1st grow - Auto Mazar - 150W - Temeljito :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.01.2014
48
183
33
Biljoze su 7 dana pod režimom 12/12 od toga zadnja 4 dana sa HPS...
Nema još nikakvog znaka pokazivanja spola.
Primjetio sam da dosta stagniraju što se tiče rasta. To je valjda normalno?
Nisam ih gnojio zadnjih 7 dana s obzirom da sam prebacio na režim cvjetanja.
Što mi savjetujete kad da počnem ponovno gnojenje sa Plantelom Cvet?
 
30.01.2014
48
183
33
Da... sada furam samo cvet i to pola doze dok se malo prilagode.
Zadovoljan sam kako izgledaju i kako popunjavaju box. Jedino me malo strah desne biljoze jer se poprilično približila lampi pa ću je pokušati malo ukrotiti sa podvezivanjem...
Evo kako sad to izgleda odozgo...
3 dana otkad su pokazale spol:

 
30.01.2014
48
183
33
Ekipa SRETAN USKRS!

Evo i mali update...
Prošlo je 8 dana otkad curke cvijetaju i sve je bilo ok do prije dva dana otkad mi se pojavilo dosta žutih listova.
I to samo pri dnu biljaka.
Zalijevam sada svaka 3 dana po 1L vode po biljki i otkad su pokazale spol gnojim ih sa 3/4 doze Plantele Cvet.
Napokon su mi došli lakmus papiri i sada mogu kontrolirati PH prije zalijevanja. I to nakon što zamiješam gnojivo sa vodom trebam staviti malu žličicu limunske kiseline da bih PH spustio na 6.5.
Prije 5 dana sam im dao i 5ml H2O2 3%



Jeli mislite da sam možda pretjerao sa gnojivom?
Dali da počupam ove listove, jer neki su već krenuli odumirati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Čupaj samo listove koji su skroz suhi i rahli na dodir (drobe se pod prstima), one koji su mekani bez obzira na žutu boju ostavi. Dok god su mekani na dodir sadrže nutriente koje biljka crpi iz njih i idalje služe biljci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443
30.01.2014
48
183
33
Od zadnjeg updatea curke fino napreduju, cvijetovi se lijepo formiraju i jedva čekam kad će doći kraju! :)
Nikakvih problema zadnjih 10-ak dana, čupnem tu i tamo pokoji list sa dna ako vidim da je skoro potpuno suh i to je to.
Zalijevanje svakih 3-4 dana sa 1L vode. Jedan put sa punom dozom gnojiva, drugi put samo voda.
Vrhovi su mi se dosta približili lampi, sad su na jedno 10-15 cm... ja im stabljike rastežem koliko mogu u širinu, međutim krenu li još puno prema gori imat ću problem... vidjet ćemo...

Evo i slikica :)

 
30.01.2014
48
183
33
Ekipa, pozdrav!

Prije svega ispričavam se svima koji su eventualno pratili grow koji je misteriozno prestao sa updejtanjem.
Imao sam nekih privatnih stvari te sam bio primoran ne samo riješiti se biljoza nego na jedan duži period i isključiti se mislima iz svima nam dragog hobija...

Međutim, evo, ponovno sam nazad... biljke nažalost nisu dočekale sretnije dane ali volja i želja je i dalje tu...
Kao što sam još davno u jednom od postova rekao da imam nešto automatika, jednog od njih sam bocnuo u zemlju i trenutno se nalazi u istom boxu već 3-ći tjedan u cvijetanju.

Stoga, prije ičeg dalje molim od admina savjet ili zapovjed :) dali da ovaj grow dnevnik ode u nedovršene ili da ga završim na način da ovaj Auto Mazar dovedem do kraja...

Još jednom pozdrav svima i baš mi je nekako lijepo vratiti se.
P.S. Sve najbolje za novi look!;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
bolje ga zavrsi, ne znam trenutno kako da prebacim, tek smo od skora na novom forumu :) mada, mozes kako hoces samo javi ako treba da ovo micemo ;)
 
30.01.2014
48
183
33
Da vam ne kompliciram život sa prebacivanjem, završit ću ovaj grow ovdje s obzirom da nema smisla otvarati novi dnevnik kad je već 2/3 growa obavljeno.
Samo da malo osvježim opremu i o čemu se točno radi:

