1. PC grow - Auto Big Bang

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
box - 40x19x40 PC kučište
svjetla- 2 45W CFL lampe i jedna 23W
img0670a.th.jpg
[/URL][/IMG]
ne izgledaju mi baš najurednije taj raspored žarulji al šta je tu je :/

ventilacija- PC ventovi -2 jača ispuh
-1 slabiji upuh ( na slici ovaj skroz dole)
img0667qj.th.jpg
[/URL][/IMG]

zemlja- neki r-supstrat pH je oko 5.5-6.5
sjeme- greenhouse autoflowering Big Bang i neka random domačica :)
sto se tiče box-a to je to jedino u planu je uskoro nesto veći box pa će bit jos koja lampa više
uskoro mi dolazi termometar/hidrometar i jos jedan vent( koji će raspuhivat zrak)
img0671i.th.jpg
[/URL][/IMG]
img0666dm.th.jpg
[/URL][/IMG]

u ljevom kaliću su dvjeneke random sto sam izvuko iz paketa a desno big bang :)


big bang nakon 9 dana (od kada sam stavio sjeme u zemlju da proklije) - 6 dana vani
img0663s.th.jpg
[/URL][/IMG]
img0660k.th.jpg
[/URL][/IMG]

ove dvje su vani 3 dana i kontam ih ostavit obje u tom kaliću dok ne pokažu spol
img0658oc.th.jpg
[/URL][/IMG]
img0664jn.th.jpg
[/URL][/IMG]


sto se tiče gnojenja imam ovo:
img06721.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

i namjeravam kupiti jos za cvjetanje i onaj za ''bildanje'' hedova od istog proizvođača i jer mi može neko reći kada da počnem gnojiti s ovime i koliki omjer u odnosu s vodom mješam.

kritike uvjek dobro došle jer drukčije neću znat gdje pravim greške, pohvale također :)
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
47
Trebao bi znati temperaturu i vlagu u boksu, ali kako i sam kazes termo/hidrometar stize. Od koliko litara su ti posude, kazu da je 4-5L dovoljno za autoflower sorte (za cijeli grow), i da je bolje ne presadjivati ih. O velicini posude ti i ovisi kada ces poceti gnojiti. Ja imam isto auto big-bang u 5L posudama, stare su cca 20 dana i polako ce dobiti prvu porciju gnojenja. Ove dvije sto su ti u istoj posudi, to ti nije bas dobro (ako posuda nije odvojena necim). Dok dodju do pokazivanja spola, korjeni ce se isprepletati i "gusit" ce jedna drugu. Jos nisi napisao koju boju zarulja imas (6500 vege, 2700 cvjetanje). Eto, sve u svemu, sretno !! (jos ce te iskusniji posavjetovati) Vazno je da si krenuo !!
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
posude su mi od 2L i neam mjesta da stavim veće kaliće al valda će uspjet, a sto se tiče ove dvje u istom kaliću možda da stavim u zemlju nesto između njih dok ne vidim spol ? ...svjetla - 2 ove od 45W su sa crvenim spektrom a ona manja je s plavim za vegetaciju

bilo bi super da napravis dnevik jedan pa da vidim kak ti to radiss ovom biljčicom ili mi ubaci koju sliku ovdje na temu :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
markane, koliko vidim imas dve cfl 45W od 2700K, treca je slabija ali ne vidim boju, za pocetak bi ti trebale sijalice od 6500K, za vege
ups, taman si odgovorio da je treca od 23W za veeg, sto nije u pocetku obrnuto, ta od 23W ti je manje od 1500Lm
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Mislim da ce ti se u pocetku primati biljke kakvo god da imas svetlo ali u narednih desetak dana ces obavezno morati da stvoris sto vise lumena i pazis na vlaznost.ja sam to resavao mokrim krpama dok nisu porasle,i gledaj da imas vise plavog spektra dok ne krene cvetanje.
Pozdrav i naravno pratim jer je u pitanju PC i autoflower!
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
ne mogu više dodat niti jednu žarulju unutra dok ne napravim novi box no mislim da je za neki normalan urod možda malo manji i ovo sasvim dovoljno a sto se tiče vlage odma kod ventilatora za upuh su 2 čaše s vodom ... ako sam u krivo slobodno me ispravite ali koliko sam puta pregledo ovaj cjeli forum kontam da je ovo sasvim ok
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
da,da tako sam i ja mislio a bas sam se napatio.I ja sam poceo krivo.Prvo sam sadio pa onda pravio box,koji ustvari i nije box he,he ali sta je tu je pici samo pa kako god bude.Definitivno su bolje mokre krpe,bar meni je mi je na taj nacin sa nekih 20% vlaga skocila na 50-60% a to je jako bitno za malu biljku,znas vec posto si citao.Sve ce ti biti lakse sa hidrometrom i termometrom.
 
