100W HPS Zen Garden by Isan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Pozdrav svima!
Evo za početak par slika trenutne situacije.

11.04.


Druženje sa ovom biljkom se bliži kraju, trenutno je u 9. tjednu cvjetanja. Zadnjih par dana počele su se pojavljivati bananice. Moguće da je uzrok prekidanje ciklusa mraka, jer mi je vjetar jedno popodne, u vrijeme njene noći, "otpuhao" lighttrap koji se sastoji od obične kartonske kutijice na ispuhu. Moguće je i da neoprašena biljka nastoji produžiti vrstu na samom kraju cvjetanja. Život je pun mogućnosti. Par banana sam čupnio, ali onda sam razmislio i odlučio ih ipak ostavit, pa možda na kraju skupim malo "ženskog" polena kojeg mogu iskoristiti za djelomično oprašivanje sljedeće biljke (fem WW GHS) i izradu pokoje feminizirane sjemenke. Kad ti život pruži limun, ti napravi limunadu. :D
Primjetio sam u zemlji male bijele ličinke koje isplivaju na površinu zemlje kad zaljevam i skakuću ko na federima, pa se vrate u zemlju. Malo sam prosurfao i pronašao da se radi o tzv springtails - navodno im populacija zna izmaknuti kontroli ako je zemlja previše vlažna, ali generalno u malom broju ne rade štetu, već naprotiv sastavni su dio mikrosistema zemlje u organskom uzgoju, razgrađuju organsku materiju i "hrane" zemlju.

Dok se stara dama bliži svome kraju, život moje prve feminizirane biljčice počeo je stidljivo pred kraj 3. mjeseca i evo slika klijanja i današnjeg 11.04. stanja na balkonu.



4. dan ju je preko noći skoro obrstila neka živina, vjerojatno skakavac ili puž. Moglo bi se reći da je zlikovac bio gentleman i zaustavio se na jednom kotiledonu i jednom listu. Malena se prilično šokirala i usporila na par dana, ali sad ipak hrabro kreće dalje s razvojem - i novim imenom. Za nekih tjedan dana, kad skinem domaju, "Gricka" će nastaviti vegetaciju u boksu pod lampom uz trening u novoj, 27 litarskoj posudi. To bi bilo sve za ovaj put, hvala na pažnji - stay high! :D
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
vjerojatno su se banane pojavile jer je biljka pri kraju života. čim vidiš da je biljka počela izbacivati "rogove", kako ih ja zovem, iliti izdanke sa novim kaliksima koji strše iz već formiranih cvjetova, znaš da je kraj blizu.

istina, neke vrste imaju cvjetove samo u tom obliku, bez gustih i formiranih hedova, i moguće da je tvoja takva, ali inače je to znak za skidanje...
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
svakako lijepa biljka, podsjeca me na onu iz prvog dnevnika..sto se "rogova" tice tad treba bit najstrpljiviji..samo nek se oni pumpaju :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Biljka je prelijepa,i ako možeš biti strpljiv pusti je do kraja... neka svi cvjetovi odrade svoje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Stari Mag :) Gledao sam u nick pa u Avatar, Avatar me je vratio na pravi put :D Šteta da si napustio štipaljke :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Pozdrav ekipa!
Jutros je došlo do smjene generacija, iz boksa je izašla gospođa domaja, a na njeno mjesto pod 18/6 dolazi Gricka (fem WW GHS). Nakon početnih dvadeset, uglavnom oblačnih, dana provedenih na balkonu - 18 sati svjetla i topline u boksu sigurno će joj prijati. Evo kako izgleda domaja koju sam premjestio u tamnu sobu na 24 sata mraka, prije sutrašnjeg skidanja. Zadnje zaljevanje je bilo prije 5 dana.

19.04.




A evo i Gricke, koju sam jutros prije stavljanja u boks preventivno poprskao protiv nametnika BIO Plantelom Kenyatox, prirodnim insekticidom na bazi buhača. Svjetlo je ugašeno 09-15.



Toliko za sada, hvala što pratite, novi update za 10ak dana.
Živili! :D

edit : 20.04.

 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.385
27.831
1.098
Trøndelag
odlicno!
hippie7.gif
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Pozdrav društvo!
Nakon 7 dana laganog sušenja stavio sam cvjetove na curing. Usput sam ih bacio na vagu, pokazalo je 70grama, ali od toga treba odbiti težinu stabljike dva glavna topa, a još će sigurno izgubit koji gram dodatnim sušenjem - dakle realno će biti negdje 50ak grama suhog. Izrazito je masna i baš se veselim degustaciji na koju ću ipak pričekati - neka lijepo sazrije u tegli. Nisam zapalio skoro 5 mjeseci, neće mi ništa bit od još par tjedana. :)



Gricka je odlično napredovala u sedam dana pod lampom i danas sam je presadio u finalnu teglu od cca 27litara.
21.04.


25.04.


27.04.


Za par dana, nakon što dođe sebi od presađivanja, planiram je topirati te nastaviti s vegetacijom još 10ak dana.
Toliko za sada, hvala na pažnji, stay high! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.