Box istih dimenzija kao u uvodu: Dimenzije: Š:52cm x D:43cm x V:74cm
Ventilatori: 2 x kupaonski fi 100mm cca 100m3/h jedan izbacuje zrak direktno iz boxa, drugi preko CoolTubea kućne radinosti. (Ako koga zanima kako prerezati dno od staklene vaze a da ostane savršen rez, neka mi se javi :)

Temperatura: dan 28-29°C, po noći 22-23°C
Vlaga od 50-65% (vlažno vrijeme ovih dana), past će malo kad prođe jugo...
Rasvjeta: Vegetacija odrađena sa MH 250W, u cvijetanju prebačena na Philips T-SON 150W
Filter: Aktivni ugljen-kućna radinost
Zemlja: PLANTELLA Balconia
Gnojivo za vegetaciju: PLANTELLA list (zelena)
Gnojivo za cvjetanje: PLANTELLA cvet (crvena)
Zalijevanje: Svaki 2-3 dan 1-1,5L, jedan put gnjojivo, drugi put 5ml H2O2, i tako u krug...

Sjeme: Auto Mazar
Dama ulazi u 4-ti tjedan cvjetanja. Nikakvih problema nije bilo od samog početka.

Evo i par slikica trenutnog stanja:


 
30.01.2014
48
183
33
Evo mali update...

Prvo slikice:


Ajmo trihomiiii!
7

Nakon ispiranja:


Evo dakle 4. tjedan cvjetanja. Primječujem da pojedini listovi, uglavnom najveći koji su na biljci dobivaju zeleno/žutu boju... Ne izgledaju mi spaljeno, jer su na dodir onako... ne baš skroz suhi, još uvijek vlažni.
Nisam nešto posebno pretjerivao sa gnojenjem pa sve nešto sumljam da je ili nešto poremečeno u zemlji ili jednostavno eto... žute.
pH uredno korigiram cca 6.5-6.7, svaka dva zalijevanja je dobivala H2O2.
Stoga sam udlučio bar malo isprati eventualne nastale soli jer s obzirom na debljinu stapke iz zemlje mislim da je cijelu teglu ispunila korjenjem, i pošto sam se kasnije sjetio da koristim neku zemlju čudnog imena iz Litve?! Krivo sam naveo da sam sadio u Plantellinu zemlju jer sad mi tek dolazi u glavu da mi je nje ostalo jako malo za novi grow pa sam kupio ovu Litvansku onako leteći...

Neznam... mislim da joj 12 litara pH korigirane vode ostavljene da postigne sobnu temperaturu neće škoditi...
Danas zalivena taman prije paljenja svijetla, nekako sam tempirao da bar topliji zrak u boxu ćim prije počme sušiti natopljenu zemlju... Prvi put radim "polu"flush pa mi je sve nekako to bilo stresno :)
Počela je napokon i malo mirišati prije par dana i u globalu mi djeluje dosta dobro i odlučno, malo po malo se puni, na pojedinim mjestima već vidim dlačice spremne za trihome... tako da sve u svemu ne bunim se previše zbog žutih listova;)

Eto... moja zapažanja... dajte kakav komentar čisto da imam o ćemu mozgati :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ispiranje je ok. Mogo si i full flush napravit, nebi nista lose bilo, sad pusti sve dok se ne osusi. Lisce pocelo zutit, to je normalno u ovoj fazi, oni su svoj posao obavili.
Vidim da su vrhovi skoro svih listova malo spaljeni. Ili je to od prije zbog gnojiva malo previse...ili do zemlje ili je to sad pocelo zajedno sa ovima. Nista pre bitno.
...nemas kaj sad....sve super, nastavi ko i do sad gnojenje ovo ono....10ak dana prije berbe flushaj onak kak treba. Ne moras ph korigirat ni nista, samo pod tus i to je to.

sori na polu-suvislim recenicama, malo sam pod dimom :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
30.01.2014
48
183
33
Heh... Vraž'ji dim :)
Pa i meni se cinilo da listovi idu prema kraju, a sta se tice spaljenih vrhova nisam siguran... Mozda sam stvarno gnojijo vise nego je trebalo, bilo je po dozi na boci... Ocito nije trebao toliko...
Sad cu je pustiti par dana da dodje sebi pa cu procjeniti dali da uopce iduce zalijevanje odma gnojim...
Nekako po logici bih mozda prvo dozu H2O2, sad sam je isprao pa racunam da joj dam jos malo zraka, i onda hranjenje :)

Vidjet cemo...
 
