12/12 from seed Northern Lights (Nirvana seeds)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.05.2016
85
230
33
Biljčice napreduju, nakon prvog dana presadnje dobile su malo opekotina od prejake zemlje, trebal sam malo manje humusa staviti al nije ništa jako, nastradali su samo prvi listovi na vršcima, još im nisam dao ni kapi vode od presadnje, a po težini teglina mislim da ni ovaj tjedan neće dobit još ništa. Vlaga za vrijeme i nakon svijetla je 38-42% probao sam dizat sa ručnicima, al ne raste, gasim ventilator 20min nakon svjetla, zasad im ne smeta manja vlaga. temperatura sad kad je bilo par toplijih dana je bila za vrijeme svijetla 30-31 stupanj a nakon oko 25 stupnjeva. Polako se vide dva fenotipa jedan je mali grmasti a drugi viši, na ovim višima mislim da ću imati više grana nego na ovim grmastim. Zemlja mi je propala za jedno 10cm u tegline, drugi put ću ju malo stisnut.
 

Prilozi

  • DSC03178.JPG
    DSC03178.JPG
    401,4 KB · Pregleda: 128
  • DSC03180.JPG
    DSC03180.JPG
    340,2 KB · Pregleda: 129
  • DSC03181.JPG
    DSC03181.JPG
    234,8 KB · Pregleda: 124
  • DSC03182.JPG
    DSC03182.JPG
    251,2 KB · Pregleda: 115
02.05.2016
85
230
33
Ništa od treninga pošto su na 12/12 od sjemena, još malo i same će se stavit u cvatnju, jedino nezz kad. Još par dana i bit će mjesec dana od kad su stavljene sjemenke u zemlju, nekak mi je to vrijeme brzo prošlo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lauba and 1310
02.05.2016
85
230
33
Punom parom napred :) počela mi se dizat vlaga u šatoru, kad je upaljeno svijetlo je 50% na više tak da mičem ovlaživače van, a biljčice još nisu popile vodu, neke su dale i znakove da imaju previše vode, a zemlja je vlažna nakon par cm, one koje su razvile dosta široko lišće, čak im je još i zemlja vlažna na površini di sam zalijal kad sam ih presadio... jel to inaće normalno da piju tolko malo vode? za tjedan i pol trebale su popit tu litru vode koje sam stavio u zemlju... al uglavnom počele su rast ko blesave, podigao sam lampu malo više i malo pojačao ventilator tak da je temperatura oko 26 stupnjeva odprilike. Listovi koji se preklapaju kad se podigne ovaj iznad, donji je mokar, čak zna i kapati sa njega.

Pitanje, pošto imam dva fenotipa jedan ide u vis, drugi baš i ne, na koji način da raspodjelim biljke? Da stavim sa vanjeske strane ove visoke a niske bliže ispod lampe ili da stavim nešt ispod teglina da podignem one koje su niže? Drugo, primjetio sam da mi se nastanila prašina sa unutarnje strane cooltubea, dal da ju očistim il ne smeta? nije je puno al vidi se pod jakim svjetlom. Trece, kolko je bitan ovaj ventilator koji puše po biljkama jer ga još nisam kupio...

Nove slike stavim u nedjelju
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Hlađenje, sprečavanje plijesni, jačanje stabljike itd...kupi si taj ventilator za cirkulaciju obavezno za taj prostor i gledaj da ti svi vrhovi dobiju svoj dio vjetrića, oni to vole tako ;):thumb:
Edit: vrlo vjerovatno ti zato i piju tako malo vode
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

