1st grow 150w domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
..skupio desetak semenki iz razlicitih paketica....i to je to. pojma nemam ni marku ni sortu, ali valjda cu imati nesto pravo da ponudim gostima.....
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
6. nedelja cvetanja i prvi problemi. Pre par dana sam, zbog prethodna 4 gnojenja, napravio mali flush sa po 5 l vode jednoj i drugoj, pa kad se to prosusilo isti dan zalio ih sa rastvorom peroxida po dosadasnjim savetima sa foruma. Nisam ih hteo odmah gnojiti, plan je bio da sacekam par dana (do danas), pa danas da ih zagnojim......medjutim, danas kad sam otisao na site, primetio sam da su za ova 3 dana ne normalno mnogo izrasli listovi, svi, od najnizih do najvisih, sad skoro da se cvetovi i ne vide, a na jednoj biljci su mi pozuteli listovi na pola head-ova, pola su pozuteli, a na pola su se samo pojavile zute tackice na svakom rebru lista........citao citao i citao, pa skontao da sam sa flush-om isprao i zadnji hranljivi element, a obzirom na male saksije (10l), to je dakako moguce, ne? Pa sam iskusno pregledao i pregledao forum i zakljucio da su te zute tacke nedostatak kalijuma i magnezijuma, pa otisao u apoteku, pa kupio kalijum (16-0-43), pa zagnojio sa po litrom rastvora 1%, po uputstvu, pa sad cekam......


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
...ova gore je ta na kojoj se to desilo sa listovima, jedan head pozuteo a odmah pored njega jedan zeleni i sve tako......


Uploaded with ImageShack.us
...ova gore je druga i na njoj nema vidljivih problema, osim ovih retardiranih listova koji rastu kao ludi i nekako su iskrivljeni. Obe su zalivane identicnom dozom i u isto vreme tako da mislim da sam sa flush-om zezno stvar.....
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
..stizu fotke veceras kasno.........biljke su prezivele nekakav uragan....ali su sad dobro.....stize
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nadam se da si primetio propust koji si napravio :

da si trebao biljke jace saviti i da nisi trebao da ih pustis tako da odu u visinu jer 150 je mnogo dobra lampa za male biljke sto ne znaci da i malo kolicinsku dobijes /..

al inace sve ok samo mi smeta to sto sam naveo.. iduci put bolje mnogo pozdrav
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
ZOKI je napisao(la):
nadam se da si primetio propust koji si napravio :

da si trebao biljke jace saviti i da nisi trebao da ih pustis tako da odu u visinu jer 150 je mnogo dobra lampa za male biljke sto ne znaci da i malo kolicinsku dobijes /..

al inace sve ok samo mi smeta to sto sam naveo.. iduci put bolje mnogo pozdrav
ZOKI:kako ne, sve sam primetio, i to, i jos mnogo propusta, al sta je tu je, bas bas malo sam znao o svemu tome. Biti cu prezadovoljan ako izguram do srecnog kraja, a ti Zoki ne znas da u fioci vec stoje 2x400 MH,HPS i ljubomorno cekaju kraj ovog grow-a da bi pocele obasjavati par big bang-ova iz greenhaus-a.........
....hvala na svim savetima, kritikama i komentarima, uvek dobrodosli....
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
51. dan cvetanja, jos je 12/12 tacno, posle flush-a sam imao problema sa ovom manjom, jedva je prezivela, jos nisam otkrio zasto, ne verujem da je zbog pranja, nego je ona od pocetka bila malo slabija, izbacivala jajca, fen je opekao.......sad se kao oporavila i krenuli su pistili ponovo, mada jako ruzno i zalosno izgleda....


Uploaded with ImageShack.us
...ovo je veca i zdravija i nju nije pogodilo ispiranje....


Uploaded with ImageShack.us
...evo jedna zajednicka, isto seme, isti dan, ista hrana, isto svetlo...........a tako razlicite...


Uploaded with ImageShack.us
..velika posle sisanja pre par dana.....


Uploaded with ImageShack.us
...velika iz aviona...


