1st grow - Auto Mazar - 150W - Temeljito :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Svidja mi se fenotip obzirom da je unknown :)
To je to...na oko djeluje pri kraju...jos tih tjedan dana kak velis....al baci oko na trihome :)
Nice job
 
30.01.2014
48
183
33
no, no... fenotip se zna!

Žao mi je što je ovaj dnevnik ispao ovako glupasto posložen. Naslov ne odgovara growu... jer ako kreneš čitati od početka dnevnik primjetit ćeš da mi je prvi grow sa dvije unknown sjemenke propao, a u međuvremenu sam došao do cvjetanja sa ovim sjemenom.
Sa Powerseedom sam odlučio da neću otvarati novi dnevnik koji bi bio od pola puta pa do kraja, nego da ovaj novi grow jednostavno završim ovdje.
Dakle... šta se tiće sjemenke... radi se o feminiziranom AutoMazar sjemenu... banka je jedino nepoznata :(

P.S. Evo promjenio sam naslov teme :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Sve super, ja jedino ne bi nikad biljku tuširao, nego samo zemlju isprao. Kada natopis posusene listove vodom
i cvjetove, tamo rado krene pljesan.
 

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
pusti ga jos moji su rasli 102 dana,dobio 90g suhog po biljci.a triomi su cjelo vrijeme prozirni bili .osusi mali vrhic pa vidi .inace super ti ide :)
 
30.01.2014
48
183
33
@Cill ma slažem se brate... ovo sam jedan put napravio čisto eto... znatiželja... nekako mi u glavi pa jeben mu sunce i u prirodi pada kiša danima pa neće joj valjda sad baš nešto škoditi... al onda s druge strane stvarno nema smisla, nema nekog smisla uopće :) mislim da je ovo zadnji put da sam to radio jer jedino što cool izgleda kad kapa s nje :)

@viner čekaj to govoriš isto za auto mazar ili? Jer i ja sam isto još prije primjetio nekako da su trihomi dosta dugo "nepromjenjeni", dakle stoje pola mliječni-pola prozirni već dosta dugo. O amberu ne moram niti govorit... tu i tamo nešto mi se ukaže ali onda shvatim da je to do kuta svjetla ili mog mozga koji bi volio da ih vidi. :)

Mali vrhić sam osušio... ženska hulahopka i fen 20 minuta... mislim da nema smisla da tu sad nešto opisujemi, tvrdim i otkrivam detalje osim šta jedino mogu reći je "ima potencijala"... definitivno ima... dobro je to sve, ali ono... fali mi još nešto... nakon pola sata došlo mi je da odem još jedan sjecnut komadić ;)

Sad kad sam se već raspisao još jednu stvar ću spomenuti koju ne mogu neprimjetit... istina da mi je ovo prvi grow pa teško možda mogu donositi zaključke na temelju nekog iskustva ali nekako mi ima malo trihoma... ja bi još to malo bogatije da bude... ne mora ništa značiti ali eto...

Slike trihoma na današnji dan i vrha koji je otišao u povijest :)



 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and šaran

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Nisu gotove, treba još nekih 7- 10 dana. Dobro bi bilo, da pustiš još da se oboje trihomi u Amber.
Tu nestrpljivosti nema mjesta. Strpi se još ako možeš.
 

viner

Aktivan Član
13.03.2013
168
228
43
odmah iz ugla
tako je ist a.mazar .a triomi ce bit tocno takvi kako si opisao do kraja.hehe zato je toliko trajalo jer sam cekao da poambere . pop.... i cak. bila je 4\5 ko kuca za dim i miris.sto se tice automatika.imas u foto.galeriji sa kom.. oko 94 str...slike.pusti ih do 75 dana i onda sve ono sto si nabrojao.;)
 
30.01.2014
48
183
33
Gotovo je... Dekapitirana je moja draga prijateljica! :)
Pa da malo podijelim s vama dojmove i krajnji rezultat.
Cvjetanje je trajalo 72 dana... vegetacija 28 dana... dakle sve skupa ravnih 100 dana!
Nekih posebnih problema tijekom cijelog grow-a nije bilo, uglavnom su to bili nekakvi pokazatelji malih grešaka tijekom growa zbog kojih sam stekao ogromno znanje koje će mi zasigurno pomoći u budućnosti.
Moj prvi uspješni grow... i moram priznat da sam zadovoljan!

Auto Mazar... s obzirom na iskustva drugih growera po Internetu donio sam odluku da neću pretjerivati sa dužinom trajanja cvjetanja jer se radi o Indica strain-u i već sama po sebi sorta ima "couch lock" karakteristike pa nisam htio taj efekt još pojačavati predugim cvjetanje. Jer na kraju krajeva moram priznati da i nisam od početka imao namjeru saditi tu vrstu strain-a. Ali eto, tako je ispalo, na početku i nisam baš previše ulazio u karakteristike sorti... ali što ćeš... čovjek svašta nauči tokom grow-a :)

Nakon zadnjeg flush-a nisam očekivao da će tako brzo potrošiti vodu, te iako sam je mislio ostaviti još na životu duže dva dana, nakon što sam jučer otvorio box i vidio da su doslovno preko noći svi preostali fan listovi naglo požutili, rekao sam... to je to... pilaj sad ili nikad!
Nisam je držao 48h u mraku nego 12h... opet neka moja teorija donešena iz mora pročitanih članaka po raznim forumima gdje mi sve te priče o povečanju količine trihoma u zadnjih 2 dana mraka s obzirom da se kod mene radi o Auto sorti ne drže vodu.
Nije bilo iz žurbe i izhitrenosti nego jednostavno kad sam otvorio vrata kao da mi je rekla... to je to... počinjem se sušiti... Reži me! :)
Možda sam pogriješio... ali bit će prilika, bit će growova tako da se previše s tim ne opterečujem.

