12/12 from seed Northern Lights (Nirvana seeds)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.05.2016
85
230
33
Lijep pozdrav, ovo je moj prvi indoor, da mi je uspio outdoor prošle godine kak je trebao, ovog indoora nebi ni bilo, no međutim umiješale su sve sve sile i svi kukci u uzgoju (crveni pauci, skakavci, puževi, crvi koji rade tunele po lišću, crvi koji dubu stabljiku i trgaju hedove, plijesan, gusjenice, s time da sam ih selio triput sa jednog sajta na drugi zbog rizika, pa sam ih još negdje usput i oplodio i onda na kraju sam dobio 150g suhog a onda je došao nek miš i pojeo mi 100g praktički :'( znam da zvuči nevjerojatno ali istina je....) a pošto radim po 12 sati i koncentracija i pamćenje su mi otišli prvim propuhom, bilo bi mi drago da mi se isprave greške jer i ono kaj pročitam, zaboravim ubrzo...

razlog za 12/12 od starta je da smanjim vrijeme uzgoja i što prije dobim nešt za pušit, očekujem kakvih 150-200g, ak bude više onda ću napravit i ulja pa da spavam ko beba :) izbor za ovu sortu je bio jer sam vidio par dnevnika sa njom na 12/12 pa reko da probam iako sam na početku htio Santa Maria i Double Fun, no međutim No Mercy ne prodaje na malo a nezz kud bi sa 100 sjemenki stim da mi je hendriks reko da ono kaj se nalazi pod njegovim sjemenom u bankama nije njegovo već se prodaje pod njegovim imenom...

pošto sam se držao onog kolko uložiš tolko i dobiš, moja oprema se sastoji od sljedećeg:

gow tent: 100x100x200 Home lab
svijetla: 2x osram cool white i 2x osram warm white dok se ne pokažu prvi znakovi cvjetanja
super plant 600w HPS poslije prvih znakova cvjetanja
filter: can lite 425
ventilator: vents vk 125, 355m3/h
prima klima cool tube
zemlja: pothgrond h + worm humus + perlit
gnojivo: guanokalong natural bat dung npk 1,10,1
kalong bloom nk 2,5-6
guanokalong taste improver npk <2% (vjerojatno ni neću koristit)
tajmer, hygrometar, odvlaživač zraka na tabletu, 25x 6l teglina, 25 sjemenki

sve ovo plus neke sitnice (cijevi, špage...) koštalo me oko 4500kn, sve je novo
još trebam kupiti ph metar, tekućinu za reguliranje ph i ventilator za mješanje zraka, inline ventilator mi nije potreban jer šator na sebi ima 3 otvora sa mrežicom za ulazak zraka, pa bih molio preporuke di se može nešt jeftino kupit u zg-u ili naručit iz hr te mi još fali prigušnica za HPS ( bio kratak sa lovom pa čekam plaču)

kupio sam 25 fem sjemenki Northern Lights-a od Nirvane uzimajući u obzir da mi ostane barem 18 sjemenki nakon klijanja, no međutim dobio sam 100% klijanje, 23 komada su praktički počela klijat drugi dan, a dvije sjemenke proklijale su treći dan, jednu sjemenku sam uništio jer sam ju zaboravio zalijat, a druga je vrlo vrlo sporo napredovala pa zaostaje tjedan dana za ovima...

sjemenke su stavljene na klijanje 24.01. koristeći wc papir namočen u vodi, stavljen u tanjur te prekriven drugim tanjurom i sve to skupa zamotano u ručnik te stavljeno na sobnu temperaturu; 26og su već neke proklijale, a zbog nedostatka vremena posađene su 28og u 2dcl bijele čaše te stavljene pod fluorescentne lampe. Mislio sam da ću imat problema sa onima koje su i pokazale lišće kod klijanja pošto je bilo blijedo, al čim su stavljene pod svjetlo, poprimile su zelenu boju. Kupio sam tajmer no međutim tajmer je bio pokvaren i ubrzal je jedan sat, kupio sam drugi taj isto nešt ne valja, pali se 10min ranije a gasi 6 minuta kasnije, nadam se da to nema nekog velikog utjecaja... jer ak ima imat ću grane na sve strane...

sonda za mjerenje stavljena je na jednu čašicu, vlaga je dok su svjetla uključena kakvih 45-50% a kad su isključena oko 70% temperatura sa svjetlima je oko 27, a kad su ugašena 20-22 stupnja, ovisno dal provjetravam prostoriju ili ne. stavio sam dva mokra ručnika između čaša radi vlage, kada ih nema vlaga se održava na 40-45% sa i bez svjetla. DSC03106.JPG

