1st grow, 400W HPS, 6 biljki, sjeme ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Preporučam da svjetla staviš na 18/6 jer je to optimalno i trošiš puno manje struje. 24/0 je neprirodno i ne rastu nešto značajno bolje.
Dok sam imao box, jedna 70W HPS i tri CFL od 24W su mi podigle značajno račun za struju. O 400W da ni ne pričam.
HPS je dovoljno dobra za cijeli ciklus rasta unatoč tome što ima manje plavog spektra.
Optimalno je koristiti svjetlo s više plavog spektra u veg-u, no HPS je sasvim dobra za tu svrhu.
Ventilator je obavezan jer dobivaju više zraka i ojačaju zbog cirkulacije zraka.
400W HPS bez cool tube-a je ful jaka i preporučam staviti na 60-70 cm od biljaka.
Peace :sun2:
 

optimus_crime

Aktivan Član
08.02.2010
63
2
0
73
Nabavio sam ventilator i stavio sam timer na 18/6, svjetlo je na 70cm udaljenosti od biljki. Dvije biljke sam spasio i presadio u veće posude promjera 12cm, temperatura sa upaljenim ventom na prvom stupnju je 24°C, vent će raditi samo kad i svjetlo. Sad zaljevam jednom na dan.
Čitao sam da ako je svjetlo u vegetacijskoj fazi 24/0 da je veća mogućnost da će biti muška biljka a ako je 18/6 da će biti ženska. (Jorge Cervantes: Marijuana horticulture.../Grower's book...).
Ventilator puše između vrha biljki i svjetla. Par listova na biljkama su se počeli sušit ali novi listovi i dalje rastu. Za tjedan-dva prebacit ću na cvjetanje i nadam se da će barem jedna biti ženska :)

box_07.jpg
box_08.jpg
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
brate,nemoj da se zajebesh kao ja,da ti sijalica troshi struju za tako malo vuje,ne isplati se, zabodi josh semenki,ili pusti vegaticija da shiba 40-50 dana i radi LST,nemoj tako kratko da drzish vegetaciju,veruj mi,pokajatjesh se,evo pogledaj kod mene

https://forums.vutra.org/threads/6186-%29-Indica-600W-HPS-Prvi-grow?p=127321#post127321

molim te ko brata da se ne zajebesh kao ja,pametan uchi na tudjim greshkama, a glup na svojim,a ja sam ispao glup...nemoj da si ne strpljiv kao ja,obitje ti se o glavu...bodi semenke u zemlju, cepaj vegetaciju,samo nemoj tako malo da radish vegetaciju!!!

EDIT: i pusti taj vent neka ti radi 24h! sretno!
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Vujo je u pravu što ti ovo govori zabodi još sjemenki ako ikako možeš samo se nebi složio za LST bar za prvi put i + ovakav BOX Vujo brale šteta neiskoristit da rastu normalno kad ga ima na sve strane......
Što se tiče lampe ako je vent dobro usmjeren možeš ti i oborit još malo svjetla nikad viška i pusti vege još kad već imaš toliki BOX.....
Opet it sa zaljevanjem svaki dan ili svako 6 sati,pusti to jer moraš ocjenit jeli bilji treba tolika stalna vlaga opet ćeš ih uspavat.
Vidi na težini saksije jeli treba vode ili ne i manje pati te biljke ako ikako možeš...... hehehje tko mu kaže (paćenica)
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
mislio sam da radi LST ako tje da radi vegetaciju 50-ak dana,mada ni ne treba,ima prostora koliko hotje,ali ponovljam,BODI SEMENKE U ZEMLJU!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Lampa izgleda daleko,stavi na 70cm max,neče im ništa biti.
I mogao si da staviš još bar 4 komada,mudonje,hermiči,problemi...
Pucaj na 2 sigurne ženke a ne sveukupno:)
 

optimus_crime

Aktivan Član
08.02.2010
63
2
0
73
Lampa je sad na 70 cm. Stavit ću na cvjetanje samo da mi se pokaže spol, pa ću vratit na vegetaciju i radit hrpu klonova ako bude koja ženka.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nadam se da znaš moguče posljedice vračanja u vegetaciju.
Ok je na 70,teško procijeniti preko ekrana:)
Očeš stavljati još koju?Šteta da zjapi prazno ili možda da uzgajaš 2 muškarca:)
 

