19.02.09. PROVJERENO nova tv

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Danas je na novoj tv bio vrhunska reportaža o problemu HR zakona s drogama! Molim ljude ako je netko slučajno snimio ili nađe na netu snimljeno neka stavi na forum linkove. to bi išlo na vutra.tv
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Ništa novo,opet nedorečeno :p
Treba mjenjati,neznaju još što i kako ili se ne usude... Sakoman je ČAK rekao ok (ne baš previše), a ona
retardirano-imbecilna žena lovrinka ima logiku da diler ("sitni" diler) izlazi
40x dnevno iz svog stana da bi raspačavao jedan po jedan đoint
i tako bi, u slučaju da je marihuana dekriminalizirana za osobne potrebe, izbjegao neku
veću novčanu ili zatvorsku kaznu... isssss'a ti svemogućega :sick:
Također jadna ne razumije kako sadašnji zakon uopće može podilaziti organiziranom
kriminalu, u ovom slučaju narkomafiji...
Pogledaj gramatiku i interpunkciju kojom se koristi jedan narkoman,***** ti 4 godine
osnovne škole koje jedva natucaš:2flip:

Kad skupim pare selim za istok Kanade, British Columbia here I come!!

:maryjane:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Petar Pan je napisao(la):
bit će na njihovim stranicama za koji dan, vidim da stavljaju sve emisije. ja sam taman uvatio zadnju minutu, zvučalo mi je dobro

http://provjereno.novatv.hr/

ok, super ako će biti, jer je vrlo jasno pokazano kako postoji problem u zakonu i koji je to problem, makar nisu ponuđena rješenja reportaža je izvrsna ako usporedimo sa svim sranjima koja znaju biti o drogama na tv-u.
 

Django

Aktivan Član
06.05.2008
99
2
0
38
lijepo je da su pokazali kako su glupi ana lovrin i zakon koji je donesen za vrijeme njene "vladavine", ali bi bilo dobro i da smo čuli mišljenje sadašnjeg ministra pravosuđa

nažalost nisam stigao pogledati cijeli prilog od početka
 
10.11.2008
42
7
8
37
HazeSeeker je napisao(la):
dobra je bila reportaza... da smo znali prije mogo se neko javit novoj ...pa malo bacit reklamu ... vutra.org

jep, pa bi vjerojatno i kamilicu stavili na popis "opojnih droga" da se spominje na forumu :icon_lol:
 
10.02.2009
2
0
0
37
jedva cekam da se hdz makne sa vlasti od kad su oni poskupilo je brutalno,a s drugo strane optuzuje sdp da podrzava upotrebu marihuane ljudi pa sa sadasnjim cijenama jedino hdz profitira a nebi me cudilo da s tom lovom i placaju kampanje
 

Bong&Hrvati

Aktivan Član
22.01.2008
106
3
0
79
bossss5 je napisao(la):
jedva cekam da se hdz makne sa vlasti od kad su oni poskupilo je brutalno,a s drugo strane optuzuje sdp da podrzava upotrebu marihuane ljudi pa sa sadasnjim cijenama jedino hdz profitira a nebi me cudilo da s tom lovom i placaju kampanje

i kao cijena ce past kad neko drugi dođe na vlast
neznam
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da, cijena trave je tako visoka upravo zbog tog hdz-ovog (Ane Lovrin) debilnog zakona o drogama. Kao što je rečeno u reportaži:

Po hrvatskom zakonu sve droge spadaju pod istu kategoriju, tj. nema razlike između teških i lakih droga. Ovakvo uređenje zakona pridonosi interesima organiziranog kriminala. Podizanje kazne za proizvodnju, preprodaju ili krijumčarenje droga, posebno kada se u zakonu ne pravi razlika između lakih i težih droga, rezultira poskupljenjem. Kako je kokain po gramu do 10 puta skuplji od marihuane, a kazna za krijumčarenje ista za obje droge, logično je da se organizirani kriminal okreče mnogo unosnijem proizvodu.

Nigdje nije definirano kolika bi to količina droge bila namijenjena osobnoj uporabi pa su konzumenti ostavljeni na slobodnoj procjeni policiji i odvjetništva. Ako policajac krivo procjeni, zbog grama marihuane minimalno ćete iza rešetaka na tri godine, ako uz sve sudac bude stroži, joint bi vas mogao koštati i 10 godina robijanja. Jedanko tako diler bi zbog subjektivne procjene s većom količinom droge mogao biti blago kažnjen, stoga su potrebne hitne preinake zakona, kategorizacija droga i njihovih količina. Time bi se sucima olakšalo donošenje pravednih presuda, policija nebi trošila tisuće radnih sati na pisanje tisuća kaznenih prijava zbog jednog jointa, već bi tu enegiju mogli usmjeriti prema hvatanju dilera i razbijanju lanaca organiziranog kriminala.

I Sakoman je dobro rekao:

"Postoje određeni interesi koji se zadovoljavaju takvim uređenjem zakona. Organizirani kriminal je očigledno imao veću moć na kreiranje zakona nego svi stručnjaci i njihove metode kojima su pokušali prodrijeti do viših političkih razina, dakle do sustava moći, i reči: gospodo vi u politici učinite tako i tako."

[youtube]0Guy9bmfK2Y[/youtube]
 
10.02.2009
32
0
0
34
sada bi bio pametan potez da vutra organizacija uleti tako da poslje mail novoj kako nas se sve dojmila reportaza i prijedlog da se pusti neki dokumentarac o vutri
 
11.01.2009
0
0
0
37
ništa se neće poduzeti jer im sadašmje stanje odgovara!!!
dok su isti na vlasti i bit će isto, pa sjetite se reklame za hdz na plavoj strani je pisalo ne drogama a na crvenoj droga, koji plakat za predizbornu kampanju!!! odgovara nekima tako.
 
23.02.2009
2
0
0
33
E htio bi pitati ako netko zna točno...
Kaj se dogodi ak te murja copi s jointom, a kaj ak te copi sa recimo3-4 grama? koje su kazne i kaj slijedi nakon toga?
 
22.02.2009
2
0
0
33
Khan-Abis je napisao(la):
sada bi bio pametan potez da vutra organizacija uleti tako da poslje mail novoj kako nas se sve dojmila reportaza i prijedlog da se pusti neki dokumentarac o vutri


slažem se, trebalo bi djelovati sad dok je svježe... kad se jednom krene nema više stati
 
10.02.2009
32
0
0
34
juwa je napisao(la):
slažem se, trebalo bi djelovati sad dok je svježe... kad se jednom krene nema više stati

zanima me jel iko od celnih ljudi napravio ista u vezi ovog

-znam da mozemo i sami slat mailove al mislim da bi ozbiljnije shvatili zahtjev ako se posalje bas "sluzbeni" mail