12/12 8x 23W CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
41
thx PowerSeed nadam se da će ovog puta biti nešto i da će moj box biti pun dlačica!
No o nečemu sam razmišljao pa me zanima vaše mišljenje iskusnijih. Režim je 12/12, što ako u slučaju običnih regularnih sjemenki on ne odgovara, možda je taj režim okidač u genetici za razvoj mužjaka. A možda sam i loše sreće pa pogodio tri od tri. Neznam da li je netko tako sadio domaćicu i kakva su njegova iskustva. Tko zna možda bih trebao probati sa nekakvom vegetacijom pa nakon možda dva tjedna prebaciti na 12/12. Kako god ovo ću sad odratiti na 12/12 režimu pa ću na sljedećem growu eksperimentirati!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ima vec dnevnika sa fotoperiodnim biljkama na 12/12, ide bez problema... a i meni se desavalo da od 5 prve 4 budu mudonje, jbg. sledeca ce ti tura mozda biti 3 cure za redom ;)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Sve ti je Power rekao, nema tu pravila, stvar sreće :) I ja ti naravno čestitam na skoroj prinovi u obitelji! Što se tiče tvog križnog puta, isto sam se i ja patio. Jedva do ženke, a prvi grow na balkonu 2/2 ženske :)

12/12 od starta ima svojih prednosti, ali s obzirom na tvoje okolnosti (visinu boxa i nepoznavanje spola) možeš probati i sa 24/0 - 20/4 ili 18/6 režimom prvih 20 dana. Više je razloga.

Neovisno o režimu svjetla, biljka svejedno treba 20ak dana da spolno sazrije (to obično vidiš kad node/fan listovi ne izlaze paralelno iz stabljike već naizmjenično lijevo-desno). Po prirodi, biljka se u noćnim satima više izdužuje/raste u potrazi za memoriranim izvorom svjetla, što znači da ti je (zbog visine boxa) u interesu pružiti joj što više svjetla na početku. Druga prednost ti je što kad nakon flipa na 12/12 biljka bolje skuži da je frka i krene odlučnije u cvjetanje. Sa 12/12 od starta si odluku o cvjetanju zapravo prepustio njoj, jer nema konkretnog "okidača".

Za moje uvjete (koji su zapravo jako slični tvojima) skontao sam da mi je ovo najoptimalnije rješenje za prvih 20ak dana :

- Jedna biljka / jedan cfl (zbog temperature u boxu); lampa 1cm od vrha (zbog iskorištavanja lumena) - vent obavezno puše po lampi i biljci 24/7
- 24/0 (bez noći nema tolikog izduživanja, ali napominjem da 24/0 po nekm istraživanjima ima i negativnih efekata pa ne preporučujem drugima - da imam neko kupljeno brendirano sjeme išao bi na 18/6, 20/4 max)

Samo strpljivo i nagrada će doći, ide rep+ za dizanje morala :)

ps molim eventualne zagovornike drugačijih metoda da me ne repliciraju ovdje, jer dnevnik osobe A nije mjesto za polemiziranje između osoba B i C, hvala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
41
DLAČICE:dada
Eto dragi moji vutroljupci i meni se napokon posrećilo. Došavši kući s posla i nakon ustaljenog rituala ljubljenja žene i djece prvo što napravim je baciti pogled u boxić. Tako sam napravio i danas i ugodno se iznenadio! Moja mala ima dlačice! Ajoj sreće i veselja! Pistile su se počele pružati na sve strane! Kad sam se nagledao i uvjerio 100% da se radio o ženkici presadio sam je u veću teglu (4 litranu) u kojoj će ostati sve do kraja cvatnje (samo se nadam da ne bude hermić)!
Evo nekoliko fotki, ispričavam se zbog nekvalitete slikao sam ih nabrzinu jer sam došao kasno kući i imao sam malo vremena do kraja dnevnog režima!
pa130109a.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Ostale 4 biljkice još ne pokazuju spol nema vidljivih pistila a bogami srećom nema ni jaja! Valja se strpiti još koji dan pa ćemo vidjeti!
pa130116.th.jpg
[/URL] [/IMG]

To bi bilo to! Kako koja bude pokazivala spol bit će presađena u veću teglu! Par obiteljskih fotografija!
pa130118.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Pozdrav i do sljedećih dlačića!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
41
Nemogu odoliti a da ne stavim još koju slikicu svojih malih ljepotica. Ovaj puta sam napravio kvalitetnije fotke. Ženkica je koliko vidim uspješno podnijela presađivanje s obzirom da su prošla 24 sata a ne vidim nikakve znakove nekih oštećenja(hvala bogu)! Pistile rastu ko lude hehe!

pa140115.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Još sam na jednoj uočio dlačice no pričekat ću sutra pa da 100% potvrdim još jednu ženkicu!

