#1 - Lemon Skunk [indoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
Napisat ću više manje detaljno šta ide u ovaj 1st time grow, a isti ili slični setupovi će biti i u daljnjim growanjima

prvo thxovi da ne zaboravim kasnije:
ekipi sa vutra.org koja je tipkala odlične odgovore i sugestije u ovoj temi
sponzorima ovog sitea - *********** koji su u startu predložili šta sve uzet, dosta olakšali i spriječili me dodatnih troškova
thx

ovo je lista naručenog s *********** sitea:
REFLEKTIRAJUCE PLATNO CRNO / BIJELO 3kom 20,00kn = 60,00 kn
PH - VLAGOMETAR analogni - 100,00 kn
STARTER BOX GNOJIVA - 333,00 kn
LAMPA ENVIROLITE 200 W DUAL veg./cvijet.- 550,00 kn
REFLEKTOR LONG GLOSS sa grlom - 120,00 kn
LEMON SKUNK fem. - 270,00 kn
Sve zajedno: 1.433,00

Grow box -> dvokrilni ormar
širina: 76cm
dubina: 54cm
visina kompletnog: 190cm
visina od vrha zemlje u pitarima do max visine lampe: 120cm


dobio ga prejeftino, novog, inaće oko 500kn minimalno
cijena 150kn + alat za slaganje koji je bio china shop i lomio se prelako -> 25kn
ukupno: 175kn

unutarnja extra oprema #1. dio(preduzgoj):
30l zemlje ~28kn


5x pitar d=25cm + 5x podložak = 100 kn
1x produžni [5m] s 3 utučnice = 30kn
1x kabel s prekidaćem za lampu= 15kn
~1kg granula = 22kn
čavliči s držaćem za kabel=5kn
verm 1l sam - imao
3x komp venta - imao
1x staro napajanje od kompa - imao
još ako bude više vlage potrebno stavit će se boca vode i u nju grijač za akvarije i poviše jedan ventilator
i naravno čim nađem jedan ventilator koji se vrti i koji stane unutra - uzima se

ukupno xtra oprema za sad 200kn


sve skupa 1800, računa se do 2100 sa 4 štedne i 1 velikim unutrašnjim ventom, možda koju kunu preko

samo još jedna stvar
gdje bi vi stavili granule
dolje u one posude; gore preko zemlje kad biljka proklija ili oboje?
P.S. perlita nije bilo u 3 specjalizirana shopa, pa vas pitam bi se moglo bez njega, i koju zamjenu iskoristit?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
http://www.youtube.com/watch?v=LjetBmixkmQ

TrainWreck ® (Feminised)

Awards:
HighLife 1st Place 2007.

Genetics:
Old school Skunk, from the Amsterdam underground..


Effect:
Smooth citrus flavor, complex effect, well balanced and long-lasting..


Flowering indoor:
Ready in 8 weeks, but an extra week will increase dramatically terpens content in the resin, resulting in a much richer flavor. Production up to 600 grams per square meter.

Ipak će 1-2 tjedna biti veg, preporučaju 2tjedna jer u cvijetanju se dosta izduži, sa 2tj. veg u cvijetanju uhvati i do 150+cm
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
gore brate granule ni slucajno dole ..
dole ce biti vlazno uvek .... treba da izjednacis vlagu po saksijama..
da bih sto manje zalivao tj. sto efikasnije iskoristio sve sto sipas u saksiju..
procitaj o zalivanju posto je to mnogo vazno.... inace prelepo :)
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
Sto se "granula" tiche...
... Nije bitno samo koliko chega ide u podlogu za uzgajanje vetj i u koju svrhu se nesto dodaje podlozi...
Tako da, ako vetj netjesh dodavati perlit( a on se dodaje za rastresitost i pravilnu distribuciju vlage(vode) u podlozi), ok ne mozesh da ga nadjesh, logichno je da morash na neki drugi nachin nedostatak perlita da nadoknadish... e tu na scenu stupaju glinene kuglice ( granule kako si ih nazvao inache baza hidro-uzgoja bla bla bla...)[ istu svrhu imaju glin.kuglice u podlozi a to su rastresitost i pravilna distribucija vode kroz podlogu, negde sa neta kaze: ...kuglice se rade od gline koja ima svojstva akumuliranja vode u velikom postotku (80% svoje zapremine) te imaju široke pore koje omogućuju kapilarnu akciju te ubrzavaju rast biljke....]

tkdj. pesak moze da posluzi, mada mora dobro da se pazi na kolichinu koja se dodaje i naravno cistotju istog...

