1000gr za godisnju zalihu (do iduceg outdoora) pomoc??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.02.2012
17
0
1
35
Postovanje, novi sam na forumu i ovo je moja prva teme.

Zanima me koliko bi mi biljaka, po vasoj slobodnoj procjeni trebalo da uzgojim 1000gr u outdooru,najvjerojatnije bih sadio domacicu (i jeli to pametno), ako ne mozete mi preporuciti neku sortu koja daje dosta dobar urod.

Htio bih se opskrbit (i svoje drustvo ) kroz godinu dana do iduceg outdoora (naravno ako ovaj bude uspjesan) jer nikako nisam u mogucnosti ici u neki indoor, i velika mi je zelja imati gore spomenutu kolicinu koju sam sam uzgojio..i koji je po vama bolji izbor domacica ili neka odredena provjerena sorta, ako bih npr. na sajt mogao doci 2-3 puta tjedno?
 

Gedža

Aktivan Član
Pa zasadi oko 10 biljke, nekoliko ce uginuti, nekoliko ce biti mudonje i budi srecan sa onim sto je ostalo, koliko god da je ostalo. Zasto ne prolistas forum malo? Da li si se ti uopste informisao o sortama i da li si ulazio na neki sajt gde se moze naruciti seme? Smesi ti se jedan crveni karton.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pitanje je malo glupo imas zavrsene dnevnike pa citaj informisi se naravno da je bolje brend seme po mogucnosti fem.

npr.3 sative recimo himalaja gold uradis im LST i eto ti kilo u septembru :sun2:sad ce ti moderator objasniti sve
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Netko na 2 biljke dobije 1000g a netko na 10 dobije 50g. Šta se brineš ciframa, cifre su za pazar. Posadiš, vodiš brigu dok je ne obereš, a kad je obereš ona ti količina i kvaliteta prije svega kažu koliko si se trudio. Ne treba mudrovati gdje mudrovanja nema.
 
05.02.2012
17
0
1
35
Gedza- prolistao sam forum i stvarno dosta vremena provodim na forumu, informirao sam se o sortama,naravno,i 3 su mi zasad favoriti to su himalaya gold,hawaian snow i auto blueberry(zato sto je auto,a i oduvijek sam htio probat taj blueberry nekako mi je preegzoticno :D ) ali blueberry bih morao posaditi dosta za tu kolicinu,tako da nju najvjerojatnije ne..a za seed banke sam isto sve provjerio i dutch passion mi se najvise svida, ali bih narucio sa xxxxxxx xxx ,jer je u nasem podneblju a i cijenom je dosta jeftinije..samo malo me je strah narucivat sjemenke :D

not smoke- hmm nebih bas LST nemam iskustva sto se toga tice,a i bojim se da ne bih zeznuo stvar bolje bih tropirao..

Greenpower1- ma znam ali nije stvarno do neke trgovine,jer na ulicu mogu ici i tih 50gr ako me razumijes,a ja mogu dobiti tih 50gr kao sto kazes i gdje sam onda za mjesec dana? opet trositi pare na ulicne škartove..

inace nisam bas neki pocetnik ,al ovo bi bio eto prvi outdoor pa sam dosao pitati par savjeta :D
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
neda mi se pricat o temi, al mislim samo da ti je lakše radit LST ako si neiskusan nego topping.... lakše i za tebe i za biljku....

:)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Savjet 1: Bolje ti je imati 10 mini biljki po 50g nego jednu veliku od 500g (lakše ih je zbuksat po šikari/teže se primjete, možeš ih raštrkati naokolo...)
Savjet 2: Pametnije ti je posaditi 10 feminiziranih nego 30 regularnih i strepiti kada će muške.
(središ sistem zadržavanja vode i ne trebaš ih niti obilaziti tako često)

Savjet 3: Sadi Indika dominantne ili automatike, ako voliš drveća od 3m sadi Sative.
Savjet 4: Apsolutno nikom ne govori da sadiš i gdje sadiš, ni curi ni bratu ni kumu ni Svetom Franji zaštitniku prirode ... amen i točka
Savjet 5: Nikad se ne kupaj u vrelom ulju i biskvitu.

Jebote medo ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
za LST nema mudrolije najprostije kad nagura oko metar visine vezes za vrh i zavezes dole i digao si rod za 40% sigurno

ako mislis da treba iskustvo za to nisi dovoljno procitao.pazi da nadjes jako dobro mesto na to se koncentrisi. to je to pozdrav
 
05.02.2012
17
0
1
35
He hvala na savjetima, mislim da cu probat nesto himalaye i 10-ak auto blueberrya, mislim da bih se rasplakao od srece kad bih vidio biljku visine 3m koju sam uzgojio svojim trudom..

a sajt je odlicno mjesto samo sto je onako polusuma,a valjda ce biti dobro,vidjet cemo..

hmm i neznam dal da pisem vise kad za sve sto napisem dobijem po crveni karton :p

i ima li netko iskustva s xxxxxxx xxx,jer oni su u HR i od njih bi narucivao sjembe??
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Možeš i od njih ali mi ti preporučamo Alien Growshop koji je ujedno i sponzor Vutre.org, tj. pridonosi u održavanju stranice na životu.
Vodič kako naručiti s Aliena - https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/4712-detaljan-vodic-kako-naruciti-seme-iz-aliena
I većina na forumu ti naručuje tako.

Rasprave o ostalim seed kompanijama i prodavačima nisu dozvoljene na forumu jer ipak moramo biti obazrivi prema sponzorima.

Usput pročitaj i Vutra.org pravilnik - https://forums.vutra.org/content/220-pravilnik-vutra-organizacije.html da ne bi bilo daljnih kartona.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
šta ne probaš regularni blueberry umjesto auto? nadam se da ti je jasno da ćeš po jednoj biljci doista dobiti max 50 grama, i to ako si pro, a nisi...

koliko vidim, Dutch Passion je izbacio novi strain, Think Different... pogledaj na Alienu pa će ti sve biti jasno. (radi se o automatiku koji daje jako velike prinose (rekord je preko 250 grama po biljci u idealnim uvjetima)
 
05.02.2012
17
0
1
35
metalmaniac je napisao(la):
šta ne probaš regularni blueberry umjesto auto? nadam se da ti je jasno da ćeš po jednoj biljci doista dobiti max 50 grama, i to ako si pro, a nisi...

koliko vidim, Dutch Passion je izbacio novi strain, Think Different... pogledaj na Alienu pa će ti sve biti jasno. (radi se o automatiku koji daje jako velike prinose (rekord je preko 250 grama po biljci u idealnim uvjetima)


znam da je urod mal al na 10 biljcica bi bila pristojna kolicina,i uz malo himalaya i domacica bila bi kila sigurno,hm zasto auto a nzm zato sto je za 10 tjedana sve gotovo,manji je od regularnog a i auto je pa eto vjerojatno cu probati..a najrade bih uzeo 10 fem himalaya i 10 hawaiian snowa i to je to :pP
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Hebala te kila sinko. Shvati da ti nitko ne može savjetovati koliko bilja za koliko plodova jer je sve u tvojim rukama onako kako se potrudiš. Za kvalitetu možeš dobiti kvalitetan savjet, priča o količini su mokri snovi. Posadi automatik, čitaj o zalijevanju, čitaj kako se zaštiti od kukaca, čitaj temu od outdor uzgajanju, sve piše.

https://forums.vutra.org/vanjsko-uzgajanje/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.