12/12 8x 23W CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
5. Nedjelja Cvijetanja

Eto dragi moji vutroljupci za mojim ljepoticama je 35 dana cvijetanja i 49 - 51 dan života na režimu 12712. Moram reći da male bebice izgledaju fantastično i bit će bolje da to odmah potkrijepim slikama. Pa krenimo!

Canabis Indica

pb150113.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Ovdje imamo primjer domaćica indica na režimu 12/12 od samog početka. Razvija jedan prekrasan cvijet dužine po mojoj slobodnoj procjeni oko 30 cm možda i više, drugi put ću izmjeriti. Biljka mi djeluje jako zdravo osim onih listova koji ionako postupno žute kako biljka ulazi u drugu fazu života. Koliko sam vidio nama nikakvih nametnika hvala bogu.

Canabis Sativa

pb150118.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Primjer sativice koja mi je uz jedan brutalan LST dala 6 grana na kojima rastu predivni sativini cvijetovi. Moram napomenuti da mi više odgovara njen rad i da jedva čekam da ju probam. Na njoj nisam uočio nikakve druge znakove osim onih listova kojima je istekao rok trajanja.

Sad nekoliko natuknica iz samog života. U zadnja dva tjedna sam krenuo gnojiti sa Plentelom cvet i sad sam na preporučenoj dozi jer nisu pokazale da im smeta. Također sam im počeo dodavati i mlijeko (čašica od jogurta na 2l) za masnoću. Uspio sam si nabaviti džepni mikroskop i napokon uroniti u mikrosvijet kristala. Predivno, očaravajuće, vanzemaljski no uglavnom oni su prozirno mliječni, to me i ne čudi jer smo na pola puta. Indicu ću bolje promatrati jer ona ranije sazrijeva a nebih htjeo da mi previše sazrije.
Što se tiče ph vode, nemam pojma, nemam nikakav mjerač dakle niti ne korigiram ph vrijednost, voda je direkto iz pipe. Sigurno da je sa pravom vrijednošću uzgoj bolji no bez pravih informacija ne želim ništa dirati po tome. Kad nabavim ph mjerač onda.

To je to što se tiče mojih prvih dlakavica u boxu. Pojavile su se još dvije. Prva je također indica jer se razvija na isti način kao i ona prva. Nju trenutno ne gnojim neka korijen malo popuni teglu. Na njoj sam odmah počeo raditi lst i za njom je 7 dan cvijetanja.

pb150124.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Drugoj sam uočio dvije pistile jučer i odmah je presadio u 4l teglu. Za dan dva krećem sa lst-om.

pb150115o.th.jpg
[/URL][/IMG]

Toliko za sada, za dva tjedna sljedeći foto update!
Pozdravljaju Vas moje Čupke!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki and m@l@

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
7. Nedjelja Cvatnje

Osvanuo je preljepi zimski dan. Nakon jutarnje kave bacam se na pregled svojih ljepotica, hvala bogu nedjelja je i to neradna. Prelazim odmah na fotkice jer od brljezganja nemamo koristi a i slika vrijedi 1000 riječi, let's go!

Canabis Indica
pb290111.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Canabis Sativa
pb290124g.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Druge dvije i jedna zajednička
pb290131.th.jpg
[/URL] [/IMG]