Mada realno, cenim da ti je bolje da nadjesh perlit, pa da kako treba umixujesh zemlju :)
Poz, i samo napred...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Sta bre ni slucajno dole??????
kuglice????
Pa to ti je prvi sloj u saksiji kao drenazni sloj!!!!
A dali ces ga mesati sa zemljom to je na tebi!!!
Sta treba da stavi zemlju direktno na one rupice na saksiji i da zemlja to zacepi i da voda tesko izlazi napolje tj visak vode???
Daj nemoj tako pametne savete da dajes!! :assshaking::vb_whip:
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
nemoj ih mješati sa zemljom umjesto perlita naribaj stiropora nasitno i to e to nema neke razlike
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
aj doktore oladi malo... sta treba da ugusi koran sa blatom samo ti furaj kako oces nemoj slusati mene... pozdrav... nisam ni morao pisati.. ovaj se kaci odma boli mene znas ti .....
ja sam misleo na one sive kuglice te idu odgore ako si misleo na nesto drugo doktore ona stvarno ja neznam sta ty pricas...
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
lemon skunk ce ti se full izduziti za vrjieme cvjetanja, ja sam osobno vidio na 12/12 od sjemena, narastao je preko metar i 20..
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
evo baš dan dva gledam, mislim da će bar par dana bit vegetacija, a poslje šibnut odma 50-60 dana cvijetanje
već nakon 4-5 tjedana su ko prosječna vutra,
me like it that way
bić će nakon 2 mjeseca već pri kraju, inaće 2growa 6 mjeseci, s ovime 3growa 6 mjeseci, a ja se mislio top 44 zbog toga uzimat, a za 2 tjedna duže dobiješ nešto višestruko bolje
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Nista vidim ja da ovde ima puno iskustva pa palim!!!
Da ne ispada da se kacim!!!
A ko ne razume o cemu pricam nemogu mu ni pomoci!!
A ovi strucnjaci za blato neka ti objasne kako da ga izbegnes!!
:)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ok je sve razumem ja sve ....doktore...
kod nas se kaze nisam ja stobom ovce pase (paso)
jebiga nevolim ni ja da me neko dira u mozak zato lepo ti pise da svako moze da kaze sta hoce a onaj kome govoris nemora da radi to... ja nevolim da se kacim al nevolim ni da mi neko govori, zbog toga nemogu da spavam a ti doktore opusteno ne volim da se natavljam i vise necu pisati uopste samo zbog tebe. ja sam sam samohteo da pomognem i onda ti dodjes posle 10 dana i pocnes da pametujes ...
eto doktor sve zna pa nek ti preporuci glinu dole da ti cveta rasno/// pozzzz
 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
zoki, sloj glinenih kuglica se na dno stavlja da bi se napravio vodopropusni sloj upravo kako bi se izbjeglo "blato" Višak vode otječe kroz rupice na dnu saksije, granule samo rade sloj između dna saksije i zemlje kako bi se voda fizički odvojila od zemlje čak i kad se u "tanjuru" skupi višak vode iz saksije. To bi bila ta famozna drenaža...

S druge strane, cilj je upravo pogoditi količinu vode koju zemlja upije tako da nema viška vode koja istječe... tako da u tom slučaju drenaža nije ni potrebna jer je u zemlji optimalna količina vode.

Mi početnici imamo tendenciju pretjerati sa zalijevanjem pa nam drenaža život znači... :D

Nesporazum je nesporazum... desi se.
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Ajd i ja de se pravim pametan, jeftinije ti je da dole stavis kamencice (oblutke) osrednje velicine. To jest obavezno dole stavi oblutke. Pozzzzzz
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
duboko se nadam da niko nije počeo da sipa zemlju u saksije
a da nije dobro shvatio čitav proces uključujući i drenažu

u vegetaciji zemlja treba da bude više rastresita
u cvjetanju manje
ali nikako da bude ,blato,polu blato ili pohovano blato
neko stavlja kuglice na zemlju da mu drže vlagu ili štite od napasnika

Gaucho braka
ja vjerujem da ti sve ovo znaš neđe duboko u sebi
samo to trebaš da otkriješ
e sad oćeli ti to otkriti najači baja iz sela koji je prešao da živi u šumu
ili ćeš spoznati sam
na tebi je
vjeruj meni da si toliko vec na forumu da ne možeš da ne znaš
a imaš klikere
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Samo jedno pitanjce...ona zemlja gori na slici...
Da nije slučajno Terrasan zelmlja? Ona ultra-jeftina?
Osobno sa njom imama jako loših iskustzava (a znan i prizvođaća) tako da je moj savjet da je izbjegavaš u širokom luku.
Nevalja štedit na zemlji.
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
neznam koja je točno zemlja, trebam vidit, kupljena u st u poljoapoteci na vrh pazara, jedina, i ženska rekla da je najbolja za direktno sađenje, a iu jedina ima 6-8ph

P.S. kratka prića-
dolazim kući, kad ono kesa sa 30+ sjemenjaka stoji na sred stola, ja se priserem da mi nisu opet našli. pitam danas sestru šta je ona kesa tu radila, ona meni prića da je ona stavila u kesu cvijetove, i da je sad izvukla sjemenjke i da će ona to u prolječe posadit, ja šokiran gledam je i kažem da sam ih bacio, ona poludi

prića bi bila ok da one nema ispod 7 godina
definitivno najmlađa growerica na forumu :D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
tako je botaniko ja sam znao sta sam pricao jer sam to na forumu naucio i nisam hteo da spamam ovaj dnevnik nego samsamo hteo da pomognem ono sto su mene naucili al verujem da gauco zna jer je mnogo dugo ovdi :) tako da furaj brate....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.