1put, Domaja, 250w hps, LST + Toping by Budalinn

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Pozdrav ekipa!
Posle nekih pola godine citanja foruma, odlucio sam se za registraciju i za vlastiti indoor uzgoj. S obzirom da je prvi put i da ce mi vjerovatno biti potrebna vasa pomoc, otvaram ovaj dnevnik radi konsultacije sa iskusnijim clanovima foruma i takodje njihove pomoci oko nekih problema koji mi ne budu jasni.
Klijanje, male posude sa vlaznom zemljom, na sobnoj temperaturi bez svjetla.
Zemlja, florahum PH 6,5- 7,5, bolje ovde nema za kupiti.
Oprema:
Grow box homemade 80x60x125 (d, s, v, )
Sjeme, random, paketasica, ali samo ona probrana ( dobra )
Oprema, hps 250w GE, homemade reflektor, termo-higrometar, PH metar (zuti kao kod vecine clanova sa foruma). tajmer.
Ventilacija, dva kompjuterska venta od napajanja za odvod vazduha iz boxa smjesteni u gornjem dijelu boxa, jedan unutra za mjesanje zraka i dva pasivna otvora u dnu boxa.
Gnojiva, planiram bez, ali ukoliko bude potrebno uvjek ima na stanju. NPK, plantela, fitoferit, slavol i jos po neko.
Rezim svjetla 12-12, radi ranijeg pokazivanja pola, pa vracanje u 18-6 do potrebne visine.
Evo slika dama ( herc,tref i mala dvojka ) :) Cetvrti dan izasle na povrsinu.
Treci dan vegetacije.
IMG_20160518_212927.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20160518_212954.jpg
    IMG_20160518_212954.jpg
    198,9 KB · Pregleda: 21
  • IMG_20160518_213022.jpg
    IMG_20160518_213022.jpg
    169,3 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Sritno. Mozes barem Slavol koristiti on nije gnojivo iako se nemas cega bojati kasnije se to vise manje ispere.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Tamara, Chan Chan, hvala puno!
Potrebna konsultacija sa iskusnijim clanom oko PH vode sa cesme. Voda mi je 7,4 PH pet minuta posle sipanja u posudu za zalijevanje. Stavim par kapi limunovog soka, od obicnog limuna i nastimam ph na 6,5. Je li to u redi ili ce sta skoditi sto to radim sa limunom? Planiram tako uvjek stimati PH, pa sto ostane od limuna, zveknem si limunadu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
08.07.2015
492
203
43
Ventilacija, dva kompjuterska venta
gotovo sigurno,zavisi od tvojih uslova, a jos ide leto,a za hps nisi naptsao imas li CT sigurno malo.
Ako nadjes turbinski za neveliku razliku na kup bolje on,a i tisi je ako ti to nesto znaci.
Ako ti je box u radu kolika je sada temp,i ja sam probao kup i nakraju zavrsio sa turbinskim,ali to su moji uslovi.:)
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ne znam ni gdje bih nabavio taj turbinski, a i sigurno kostaju djavo ipo. Cooltube nemam. A ni box nije u radu, jer su jos malecke biljcice pa kontam dok malo stasaju za koji dan ubaciti ih u box, pa cemo da vidimo situaciju,
Gdje bih mogao nabaviti takav vent a da nije djavo ipo para.. Istrosih se za box, hps sistem, posude, zemlja, ph metar, termohigrometar, gnojiva, i vjerovatno jos neke sitnice :)

EDIT. Dimenzije: 190 x 190 mm.
- Promjer cijevi: fi 150 mm.
- Snaga motora: 25 W (2100 ob/min.).
- Protok vazduha: 320 m3/h.
- Tezina: 0.9 kg.
- Buka: 43 db(A).
Moze li ovo sta uraditi, ili ovakva dva?
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Potreban savjet iskusnijih, U ponedeljak stize kupaonski vent za odvod vazduhaa, dva od PC prebacena za mjesanje vazduha u boxu i ujedno duvanje po biljkama. Sad sam planirao ispod hps i reflektora staviti staklo, kako bi i ono odvodilo toplotu a i da bih mogao malo blize primaci biljcice. Da li cu gubiti sta na tome ili ce sve ostati kao inace? I jos nesto, s obzirom da imam pasivne ulaze, tu ce curiti svjetlost, hoce ta trunkica svjetlosti skoditi sta rezimu 12-12 i cvjetanju? Rezim svjetla ce biti od 8 ujutro do 8 uvece, ono ostalo mrak.
Izvinjavam se svima jer ne mogu koristiti edit jer sam juce pisao tu poruku, ako mogu onda ne znam kako...
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
897
3.715
163
Hladni sever
Mora biti 100% mrak, zatvori te pasivne otvore kako treba
Kupatilski vent vrse posao zimi(bar kod mene slucaj), a leti mislim da nece biti moguce bez dobre turbine
Staklo ce ti umanjiti lumene, ali nista strasno. Nemoj spustati na silu sijalicu, rucna metoda je najbolja jer kineski termometri znaju da lazu, jedan kolega pre neki dan isprzio biljke jer mu je termometar pokazivao 26c
Stavi ruku u visini biljke, ako je tebi prijatno, bice i njoj
Ispod 20cm je previse, iznad 40cm od bilja je premalo svetlosti
Isto je za toplotu
Dosta toga zavisi i od temp i vlage u prostoriji u kojoj se box nalazi
21 maj je, kod mene npr jos radi grejalica za balans temperatura u boxu i prostoriji u kojoj se nalazi
Budi strpljiv i prati :thumb:
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Kako da ih zatvorim @Chan Chan , kuda ce mi onda ulaziti svjezi zrak? Ili ih moram zatvarati svaki put kada se lampa ugasi?
Tako cu i uraditi, rucna metoda zakon :D
Bas tako, 21 je a nocu se mora loziti ko se grije na drva :) Cudno vrijeme :) Box mi je u spajizu gdje je inace hladno i fino zamraceno.