12/12 8x 23W CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
OPREMA ZA UZGOJ

Radim indoor uzgoj u starom kuhinjskom elementu unutarnjih dimenzija širina 37 cm, dužina 49 cm i visina 70 cm. Unutrašnjost boxa je obložena sa reflektirajućom folijom kupljenom u grow shopu. Neznam točno jel 95% ili 98% refleksije ali je dosta skupa (48 kn metar).
Box osvjetljava 8 CFL 23W Philips štedne žarulje. Sve lampe su u crvenom spektru (2700 K) i svaka je od 1550 lumena. Ukupno 12400 lumena na 0.181 metar kvadratni i nije loše.
Što se tiče ventilacije u box sam ugradio 4 PC ventilatora. 2 PC 120mm su smještena u podnožju boxa i upuhuju svježi zrak, rade na maksimalnoj brzini. 1 PC 120mm i 1 PC 80 mm su smješteni pri vrhu boxa malo niže od ravnine lampi i oni mi ispuhuju topli zrak oko lampi van a ujedno služe kao ventilacija.
temperatura u boxu se kreće od 23 po noći do 31 stupanj po danu, no to su mjerenja za ove vruće ljetne dane, dolazi zima pa ćemo vidjeti kako se to sve ponaša u praksi.


PLAN UZGOJA

Nakon 2 neuspjela pokušaja, odlučio sam isprobati drugu mogućnost sadnje sa većom šansom za uspjeh. Naime, pošto ne posjedujem feminizirano sjeme već sjemenke od raznih trava iz panjeva, dok biljka ne počne cvasti neznam koji je spol. Da eliminiram šansu da biljka bude muška prilikom sadnje jedne sjemenke odlučio sam posaditi 3, šansa da jedna bude ženska je u ovom slučaju veća.
Sjemenke su se prije sadnje natapale 8 sati u vodi. Posađene su u 1,5 l tegle i od početka će biti na režimu 12/12, tako da u kratkom vremenu bude vidljiv spol. Na ovaj način sam se ponajviše odlučio zbog uštede energije jer uzgajati 1-2 mjeseca nešto a dobiti jaja to je nepotrebno bacanje love (struja je sve skuplja i skuplja). Zadnju biljku (dobio na poklon za probu boxa) koju sam imao 3 tjedna u vegetaciji i radio LST, držao sam tjedan i pol na 12/12 i dobio muda. Na slikama je u vegetaciji prije stavljanja na 12/12.
slika1b.th.jpg
[/URL] [/IMG]
Priznajte da je lijepa samo da nema muda.
Prva biljka koja pokaže ženski spol će biti presađena u teglu od 10 l sa montiranom mrežicom za SCROG. Mrežicu moram koristit zbog visine boxa (70 cm) i visine tegle (26.5 cm). Naime slobodni prostor između vrha tegle i donjeg ruba lampi je 36.5 cm pa sam odlučio mrežicu postaviti negdje na sredinu tog prostora. Smatram da to nije ni prblizu a ni predaleko lampama no vrijeme će pokazati.

ZEMLJA

Zemlja je nekakva TERRA - mješavina za sobno i ukrasno bilje, kupljena u Konzumu.

DEKLARACIJA
Mješavina za sobno i ukrasno bilje, koje se sastoji od crnog i bijelog treseta. Supstrat je primjeren za većinu ukrasnog i ostalog bilja. Tako pripremljen supstrat crnog i bijelog treseta, uz dodatak regulatora vlage, omogućuje sadnju bez dodavanja ikakvih hranjiva tijekom prvih 14 - 21 dan

pH (H2O).............................. 6.0 - 8.0
E.C (mS/cm)........................... 0.90 - 1.8
% Suha tvar (S.T.150 C)............... 30.0 - 50.0
% Žareni ostatak (550 C).............. 25.0 - 35.0
% Organska tvar....................... 60.0 - 75.0
mg/L...... N ......................... 100 - 200
mg/L...... P2O5 ...................... 150 - 250
mg/L...... K2O ....................... 200 - 300

Trenutno u ovoj fazi uzgoja ne namjeravam gnojiti.

