150w hps scrog...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Počeo sam graditi novi box veoma minijaturnih dimenzija. 50cm visina 50 dužina i 30 širina...
Za sad sam stavio jednu štednu neonku kada izbije klica da joj 150w ne bude previše.. Stavio sam dva kompjutorska ventilatora jedan upuhuje a drugi ispihuje zrak. E sad me zanima koliko da stavim biljčica u taj box? da ih ne bude previše... I još jedno pitanje, u vezi vaza. posadio sam sjemenke u male plastične čašice.. Dali će one bit dovoljno velike do kraja uzgoja ili ću ih morati presađivat? Hps lampu stavljam sljedeći tjedan ako uspijem nabavit prigušnicu i propaljivač.. A ako ne onda nastavljam sa štednim žaruljama pa šta bude nek bude! I da box je tek grubo napravljen pošto nemam još lampu pa ga nisam htjeo dovršit dok sve ne nabavim.. Zato mi žice tako vire i ružno izgleda.. Što se tiče ove obične žarulje ona mi je radi topline da klice izbiju van..

 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ne zelim da igubis zelju,ali to je bas malo,jedna biljka plafon sa mrezom
bolje odmah prefarbaj zidove u bijelo

casica je suvise mala da bi biljka izgurala do kraja,morao bi cesce da gnojis a tu je opasnost da ne prezasitis zemlju

ja sam sada ortaku sklopio big-tower,ima vecu visinu od tvog boxa i preznojili smo se dobro dok sve nismo uklopili za normalan razvoj biljcica(3xlowrider)
skroz gore gdje je napajanje je vatrostalno staklo koje odvaja lampu(150) od boxa,jedan ventilator izbacuje gdje inace to radi na kucistu ,a drugi ubacuje takodje gore naspram njega
tako da je dobra ventilacija(naprijed ima masku za ventilator da ne svijetli pola sobe)
e sada se *****o sa saksijama kao i ti
nema mjesta za velike,pa sam dosao na ideju da sadimo u crnim kesama koje ce zauzimati komplet prostor i u samim coskovima,onda je zajebancija oko zalivanja,nema dje visak vode da izlazi
najbolje bi bio water culture sistem ali nema para za ph/ec metar a nije mi tako blizu da se setam sa mojim uredjajima

water culture

prost sistem samo uredjaji ph/ec *ebu(skupi)

to je akvariju sa vodom u vodi hrana i kamen koji je rasprsivac vazduha,pumpa akvarijumska i to je to
http://www.simplyhydro.com/system.htm

samo naprijed smislices vec nesto

e da uzmi jednu limenku od pola lite,zamisli cooltoobe bez stakla prema dolje i tako je iizsjeci i dobijas reflektor za stednu sijalicu :) stavi je vodoravno onda i bice bolje
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
...bojim se da ti treba jos dodataka u zemlji,stiropor,vermulit i sl,da bi se lakse korijen razvijao i da ima dovoljno kiseonika,i napuni case sa zemljio jos malo
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Očeš reć da mi neće bit dovoljno visok box? Pa zato i koristim scrog... Neću farbat u bijelo, pošto ću stavit foliju.. I da kako da riješim problem oko grijanja.. Jer premalen je box a brijem da će ova od 150w grijat previše... koliko će mi narast biljke iznad mreže?
 
19.02.2007
10
0
0
43
www.konoplja.org
imaš premalo površinu za više biljki nego jednu i sad ako staviš jednu neznaš dali če bit Ž i M zato se scrog radi sa klonima.
napravi lojepo prvo jedno majku iz nje uzmi klon i stavi ga u 6l saksiju,15-18cm iznad nje daj mrežu i kad napuneš mrežu 70-80% stavi na 12/12 (cvatanje).

možeš radit i super scrog (ali ne na tako mali površini)i izbječi dugo vegetaciju,jer kod običnog scroga imaš pod mrežu površine 1m2 dvije bilke i s time dugo vegetaciju da mrežu napuniš pšrije daš na cvatanje.
kod super scroga daš više biljki pod mrežu i s time imaš naravno i prije napunjenu mrežu.