30.05.2011
43
6
0
43
markane bolje ti je napravi veci box imat ces zafkanciju sa temperaturom racunaj i na neki posteni filter mene trenono brine kak da naguram jebeni tihi vent koji bi tjerao zrak kroz filter
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....za taj box imas dosta lumena za prvi grow, kolko sam izracunao otprilike bi trebao imat oko 7000l a s tim se da izgurat......ako ces sa temperaturom imat problema probaj stavit neko staklo ispod lampi, a one ventove bi ja stavio jedan pored drugog, al to sam ja=).......

....za pocetak da naucis box ce posluzit a i da se iz njego izvuc solidna kolicina iako izgleda mali.....

......poslozi malo ljepse te lampe, slozi ventilaciju (obavezno jedan vent unutra da puse po biljkama i mijesa zrak), kazem eventualno stavit to staklo , KVALITETNU zemlju, i mozes potrazit neku posudu koja ti popuni kompletnu povrsinu boxa i pregradit ju na pola, zemlju do vrha i to bi trebalo bit dosta.......ovih 2 litre mi djeluje malo cak i za tog automatika, bar 3-4l a to se da u tom boxu odradit.......

......nadam se da sam pomogao.....pozz i sretno.....
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
e dečki hvala vam puno ... računam na to da ću za kojih tjedan il dva imat veći box al problem mije što mora bit stealth pa si kontam napravit ogroman zvučnik i to skontat sve kak trea ... ivach sto se tiče tog venta što mješa zrak bit će uskoro i on i termometar/hidrometar sto sam naručio
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
danas nabavljam materijal za novi box ... visina 1 m, dubina 30 cm i sirina 60 cm ... oce mi ove tri lampe biti dovolje tj jos jednu ubacujem cfl od 45 W ... znaci 4 cfl zarulja i 4 venta pa me zanima vase misljenje jer neam para za HPS
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Žarulje su ti trenutno bitnije od venta frende-neznam baš neki optimalan urod teško da možeš dobiti ovako-a i napatit ćeš se
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Brate te 4 cfl su ti oko 30e ? :D Dodas jos 5e i kupis 150w hps :D... Sretno do kraja ;)
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
pa da sam znao od početka da ću imat priliku napravit veći box odma bi kupio hps al sad se nema para kad sam već potrošio na ovo a treba mi jos barem 400-500 kuna za ct kad bi uzeo ovo ... ugl prvi grow će biti ovakav kakav je al sljedeći se nadam da će bit i hps i sva sranja uz njega i više iskustva

jedino mi jos nije dao odgovor oću uspjet u takvom prostoru s 4 cfl lampe :)
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
47
Markan je napisao(la):
ili mi ubaci koju sliku ovdje na temu :)

Ovako su izgledale tocno 2 tjedna od klijanja



Markan je napisao(la):
jedino mi jos nije dao odgovor oću uspjet u takvom prostoru s 4 cfl lampe :)

Hoces, nije bas optimalno sto se lumena tice, ali izgurat ces ako ti i ostali uvjeti budu ok (vlaga, temp....)
Sretno!
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
super onda ... nego jel mi mos pojasnit kako si sve lampe stavio na jednu uticnicu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.