To bi bilo to što se tiče uvoda,sjeme je u zemlji a vrijeme će pokazati o čemu će se u budućnosti pisati.
Pozdrav!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and Z&N
23.02.2008
1.048
1.455
188
lepo izgledaju biljke nego ako oces manju temperaturu onda nek ti izduvavanje vazduha bude jace a i
biljke vole negativan potisak, znaci 2 od 12cm na izduv a 12 i 8 na uduv. Kolko vidim po listovima dosta su tanki deluje
da je sativa dominnntnija u tom hibridu, ocekuj dugo cvetanje. I jel su to 3 biljke ili jedna?
poz

edit. procitao sam ali video da je napisao 3 biljke i video tri slike i zakljucio pogresno, cemu tenzije?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
frend, jesi ti procitao sta je covek napisao:"Zadnju biljku (dobio na poklon za probu boxa) koju sam imao 3 tjedna u vegetaciji i radio LST, držao sam tjedan i pol na 12/12 i dobio muda. Na slikama je u vegetaciji prije stavljanja na 12/12." fotka je samo prikaz mudonje iz poslednjeg pokusaja, a sada krece nova tura.
sretno vlacnomoney, lep prvi post dnevnika, sve na mestu

edit: nema tenzije, samo sam pokusao da razjasnim
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Možda sam malo bio nerazumljiv ali one slike ne prikazuju tri biljke već jednu koju sam prije par dana isčupao jer se omudila do zle boga. Šteta a polagao sam nade u tu biljku. Biljka je bila stara oko dva mjeseca uzgajana outdoor u nekakvoj teglici. Koliko sam vidio frend ju je topirao nekoliko puta jer je imala nekoliko ukrštenih grana (njegov stil treninga). Kroz tri tjedna vegetacije (18/6) uspio sam oblikovati jedan divan grm koji nije bio viši od 15 cm iznad ruba tegle a popunjavao mi je po horizontali box skroz. Nakon tjedan i pol 12/12 muda, moja ljepotica tj. ljepotan ima jajca. Nema veze sve je to iskustvo ako ništa drugo bar ću svladati LST prije nego što se dočepam pravog sjemena.

A sad malo o ovom uzgoju. Ideju sam našao u bongashovom dnevniku 12/12 iz sjemena - eksperiment. Pa ako ide njemu probat ću i ja. Doduše ja zbog prostora baš nemogu saditi toliko sjemenki, zadovoljio sam se sa tri. Ono što mene interesira je to presađivanje za vrijeme cvatnje. Namjeravam prvu žensku prebaciti u 10 l teglu. Znam da je to šok pa me zanimaju vaša iskustva o tome, koliko će štetiti cvatu. Prošla biljka je iz male teglice presađena u ovu 10 l i za tri tjedna zvijer. Doduše to je bila vegetacija!

Slike trenutno za ovaj uzgoj nemam, no koga zanimaju tegle pune zemlje. Foto kad izraste prva internoda!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako se pazljivo radi presadjivanje u fazi cvetanja (pogotovo ranoj fazi) nije preterano velik stres za biljku, ako se ne uklanja mnogo stare zemlje nego se samo prebaci i nadopuni zemljom biljka to prakticno ne oseti... cekamo prve intrnode :)
edit: ja planiram do kraja nedelje moju presaditi a procvetala je pre par dana, videces u mom dnevniku kako je to podnela ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ja sam presadio tri Haze-a u 4tj.cvjetanja i nije bilo problema,pazljivo u nekakvom polu mraku i to je to ....nema filozofije
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
opa cupa je napisao(la):
Ja sam presadio tri Haze-a u 4tj.cvjetanja i nije bilo problema,pazljivo u nekakvom polu mraku i to je to ....nema filozofije
treba imat i na umu da je za 4 tjedna haze na tek trećini/četvrtini puta, a indica bi bila već napola gotova :)
Kao što kaže Power, nije nikad frka presadit ako se to obavi brzo i bezbolno (može i po danu neće korijenu ništa bit od 2 sekunde dnevog svjetla) - jedino je pitanje isplativosti, jer biljka negdje napola cvjetanja ne mrda više s ničim osim cvjetovima. :)

Vlacnomoney evo ti rep+ za prekrasnog mudonju :)
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Dok čekam da sve tri bebice prokliju, našao sam vremena da malo poslikam box, da se vidi malo u praksi

box1m.th.jpg
[/URL] [/IMG]

I da, reflektirajuća folija je Mylar Silver Foil iz grow shopa 45 kn dužni metar.

