1 uzgoj, Big Band - Kannabia Seed Co.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.03.2012
28
27
3
39
Split
Danas sam ih opet zalija,cca 4l po svakoj,stavija sam alu-foliju 4sloja,i jos stavija zemlje sta je falilo u kante
Kad je najbolje ic u box?
Svako koliko se treba zaljeva ti sa koliko vode po biljci?
Evo Slike
I stavstavija san plavi dizel 2/3case radi
Divljih životinja.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    330,6 KB · Pregleda: 39
  • image.jpg
    image.jpg
    391,7 KB · Pregleda: 34
  • image.jpg
    image.jpg
    280,7 KB · Pregleda: 34
  • image.jpg
    image.jpg
    390,7 KB · Pregleda: 37
  • image.jpg
    image.jpg
    375,9 KB · Pregleda: 36
  • image.jpg
    image.jpg
    398,6 KB · Pregleda: 36
  • image.jpg
    image.jpg
    342,9 KB · Pregleda: 35
  • image.jpg
    image.jpg
    334,6 KB · Pregleda: 35
  • image.jpg
    image.jpg
    338,9 KB · Pregleda: 29

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Dobro ti je kolega Max031 reko za foliju, a i pogotovo sad dok je mala, a bljesak se vidi hohoho daleko, sretno ;)
 

Gaf

07.01.2016
343
225
43
46
Prijatelji kolege koji sade u kamenjaru mecu foliju bez kante, a zasto, zato da im se ne rasipa zemlja bezveze u rupe od kamenje i da im voda ne otece cim zalijes, ma mozes ti prijatelju kako hoces, glavno da si mi ti zadovoljan ;)
 
29.03.2012
28
27
3
39
Split
U Hrvatskoj nepostoje navedena gnjojivo da biljka brzo raste,sad sam u ducanu,neznam sta da kupim,ima li ko sta je iz Hrv i da koristi gnjoivo,koje?
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    251,7 KB · Pregleda: 27
  • image.jpg
    image.jpg
    276,2 KB · Pregleda: 28
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
KAN je jako gnjoivo u sebi ima samo N 27%

Bolje napravi gnjoivo od koprive nego da zezneš nešto sa kanom

To što kažeš da nema u Hrvatskoj ima samo nema u tom ducanu

Plantella list za vegu
Plantella cvijet za cvjetanje vidi yarine proizvode 24-8-16 ta vegu
Za cvjetanje 14-11-25

Za vegu više N manje P i K, za cvjetanje manje N više P i K
 
  • Sviđa mi se
Reactions: splico007

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Pa Jel samo kan imaš nije moguće, u BiH ovo što sam nabrojao ima al nema u mom selu tako isto je i kod tebe.

Vidi nešto jbg bolje napravit gnjoivo od koprive nego sa kanom da zezneš šta

Edit :
Umalo da zaboravim biljke si pre par dana presudio u kante sa kupovinom zemljom Terra Bril i Potground H obe zemlje su odlične, ne moraš biljke gnjoiti 3\4 sedmice znači samo voda za 3\4 sedmice će i cvjetanje nađi neko dobro gnjoivo za cvjetanje u većim gradovima kada krene cvjetanje gnjoi sa gnjoivom za cvjetanje vidjet ćeš kad je biljka gladna ako ništa napravi gnjoivo od golubijeg izmeta ako imaš?
 
29.03.2012
28
27
3
39
Split
Kupoka san neko gnjoivo sa 24 dusika,pa cu sa tim sta mislis,evo stavit cu sliku...
Biljke mi imaju 4sedmice al su male,jbg nisam ima dobru zemlju i bile su u malim pitarima
Kad je tocno cvjetanje kako cu znat da je cvijetanje
A stavija bi sad ovog malo kad sam se vec izjeba po ducanima i kupija sa duskiom kako mi je savjetovano
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Cvjetanje zapocinje izmedu kraja 7-og i druge polovice 8-og mjeseca, i obicno traje 7-9 tjedana, ovisno o sorti koju smo izabrali. Nije pametno birati sorte koje cvjetaju duze od 65-70 dana, sredinom 10-og mjeseca temperature naglo padnu, temperature nize od 17C ne odgovaraju biljci i takve dugocvjetajuce sorte tesko dodu do kraja. To se ne odnosi na mediteransku klimu.

Kada presadiš biljke:

Biljka ce opet imati odredjen broj dana da odboluje stres (oko 7 dana) nakon cega ce nastaviti svoj rast.
Biljka se zaliva po potrebi.

Ajd fotografiši, ne moraš gnjoiti imaju dovoljno hrane u zemlji za 3\4 sedmice. Nađi dobro gnjoivo za cvjetanje vidi slavol za povrće uzmi i svako zalijevanje davaj.