DSC03085.JPG DSC03086.JPG DSC03087.JPG DSC03095.JPG DSC03096.JPG DSC03099.JPG DSC03100.JPG DSC03102.JPG DSC03106.JPG DSC03107.JPG DSC03110.JPG DSC03111.JPG DSC03112.JPG DSC03113.JPG DSC03114.JPG DSC03134.JPG DSC03135.JPG DSC03136.JPG
 
02.05.2016
85
230
33
jeste pročital sam pravilnik, no međutim pretpostavio sam pošto se kreće odma od starta sa cvjetanjem i pošto je odma u startu smanjen urod, jer nema vegetacijskog perioda, a po ostalim dnevnicima koje sam čitao sa tom sortom odprilike se po biljci dobi 10 do 13g suhog za iskusne, a pošto sam ja neiskusan očekujem manje... tak da ustvari sa tolko biljaka moj urod bude manji od većine vaših... e sad ak je problem u broju biljaka nastavit ću sam u tišini i čitat dalje... s tim da nisam imal pojma da ću dobit 100% germ rate pa sam i sebe tu uvalil jer sam mislil staviti i veće tegle, ovak su od 6 litara da pokriju dno... plus moram računat da ću sigurno izgubit nekoliko njih...
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
E moj druže, zajebi predpostavke... nemoš na cvjetanje bez prethodne vegetacije kakve takve...Takav je ciklus biljke...
Na 12/12 krečeš ako imaš regularke, pa da odmah znaš na čem si..u smislu mž biljaka...i tvoje pravovaljane reakcije.
Mislim da si se zabunil, sa 10-13 g suhog... da to nije bil mozda neki pc box ili nesto slicno... ni automati tak malo ne daju osim ak ih nisi ...maltrao...
Imaš krivu predožbu, i predpostavke...i to te vodi u krivom smjeru...
Je druže,problem je u broju biljaka... za osobne potrebe..ne zaboravi to...
Probaj rijšit broj biljaka, pa ovo bude bilo ok..
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.668
34.973
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
E moj druže, zajebi predpostavke... nemoš na cvjetanje bez prethodne vegetacije kakve takve...Takav je ciklus biljke...
Ma moze odma na 12/12,zasto mislis da ne moze?
Nego nije to problem nego je problem broj biljaka koji gadno krsi pravilnik,sad ce neko od modova doci pa cemo vise znati :D
 
02.05.2016
85
230
33
zato se i zove 12/12 from seed, biljka je ispočetka u cvjetanju iako ima prvih nekoliko tjedana vegetaciju... trebale su biti regularke, no međutim krivo sam kliknul kod naruđbe i kupil fem... jbg... tu sam ja kriv, no međutim u pravilniku piše ne više od 10 odraslih biljka... da mi je do komercijalnog uzgoja nit bi stavio dnevnik, nit bi odma krenuo na 12/12... ništ morat ću se onda riješit biljaka ako admin tak odluči pa nastavit sa onim kaj će ostat...
 

gica-prasica

Aktivan Član
30.01.2015
329
374
63
44
Steta menki sto su proklijale :plac:digni ih jos malo pa napravi dobrotvornu akciju i pokloni ljudima :D a sebi pusti 4 na taj box i bit ce to super;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pravilnik je vrlo jasan. radi SoG ili redukuj broj biljaka. i ne znam odakle ti ta prica o 10ak grama po biljci. radio sam u vise navrata 12/12 od starta, skoro pa mi to preslo u naviku :) i od 3 biljke imam stofa za 5~6 meseci. uostalom, vidi sta kaze proizvodjac: "Average Yield: 400 - 500 g/m² in SOG". recimo da oni racunaju pod 1kw a ti radis sa 600w, licno mislim da sa 8 do 10 biljaka moz da bude super. sa tom kolicinom zagusices taj metar sa metar koji spominjes i dobices manje nego npr. sa 9 il 12 optimalno rasporedjenih
 