lp

PS:imaš na forumu ovdije (mislim ako je još) moj scrog i tamo malo čitaj,sretno
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
koliko će mi narast biljke iznad mreže?

zavisi koju sortu sadis,indice manje sative vise,hibridi....

evo kako sam ja ranije rjesavao taj problem
skice sam nacrtao za 2 min :)

pa kada naraste srazmjerno tvom boxu ti okreni

mislim da ti je ovo jedino resenje,meni je radilo,

ja sam uz pomoc crne jace kese i narodne trake (selotejpa) i mrezice male zatvorio saksiju i ostavo camo mjesta za biljku i dolje mrezica da curi visak vode

spric za navodnjavanje (kasnije kada okrenes sa selotejpom zatvori rupicu od sprica)

ima tu jos cakica ali sada zurim pa nastavljam
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
To sto si primenjivao je NST odnosno no stress training a onda presao na scrog... svidja mi se taj postupak...

@ Bloodspiller

Malo je 50cm za visinu... za 150w ti treba bar 70-80cm...
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
bapho je napisao(la):
imaš premalo površinu za više biljki nego jednu i sad ako staviš jednu neznaš dali če bit Ž i M zato se scrog radi sa klonima.
napravi lojepo prvo jedno majku iz nje uzmi klon i stavi ga u 6l saksiju,15-18cm iznad nje daj mrežu i kad napuneš mrežu 70-80% stavi na 12/12 (cvatanje).

možeš radit i super scrog (ali ne na tako mali površini)i izbječi dugo vegetaciju,jer kod običnog scroga imaš pod mrežu površine 1m2 dvije bilke i s time dugo vegetaciju da mrežu napuniš pšrije daš na cvatanje.
kod super scroga daš više biljki pod mrežu i s time imaš naravno i prije napunjenu mrežu.

lp

PS:imaš na forumu ovdije (mislim ako je još) moj scrog i tamo malo čitaj,sretno
ž
A kako da napravim majku kad nemam gdje?

Ovim sam obložio box..

 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
dobro ti kaže kolega Spalato okreni štednu horizontalno i probaj gornju stranu reflektirati sa nečim alu folija ili nešto drugo a ako već mora ovako pozicioniraj ju izmedju biljki i spusti da su joj uzduž.
 
14.12.2006
18
0
0
40
imam frku, narasle mi skoro do lampe, a ima hps 150w stoji vertikalno i sad su na 30 cm od nje, dali da pomeram lampu, nije problem ima gde, ili da pustim da bude tu gde jeste jer jos uvek nisam primetio da se nesto pregrejava ili da se boja na vrhu menja, temp u boksu je ok uvek a biljcice su misad oko 1m, jednu sam cak i savio kako sam procitao ovde posto je bas bila zabrzala sa rastom. videcu ovih dana da namestim neku sliku da vidite dali je to ok.
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Klica koja mi je izbila jednostavno je prestala rast.. Vjerojatno zbog tvrde zemlje pa sam juj premjestio u novu vazu sa novom zemljom... Valjda ju nisam oštetio ili da od stresa uvene...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
sto pitas kada ne slusas
vec sam ti rekao da promijenis zemlju
treba da bude rastresita
da korijen ima kiseonik...............................i tako to
nemoj da ti je zemlja sa previse djubrena ,sprzices biljku
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Evo da napišem nešto o svemu.. Biljke sam 19. stavio na 12/12... Tri ih je komada i baš se lijepo razvijaju... Sad me samo zanima njihov spol a i kako će one rast po tom boxu. Već sam ih svezao, da radim LST pa ću vidjet šta bi od toga trebalo bit!

I slikica jedna:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Dobro to napreduje, fine su, nema šta ... :thumb:

Ako si 19og stavio na cvjetanje, za 12ak dana možeš očekivat prve mudonje. Nemoj još ništa savijat dok ne skontaš koje su cure. Kad izbaciš mudonje i razmjestiš posude savijaj tako da svjetlo bude jednako raspoređeno.