Ma njima je bitno prodat....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: splico007
29.03.2012
28
27
3
39
Split
Cilo jutro sam to trazija gore dole po glavnom gradu jos sa sjebanom rukom,tija bi sad stavit malo kad sam vec nasa..uff
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    205,8 KB · Pregleda: 26
  • image.jpg
    image.jpg
    255,7 KB · Pregleda: 22

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Biljke imaju dovoljno hrane u zemlji i nije im potrebno, ako želiš da spališ biljku stavi.

  • KAN je poznato dušično gnojivo za prihranu svih poljoprivrednih kultura.

  • Sadrži pola dušika u amonijskom, a pola u nitratnom obliku, pa djeluje brzo i nešto produženo, tako da zadovoljava potrebe bilja za dušikom u određenom razdoblju.
Sadržajem dolomita (oko 23 %) utječe na djelomičnu neutralizaciju kiselosti tla.

Sadržajem magnezija smanjuje stres kod biljaka i djelomice zadovoljava potrebe bilja i za tim biljnim hranivom.

  • Sadržaj dušika 27 %
  • Sadržaj vlage do 0,5 %
  • Čestice 1-5 mm najmanje 96 %
  • Sadržaj MgO 4,5 - 5,5 %
  • Sadržaj CaO 6,5 - 8,5 %
  • Sadržajem dolomita (oko 23 %) utječe na djelomičnu neutralizaciju kiselosti tla

Neće biljke postat monstrumi ako u njih trpaš što više gnjoiva.
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Stavi na svoju odgovornost posle nemoj pisati zašto mi listovi ovakvi onakvi, biljke su ti male najbolje da ništa ne diraš i mene su savjetovali što manje diram bolje je, biljke su male sad trebaju da krenu da se razvijaju i da buknu imaju dovoljno svega samo vodom trebaš zalijevat, posle svakog stresa kojeg naneseš biljci ona ga nekad brže nekad sporije treba da odboluje pa da krene nastavak razvijanja.

Ajd obrat ćeš barem 5g

Posadio si biljke fantastične zemlje
Jesil čitao sastav i s čime je zemlja u kojoj su biljke bogata

Terra Brill za cvijeće, zemlja koja me ugodno iznenadila. Vrlo povoljna cijena, odlično drži vlagu, i definitivno po mom iskustvu je nadmašila terra magmu.

-Specifikacije:
Visoka sposobnost zadržavanja vode i puferski kapacitet za PH i hranjive tvari radi smrznutog crnog treseta.
Poboljšani vodozračni kapacitet radi udjela bijelog smrznutog treseta.
Sa svim potrebnim tvarima za uzgoj biljaka NPK+ (mikroelementi u tragovima).

-Sastav Terra Brill za cvijeće:
25% bijeli treset.
75% crni treset.
1500 g NPK gnojiva po metru kubičnom.
1000 g elemenata u tragovima po metru kubičnom + Vlaženje agenata

-Struktura:
Srednje fina do srednje gruba

-Kemiske vrijednosti:
PH vrijednost (H2O):5,5 - 6,5 (dostupno hranjivih tvari)
-Sadržaji soli: 1,2 - 1.7 mg/l
-Dušik: N130 -290mg/l
-Fosfor: P205:140 -340mg/l
-Kali: K20:170 -390mg/l

Opis Klasman Potgrond H supstrat za povrće - 70 l

Mješavina smrznutog crnog sphagnum treseta i finog bijelog sphagnum treseta. Dodano vodotopivo gnojivo i mikroelementi.
Količina: 1,5 g/l
pH (H2O): 6,0
Struktura: Fina (0-5 mm)

Višenamjenski supstrat za proizvodnju rasada povrća.

Preporučuje se za kontejnere i hranljive kocke veće od 6 cm (rajčica, paprika, krastavac, lubenica, dinja)
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
uhh. ovaj dnevnik je buckuris svega i svacega. ja da sam ti, ne bi nista razumio :D
savjetujem ti da odaberes nekog mentora i da se drzis njegovih uputsva. i neke slike biljaka bi dobrodosle.
nije nemoguce sa kanom gnojit, samo treba bit oprezan. nisam siguran al mislim da je 1g/l neka optimalna doza. ima negdje na forumu da sad ne trazim. al to je manje bitna stvar trenutno.
 
29.03.2012
28
27
3
39
Split
Sad sam bija u Box-u,znaci prat sam u zemlju ugura da jos je vlažna ,netreba jos zaljevat...
Biljke su jos pre MALE ali vidim da napreduju cim sam stavija pravu zemlju i velike kante...
No 1biljku je nesto skroz polio znaci nema je vise,jednu je napola poilo,vidija sam Skakavca nekog blizu biljke,znaci od 4biljke nesto jednu skroz poilo,1djelomicno,2netaknute,da napravim nesto protiv Skakavaca jel mislim da su oni,evo slika
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    356,9 KB · Pregleda: 15
  • image.jpg
    image.jpg
    355,8 KB · Pregleda: 14
  • image.jpg
    image.jpg
    246,3 KB · Pregleda: 14
  • image.jpg
    image.jpg
    298,6 KB · Pregleda: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    224,3 KB · Pregleda: 12