A sad ipak malo teksta. Biljke su stare 2 mjeseca (indica danas slavi rođendan a sativa će za dva dana). Kao što vidite lijepo izgledaju a cvjetovi su prekrasni (znam ih nekad po sat vremena gledati, maziti, paziti i tepati im). Prošlu nedjelju sam odradio jedan flush , danas pognojio sa 2/3 doze! Gledao sam kristale, na indici se polako počinju pojavljivati tamni, na sativi još ne zasad su bijeli! S obzirom da mi je ovo prvi grow nisam baš načisto sa tim promatranjem kristala! Zanima me točno način na koji se to radi, ja slijedim uputstva, uzmem uzorak i stavim ga na neku prozirnu podlogu i pogledam kroz mikroskop. Da li je to OK? Kad prislanjam mikroskop direktno na sam vrh tad mi je skoro pa nemoguće išta vidjeti(trese se ruka, pleše vrh it,itd). Zanima me također u kojem se dijelu promatra biljka tj. da li se gleda sami vrh, središnji dio ili dijelovi koji su pri dnu? Pretpostavljam da ima neke razlike u zrelosti cvijeta? Eto to me malo buni pa ako netko može sa nekim savjetom bio bih zahvalan!
Tol'ko zasad! Poz!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sve super i sve ok...samo me jedno malo zbunjuje...pa ako mi mozhesh odgovoriti na pitanje i razrijeshiti mi tu dilemicu...
ovako : koje sorte su u pitanju?? ili je sjeme od neke domachice tj. sjeme iz bushte/paketa ?
ili...da malo preciziram...zanima me na osnovu chega ovu "sativu" nazivash sativom ???
( jer...oprosti...ali meni ona djeluje...u naaajboljem sluchaju..kao hibrid/mjeshanac/mix genetika..ali..ti sigurna znash neshto vishe o samoj biljci i njezinom rastu i razvoju+o tome kako izgleda itd...pa nemoj zamjerit shto pitam..)
hvala.
i..sretno do kraja...
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Odgovorio mi PowerSeed ovdje u dnevniku i to potkrjepio slikama mojih biljki, imaš to čini mi se na trećoj stranici! Hehe a sad ono što sam sam zaključio i pročitao. Ovo mi je prvi uzgoj i vjerujte mi da sve ovo što sam naučio u posljednjih 6 mjeseci koliko sam registriran dugujem Vama, vašim dnevnicima, ovom forumu i zbog tog vam VELIKO HVALA, jer bez Vas nebih bilo ni mojih čupavica!
Što se tiče sjemenki one su iz raznih paketića dakle pušilo se svašta (uglavnom suho sranje), većinom indice, sudeći po onom zatucanom osjećaju! Sjemenke one koju zovem sativa sam isčupao negdje iz ladice jer se sjetih da sam pušio neku dobru robu i spremio sjemenke. Bilo ih je 5, 4 proklijale, 1 očupavila!
I ja sam se također pitao da li imam dva tipa canabisa i ovo su moja iskustva koja to i potvrđuju (bez obzira što je to PowerSeed odgovorio). Svi znamo da su indice biljke grmolikog oblika, širih listova, teških hedova bombastičnog izgleda i često su im listovi tamnije zelene boje! Sative su pak izduženije biljke, cvjetovi u obliku vrha koplja i užih listova koji su svjetlije zelene nijanse! I to se meni desilo, dobio sam dva različita tipa! U početku se nisu puno razlikovale, no nakon presađivanja je razlika polako počela izlaziti na vidjelo! Kad sam presadio sativu, isti dan sam krenuo sa lst-om! Ljudi moji kako je krenula bujati, valjda zbog širenja korjena u tegli! Jedva sam uspio ukrotiti glavni vrh i 5 grana koje su počele šibati na sve strane, sve dulje i dulje(izduženije)! 6 grana se zbog treninga našla malo u pozadini pa je na kraju urasla u glavnu granu.
Kod indice sam pogriješio jer sam prekasno počeo sa lst-om (čitaj skužio ako nastavi tako rasti nemam kuda) pa nisam dobio ni jednu dužu bočnu granu al nema veze i ovako izgleda monumentalno! Bez obzira na grane sa tim sam je treningom uspio dražati nisko i približiti dosta svjetlu i iskoristiti lumene! Jako bitno kod cfl uzgoja jer da je ostala uspravna štanga donje internode su slabije osvjetljene, ovako sam je osunčao uzduž i poprijeko!
Uglavnom tu sam uočio prvu razliku, druga razlika se počela manifestirati samim vanjskim izgledom, izgledom cvijeta jer kad ih sad pogledam vidim školski primjer Canabis Indice i Canabis Sative! Primjetio sam i razliku u korijenskom sustavu, Sativi treba više vode. Kad zaljevam sa istom količinom vode kod indice procuri u posudi, kod sative ne! To su samo neke razlike, a na kraju krajeva za indicu znam jer sam ju pušio (doduše suho smeće, nadam se da će ovo biti bolje)!

