1. grow u pravom box-u 170x200cm

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Prijatelji do sada sam se kako bi to rekao sugao sa boxovima te su mi mnogi pokusaji da uzgojim propali sticajem okolnosti da sam se morao puno puta seliti (studentski zivot Bezze_Sa me razumije). No nakon tog mog pohoda u Sarajevu napokon se ja vrati kuci i napravi box (kako bi ja ga ja nazvao masina za rast).

Evo statistika:
Visina 170 cm
Duzina 200 cm
Lampe 2xMH mislim da su 250W
(zadovoljni?)

Box sam oblozio stiropolom posto mi nisu drvene stjenice nego je zid (takav je ormar zidani vrata su samo drvena) dakle oblozio sam zid sa striopolom na koji mislim da naljepim kuhinjsku foliju radi dobijanja refleksije svjetlosti bolje. Planiram da na gornjem dijelu ormara skinm par daski da mi ima gdje toplota da izlazi a samim ti i da vlaga izlazi jer bojim se da bi mi od tolike izolacije mogla vlaga da bude visoka (Znam kak bi se ja osjecao u koznim hlacama sparina brate). Imam ventilator ciji je precnik nekih 25 cm nebi znao tacno reci sad i planiram da u njega stavim 6 stabljika naravno kasnije cu muske da odvojim a sljedeci grow kako bi imo 100% ucinak cu da klonove stavim. (O klonovima kada bude vrijeme )

Slike trenutno nisam u mogucnosti da postavim ali bi trebale i one ubrzo da budu posto sam pozajmio digitalku frendu.

Za pocetak imam par pitanja ovako sto su meni vazna, koja me malo koce.

1. Dali cu ja moci na MH lampama da izguram cvjetanje ili cu ipak morati kupiti HPS lampu neku.

2. Koliko bi max biljaka se moglo uzgojiti.

3. Dali je ova ideja pametna sa stiropolom posto je fakat zid okolo i neda na sebe nista naljepiti jednostavno spada sve sto stavim i cime god da naljepim.

Svaki savjet dobro doso (tanak sam sa parama nakon ove investicije) pa bi mi neka alternativa u kombinaciji sa ove 2 MH lampe za cvijetanje dobro dosla ako neko zna bio bi mu zahvalan da je napise.

Do skorog posta pozz!
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
1. Dali cu ja moci na MH lampama da izguram cvjetanje ili cu ipak morati kupiti HPS lampu neku.

Možeš sa MH do kraja, ipak, preporučio bi HPS u cvjetanju ...armaturu imaš, samo lampe treba promjeniti.

2. Koliko bi max biljaka se moglo uzgojiti.

Ovo ti je jako relativno pitanje. Nisi naveo dubinu boxa ali mislim da bi 6 komada mogao komodno, ako zguraš i više ...

3. Dali je ova ideja pametna sa stiropolom posto je fakat zid okolo i neda na sebe nista naljepiti jednostavno spada sve sto stavim i cime god da naljepim.

Ne čini mi se pametna prije svega radi 2 x MH 250W, kontaj da imaš fire hazard kad to naložiš, još u kombinaciji sa stiroporom ... :flamed:
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Čuj,ja bi ti reko da ne ideš u cvjetanje bez HPS,pa valjda si možeš priuštit ako si mazno ve dvije...hehe
Pogledaj u dnevnik uzgoja čini mi se da je dehhiher stavio temu,domaja na 400 w MH,pa nije baš bilo lijepo u cvjetanju,ako si se već potrudio napravit ovako box malo bolji,kupi hps ako možeš...sretno
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Rasta_man; lijepo što krećeš sa uzgojem, ali bilo bi još ljepše da si izostavio način na koji si došao do rasvjete jer bi se to vrlo lako moglo popularizirati. U očima javnosti smo već ovako i onako stigmatizirani kao narkomani, ne treba nam i titula lopova... sretno!
Ako griješim, ispravite me i u svakom slučaju brišite ovaj offtopic. :)
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Slažem se sa tobom u potpunosti. Nisam htio ništa spominjati u vezi toga, ionako je previše flamea na forumu.

Ovo neka ostane kao podjetnik da vutra.org ne podržava lopovluke.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
1. Dali cu ja moci na MH lampama da izguram cvjetanje ili cu ipak morati kupiti HPS lampu neku.
Možeš, ali ako hoćeš neke prihvatljive rezultate, KUPITI (ne ukrasti) ćeš HPS lampu.

2. Koliko bi max biljaka se moglo uzgojiti.
Ne kradi lampe.
3. Dali je ova ideja pametna sa stiropolom posto je fakat zid okolo i neda na sebe nista naljepiti jednostavno spada sve sto stavim i cime god da naljepim.
Ne, zapalit ćes si nešto.
PS: Ne kradi lampe.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
Kao sto vecina kaze, hps-ka bi ti bila pozeljna . reko si da si malo kratak s parama . . . ne znam koliko jos imas za ulagat , ali hps-ka od 400 w ti je 150 kn .

p.s. krasti i sutjet je jedno, a krasti i govorit da krades nesto sasvim drugo :))
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Prepravka mala jeda je od 400 W MH lampa kad sam bolje malo pogledao, dubina je nekih 50 cm znaci prostor je ogroman, a HPS hmm 150 kn pa ok to se da rijesti to je nekih 25 € ili manje koliko se ja razumijem u pretvaranja valuta, ok ugradio sam MH lampu i cijeli ormar mi svijetli sad odo zaliti malo i gruhanti ventilaciju kakvu da haldi sve to fino, ps dali je 20 stepeni podnosljivo za biljke temperatura ?
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
20 je cist ok...