optimus_crime

Aktivan Član
08.02.2010
63
2
0
73
Zapravo i neznam koje su posljedice vraćanja u vegea fazu nakon kratkog cvjetanja! Šta se može sve dogodit??? Da ih možda ostavim u 18/6 fazi pa da radim klonovove od obadvije pa da za mjesec ili dva tek stavim 12/12, pa onda ako bude sreće da je jedna ženska možda i bude nešto od grow-a.
Sad mi je problem nabavit vutru ili sjemenke jer sam zapravo svima reko da sam "prestao" pušit vutru kako bi smanjio svaku sumnju da uzgajam :) A sad koliko mi je itko povjerovao, nemam pojma :) Znam da si upravu kad kažeš da mi je bolje da posadim još sjemenki što prije ali eto, nisam sve dobro isplanirao... Ali hvala na savjetu, možda uspijem ovaj vikend nabavit neke sjemenke...
Btw, sad kad sam stavio ventilator primjetim da je zrak puno svježiji. Ali moram još ugradit vent da puše zrak iz box-a u tavanski prostor.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pametno,ako je iz sigurnosnih razloga,onda nemoj da ispade da te netko nagovara...
Vraćanjem u vegetaciju biljka doživljava stras i može lako ako je ženka da postane hermić(i oplodi sama sebe i napravi sranje).Ionako je pitanje šta je.
Ako ti nije napeto i ako hoćeš da učiš malo slobodno ostani na 2 biljke,stavi im režim na 18/6 i neka rastu 30-40 dana,koliko hočeš,stavi na cvijetanje i kad pokaže spol i počne cvijetati več si skužija pola toga i tvoje je iskustvo puno bogatije kada vidiš da su do tu dogurale bez problema,da su zdrave,pa i da kojim nesretnim slučajem obe budu mudonje spremniji si za ozbiljniji pokušaj i možeš se pripremiti bolje za nove,pa si nabaviš neki Northern Lights ili nešto dobro a jednostavno od Mandale:)
Obavezno stavi ispuh,opčenito sredi ventilaciju da ti je na jednoj strani usis(poželjno u dnu boxa) a na drugoj strani ispuh (u vrhu).
Sretno,sigurnost prije svega!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ono sta ti trebas napraviti je slejdece...Biljcice odmah staviti pod 12/12, nakon nekih 14-20 dana kad pokazu spol vrati ih u vegetaciju 18/6 i ostavi ih da vegetiraju dokle oces...nista im se strasno nece desiti, ja sam tako ovaj svoj grow gura, pa mozes i vidit kako je proslo...
 

optimus_crime

Aktivan Član
08.02.2010
63
2
0
73
Sad imam novi problem, naravno. Pošto je dosta hladno na tavanu spustila se temperatura i u grow box-u na 8°C i to nakon samo 2 sata ugašene sijalice i upaljenim ventilatorom. Vratio sam svjetlo na 24/0. Ostavit ću vegetaciju nekih 30 - 40 dana i radit ću klonove od obadvije biljke i sve dobro označit. Tako sam sad odlučio i mislim da sam već dovoljno napatio biljke sa svakakvim idejama...
Ono što sam shvatio iz mnogo grow dvd-ova, grow guide-ova pa i na ovom forumu jest da svako ima svoj način uzgajanja i svako bi trebao radit onako kako mu najbolje omogućuju uvjeti i nadograđivat se znanjem i savjetima. Da mi niste odma pomogli sumnjam da bi i ove dvije biljke ostale žive!
Malo-po-malo nadograđujem box pa će uskoro doć i ventilator za ispuhivanje zraka iz box-a u tavan ;)
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
e ako imash problem sa toplotom kad ti je ugashena sijalica,ubaci grejalicu,neku malu,stavi je na tajmer,sve ako te izadje 20-ak evra,to ti je to...pa malo tjesh morati da izgubish vremena na podeshavanje,na koliko(vremenski) da ti radi....
 

optimus_crime

Aktivan Član
08.02.2010
63
2
0
73
Ma mislim da ću ostat na 24/0. Kako sam stavio ventilator puno brže rastu. Čini mi se da će biti zdrave i čvrste biljke. Vent se savršeno akustično uklopio u tavan, prvo razbija zujanje od startera (propaljivača) a drugo, pošto je stalno propuh na tavanu i čuje se vjetar, ne prepoznaje se rad vent-a. Sad čekam da narastu još kojih 10-ak centimetara pa ću bacit slike na forum. Ajde ljudi nemogu prestat hvalit na savjetima ali svejedno HVALA! ;)
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Zuji ti upaljac? Koliko znam to ne bi trebalo da se desava... Meni jedna sijalica otisla bas zbog upaljaca,srecom sacuvao sam racun,pa su mi je zamenili...
 

Vujadin

Aktivan Član
19.12.2009
88
11
0
35
i meni zuji prigushnica ponekad,ortak koji radi sa njima,kaze da je to normalno....a ja nemam pojma da vam kazem iskreno...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Prigusnica i moze po malo da se cuje,to je pasivna komponenta,ali upaljac ne sme da se cuje!
 

optimus_crime

Aktivan Član
08.02.2010
63
2
0
73
Primjetio sam da je prigušnica dosta glasnija kad se tek upali... Ma biljke sad rastu ubrzano odkad je dobra cirkulacija zraka. Malo su mladi listovi dobili žutu boju pa sam odmaknuo svjetlo za 5 cm i pojačao ventilator.

Bude se emocije u meni dok ih gledam kako rastu... Ah... :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.