02.05.2016
85
230
33
DSC03138.JPG koje si biljke radio? jesi možda ovu? ak jesi jel se sjećaš kolko si dobio? odlučil sam da ipak reduciram biljke, ostavio sam ih 9 najbolje razvijenih... pa ak je potrebno nek admin izmjeni moje postove... nije mi namjera da me se smatra komercijalistom a opet ak idem sam, znam da ću sjebat nešt pošto nemam baš vreemena da budem stalno oko njih... ovo su one koje su ostale, pa se nadam da smo ok sad? odlučil sam se za 12/12 tak da neću radit nikakve tehnike ni orezivanja pošto ovdje ide samo glavni vrh sa malo grančica. ak ima još kakvih kritika slobodno kažete
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and šaran
02.05.2016
85
230
33
pare nisu problem, para nema :) krivo sam protumačil 1 oz, nezz zašt mi je ušlo u glavu da je to oko 15g... onda sam računal da od svake dobim barem 10g to bi mi bilo dosta do ljeta i outdoora pošto zapalim samo navečer oko gram... ovih sam uzeo tolko jer sam pričao sa ceesom iz no mery seeds i on veli da ide do 30 biljki na m2 pod 600w na 12/12, pa dok sam pričal sa njim, pa gledal dnevnike po internetu, pa ovdje, pa još svega ostaloga van svega toga, i krivo naručil pa umjesto reg uzeo fem... pa kad uzmem svoje pamćenje i koncentraciju i onda još dodaš depresiju, a sve to je produkt bio živčanog sloma prije par godina dobiješ nekog koga boli đon za sve i kome je svejedno a za pol dana zaboravi ono kaj je pročital i di je pročital... a da ne govorim da se sa istim ljudima upoznajem po nekoliko puta... i na kraju kad si zapišem pojma nemam zašt sam to zapisal i čemu... većinom čitam jedan te isti tekst po 10 puta da uopće skužim o čemu se radi... jedina prednost ovog mog stanja je kad gledam jedan te isti film više puta, svaki put mi je ko da ga gledam prvi put :D iako mi dosta ljudi kaže da sam sretan kaj zaboravljam stvari, zapravo je to očajno i sjebano unutar mene jer je osjećaj ko da si van svega, niko te ne kuži i tak si nekak ko da ne pripadaš ovdje, a kad probaš razgovarat sa nekim svi te gledaju ko gubavca sa idiotskim savjetima... bio kod 3 psihijatra, svaki mi dao drugu dijagnozu sa drugim tabletama... tak da mi je jedino preostala trava da se probam sredit... zapravo nikad nisam htio uzgajat indoor al bilo mi je bolje od mog prvog uzgoja, pa sam odlučil da štedim i kupim donekle dobru opremu i čim prije da dobim nešt za pušit... unapred se ispričavam ukoliko budem naporan jer neću kužit neku jednostavnu stvar pa ću dosađivat ko mulac :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Jbg, znaju se pomješat pojmovi.. No zato tu je ekipa, koja ce ti sve rec i uputit te.:thumb:
No dapače, ima milja vodiča i super tekstova koja znaju pokazat pravi smjer.
Dapače, razmisli o mentoru. Lakše budeš komunicirao vezano za probleme ako ih bude bilo.
Imaš milju sorti koje odgovaraju tvom stanju pa bi mozda trebal s njima probat u budučnosti.
Ustraj i slušaj kaj ti ekipa veli, i to bu super.:respect:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
rodjeni srecno u uzgoju pogotovu mi se dopada sto i ja gajim Nl doduse od drugog proizvodjaca i druga rasveta, al sto bi reko Djole Balasevic taj je skako i na koke i na patke princip je isti sve su ostalo nijanse :)
salu na stranu, vidim da imas zdravstvenih problema, ja od deteta bijem bitke sa psihickim zdravljem a od skora i sa Ms, jako dobro poznajem lecenje lekovitim biljem, molim te javi se na pm, siguran sam da ti mogu dati neki koristan savet vezano za tvoju boljku
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
ostavio sam ih 9 najbolje razvijenih... pa ak je potrebno nek admin izmjeni moje postove... nije mi namjera da me se smatra komercijalistom a opet ak idem sam, znam da ću sjebat nešt pošto nemam baš vreemena da budem stalno oko njih... ovo su one koje su ostale, pa se nadam da smo ok sad? odlučil sam se za 12/12 tak da neću radit nikakve tehnike ni orezivanja pošto ovdje ide samo glavni vrh sa malo grančica.
:( rastužio me ovaj post

edit;
Prvilnik nam nalaže a mi smo tu da ga poštivamo.Pa, iako su male brojčano su velike. Blaže zvuči 9 od 29,ako ništa drugo.Ako se razumijemo :)
E sad ide šmrc :lol:
Ijao,šta bi to bilo na kraju :D
Nemora g / w :razvaljen::
U svakom slučaju idemo dalje. Jel' ih ostavljaš u 6 l ili idu veće? I koliko w su ti ove osram ?
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ako ide 12/12 od starta i tako velik broj imat ce po biljci 10-20g max nema veze sto ima 100 biljaka kada ima samo 600W isto kao da je uzeo jednu biljku pa je vezao da popuni citav boks nece dobit vise nego sto svjetlo dozvoljava.

u pravilniku bi bolje bilo da nas indoor ogranici na wate a ne biljke dok outdoor vec ovo pravilo stoji.