Evo današnjih slikica pa nek se jave iskusniji

pc080113.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Pozdrav!:dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Neuspjeli Pokušaj

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Odgovorio mi PowerSeed ovdje u dnevniku i to potkrjepio slikama mojih biljki, imaš to čini mi se na trećoj stranici! Hehe a sad ono što sam sam zaključio i pročitao. Ovo mi je prvi uzgoj i vjerujte mi da sve ovo što sam naučio u posljednjih 6 mjeseci koliko sam registriran dugujem Vama, vašim dnevnicima, ovom forumu i zbog tog vam VELIKO HVALA, jer bez Vas nebih bilo ni mojih čupavica!
Što se tiče sjemenki one su iz raznih paketića dakle pušilo se svašta (uglavnom suho sranje), većinom indice, sudeći po onom zatucanom osjećaju! Sjemenke one koju zovem sativa sam isčupao negdje iz ladice jer se sjetih da sam pušio neku dobru robu i spremio sjemenke. Bilo ih je 5, 4 proklijale, 1 očupavila!
I ja sam se također pitao da li imam dva tipa canabisa i ovo su moja iskustva koja to i potvrđuju (bez obzira što je to PowerSeed odgovorio). Svi znamo da su indice biljke grmolikog oblika, širih listova, teških hedova bombastičnog izgleda i često su im listovi tamnije zelene boje! Sative su pak izduženije biljke, cvjetovi u obliku vrha koplja i užih listova koji su svjetlije zelene nijanse! I to se meni desilo, dobio sam dva različita tipa! U početku se nisu puno razlikovale, no nakon presađivanja je razlika polako počela izlaziti na vidjelo! Kad sam presadio sativu, isti dan sam krenuo sa lst-om! Ljudi moji kako je krenula bujati, valjda zbog širenja korjena u tegli! Jedva sam uspio ukrotiti glavni vrh i 5 grana koje su počele šibati na sve strane, sve dulje i dulje(izduženije)! 6 grana se zbog treninga našla malo u pozadini pa je na kraju urasla u glavnu granu.
Kod indice sam pogriješio jer sam prekasno počeo sa lst-om (čitaj skužio ako nastavi tako rasti nemam kuda) pa nisam dobio ni jednu dužu bočnu granu al nema veze i ovako izgleda monumentalno! Bez obzira na grane sa tim sam je treningom uspio dražati nisko i približiti dosta svjetlu i iskoristiti lumene! Jako bitno kod cfl uzgoja jer da je ostala uspravna štanga donje internode su slabije osvjetljene, ovako sam je osunčao uzduž i poprijeko!
Uglavnom tu sam uočio prvu razliku, druga razlika se počela manifestirati samim vanjskim izgledom, izgledom cvijeta jer kad ih sad pogledam vidim školski primjer Canabis Indice i Canabis Sative! Primjetio sam i razliku u korijenskom sustavu, Sativi treba više vode. Kad zaljevam sa istom količinom vode kod indice procuri u posudi, kod sative ne! To su samo neke razlike, a na kraju krajeva za indicu znam jer sam ju pušio (doduše suho smeće, nadam se da će ovo biti bolje)!

