100% Perlit i Hempy tegle iskustva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Kao sto naslov kaze. Jel ima netko iskustva s ovom tehnikom. Trenutno pokusavam ovu tehniku sa jednim Auto Tutankhamon-om pod 300w LED-om kineskim ( full spectrum? na cca 35-40cm od biljke ) i Lucas formulu prihrane s GHE Micro & Bloom ( 5-10 ml na 4l vode ) u 8l hempy-u s temp on 25° i vlagom 50-60% i off 18° i vlagom 60-70%. Biljka je zapoceta u rockwool kockama, i nakon gotovo 10 dana je narasla do pocetka prvih troprstih listova, i jako jako je 'zakocena' i djeluje kao owerwatering u pitanju. Ph je uredno 6 ( testiram s GHE kapima )

Pitanje je ovo: jel ima netko na forumu da aktivno koristi ovu kombinaciju perlita i hempy-a ili ijednu od njih?

Postoji nekolicina foruma o toj temi ali su svi uglavnom iz iza 2014 ili vrlo nekonkretni za nase pojmove jer su uglavnom US groweri sa svojim metrickim sustavom i jako malo detalja koji igraju ocigledno veliku ulogu.

Znaci praksa me zanima, teorije ionako znam previse ali nekako se ipak ne reflektira u praksu.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ja koristim perlit i drip sistem i jako sam zadovoljan a nisam skuzio koju to metodu koristis...stavi koju sliku da vidim o cemu se radi
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Hempy metoda. Na dnu, cca 2-3 cm se probusi rupa i ona koristi za visak vode u supstratu preko kolicine 'rezervoara' , koji je ispod razine rupe, izlazi van i mijenja svaki put stara hranjiva i vodu dok ostali dio tegle sluzi za kisik, ukratko. Slicno kao i autopot samo se zaljeva s povrsine.

Na slikama stvarno se ne moze vidjeti nikakav problem. Najvise se sumnja na rockwool kocke, koje u mome slucaju se jako sporo suse i mozda guse korijen u razvoju
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Kolika ti je ta kocka vune, a kuliki je trenutno koren? Problem moze nastati kada se mesaju mediji koji su toliko razliciti zato ja gledam da izbegavam vunu. Koliko cesto zalivas?
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Odlazimo s teme kolege. Nerp, googlaj hempy bucket grow with with perlite, ima na stotine setupova i svi su gotovo identicni. Ovo je experiment pa ne bih volio se blamirat javno jos. :)
Kocka vune je 4x4cm. Korijen je nekih cca 10-12cm. Zaljevam svakih 2-3 dana sa 1/4 Lucas formule.

Zanima me uglavno tko radi uopce samo sa perlitom ili hempy, Ovaj pokusaj growa je cista znatizelja za novim metodama a ne problem tokom uzgoja, zato ima drugi thread
 
Poslednja izmena:

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Cijelo vrijeme mi izgleda tako. Bile su dvije, ali druga je bas bila full ugusena u vodi jer kocka je doslovno i nakon 5 dana bila mokra a nisam ju bio zaljevao bas iz istog razloga
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Dok je veci deo korena u vuni trebao bi zalivanje raditi na osnovu toga jer u suportnom veci deo vode bacas i plus talozis hranu u ostatku medija. 4 litara za koliko kapiram malenu biljcicu je daleko previse. Najbolje je da okacis fotke svega pa mozda neko i na keca provali.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ma taj komad kamene vune od 4x4 cm neigra ulogu ako je korijen prosao dole i nastavio sa rastom jer i ja ga koristim of prvog dana uzgoja i sluzi samo za proklijat biljku i to je sve