160 000 luxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
Vozdra narode, evo u mom kraju je danas bilo suncano i prelijepo vrijeme. inace bude vecinom oblacno, tmurno i kisovito. i tako lijepo sjedim u vrtu, suncam se i sjetim se da imam aplikaciju na mobu koja mjeri luxe preko onog malog senzora pored prednje kamere. kad mjerim u boxu na vrhovima biljke bude oko 13 000 luxa, ne prelazi preko 15 000 sigurno. e danas sam izmjerio cak 160 000 luxa kad sam usmjerio mobitel direktno prema suncu, jel vama to govori nesto? jel to moguce uopce? tj. specificno me zanima, ako je to moguce, da li je sigurno biti na takvom suncu, da nije to mozda malo prejako?
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Nije daba dan vruci.to je mjereno na normanim temperaturama sigurno. Kad bude 52 onda sigurno jace.plus kaze na morskoj razni.ako si na planini od 1km blizi si suncu mnogo vise
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Jako je sunce zadnjih godina, valjda je ozonski omotač skoro pa nestao. Evo jučer sam bio sat vremena bez majice na suncu i izgorio sam po leđima ko svinjče...
 
  • Haha
Reactions: GrowHax

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
sad si ga malo pretjera sa tim ozonskim omotačem :D itekako bi znao da nestane. Al evo.. postavio sam upravo lux metar (ne mobitel) direkt prema suncu i pokazuje 120 000luxa... Sjećam se prije 5 godina da su mi bila očitanja 90-100K, možda je do metra. Ne znam dal ima to ikakve veze sa novim solarnim ciklusom u koji je sunce ušlo 2019. a smatraju da bi taj trebao biti dosta jači za razliku od prošlog... uglavnom.. sonda Parker je već tamo, uskoro 4. po redu približavanje pa nam možda kaže kako stvari stoje s bakljama i sl. :D
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Eto moje paprike nakon prvog dana vani imaju opekline od sunca, pobijelili im listovi
meni se to desilo svaki put kad sam paprike stavio van i to je normalna pojava ako ne privikavas biljke na sunce. isto privikavanje rade i kad klonovi vutre idu van pa prolaze cca 7 dana privikavanja sa postepenim povecavanjem vremena na suncu.
Možda sunce sije jače
ne bas. moze oscilirati 0.1% kroz 11ogodisnji ciklus.
ako si na planini od 1km blizi si suncu mnogo vise
:D mm da. osnovna skola
zemlja je najbliza suncu u sijecnju i tada je cca 146 miliona kilometara od sunca a najdalje je u srpnju sa oko 152 miliona kilometara.
to je cca 5-6 miliona kilometara razlike u jednoj godini
tako da tih tvojih 1 kilometar je nevjerovatno zanemarivo
problem je sto na 1km visine imas 1km manje atmosfere koja te stiti od radijacije.
kolicina UV radijacije se povecava za 4% svakih 300m visine. sto znaci na 1000m te przi skoro 3.5x vise uv nego uz more
Ne znam dal ima to ikakve veze sa novim solarnim ciklusom
ma jok. 120-130 bi trebo bit neki maximum s tim da "bright sunny day" moze varirat od 80-120 tako da mislim da si dobio ok mjerenja samo ovisi o hrpi faktora oces li dobit 100 ili 130k. znaj ga sad. negdje pise 100 negdje 130 max.... nisam nikad mjerio pa nemam pojma al nije ni bitno :D
kolko vidim i kod solar flares i kod suns spotsa ne ide preko 1% w/m.... tako da bi bile katastrofalne posljedice kad bi bile tolike oscilacije zbog "solarnih ciklusa".
i dalje je oko 0.1% razlike u 11g ciklusu. :D

a sto se ozonskog omotaca tice.... mislim da se ne trebamo jos brinut, barem sto se nase lokacije tice. mozda ak netko zivi u australiji i novom zelandu :D
kako god, trebali bi sto manje bit na jakom suncu ili bit obuceni. svi se boje nekih nerealnih "zracenja" od 5g, wifi i ne znam ni ja cega dok nam nuklearni reaktor gori iznad glava i przi nas sa svim mogucim ionizirajucim zracenjima koje nam stvarno steti.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
To sam i mislio mnogo se lakse izgori na planini.cisci zrak manje ometanje zraka takoder i mjesta sa sjebanim ozonom
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
E sto volim kad ga Stipe ovako detaljno objasni, svaka cast :)

Nego ja imam ovah neki lux metar i ono nesto ppfd isto, maloprije instalirao, ne kuzim se u te lukse ni sekunde, ali kod mene na ovoj aplikaciji ima samo do 50 000 luxa, a vidim da vi pricate o nekim tri puta većim ciframa. Da li se to sta ne mnozi s cim, kako sta funkcionise, ne znam :)
Evo slika
Screenshot_2021-04-25-19-21-21-587_com.homestudio.ppfdmeter.jpg
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Treba ti pravi lux metar pa makar bio i ovaj jeftini poput mog
20210425_195926.jpg

A kakve ćeš vrijednosti dobiti na mobitelu ovisi od mobitela do mobitela, probao sam isti app na par različitih marki mobitela pa svaki pokazuje drugačije a očito ima i maksimalan limit kao kod tebe. Iako možeš okvirno s mobitelom obavit mjerenje odstupanja su 5-10% valjda ovisno od mobitela do mobitela al dosta ovisi o spektru.. npr. mobiteli ne funkcioniraju ako mjeriš samo određene valne duljine npr. samo plavi i crveni spektar.. onda su odstupanja i preko 50%.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
PPFD During Seedling Phase
(18 hr daily light cycle):
PPFD During Vegetative Phase (during whole life for autoflowers)
(18 hr daily light cycle):
PPFD During Flowering Phase
(12 hr daily light cycle):
Moderate Cannabis Yield (minimum light needed):200-300 μMols306 μMols463 μMols
Max Cannabis Yield
(max light needed):
200-300 μMols617 μMols925 μMols

Pa si te izmjerene luxe pretvori u ovaj ppfd za svoj tip svjetla preko npr. ovog kalkulatora
a ima i mobilnih aplikacija koje to direkt konvertiraju s tim da izabereš koji tip svjetla koristiš. Ne znam sad točno kako se zove.. nešto sa ppfd, možda ppfd meter
E sad, koliko je tu točnosti u svemu tome pojma nemam :D znam samo da meni sa mojim svjetlom 55000luxa neki max da ne počne blijedit lišće, a dok izlazi iz zemlje mi je bilo oko 15000luxa pa pomalo pojačavam, u vegi recimo nisam išao preko 40 000luxa. Al eto.. sad upravo skužim u ovoj tablici da kažu kako automatici ni ne smiju više od toga ako im dajemo 18sati svjetla do kraja, jer je neka priča da je 40mola svjetla na dan neki maksimum.. znači svi ovi qmolovi šta su po sekundi se preračunavaju iz te teze da je 40 000 000 qmola na dan maksimum... što bi značilo da uzalud trošimo struju na toliko svjetla kod autoflowera jer bi i na 20% manje bili istog prinosa. :zvezda:::D