I na kraju rezultati... jedna biljka... 150W... jeftina Litvanska zemlja... plantela gnjojivo (mislim da je mogla još primiti), nedostatak visine u boxu, milijun modifikacija po boxu... nakon rezanja grana kad je stavljeno sve skupa na vagu pokazalo je 520g.
Nakon trima... ponovno na vagu... 433g.
Isto tako je ostalo 24g otpatka nakon trima koji idu u škrinju za eventualni bubble hash sa ledom. Malo je znam... ali ko ga jebe... probat ću :)

Eto... sada su mi ostale slatke brige... sušenje, curing, i na kraju smoke report.

 
Poslednja izmena:
30.01.2014
48
183
33
Društvance moje drago :)


Baš me vesele radovi u vrtu zadnjih par dana :)
Samo ih gledam, opipavam tu i tamo, mjerim vlagu, i danas donesem odluku!
Skidam ih iz sušione!

4-ti dan su mi se pojavile nekakve naznake pucanja grana na savijanje... onako, nije da pucaju kao čačkalice ali i ne želim ih ostaviti skroz suhe.
Čitao sam dosta o curingu i sve više došao do zaključka koliko je to u stvari bitna stvar na završetku grow-a.
U potpunosti razumjem kolika željezna volja treba da se na samom kraju ima strpljenja odraditi sve to kako treba.

I tako... danas dolazim doma i vidim da je cura ostavila sve prozore otvorene da se stan provjetri i ja baš promislim: "Super, ionako mi je zadnja 3-4 dana velika vlaga u zraka". Bila je od 45-50% i nekako mi se činilo da se suše ali sve nekako sramežljivo.
Otvaram box i vidim 30%! Super! Taknem vrhove, hrskavo... malo jače... taman, sama se polako vrača... kao da diše.
Probam puknut koju stabljiku... onako... savine se i u samom kraju pukne...
I stavim sve lijepo u teglice... čak sam se potrudio i odvojio po nekakve 3. kategorije. Samo vrhovi... cvjetovi ispod vrhova i lollipopi.
Fino izvažem jednu po jednu teglicu i zapisujem... mislim se, kasnije ću zbrojiti.
Imam 4 higrostata... 7 teglica... hmm... ma dosta je 4...
Nakon par sati... vlaga u teglicama od 65-69%... tako sam i negdje pročitao da je ok na početku... sve iznad 70-72% postoji mogučnost da se ubuđavi...

Planiram otvarati i vjetriti teglice po potrebi... par puta dnevno po 10-ak minuta na početku. I tako sve rijeđe i dovesti na tih famoznih 62% da se zadržim što duže u procesu curinga.
Mislim da sam skužio poantu... curing je poželjan šta duži, jasno je i zašto... nestaje polako onaj miris "biljke"... klorofila, a sve više i više dolazi do izražaja aroma.
Ispod 55% curing staje... teško i nemoguće ga je više pokrenuti bilo kakvih ovlaživanjem ili čudima.
Nastojat ću kako budem trošio je održavati što duže u teglicama oko 62%

I onda uzmem digitron... zbrojim sve, kad ono šok! 142g! Skontam da je bilo 430g mokrom... i udrem u digitron i dobijem oko 65% i zaključim da tako i piše po forumima... cca 65-75% je nekakav omjer mokro-suho.

I tad proradi vrag! Ma moram ja to probati! Smotam si jednu i evo tu sam... presretan... prezadovoljan!
Ma nisam sad sposoban ništa više pisati… nego ću samo uživati u svom ruku djelu!
Kad se slegnu dojmovi čujemo se opet :)

Mmmmm…. :D

 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
:D 3 klasa,sve je to dobro,moj pobro :D
Stavi to u 3 veće tegle,lakše je za baratati hedovinom,manja gužva u staklu i samo opušteno.
 
30.01.2014
48
183
33
Ma skroz sam nespreman bio šta se teglica tiće, niti jednu veliku nisam imao! Morat ću danas u šoping...
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Prva liga! Uživaj sad u plodovima truda,yield je stvarno heavy! :) Prelistao sam dnevnik al nisam skuzio na kojem rezimu svjetla si ih drzao? Isti od pocetka do kraja?
 
30.01.2014
48
183
33
Ma prvih 10-ak dana sam držao 24/0 ali sam vrlo brzo odlučio to staviti na 18/6 i tako je ostalo sve do kraja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Mogu ti reci da mi je drago da si ipak doveo ovu cijelu pricu kraju. Zasto? Jer me nije bilo kada si pokretao projekt a takve obozavam. Skidam ti kapu na kolicini informacija koju si prenio ovdje u ovoj temi. Uzivaj!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: aezakmi
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.