Uploaded with ImageShack.us
...ista...i tako ja sa mojim oslabljenim devojcicama...mucimo se, al izdrzacemo jos koji mesec,(trebalo bi za 2 meseca biti gotovo, pa kako god bilo), pa sledeci put, *prvo frustuk, ondak na put*, bolja oprema, vise znanja, prava genetika, sve u svoje vreme i ne vreme i trebalo bi biti bolje od 1. grow-a.......
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
9. nedelja cvetanja. Moralo se danas zavrsiti. Bio je flush, pa 48h mraka, pa jos 7 dana 12/12 pa danas-rec, jer box je vec zauzet sa 5 BB-ova iz greenhaus-a, ali o tome kasnije...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

.....znam da je moglo i bolje, ali ja sam prezadovoljan obzirom na uslove u kojima su gajene, da sam uopste i dosao do kraja, a dim je, bar po onome sto sam do sada recnuo i posusio na brzinu mnogo fin i dugotrajan, mada ne bas jak kako bih ja voleo, ali sta je tu je....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
https://forums.vutra.org/content/222-kucni-uzgoj-marihuane

12.3. Dobra metoda sušenja

Ako ste uložili svoje vrijeme i trud u uzgoj, onda nemojte to upropastiti svojom nestrpljivošću. Dobro mjesto za sušenje je svaka mračna, suha i prozračna prostorija. Mračna prostorija, ne znači da ubrane biljke moraju biti u totalnom mraku, nego ih nemojte izložiti direktnom Suncu, jer ono ima loše djelovanje na stabilnost THC. Suha prostorija, znači da vlažnost zraka uvijek mora biti manja od vlažnosti biljke koju ste stavili sušiti. Prozračnost je vrlo bitni element prostora za sušenje, to znači da mora postojati cirkulacija zraka, pa stoga držite jedan prozor malo otvorenim. Kada je kišovito ili je zrak vlažan, zatvorite prozor.

Biljku je najbolje staviti sušiti u što većim dijelovima, jer će se tako sporije sušiti. Sporijim sušenjem čete omogućiti da biljka složene šećere pretvori u jednostavne. Samim tim što ste ubrali biljku, niste je ubili, naime životni procesi trajati će dok se biljka potpuno ne osuši. Osim toga sazrijevanje cvijetova također će se nastaviti.

Velike listove potrebno je ukloniti, no listove na cvjetnim vrhovima ne dirajte. Stabiljku ili veće dijelove sušite na konopcu, i to kao da vješate rublje poslije pranja. Između svake obješene biljke mora postojati dovoljan razmak za nesmetano kruženje zraka.

Kada biljka promjeni boju iz zelene u smeđo-zelenu boju, isprobajte je tako što čete smotati jedan dobar joint. Ako vam se okus dima sviđa, a sam joint se ne gasi dok ga pušite, sa sušenjem je gotovo. Proces sušenja ovisi o količini biljaka koje stavili sušiti, vlažnosti zraka i veličini biljaka a traje od 10 do 20 dana.

A nakon dobrog sušenja sljedi kjuring , ili ti čilanje u teglici sa povremenim prozračivanjem . I onda nakon 30 tak dana u teglici ... TO je TO !!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Upravo tako,šta duže to bolje:)
Ja trenutno pušim "sijeno", ali kako stoji tako je sve bolji miris i jače radi.Nevjerovatno ali u startu nije radila skoro pa ništa.
Nažalost,neče preživjeti do kraja curringa:)
 

blkarw

Aktivan Član
27.02.2010
79
4
8
42
...po biljkama trebao sam ih drzati jos bar 10 dana, ovako trudicu se da bar susenje i kjur odradim kako i koliko treba.....ako prezive do toga......a mislim da cu izdrzati jos 20-tak dana....
....recnuo sam ih najvise zbog 5 BB iz greenhausa, sad su vec 7 dan pa mi je trebao box....
cekacu jos za smoke report pa zatvaramo dnevnik ili da ovde nastavim nov:eek:hno:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.