Evo današnjih slikica pa nek se jave iskusniji

pc080113.th.jpg
[/URL] [/IMG]

Pozdrav!:dada
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Dva se mogu brisati :) Fino izgleda, svidja mi se. Moje pitanje glasi; kakvi su hedovi na dodir? tvrdi, fluffly, mekani?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sorry shto pitam-..ne znam shto se odmah ljutis..
jer...po ovim fotkama ja i ne vidim toliku razliku izmedju onoga shto nazivas indicom i noga shto nazivash sativom..zato sam te i pitala..niti je list uzhi ( plojke ) , niti se vidi neka razlika u boji ( iako ni to ne mora biti pokazatelj)...
e znam po chemu ja shirim negativnu vibru ako pitam da pojasnis neshto ( valjda tome i sluzhe dnevnici uzgoja )...a chisto kako bi bilo jasno nekima koji mozhda ne znaju dovoljno i koji bi uchili iz ovog primjera...ta biljka vjerojatno ima neshto malo svojstva sative..ali i dalje nije chista sativa..
+ grananje tj. usjeli i/ili neuspjeli LST nemoraju biti pokazatelj (pod)vrste..

gledala sam fotke i nikako mi nije bilo jasno na koju fotku/biljku se odnosi odredjeni dio txt-a...
e sad...moguche je i da su fotke chudno pikazale biljku..i da se uzhivo bolje vide sativa karakteristike..
ajd sretno do kraja
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
indica dominant---------------Sativa dominant

2zqeog4.jpg


A ako ne vidis razliku odnosno karakteristike bojim se da ces morati na ponavljanje gradiva :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Ha haha ha, ajoj zlavjestice, bila si u pravu, moja sativa ipak jest mix ali muške i ženske, kvragu pa ona je hermić! Hahaha kakva ironija, zlavjestica mi donijela zlu kob! Hehehe ova je dobra! Šalu na stranu biljozica je jbni hermić, šteta što su na fotiću prazne baterije pa nemogu slikati, ali uglavnom uočio sam male bananice, skroz male al su jaja a i pronašao sam pokoju sjemenku! Biljkica je trenutno u obradi, odmah sam je izvadio, jer kad vidim ta jaja odmah pod nož!
Haha hehe zlavjestica, zla kob! :dada
Pozdrav!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
pc100114.jpg
[/URL] [/IMG]

Ovome sam se smijao, moja curica je puna jajaca! I to opet ona u koju sam polagao najviše nada mi dala najviše muda! Šteta što sinoć nisam mogao slikati, uočio sam ih par komada. Dogodio se strašan preokret, hermić! Pojavu ovog hermafrodita ne pripisujem nikakvom stresu jer ih nije ni bilo, osim presađivanja i to malo lst-a. Stvarno sam pazio da uvjeti budu što idealniji, biljke sam vadio iz boxa samo za vrijeme zaljevanja a promatranja sam obavljao dok je njima "dan", tako da sam im pružao maximalni mir. Mislim da je uzrok nestabilno sjeme, budimo realni tko zna gdje se uzgajala mama, ako je neka iz masovne poljane pa tu handri svak svakog! Jbg mamica je bila dobra za pušit al joj je sjeme u banani! Ne znači da su sve sjemenke sa te biljke loše al je sigurno veća šansa za hermića iz te generacije! Bar ja mislim! Šteta što nemam još tih sjemenki pa da probam još jednom.
Hvala ti zlavjestice ti si me potakla da detaljnije pregledam cvijeće! Ipak i nije zla kob hehe!
Indicu sam također detaljno pregledao no na njoj nisam uočio ni sjemenke ni banane, nadam se da nije oprašena! A imam još dvije mlađe, ako to sve propadne zbog ovog, sve čupam van i krećem ponovo!

pc100112k.jpg
[/URL] [/IMG]

Sve u svemu dobio sam negdje oko 150g žive vage i ja bih to najradije bacio al opet mi nekako žao, kvragu pa 25g smeća na ulici je preskupo a ja si uzgojio fine kakice! Hehe neka se to suši, popušit će to tatica! Eto ljudi završila je jedna odiseja, doduše neplanski al šta ćeš nebude uvijek kako mi želimo!
Imao sam plan Indicu brati za Božić da oslobodim mjesto u boxu al sad ću je ostaviti malo duže, neka cvjeta!

Pozdrav!