Poslednja izmena:
30.01.2014
48
183
33
Uff... čaj, limun, med... čaj, limun, med... došao sam i ja na red očito ove zime...
Malo mi dosadno pa odlučih mali photo update napravit...

Cura svakim danom sve deblja i deblja :)
Ovo je grozno zvučalo...
Dama se vidno popunila zadnjih dana...
Ovo još gore zvuči...

Ma uglavnom... procijenite sami :)



 
30.01.2014
48
183
33
Vrijeme je za tjedni update, imam dosta nedoumica pa da ih podijelim s vama...

09.12. je isprana sa 12 litara vode
13.12 zalivena sa 1,5 l vode sa 5ml H2O2
15.12. zalivena sa 1,2 l čiste vode u kojoj je dva dana radila Air pumpa
Dakle, biljka nije gnojena 8 dana od ispiranja
Temperature po noći 22C - po danu do 28C, vlaga 40-50%

Nekakva zapažanja šta možda ne možete izvuči iz slika...
- Miris dosta onako zemljan...
- Novi listovi koji se formiraju oko budova su svinuti prema dolje, izrazito zelene boje te se jako sjaje, onako kao list od lovora ili limuna. List ima odsjaj kao da je namazan sa voskom. Pogotovo budovi koji su bliže lampi.
- Većina fan listova odumire, dosta rapidno i na vrhu, sredini i dnu biljke.
- Vrhovi su sve teži i teži, nekako to vidim po gibanju grana, osjeti se fizika :)

I na kraju problemi...
- Kao što sam već rekao dosta listova mi se jako brzo suši, uglavnom su to veći fan listovi. Skidam ih kad već praktički otpadnu kad ih samo i povučem u kontra smjeru. Neznam... još uvijek nisam siguran dali da se oko toga brinem uopće...
- Na slici ćete vidjeti na gornja dva vrha pojavu žučkastih fleka na novim listovima. Fleke su nastale u jako kratkom vremenu, možda nekoliko sati. Naravno dok je lampa bila upaljena. Na dodir onako... suho kad grebete noktom, pogotovo se osjeti jer su fleke na listovima koji izgledaju dosta uljano i sjajno pa se baš osjeti razlika. Od pojave je prošlo 24 sata i fleka se ne povećava. Jednostavno su se stvorile i to je to?!

Nakon cijelog ovog zapažanja i gledanja svih tablica o nedostatcima elemenata, jedino što sam mogao povezati je nedostatak Bor-a vezano za pojavu ovih fleka ili eventualne fluktuacije pH-a, ali jednostavno nisam siguran... Mislim... da Bor.
Sumljam da joj fali Bor, prije mislim da zbog nedostatka dušika i kalija ne apsorbira Bor... a šta se tiće pH, nastojim to stvarno držati u okvirima koliko mogu...
Odluka je da sad s obzirom da joj dolazi zalijevanje, zalijem je sa punom dozom Plantele Cvet, možda joj jednostavno fali elemenata, uz kombinaciju sa Litvanskom zemljom to mi nekako najviše odgovara...



 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
List ima odsjaj kao da je namazan sa voskom. Pogotovo budovi koji su bliže lampi.
Ako se cijela biljka sjaji to znaci da je puna dusika i co2, a u tvom slucaju ako je samo na vrhu znaci da bi mogo biti heat stress. Biljka izvlaci kvarc iz zemlje i postaje glossy da bi reflektirala visak svjetla kako bi se ohladila. Na zadnje 2 fotke se vide light burns. Pripazi malo na fokalnu temperaturu ;)

Biljke izgledaju cisto ok. To sto se suse donji fan listovi...mi djeluje cisto ok za tu fazu cvjetanja. Crvena plantella ima dosta puno dusika pa je malo problem dozirat ako su biljke natrpane sa N a u cvjetanju su. A za nedostatak bora nabavi bor masinu :D
 
30.01.2014
48
183
33
Ne sjaji se cijela, samo vrhovi bliži lampi.
Nažalost tu nemogu ništa više napravit šta se tiče heat stress-a. Lampa je na 20-ak cm od biljke... nemogu je više dignut, a biljku mogu jedino zakopat u parket ;)
Haha... imam Bor mašinu, misliš da će joj pomoći ako joj listove izbušim pa da ima bolje hlađenje? ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
namjesti unutarnji vent(ako nije) da puse samo po vrhovima. ili dodaj jos koji, jer ako ti vrhovi narastu jos koji cm, bit ce veselo.
ma bor mashina je zakon. mos i bor okitit snjom :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.