu vidjet. Jebena hr haha
 
20.05.2012
73
58
18
Kupio sam na kraju flortis ukorjenjivac namjenjen je za sadnice za razvoj korjenskog sustava i to je jedino sta sam mogao kupit trenutno a kosta 2 eura tako da sam uzeo za sad za prvu ruku kako se kaze, a pronasao sam na forumu da su ga ljudi vec koristili i da je uredu. Probat cu nabavit slavol il nesto takvo u međuvremenu al cu to morat najvjerojatnije narucivat tako da sam zasad uzeo ovo. Ph metar je onaj zuti da kinez al koliko sam citao po forumu kazu ljudi da je sasvim uredu ako se pazljivo koristi i sprema pa se nadam da ce tako i bit haha
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sad nista ne dodavaj,cekaj da se zemlja dobro posusi samo podigni potove blize svetlu ako nisi vec to uradio,i ubacices neki vent moze i od pc da malo puse po povrsini biozica da ojacaju.:popcorn::;)
 
20.05.2012
73
58
18
Evo proslo je 5 dana od presadivanja u terra magmu mislim da su se vec oporavile vidjet cete na slikama, zalio sam sa po pola litre vode pomjesane sa tim ukorjenjivacem nakon sta se zemlja posusila, kod ove vece sam vec poceo sa LST-om, sutra stize ph metar i stavio sam ventove da pusu po biljkama, hvala vam svima na savjetima
 

Prilozi

  • tmp_30507-DSC_0110-1107705947.JPG
    tmp_30507-DSC_0110-1107705947.JPG
    251,5 KB · Pregleda: 85
  • tmp_30507-DSC_01091481836135.JPG
    tmp_30507-DSC_01091481836135.JPG
    300,6 KB · Pregleda: 86
  • tmp_30507-DSC_0108-853881721.JPG
    tmp_30507-DSC_0108-853881721.JPG
    320,8 KB · Pregleda: 88
  • tmp_30507-DSC_0107555750858.JPG
    tmp_30507-DSC_0107555750858.JPG
    314,1 KB · Pregleda: 72
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1