10 x 20W CFL ili ti ga štedna sijalica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.02.2009
6
0
0
44
e pa ovako dragi moji... vech vas neko duze vreme gledam i snimam i chitam; upijam znanje i iskustvo.
voden prochitanim i videnim ovdje odlucih se i ja na svoj projekat.

ovo mi je prvi uzgoj kojeg zapochinjem spreman! (chitaj ni jednog do sada nisam završio zbog gluposti... )
prikupio sam 10 komada 20W -827 boje/spektra/oznake i mislim ih staviti iznad eventualne 4 biljke koje imam namjeru smjestiti u,prethodno izradeni, box dimenzija 50X50X95.
izrada istoga je pochela 5.veljache
uredio sam prozrachivanje(josh filter) ventachima koji se koriste na pisijadi & stuff, postavio grla i sijalice na "reflektor" iz kuchne radinosti (bez brige sa strujom sam na ti), oblozio stranice boxa bijelim mat PVC materijalom kojeg sam stejplovo i keljio hot glue masama za konstrukciju. na dnu boxa je sloj obichnog stiropora te na isti imam namjeru stavljati saksije od 5 l.
u pripremi/na klijanju je 11 sjemenkica raznog i nepoznatog porjekla.
prije sam spomenuo da mislim imati eventualne 4 biljke a u pripremi 11 sjmenki...
na svu srechu, box je dizajniran tako da ga se u svakom trenu može povecati za dvostruko;(inspiriran igrow tehnologijom ostavio sam prostora za modulaciju) bez vecheg truda i/ili ulaganja.
ali da ne serem previshe ... fotke kroz dan dva jer mi je fotich -prosta rech- odbio poslushnost i neche da radi bez bazerija zamisli.

e da josh napomenem da je plan staviti biljke na 12/12 odmah
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
:respect:

Ovo se kaže "spreman" ! Daj neke slike odmah čim budeš mogao molim te!
Bravo! Jednostavno bravo!
p.s. lipo si odabrao boju svjetlosti s obzirom na to da će odmah na cvjetanje,al moraš znati da davajući biljci samo najbitniji spektar ne znači da će biljka bit zdrava i sretna. dodaj još koju 6500k ak možeš. Sretno!
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
dobro ti ljud kaze... od tih 1o stednih bolje stavi bar 2 plavog spektra....
jer dok nedodje do cvijetanja to je to sta joj treba dok je mala i dok raste...
iako kontam da bi neki hps tu bolje upo... ili cfl 200stotka ko sisica...
al neka kad si sve vec pripremio ond udri...
učini nas ponosnima :)
pozz i sretno!
 
09.02.2009
6
0
0
44
evo i postavih sve kako rekoh da budem ...
isto potkrijepih z fotkamai ...

dakle: boxich je u principu samonosiv i drži se za svoj plafon koji je ustvari radni ugradbeni radni stol, dimenzije sam spomenul vech

postavio termometar i onu glupost za vlagu mjerit (al neki jeftilen koji ima odstupanja od 3% u usporedbi sa digitalnim). ventilacija radi-uz male izmjene koje chu odraditi sutra, motorichi su mi bojim se mali ali to chu vidjeti nakon par dana... u sluchaju da je premalo namjera mi je namontirati josh 2 motoricha na vrh boxa te ga sa cjevima rasporediti po boxu. filter je u izradi...
josh samo da ovaj "reflektor" malo uredim da ne izgleda toliko shlampav
namjera mi je josh na "reflektor" namontirati reflektirajuche sjenilo i neki lanchich kojime bi podizao lampu.



vidi se ovdje i malo onih saksija u kojima mislim posaditi biljke kad niknu.

____

kao shto vidite namjera mi je koristiti HESI gnojiva i njihov SUPERVIT za kojeg sam vidio ovdje da fakat radi chuda



evo josh da neshto o zemlji kažem ...
nije nekog poznatog proizvođacha ali koliko sam skužio prilichno je uravnotežena





vođen vech zatvorenim dnevnicima, a bogami i aktualnim; preporukama ... stavio sam i jednu 20W 865 ili ti ga 6500K te 2X 24W mjeshanog spektra koja ima dva raspona u tonovima 2700K i 6500K

shto ukupno chini: 7X20W 2700K
1X20W 6500K
2X24W duplog spektra.
ukupno je to 208W CFL- lampi... mislim da nije loshe

pretpostavljam da che ovako biti dobro do kraja(svi daljnji savjeti i ideje dobro doshli/e)

sjemenke su u zemlji,

sve je tu... sad samo da niknu i budu žemskinje:dog_walk2:
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
super je to samo pichi
samo pod hitno sklepaj neki reflektor
a kad biljoze malo ojacahu obajezno da se gibaju

jedino mi zemlja malo sumnljiva
ako si u mogucnosti kod presadjivanja nabavi terramagmu..i se la vi:)
 
09.02.2009
6
0
0
44
uh da zaboravio sam napomenut da sam dasku (plafon boxa) obložio Al folijom tako da se vech sada reflektira svjetlo koje leti gore; znam da je kod CFL-a najvecha koncentracija nekoliko cenata od cjevi ali bar mi se malo ne rasipa; ali sjenilo ide totalo!
ja bi to naj radije MYLAR foliom obljepio vechinu boxa ako ne i celi al ne naletjeh na nju do sada... u zg ... (to ja žicam da mi neko veli di ima ...).
 
09.02.2009
6
0
0
44
dogodilo se ono chega sam se plashio ... previshe lampi + malo ventilatora = previska temperatura u boxu! popela se chak do 32 a vlaga mi je pala na 50%... znam da nije dobro...

stavio sam dva manja ventacha da pushu unutar boxa kako bi eventualno smanjio temperaturu ... pala je na 28 što je prihvatljivije.
pokushat chu sa vlažnim "krpama" podichi postotak vlage ako ne upali ... smishljet chu neshto drugo.
sutra idem nabavim jache ventache.
namjera mi je josh na vrh staviti dva venta kako bi stvorio negativan pritisak ali to josh nisam ziher.

kaj mislite dal' su mi mogle sjemenkice nahebati danas na 32 stupnja?