pa140113.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Trenutno je rezultat 3:1 za mudonje al sve mi se čini da će ova tura popraviti negativan score! Njušim ženske dlačice njam njam!
Pozdravljaju vas moje mačkice
pa140108.th.jpg
[/URL][/IMG]
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
41
3:2 za mužjake je rezultat nadmetanja ovih 5 sjemenki, u konačnici vode mudonje 6:2! Uf i nije baš neki rezultat! Mudeki su izbačeni van, box steriliziran a druga ženkica je presađena u veću teglu(isto 4l). Stavio sam i novih 5 sjemenki na klijanje! Nema predaje i nema stajanja idemo po nove dlačice!
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
41
Ako uzmem prošlu nedjelju kao početak, onda je za nama 7 dana cvatnje za prvu ljepoticu!

pa180118.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Na drugoj sam odradio LST prije dva dana i koliko vidim dobro je to podnijela

pa180127c.th.jpg
[/URL] [/IMG]

pa180108.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Pozdrav vutroljubci!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
weedlover91 je napisao(la):
Moze li se negde preko interneta naruciti ove CFL 23w koje ti koristis?

ne znam cemu placati postarinu, cfl lampe se mogu kupiti u bilo kojoj opremljenijoj prodavnici rasvete, po super/hiper marketima... ima ih bas dosta i ako uzimas ne stedi, uzmi kvalitetnije (nikako ne savetujem odlazak "kod kineza";) ali ako je vlacnomoney cfl kupio preko interneta, sigurno ce ti dati adresu
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
41
Sve ti je PowerSeed rekao. Ja sam svoje kupio u Baumaxu jer mi je on najbliži, gledao sam u SuperKonzumu oni imaju sličnu ali 100 lumena slabiju i samo par kuna jeftiniju.
Evo ti slike da vidiš o kakvima pričam
pa220108.th.jpg
[/URL] [/IMG]
Ove lampe su u crvenom spektru (2700K). Postoje ovakve lampe koje su u plavom spektru, iste oznake ista kutija samo plave boje. Cijena im je oko 55 kn, cijeli setup lampi me je koštao 450 kn.Zanemari ovo 1200 lumena što piše, unutra mi je rezervna lampa od toliko lumena.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
tako je vlac, philips DA, no name NE, prilicne su razlike izmedju brendiranih i nekih kineskih
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
41
21. dan cvjetanja

Eto dragi moji vutroljupci, za mojim curicama je 3 tjedna cvatnje, +/- 2 dana. Za sad sve prolazi u najboljem redu, nema pojave nikakvih štetočina, ni oštećenja na biljkama. Evo fotkice pa vi ocijenite!

Prva
pb010109z.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Druga
pb010115.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Zajednička
pb010125x.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Biljke su danas prvi put pognojene sa pola prporučene doze planetale cvet! Pitanje koje mi se nameće je to da li ja ovdje imam dvije vrste marihuane? Da li imam indicu i sativu? S obzirom da mi je ovo prvi grow, kako napredujem?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@ and usrname

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
ja mislim da je to zbog nepouzdanog semena(sam si rekao-panjevi)
ja u boxu imam 3 a jedna,nekako,odudara...slabije se puni hedovima,nekako je 'prozracnija'..ma kao da je druga vrsta.
a nije,sve su semenke iz istog heda
a,opet,realno gledano-svaka biljka je posebna,zar ne?

inace...
dobro tebi ovo ide...
ta prva slika..........
izaziva razne emocije xD
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jeste frend, imas dva jasno razlicita fenotipa, levo indica dominant i desno sativa dominant, samo furaj
2zqeog4.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
41
A bogami sam se namučio dok sam obuzdao tu sativicu, kad sam je presadio u veću teglu naprosto je podivljala i luđački počela rasti, nekoliko dana za redom sam je povezivao dok nisam dobio ljepoticu sa nekoliko grana.Tu sam i uočio neke razlike u njihovoj genetici, sativa je rasla puno fleksibilnije, lako se dala vezati i za tren je istjerala sporedne grane. Da je nisam trenirao začas bi mi prerasla visinu boxa! Sa indicom je bila malčice drukčija situacija. Kod nje sam zakasnio sa treningom jer sam je mislio pustiti da raste uvis ali kad sam vidio kako raste ipak sam se odlučio za blagi lst! Taj trening je trajao od 1. do 6.11. a rezultat se vidi!
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
41
20.11. Mali dodatak
U međuvremenu sam uspio uloviti još jednu dlakavicu. Stara je 16 dana, u nedjelju sam uočio pistile i malu presadio u teglu od 2,5 litara(u veću nemogu zbog boxića), do tad je rasla u čaši od jogurta od 400g. U nedjelju sam započeo sa lst-om. Sudeći po karakteristikama čini mi se da je i ovo indika.

pb100110.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Ostale bebice zadovoljno predu!
Pozdrav!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.