Jedna je izvirila iz zemlje, no čekat ću formaciju listova za 100% potvrdu uspješnog klijanja. Zvat ću je PRVA radi lakšeg praćenja!

prvag.th.jpg
[/URL][/IMG]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Noć je prošla i Prva je bez teškoća izašla iz zemlje i nastavila rasti.

prva2.th.jpg
[/URL][/IMG]

No noć je donijela još nešto. Druga je iskoristila trenutke moje odsutnosti i razvila svoje listove.

druga2.th.jpg
[/URL][/IMG]

Želim im sreću u životu i neka me nagrade prekrasnim cvijetovima.

zajednicka.th.jpg
[/URL][/IMG]
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Sve super sve pet samo sto imam i ja foliju za 50 kn metar i ne izgleda tako kao kod tebe. Tvoja me vise podsjeca vise na obicnu alu foliju?Btw nemoj previse dirati po njima pusti ih da idu prvih 10 dana :) Digni ih blizu, to vec vjerovatno znas. Pratim te i zelim srecu!
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Jelde da izgleda kao obična ali nije. U kapitalnom gradu postoji grow shop koji u svojoj ponudi ima Mylar Diamond Foil koja košta 45 kn i drugčije izgleda od ove pa je moguće da imaš tu. Ovu sam kupio u drugom shopu i oni imaju samo Mylar Silver Foil (nije samoljepljiva, sa jedne strane je crna sa druge silver) i neku jeftinu.
Bebice su mi na max 15 - tak cm od lampi
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Jbg, nisu stare ni cijeli tjedan a već problemi. Jučer ujutro sam primjetio sitne žute mrljice na oba listića, koje su navečer izgledale ovako.

problem1409uvee.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Sorry za zadnju fotografiju mučim se sa blicom (fotić dobio na poklon a bez manuala), bar je vidljiva deformacija listića.
Na sljedećim fotografijama je Prva slikana ujutro prije "zore"

1509problemam1.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Na ovima je slikana 12 sati kasnije

1509problempm1.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Biljka nije doživjela nikakvu situaciju tipa pada i sl. Zalijevane su redovito po potrebi, jedino što nemam ph mjerač pa neznam vrijednost vode.
Druga se razvija lijepo kao što je vidljivo.

druga1.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Što se tiče treće nije ni nikla pa sam ju prije tri dana zamijenio sa nekakvim skunkom. Doduše sjeme nije feminizirano tako da neznam što je. Ako Prva napusti dolinu suza i nju ću zamijeniti sa skunkijem.
Pozdrav!
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
kakva je to zemlja izgleda lose i mislim da je previse zalivas to je ubija treba loj jako malo vode dok je mala
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Nije problem u kolicini vode. Problem je vjerojatno ili u ph vode ili u lošoj zemlji...nešto od toga je. ž

Pokušaj sa limunom spustiti ph vode pa zaljevati i vidjeti oće li šta na bolje krenuti.

Ako ne onda je zemlja.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma da, steta je u tako lijepi box stavljat losu zemlju. Nije zasluzio nista manje od Terra Magme. Ili bar one Composane :p

