1.st grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.08.2010
0
0
0
34
Pozdrav svima:)...Sve pohvale ovom sajtu,ne znam sta bih bez vas:)
Uskoro zapocinjem svoj prvi indoor grow,citao sam dosta o tome na forumu i u dosta toga sam detaljno upucen,grow cu zapoceti sa komplet grow boxom 600 w.Evo linka http://www.***********.com/?id=bf8011dd0bc4be1c32ed1f457976acc4
jedno pitanje samo...Dali je to sve sto mi je potrebno od opreme i ako je neko vec imao iskustva sa tim kompletom,na kakve kakve rezultate mogu da racunam?...Hvala :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Montiraj i kreni pa čemo o rezultatima:)
Mislim da PH metar nedostaje pa i njega nabavi.
Usput,kad otvoriš dnevnik trebao bi več prezentirati biljke i krenuti s growom,pa nek ti ova tema ostane za to,početak se može editirati.
Informacija kako i šta ima dovoljno na forumu,od sađenja do berbe.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Poštovanje dr.Starbas!
Za početak bi imao skoro sve u paketu al neznam kolko kvalitetno.Naime ja sam imao iskustva sa identičnim ventovima i nisam baš zadovoljan njima.I ne preporučam početak u kokosu kao mediji za sadnju.Ako si iz Srbije ok,nemaš puno izbora al ako si iz Hr imaš izbora za dobit bilo šta.Samo treba pitat!I ja sam mislio na početku uzet tako nešto pa znam šta se može nač.Ja sam gledao onaj big box sa dve lampe od 600w komplet sa vazama,zemljom,ph i ec metri,sistem za navodnjavanje.Uglavnom sve,baš sve i kvalitetno,ako se nevaram negdje oko 1500e.Nadam se da sam ti pomogo.Ako si iz Srbije uzmi komplet sa zemljom ako imaju.Bit če ti lakše puno!
Ljep pozdrav:spliff:
 
15.08.2010
0
0
0
34
Pozz svima,nisam pisao neko vreme,ali sad sam tu :)
Krenuo sam sa growom,imao sam problem sa ventom,u *********** mi nisu dali odgovarajuci kao sto je na slici,i mislim da je malo slabiji jer je temperatura u boxu oko 30-32,da li to smeta biljkama?...Biljke su pre 3 dana izasle iz zemlje.Semena su bila iz neke dobre vutre jer nisam u mogucnosti da kupim seme...Toliko za sad:)
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
30-32 nebi trebalo naškoditi biljkama, no preporuča se 28-29 C.... dakle, staviš jači vent i problem je riješen, s tim da si provjeravaj vlagu u boxu...
Brate, istresao si tolko love za box, a pitaš takva početnička pitanja.... hehe
 
15.08.2010
0
0
0
34
Vlaznost vazduha je ok,50 % ...Sto se tice venta,necu ga menjati ako ne steti biljkama tolika temperatura,a i nisam u mogucnosti sto se tice para jer sam sve dao za box i neke sitnice sa strane...Pitam pocetnicka pitanja jer sam pocetnik:)
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
uzmeš pc vent za sitnu lovu, skine ti nešt temperature, a ak vlaga padne, staviš vlažnu krpu prek koje puše vent ili posudu s vodom. Simple as that
 
15.08.2010
0
0
0
34
Pozdrav svima,imam jedno pitanje u vezi prihrane biljki,imam vise vrsta djubriva za vegetaciju i ne znam koje da koristim .Pa ako bi mi neko mogao pomoci u odabiru bio bi zahvalan :)
Eo ovako:
"Floravit" tecno djubrivo za listanje - NPK : 8 - 4 - 4
"GROGREEN" STARTER - mesano kristalno djubrivo - NPK: 12 - 42 - 12
"GROGREEN" VEGETATIVE - mesano kristalno djubrivo - NPK: 25 - 10 - 15
"GROGREEN" FRUIT - mesano kristalno djubrivo - NPK: 10-10-40

Nadam se da nije glupo pitanje :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ne smeta im 32.. pa ne rastu na sjevernom polu :)

meni je bilo mjesec dana i po 36...stavim vise vode..vlazne krpe i sve super..

ne zamaraj se temperaturom dok ne vidis da bas utjece na lisce i rast...

a gnojivo, odi i kupi prvo tekuce gnojivo na koje nadjes,ali ozbiljno. ja imam apsolutno sva i sve 'naj naj' ali jednom davno sam i ja bio 'neuk' i kupovao i dobivao savrsene rezulatate.

moj savjet, substral tekuce gnojivo za cvjetajuce biljke i to jos ima i ono sa onim govnetom :/ ne mogu se sjetiti imena. Ali koje god da kupis nisi pogrijesio ,bar ne sad ,jer se od tebe i onak ne ocekuju savrseni rezultati !

samo polako i uzivaj u tome..a za godinu dana ces ti poducavati druge :)
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Che* je napisao(la):
substral tekuce gnojivo za cvjetajuce biljke i to jos ima i ono sa onim govnetom :/ ne mogu se sjetiti imena.
:thumb:

govneto se zove guano(kao od šišmišjih govana ekstrakt):icon_lol::rofl:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
e to... bilo mi mrsko ustati i otici vidjeti. ali od supstrala ima odlican proizvod sa guanom :)
 
15.08.2010
0
0
0
34
Ljudi hvala vam puno,ali imam jednu losu vest,prekinuo sam grow jer sam zamalo pao,inspektori mi bili kuci za neko sranje(izvinjavam se zbog izraza) koje sam napravio,i jedva sam sprecio da mi udju u sobu u kojoj gajim,sva sreca pa nisu imali nalog ..imam jos krivicnih dela iza sebe i plasim se da ce mi opet doci,tako da necu gajiti dok ne nadjem drugi stan ili kucu.Veoma mi je zao sto je ovako ispalo ali mislim da je to najsigurnije jer ne zelim da idem u zatvor...pozz svima,cim se snadjem,javim vam se i naravno najbolji ste,srdacan pozdrav.
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
Kokosija govanca da se tako izrazim sam koristio u outdoor-y perfektni rezultati provereno.!!
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
zeleni91 je napisao(la):
Kokosija govanca da se tako izrazim sam koristio u outdoor-y perfektni rezultati provereno.!!

Pozz

Kokosija ili neka druga ova tema nije aktivna vec odavno ;))))))))))))))))).
Manje dimit vise pratit.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.