#1 - Lemon Skunk [indoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
ma šalim se ja malo, nemojte svaku uzimat za ozbiljno :)

tu smo da se međusobno pomažemo, cijenimo svaki savjet koji smo dobili

@bongash: a da, tako je to kod svega što radiš prvi put, pa vjerujem da je i tu tako, naučit ćemo, prvi mačići se u vodu bacaju (iako se iskreno nadam da se neće ništa bacat :D)

grlo je E 40
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Naravno da se neće ništa bacit, lampa koju ste uzeli je odlična, istina, premalo lumena za tu kvadraturu, ali kad se sitin growova sa običnim štednim žaruljama na koje sam ostao paf, ovo vaše uz pažnju i ljubav MORA ispast dobro. A primjedba da je moglo jeftinije ... uzmi u obzir da sam ja ipak HPS fan i da je omjer uloženo / dobiveno naj i bla, bla ... sve piše.
Ghelyon.gif


U konačnici, bitno je da ste vi krenuli u sve to i da će bit troje ljudi manje koji će šugavcima koji misle da su uvatili boga za bradu zato šta su zavaljali balun vutre ostavljat novce. Tako se MI borimo protiv NJIH.

GL.
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
gaucho piše:
evo ovako nabavljeno za sad:
images

ovako nešto
philips economy WW 827 1500 lumena
[za cvijetanje]
zatim:

40.jpg


philips tornado 23W CDL 865 1450 lumen
[daylight za vegetaciju]

i posljednja koja će biti na samom dnu lanca [ili zavisi gdje bi je iskusniji stavili]:

images


Philips Circular WW 827 25W 1800Lumena

još se planira dvije iste kao one gore ako bude potrebno
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Računaj da CFLke imaju armaturu u samoj žarulji i kad se sve skupa zbroji, temperatura u boxu će biti ista (ako ne i veća) kao da je unutra HPS, a lumena duplo manje ...
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
gaucho tipka: eh, a trežim savjete ovih iskusnijih, nakraju predložili ovoliko žarulja a cooling zaboravili, nakraju ispaa da je bolje riješit coolbox za hps-ku nego sa štednima uzgajat...

znaći ova šta je za sad ide unutra i još ove 3 max!
za temp treba puno štelat, već su kablovi provučeni i sve, sad je frx

ako bude velika temp odma lete ove manje štedne van
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Upravo o tome sam ti govorio, sa HPS sistemom i cooltubeom, dobio bi puuuno više za istu cifru.
Ali, budući da je sad tako kako je, nema odustajanja, biće to za prste polizat, uvjeren sam jer vidim da ste uredni i da imate mota.
grouphugg.gif
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
eto, nadan se da će bit tako, nema se sad šta zajebat, još 2 dana klijanja pa u subotu ili nedilju ide u pitare i onda turn everything on pa ćemo vidit, također kad se bude presađivalo ću u bocu od 1l stavit ona gnjojiva za vegetaciju, korjenje i sl. šta inaće ide i odma ide dec po svakoj kad ih se zakopa, nakon tega opet svaki dan po dec dok ne narastu malo, ali će se radijalno širit zalivanje, i onda nakon 7 dana se skida s gnjojiva za vegetaciju, svitla 12/12 čista voda s osnovnim gnjojivima par dan i onda šibnut gnjojiva za cvijetanje i tako 2 miseca pa šta bude - jel se slažete s ovin ili triba minjat koji korak

triba počet učit, rokovi na vrata kucaju svima :)
zadovoljan san na dosad urađeno, tajming je bi dobar, taman pri rokova sve ide unutra i sad laganini, doktoriranje unutar ormara
@bongaš &ostali- fala na stručnin odgovorima
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
bakajoko je napisao(la):
gaucho tipka: eh, a trežim savjete ovih iskusnijih, nakraju predložili ovoliko žarulja a cooling zaboravili, nakraju ispaa da je bolje riješit coolbox za hps-ku nego sa štednima uzgajat...

DEFINITIVNO TOČNO!!!
Svaka čast CFL-kama; za vegu... Iako i tu radije biran HPS. Kad se samo sitin koliko san love potrošija na "experimente"...moga san par kW MH-ica i HPS-ica za tu lovu nabavit...
A i to sa grijanjen, šta Bongaš reče...jbga, u pravu je.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Presađivanje ?
U kolike pitare ćeš ih presađivat i u kolikima su sad, odnosno u koliko će bit ? :)
Ako možeš pokušaj presađivanje izbjeć, mislim, nije to neka greda ali opet je stres za biljku, ja ih recimo odma rokam u pitare od 20L i tu stoje od početka do kraja.

Šta se gnojiva tiče, OPREZNO, pogotovo dok su male. Neće one ništa brže rast ako ih filuješ sa gnojivom, a velika je šansa da poremetiš pH (pogotovo u malome pitaru), a ako koristiš kvalitetan supstrat, u njemu ima sasvim dovoljno hrane i mikroelemenata za početak, na gnojenje se usredotoči kad se budu pumpali budovi. ;)
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
pitari su d=25, mislim se oko 11+ litara... tako nekako, tu će biti stalno 2 mjeseca mislim da im je to dovoljno, jer pošto je distanca između internoda velika, metar ove biljke je ko normalne indice 50-60cm, pa sam i po tome pitare uzimao, ko da se sadi indica ili neka druga sativa manja do 70cm
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
bakajoko onaj post sa prehranom me tera da zaplacem!!!!!! :icon_cry:
Svaka cast imas sve sto ti treba!!
Kada bi se ja mogao tako opremiti to bi bilo prava stvar!!!
Koliko te je sve to kostalo???
PM ako ti je lakse!!!
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
neznam ja nebi gnojio bar 1 do dve nedelje posto u zemlji ima toliko hrane ... ja nebi uopste dve nedelje gnojio al na tebi je samo pazi da ne pregnojis tako male biljke jer oma u startu odose..
u zemlji ima sve za preve dve nedelje neboj se siguran sam 99% :)
sad neznam koliko su gnojiva jaka ta sto ti imas ... samo oprez jos se informisi malo...
inace prekrasno je to i pratim do kraj mnogo mi se svidja ovo sto radite pozzz momcii...
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
@doture -
imaš prvi post izračun, sad na kraju, sve skupa od 0 do sad oko 2100kn
uz to ide dosta sati rada i više dana mozganja oko detalja, više dana ugodnog druženja i sl.

ok, onda ide samo Jana prvi tjedan, sad se ćeka još dan i onda ide sadnja, dokumentiranje na localnetwork, kasnije kad sve dokumentira se postat će se jedan velik post, ovde će bakajoko ili ja povremeno stavljat sliku dvije ako bude neriješivih problema pa da se savjetujemo
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Mislio sam samo na prehranu!!!
Koliko litara vode ide od litre hesija?
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
ima ti omjer, za svaki je različit, inaće ono je dosta za 10 stabljika, ba će bit nama, to ti dođe oko 35kn uloženog po stabljici

imaš u sponzora sitea *********** sve to skupa za 333,00kn, evo link
http://***********/Product.aspx?prod=119&cat=4
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
evo danas je izniknula prva biljčica, valjda će joj se sutra pridružit i ostale ;)
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Stvarno ne znam ... ?!?!?
Ja sam pobrisao one 'neuspjele pokušaje'. Evo sad gledam kod, nema linkova prema imageshacku, kad sam zadnji put gledao bilo je sve OK.
tauruss.gif


Daj stavi ponovo, ne budi ti teško.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.