trudi se da ti temp ne prelazi 27-28 stupnjeva kad je lampa upaljena i da se ne spusta ispod 15-ak kad je ugasena....
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
eh da...reko si u prvom postu da imas ventilator od 25 fi . bitno ti je koliko on moze ubaciti ili izbaciti metara kubucnih zraka u jednom satu . to ti je inace na kutiji napisano npr.
90 ili 190 ili 250 m3/h !

sta njega mislis koristiti za ubacivanje ili izbacivanje zraka ?

jedan ti nece biti dovoljan , to je cinjenica .
imas box lijepih dimenzija , ali ventilacija ti treba biti dobra ipak imas unutra dvije
400w mh zarulje . one ce ti stvarat pun ***** topline !
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Kako bra droze na pvrsini od 200*50cm da stavis jednu lampt od 400W?
Tu bi bolje rezultate postigao sa 3 od 150W ili 2 od 250W!
Najbolje 2 od 400W!
Znas imaces problema sa biljkama koje ti stoje sa strane na krajevima ima da ti vuku ka sijalici najstrasnije i da se krive! Ali kako hoces! Razmisli koje ti dve lampe trebaju za 100*50 cm povrsine pa tako nakaci dve! Jednu tacno iznad 1/4 prostora a drugu tecno iznad 3/4 prostora!
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
sto s etice stiropora ja ga isto imam u boxu jer mi je vazna
toplinska izolacija, i nije bas tako lako zapaljiv. mislim je, ali
nece se zapalit od topline. tijekom ovog svog studentskog zivota
proveo sam puno vremena na bausteli i pol nase kuce sam napravio
sa starim, i svugdje instalacije pice kroz izolaciju. bitno je da jako pazljivo izoliras spojeve, i da ne stavljas ostecen kabel. opreza nikad dosta, ali ljudi osvrnite se oko sebe, pa ljudi normalno imaju struju u drvenim kucama, gdje je drvo tolko suho vec da se zapali lakse nego papir, i knauf zidovi sa stiroporom imaju struje u sebi, stavljas lampice od kineza na bor tik do zavjese... da skratim samo pazi dok spajas struju i nece bit problema
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Sto se tice struje tu se nemojte brinuti, to mi je profesija elektrotehnicar sam, ma smako sam ja stiropol radi sigurnosti ipak posto budem van kuce po 12h a frend mi se za to brine takodjer sa mnom samo sto nije bas u dobrim odnosima sa biljkama no nebitno to, a reko sam da mi jedna nije radila imam samo jednu od 400 W MH drugu sam vratio :D.
E sad me zanima samo kad se reze znaci mislim na scrow. Normalno ona pusti prva dva obla lista pa onda idu dva reckasta lista e sad kad pusti znaci treca dva lista ta dva lista otkidam, samo provjeravam jesam li dobro skontao ovo. Neki ce se mozda pitati zasto to radim pored ovolikog boxa, zato sto planiram da ga pregradim i napravim djedan dio za klonovoe i sljedeci grow znaci jedan dio za cvjetanje jedan za vegetaciju, a ventilator je ogroman na 3-oj brzini mislim da ubaciva 250 m3/h, ali provjericu to jos jednom nisam do sad, jos jedno pitanje kako da obogtaim biljku ca CO2
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
znaci ti mislis na scrog varijantu, napravit jedan grow i onda preradivat box ??

pa bolje ti ga je odmah pregradit ! to ti nije bas velika investicija....

ali ako mislis napravit jedan grow pa onda preradit box, opet ti je bolje da ides na normalan a ne na scrog !
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Rasta_Man je napisao(la):
... a reko sam da mi jedna nije radila imam samo jednu od 400 W MH drugu sam vratio :D.

E sad me zanima samo kad se reze znaci mislim na scrow. Normalno ona pusti prva dva obla lista pa onda idu dva reckasta lista e sad kad pusti znaci treca dva lista ta dva lista otkidam, samo provjeravam jesam li dobro skontao ovo. Neki ce se mozda pitati zasto to radim pored ovolikog boxa, zato sto planiram da ga pregradim i napravim djedan dio za klonovoe i sljedeci grow znaci jedan dio za cvjetanje jedan za vegetaciju...

sta si vracao drugu lampu, taman bi ti dobro dosla za drugio dio boxa kad ga pregradis :)

samo zamjenis zarulju, sumnjam da je nesto drugo pokidano...
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Ma ne niste me skontali vec ga preradjujem za to da bude u dva dijela sad mi je neki 5-6 cm visoka biljka tako da imam vremena da to sredim samo moram plocu staviti, a sto se tice lampe ni tu me niste skontali lampu mislim na sijalicu ili svjetiljku kako je ko naziva sam vratio a prigusnica (balast) i grlo je ostalo normala kod mene (znate na koji sam nacin to kupio reko sam vam gore) to nije problem niki planiram ja jos da kupim hps-ku. Mislim ljudi ovako da radim da dole vegetira fino a gore cvjeta netreba meni neki brz ciklus taman dok ova se ispusi sto je gotova, druga tura jevec cvjetala kontate me a dok ova cvjeta vamo jedna vegetira i onda pusim ovu sto je gotova.
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Nishiken je napisao(la):
sta si vracao drugu lampu, taman bi ti dobro dosla za drugio dio boxa kad ga pregradis :)

samo zamjenis zarulju, sumnjam da je nesto drugo pokidano...

Kolega citaj malo bolje reko sam vec drugi a ovo je treci put da je pokvarena bila!
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Imam jedan mali problem pojavile su mi se zute pjegice na listovima jeli to zbog teperature ili je nesto drugo, znam da ima na forumu negdje to opisano ali je dial up konekcija pa mi se bas neda traziti trajalo bi vjecnost jedva i ovo otvorim.

Kakav savjet bi dobro doso!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.