P.S. zlavjestice, nemoj se ljutiti nisam mislio ništa loše, baš je to dobro ispalo! Zla kob! Haha! Kad god imaš neki osjećaj ti piši, odmah ću pregledati cvijeće!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@ and weedoye
23.02.2008
1.048
1.455
188
rep plus za hedovinu aj pa u zdravlju da curis tih 30 gramica po mojoj proceni :D
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Nakon otkrića hermafrodita i početnog šoka, smirio sam strasti i to prihvatio kao normalnu pojavu u uzgoju voljene nam biljke. Tako je to kad se igram sa divljim sjemenom, puno jajaca i kad budu dlake nisi do kraja siguran od muda! A šta ćeš, to je priroda! U vrtu su mi ostale dvije indice i nešto što vuče na nekakav mix. Sve je potkrijepljeno slikama pa krenimo redom:

INDICA #1

pc130123.jpg
[/URL] [/IMG]
pc130114.jpg
[/URL] [/IMG]

Što reći o ovoj staroj dami osim što joj je danas 63 dan cvjetanja i 79 dan života! Kako sad nema potrebe da je siječem zbog prostora u boxu pružit ću joj još koji tjedan starosti. Trihomi su više milječni nego smeđi (promatrao sam na različitim dijelovima biljke). Pošto sam je pripremao za klanje i u dva navrata radio flush, da nadomjestim hranjiva pognojio sam je sa mješavinom plantele cvet i supstrala.

INDICA #2

pc130119.jpg
[/URL] [/IMG]
pc130120.jpg
[/URL] [/IMG]

Ova mala ljepotica cvijeta 35 dana i za njome je oko 50 dana života. Sjeme je iz istog paketa kao i prva indica pa se nadam da su iste vrste. Nema znakova oštećenja, osim laganog žutenja donjih listova pa je i ona pognojena sa mješavinom cveta i supstrala.

GENETIC MIX

pc130128.jpg
[/URL] [/IMG]

U početku (nakon presađivanja i tijekom lst-a) mi je totalno vukla na sativu, ponašala se slično kao ona prva, brzo je izdužila bočne grane. No kako vrijeme ide sve više izbija i druga genetika, listovi mi više liče na indicu a i sam cvijet mi je nekako drugačiji od one prve sative. Neznam nisam dovoljno stručan al o ovoj ljepotici bi se dalo raspravljati. Uglavnom, cvijeta 28 dana i živi ukupno oko 45 dana. I ona je dobila mješavinu gnojiva. Na njoj trenutno nema nikakvih znakova oštećenja!

Od pojave hermića sam postao skroz paranoičan pa sam nekoliko puta pregledao biljke uzduž i poprijeko u potrazi za jajcima ili za sjemenkama ali izgleda da sam ovaj put imao sreće. Moje ljepotice nemaju ni jednu sjemenku, hvala bogu nije došlo do oprašivanja, a koliko sam uspio vidjeti nema ni tragova muških jaja! Jeah ove su za sad prave!
Možda vam je zapelo za oko spominjanje mješavine plantele cvet i supstrala. Čitajući deklaraciju supstral gnojiva vidio sam da ima veći udio dušika naspram fosfora i kalija a kolko vidim u cvjetanju brzo troše dušik. Mješavina se sastoji 10 ml plantela cvet + 5 ml supstral na 2 l vode. Starija indica je sinoć prvi put pognojena sa tim a dvije mlađe drugi put i za sad ne pokazuju znakove da im smeta.

Eto, to bi bilo to za ovaj grow report!
Za kraj jedna slika vrta
pc130136.jpg
[/URL][/IMG] i
Pozdrav! :dada
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Fino ti izgledaju ljepotice. Cini mi se da im nista ne fali :) Btw isto je i kod mene. Od starta cista indica pa na kraju skoro sativa. Kombinacija malo jaca i ludja :D
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Snijeg svud pada,
Zvona zvone,
srca mlada,
Vesele se!
To je vrijeme,
ljubavi i mira,
Sretan Božić svakome
Sretan Božić
Svakome!