Zemlja mora biti tip top, to sam prvo naucio. Kilave se ko blesave u losoj zemlji. Razlika rasta u dobroj i manje dobroj zemlji je preocita.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma nije ni terra magma garancija...ja sam na pochetku imala gotovo identichan problem.....skunk je bio najzhesche pogodjen ( shto me iznenadilo )...na trepavice sam se postavila od pokushaja da sredim situaciju..sve zhivo sam probala..i na kraju balade, odluchila ih pokushat pognojiti -prije od planiranog...dodushe, prije tog dodavanja gnojiva...laaagano sam isprala zemlju.ne bash potpuni flush..nego samo da procuri maaalo vishe...to lagano ispiranje sam 2 x ponavljala...i pochele su se popravljat ( za dva skunka je bilo kasno )...nakon toga 1/2 preporuchene doze hesi-u nekom mom aranzhmanu...vratilo ih iz mrtvih.
poshto je zemlja kupljena u sred ljeta..a staja je vani -na paleti....sigurna sam da je doshlo do neke reakcije...iako nije imala nikakav miris katastrofe-sigurna sam da je uzrok bila terra m.
jer-nema shta nisam probala...doshlo je do toga da sam ishla pokushati spushtati ph sa basilico octom..

a ova zemlja na fotografijama izgleda malo chudno..nisam sigurna dali to ima veze i sa rasvjetom pod kojom je fotografirano ili shto.jer, ova bolesna ima zemlju koja izgleda "ajmemajko"..+izgleda i malo premokro ( jer ovo na fotki nije vlazno..to je mokro )+ na povrshini izgleda kao da ima nekakav bijelichasti sloj..kao da se neka mufa pochela hvatati..

i josh neshto mi pada na pamet..
dali im mjenjash mjesta u boxu ili stalno stoje na istom mjestu??
da ti ta bolesna nije u posudi koja dobija manje zraka tj ventilacije?? mozhe biti i da se temperatura zemlje dizhe previshe..pa to + previshe vode...i eto..
jer, ventilatori ti dosta i isushuju gornji sloj zemlje + hlade zemlju i/ili posudu-ovisno o poziciji i smijeru ventilacije...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Da, imas pravo. Nisam ni gledo slike.

Ove prve 3 slike... stvarno izgleda ko neka plijesan. I sad kad malo bolje gledam, zemlja izgleda ko da je samo pobrana s polja. Jest ona dobra za biljke al skuzio sam da trava voli ezgoticnu zemlju. Kad pogledas magmu i obicnu zemlju, na sam pogled je razlicita. Nema sta nema u toj magmi. Jos kad procits etiketu... uf.

Nego da ne filozofiram, mozda je i do sjemena. Ja jos uvijek mislim da seed banke znaju prodat falsh sjeme, sjeme lose kvalitete ali to je samo moje misljenje, subjektivno.


Najbolje bi bilo da zasadis par domaja cisto da vidis kak se ponasa u odnosu na zemlju. Al magma ti je 80kn 50l vreca a ona manja vreca od 20l je oko 30kn ja mislim. Uzmi obavezno, nemoj zalit novce. Ja sam u magmi sadio vise puta, tj. u istoj zemlji sam sadio biljku, kad je izrasla, tj. kad sam je iscupo samo sam je prosijao od korijena i stavio novu biljku. Kazu da ne valja sadit novu biljku u koristenoj zemlji, jer se kao skupe toksini od prijasnje biljke, al eto ove moje rastu ko blesave. Nisam ni ispirao zemlju niti gnojio, znaci samo prosijao da maknem korijenje staro i zasadio opet.

Eto, nisam puno pomogo al mozda nekom pomogne.
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Ok ljudi danas sam uspio nabaviti Teramagmu! Kakav sam kreten bio, kupujem nekakva sranja a zemlju sam imao u baumaxu samo sam trebao pitati. Uglavnom presadio sam oštećenu biljku u magmicu, a onu drugu sam ostavio u staroj zemlji čisto da se uvjerim u razliku. Mislim da sam otkrio uzrok oštećenja, dok sam presađivao vidio sam da su rupe na tegli za vodu maltene mikroskopske pa sam ih proširio, kvragu al sam nepažljiv, voda se taložila u tegli. Uglavnom biljozica je u novoj zemlji sa proširenim rupama na tegli pa ćemo vidjeti dalje.
Kupio sam i Substralovo tekuće mineralno gnojivo sa dodatkom željeza za biljke u cvatu pa me zanima vaše mišljenje o tome. Moram se dobro pripremiti kad dođe vrijeme gnojenja!
Vozdra!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.