fortunato

Aktivan Član
14.01.2015
422
296
63
53
postavi nekaj ispod tegli tak da su ti u levelu i probaj ove više malo više spigat sa žicom; također okreći tegle tak da sve biljuše probaš nahranit sa istom količinom svjetlosti
prašinu očistiš pred idući grow
wayne ti je rekel za vent, a dok ga ne ubodeš probaj bar dvaput dnevno provjetrit
i slobodno dodaš zemlje u tegle
aj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
02.05.2016
85
230
33
Danas sam stavio filter, zujanje se nije smanjilo... ventilator sam uzeo sa kvačicom, ali dolazi tek u utorak jer je bilo teško provjerit moju naruđbu da mi se u subotu pošalje mejl da nemaju taj ventilator al imaju skuplji za 30kn kojeg uopće nema na stranicama... ovo je treći put kaj sam posjetio grow shop zagreb i drugi put kaj sam otamo nešt naručio i više ne mislim, usluga im je očajna stime da im fali pol asortimana a prodavač im je ko da je napušen prvi dan na poslu i nema pojma o ničemu... kaj se tiče provjetravanja, otvaram dnevno box 2-3 puta stime da dolazi svježi zrak izvana, jučer kak je padala kiša preko noći mi je vlaga skočila na 94% a unutra se nije opće osjetila vlažnost... sad nezz dal me moj hortimetar zeza ili ne... mislio sam prvo staviti stolni ventilator, al još nije sezona i nitko nema u prodaji ventilatore oko mene, a sa oglasnika ne mislim kupovati, ipak bi bilo malo sumnjivo da netko sad kupuje ventilator tak da do utorka ništa od zujanja. Vodu iz teglina su polako počele piti, stavio sam cijeli prst u zemlju i zemlja nije bila vlažna, al još ne pokazuju da im fali vode. Korjenje je došlo do dna i počelo izlazit iz teglina. Danas sam ih malo razmaknul i rotiral, stavio sam najmanje u sredinu a velike okolo, lampu stavio na 40 cm od vrha najmanje, pa ove velike mogu dobit svijetla sa strane.

Pitanje, pošto još nisu zaljevane od presadnje, pretpostavljam pošto su imale kratku vegetaciju da nisu iscrpile sve iz zemlje, dal bi bilo pametno zaliti sa malo gnjoja za cvjetanje ili ne? Drugo, kolko iznad biljki stavim odvlaživač zraka?


slike od danas, svaka posebno :) btw ova u osmici je već 40cm visoka i negdje sam zeznuo dok su bile pod neonkama jer na početku ih nisam stavio u šator, pa je svjetlost došla sa strane, razlog zašt imam tolko grana...
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    462,4 KB · Pregleda: 80
  • 2.JPG
    2.JPG
    496,1 KB · Pregleda: 81
  • 3.JPG
    3.JPG
    495,5 KB · Pregleda: 78
  • 4.JPG
    4.JPG
    552,8 KB · Pregleda: 86
  • 5.JPG
    5.JPG
    480,2 KB · Pregleda: 82
  • 6.JPG
    6.JPG
    524,4 KB · Pregleda: 81
  • 7.JPG
    7.JPG
    520,4 KB · Pregleda: 86
  • 8.JPG
    8.JPG
    448,9 KB · Pregleda: 83
  • 9.JPG
    9.JPG
    532,7 KB · Pregleda: 76
  • DSC03188.JPG
    DSC03188.JPG
    340,5 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
U kojem su sad danu,fino izgledaju,to rotiranje potova je super stvar dok se moze slododno ih cesce rotiraj.Jesi li resio nesto do treninga da radis.Sta ono bese jos ne cvetaju jeli...:popcorn:::rasta:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Pusti ih neka se sada malo istegnu tjedan dana,loli i cao bao;)Eventualno malo rastegnuti ako imas prostora..
Edit;
Rastegnuti?
Lst..malo grane odvojis da dobivaju dovoljno svijetla..
 
Poslednja izmena:
02.05.2016
85
230
33
Ako ga stavim tamo, nebude imao smisla jer imam tri rupe, mogu zatvoriti dvije, ali ostaje mi jedna koja je dužine 50 cm i visine 7 cm.... bilo bi ko da ga i nemam, ako zatvorim njih i otvorim rupu namjenjenu za upuh, svaki vrag mi može uć unutra, morao bih kupiti mrežicu za insekte i nekak ju zaljepit, a ona sama mi bude premala za izmjenu zraka, sa dvije ove otvorene mi se stvara podtlak kad pojačam do polovice ventilator
 
02.05.2016
85
230
33
Zanimljiva ideja, zahvaljujem :) iako na ovom mjestu gdje je ipak čini svrhu, smanjio sam vlagu na 55 do 60% i voda se polako skuplja u kantici.

Odlučio sam da ipak skinem nešto lišća sa biljoza, naprosto jer sam zeznuo u startu pa sam dobio pun kufer grana koje mi se sad izdužuju prema vrhu, a u sjeni su, planiram uzeti dva, možda tri lista sa svake biljke da dobijem penetraciju u unutrašnjost, no dal pričekam još malo pa skinem ili mogu odmah? planirao sam ostaviti donje listove jer su široko van i ne smetaju a gornji kat velke listove maknuti da dobe sve grane svjetlost a ipak da ostane par velikih za fotosintezu