HOHOHO
pc150117.jpg
[/URL] [/IMG]
Sretan Božić svakome:dada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Kako ne bi sve teklo idilično i monotono, pobrinuo se moj box i ovaj dnevnik izgleda odlučio pretvoriti u pravi akcijski spektakl! Nakon uzbuđenja sa hermićem još jedan adrenalin rush! No za ovaj sam izgleda sam kriv, mislim da sam pregnojio cvijeće, gotovo sam 100% siguran u to!

GENETIC MIX

pc170115.jpg
[/URL] [/IMG]

INDICA #2

pc170119.jpg
[/URL] [/IMG]

U subotu su pognojene sa 10 ml plantela cvet + 5 ml supstral / 2 l vode i to na sljedeći način: Indica #1 (iliti ona moja stara bakica) je dobila 800 ml, ovaj Genetic mix također 800 ml a mala Indica#2 je dobila 400 ml tekućine. Stara koka nije pokazala da joj škodi (ipak je ona starija i treba joj više hranjiva) al izgleda da sam kod ovih pogriješio! U srijedu su zalivene sa običnom vodom! Za one koji neznaju, ne korigiram pH(nemam mjerač), voda je iz pipe. Obe biljke sam momentalno flush - o i to u omjeru 1:4. Znači mala je dobila oko 8-9 l, a veća je dobila 16 l! Također sam na većoj odstranio oštećene listove i dijelove cvijeta. Malu nisam dirao, kod nje su listovi čvrsti iako su promjenili boju!

pc170126.jpg
[/URL] [/IMG]

Što još reći o ovome? pH vrijednost isključujem jer sam i do sada zaljevao sa vodom iz pipe i nije bilo problema. Zemlja je Terramagma tako da je i to isključeno. Temperatura i vlaga su mi u optimalnim granicama, u sobi vlada sobna temperatura, u boxu max do 28-29 stupnjeva. Također ne vjerujem da je od cfl -a, jer kako vidim po raznim dnevnicima i vašim savjetima, cfl može biti dosta blizu biljkama.
Mislim da je do gnojenja, očito sam pretjerao. Izgleda da ova količina gnojiva od 15 ml na 2l ne odgovara ovim ljepoticama. Staroj maci da, jer ona je ipak koka u godinama i treba joj nutrijenata al su ove dvije sasvim druga priča!
Koji sam ih vrag uopće išao i gnojiti prije nego što mi to same kažu! I što sad? Nadam se da će se oporaviti!
Pitanje?Šta mislite da li bi mogao za 2-3 dana opet flush? Koliko je to pametno?
Eto ljudi, akcija se nastavlja! Sad su mi najpotrebniji vaši savjeti!
Poz!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
flush, 5x vise vode nego sto je zapremina zemlje,naravno uz korigovanje ph!
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Eto dragi moji vutroljupci, došlo je vrijeme da zatvorim I. poglavlje ovog dnevnika. Nadam se da je bio zanimljiv i iskusnima i onima sa manje iskustva, a prije svega poučan. Kako mi je ovo prvi uzgoj i općenito prvo susretanje sa indoor uzgajanjem, mislim da sam u potpunosti ispunio svoja očekivanja. Bilo je tu svega, od hrpe mudonja pa do čupavica, čak sam uzgojio i dlakava muda(hermić hehehe).
Da ne bude zablude, ne planiram zatvoriti dnevnik, već samo ugasiti svijetlo na neko vrijeme iz privatnih razloga. Čim se situacija vrati u normalu, "Hotel Hilton" će ponovno biti otvoren za javnost!
Kako sam napomenuo, ovo je prvo poglavlje dnevnika kojeg ću voditi duže vrijeme, jer planiram radit još uzgoja na režimu 12/12. Pokazao se jako dobar za brzo eliminiranje mužjaka iz vrta. Dosta sam naučio iz ovog uzgoja, pa su se rodile ideje za bududćnost, no o tome ću kad dođe vrijeme.

