1. grow unknown skunk indor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
13.10.2010
19
1
0
31
pozdrav, sjeme je neko ulicno ali vjerojatno skunk po usporedbi slika i biljcice

u zemlji je zasad kojih tjedan dana
zemlja je mjesaina tarra magmei perlita
posuda 4l
zaljevam jednom dnevno s cca 1dl vode
za sad je u ormaru i nad njom udaljenost kojih 6-7cm je stedna zarulja 130w svjetla plavi spektar daylight 18/6 rezim..
box u koj ce ic ima cca pola kubnog metra..hps 250w, upuh i ispuh 12cm veentovi 220v
33741169194553668211790.jpg

visina je 4.5-5cm
sad par pitanja posto mi je ovo prva sadnja: da li da je stavim odmah pos jace svjetlo, da li zaljevam dobro,da li mi fali neceg u zemlji i ako fali gdje to mogu kupiti u zagrebu? temp se vrti oko25.6-26
dajte sto vise savjeta da ne propadne biljcica :bis:
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
po odrasloj biljci je teško odrediti koja je vrsta, možeš znati dali više naginje sativi ili indici, ali da je to skunk ili neka druga sorta nećeš biti siguran, po ovako maloj biljci je nemoguće. Malo smanji to zaljevanje, gurni prst u zemlju i kad osjetiš da je suha onda ju zaljevaj, i nabavi si u apoteci h2o2, puno ti znači za korjen.
Ako imaš još sjemenja stavi ih sve pa prebaci na 12/12 da pokažu spol, eliminiraj muške a žene vrati u veg, ovako s jednom biljkom ima velika mogućnost da se bezveze trudiš jer uličnom sjemenu ne možeš znati spol. sretno sa svime, pozdrav!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
samo ti teraj... posadi vise biljaka i savet ti je da se neigras sa svetlom na 12/12 pa vrecenje na 18/6 nego lepo posadis vise vegetiras koliko hoces pa onda tek prebacis na 12/12
znaci 18/6 vegetacija i 12/12 cvetanje, podhitno vise svetla sada za sada ti je to malo,, ako mozes ubaci taj hps odmah uglavnom sto vise svetla vise i muzike :)
sretno
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
ajde recite koliko treba vremena da biljka sa 30 dana vegetuvnog staža prebačena na 12,12 pokaže spol.
 
24.10.2010
14
1
0
34
ljepo ti izgleda biljcica, kolika ti je vlaga u box-u?
ja isto mislim da pretjerujes sa zaljevanjem, poslusaj weed_lover -a prst u zemlju pa kad je suha zali.
Zanima me isto zašto si joj stavio štapic, šta nemože sama stajat?
stavi jedan ventilator da ti puse po box-u (da simulira vjetar) to ce ocvrsnuti stabiljku.
 
13.10.2010
19
1
0
31
a neznam za vlagu jer imam onaj digitalac od 150kn koj mjeri oboje..al znam da mu vlagomjetar nevalja jer je u boxu 30-40% a kad sam ga stavio van na maglu bilo je 48 % :S
moze stajat bez stapica..al je lampa bila sastrane a ne iznad pa se izvijala prema njoj..smijem stavit pod hps 250w udaljunu 40cm od biljke?
 
13.10.2010
19
1
0
31
nisam najbitnije pito, da li da odmah stavim na 12/12 ovak malu biljku da vidim spol il? kako cu vidje spol na ovako maloj biljci?
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav cruel

mislim da na osnovu slika u ranom stadijumu rasta biljke ne mozes utvrditi koja je vrsta... i pridruzujem se ostalim komentarima da stavis jos koje seme na klijanje s obzirom da nije fem.
sto se zalivanja tice,ja sam moje biljke u tom nekom prvom peridu zalivao sa 100ml prokuvane i profiltrirane vode na svaka 2 dana. a hps sijalicu ako imas je bolje da odma ubacis ali za pocetak na malo vecu razdaljinu. razliku ces videti vec posle par dana... temperatura od 25,26'c je idealna za mladu biljku kao sto je tvoja.u mesavinu zemlje bi ja jos ubacio i vermikulit a i malo kokos vlakana. zadrzavaju vodu u zemlji... ja sam mesao u razmeri 55%terra magma,25%perlita,15%vermikulita i 5%kokos vlakana... mislim da je ovo jedna od boljih kombinacija... sto se vlaznosti tice u vegetaciji nesmeta ako je veca,ali u cvetanju vec steti ako je nebudes kontrolisao... dobro bi bilo da je u vegetaciji oko 55,60%, a u cvetanju oko 45%.
i da mislim da je za pocetak treba da napravis vece rastojanje od 40cm sa hps sijalicom. ipak je ona dosta jeka



EDIT: imas ispod opciju ispravi pa mozes sa njom da dopunjujes text koji si napisao neko vreme...

ako imas uslova vegetiraj je 25 do 30 dana pa je onda prebaci
 
13.10.2010
19
1
0
31
Nemogu vise hps-icu dignut..al sam plexi stavio ispod nje.
Gdje se u zg moze kupit vermikulit?
Neki su iznad napisali : "stavi na cvjetanje da vidis spol pa ak je zensko vrati na vegetaciju"
Pa mi nije bilo jasno dal da to odmah sad na cvjetanje stavim il?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Pošovanje!
Da druže napisali su da se igraš sa svjetlom.Al isto tako su ti napisali da se neigraš sa svjetlom nego da posadiš više biljaka pa da poslje eliminiraš neželjene.Da ti malo pojasnim.
Igra sa svjetlom je uredu igra za nekog ko zna šta radi.Jer je to popriličan stres za biljku,pa postoji mogučnost da dobješ hermiče na kraju.Moj ti je prijedlog ko šta kaže kolega Zoki.Ubaci više biljaka u box,kolko možeš.Ljepo izvegetiraj kolko možeš zbog veličine boksa.Kad si dosego željenu veličinu prebacuj na 12/12.Za nekih 10ak dana cirka pokazat če ti pol,muške van a od ostalih ženki ostaviš najbolje .
Naravno onoliko kolko ti box dozvoljava.Računaj na to da če još sigurno pola cvatnje da raste.Pa si dobro razmisli kolko češ da vegetiraš.Ja osobno nebi više od jedno 2 tjedna.
E to ti je to od mene.Ljep pozdrav i sretno. :spliff:
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav cruel
ja licno ih drzim u posudama od 13l,ali ti ako si pocetnik svakako nepreporucujem da ides ispod 10l.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.