A sad da nastavimo tamo gdje sam stao u zadnjem postu. Biljke su pregnojene! Tad sam ih flush-o u omjeru 1:3 no sutradan sam odradio još jedan sa još više vode. Eto, u svakom zlu ima nešto dobrog. Da nisam pregnojio, ne bih na svoje oči vidio snagu flusha.Dobro je što sam svoju grešku primjetio na vrijeme i odmah uradio flush. A kako mi se nije dalo, htjeo sam sve baciti u pm! No, prevladao je zdrav razum.
Na slikama su biljke, kronološki poredane.
Genetic mix-------------------------------------------------------------------------------
27.12.2012
pc170116.jpg
[/URL] nakon odstranjivanja oštećenih vrhova [/IMG]
30.12.2012
pc200119.jpg
[/URL] [/IMG]
05.01.2013.
pc260125.jpg
[/URL][/IMG]

Indica #2----------------------------------------------------------------------------------
27.12.2012
pc170119.jpg
[/URL] [/IMG]
30.12.2012.
pc190115n.jpg
[/URL] [/IMG]
05.01.2013.
pc260117b.jpg
[/URL][/IMG]

Kao što je vidljivo flush je pomogao i biljke su se u konačnici oporavile i pokazale tenziju rasta. Šteta što sam ih morao ubrati.

BRANJE!
Napokon ono što sam dugo želio. Šest mjeseci sam lovio čupavice i sad su napokon moje. Strpljen, spašen Tako kažu mudraci!
Izlaganje ću započeti sa najstarijom macom u vrtu.

INDICA #1

pc220115.jpg
[/URL] [/IMG]

Što reći nakon slika. koka je stara preko 2,5 mjeseca i brao sam je 01.01. u 10. tjednu cvatnje. Dobio sam 100 g žive vage.

pc220117.jpg
[/URL] [/IMG]

Uspio sam osušiti 15-tak grama, sigurno bi bilo i više al znate kako je to kad si prvi put uzgojiš, dosta sam toga forsirao da se osuši da bih pušio. Sad mi je žao al šta ćeš, recesija je!
Smoke report
Indica #1
Datum rođenja:10.10.2012
Datum branja: 01.01.2013
Urod (osušen): > 15 -tak grama
Rad ove indice je baš rad indice no u mom slučaju nije neke pretjerane jačine! Blaga za pušit, nema grebanja grla, pravo osvježenje nakon onog suhog sa ulice! Lagana omamljenost mišića prevladava stalno, tu i tamo proleti nešto kroz glavu! I odlična za apetit, skoro sam poslije svake pljuge išao nešto žvakati.

INDICA #2

pc260118.jpg
[/URL] [/IMG]

Otrov se drži u malim bočicama! Živa istina! Moja ljepotica je bila najmanja u vrtu a dala mi je travicu kakvu si odavno ne mogu nabaviti na ulici. Hehe, mala je prava bomba! A kad se sjetim da sam je napočetku skoro bacio, jer sam mislio da je mudonja. Mala je pokazala malu bobicu i sitnu dlačicu kako proviruje iz nje. Količinu žive vage nisam mjerio, al sam suhog dobio oko 10-tak grama.
Smoke report
Indica #2
Datum rođenja: nisam zapisao
Datum branja: 05.01.2013
Urod (osušen): 10g
Euforija, otupljenost. Sa ove dvije riječi mogu opisati rad ove travice. U jednom trenutku me nosi, u drugom uhvatim suprugu kako mi rukom maše ispred očiju, zamišljen pogled u prazno pun vizije! A tek miris i okus! Njam, njam! Znate što, odoh smotati!

GENETIC MIX

pc260126.jpg
[/URL][/IMG]

Šteta za nju, imala je potencijala no na kraju sam primjetio da se razvijaju sjemenke, znači onaj hermić ju je oprašio. Nema smoke reporta, nju ću mješati umjesto duhana.

Stigao sam do kraja izvještaja, i želio bih se zahvaliti svim članovima ovog foruma, jer bez vaših tekstova i dnevnika nebih pušio svoju travu. Hvala svima koji su pratili i čitali, lajkali,davali savjete, puno ste mi pomogli!
Čujemo se uskoro u II. poglavlju!!
pc260127.jpg
[/URL][/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.