1st grow - Auto Mazar - 150W - Temeljito :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Ljepe i zdrave,to sto tako gnojis sa dusikom nije lose ali nemoj ni slucajno povecavat dozu jer svaka 2 dana je malo precesto_Ona fleka na listu je vjerovatno neki stari burn nemoras se sekirat.20/4 rezim mozes picit ali u mraku biljka razvija korijen tako da 6 sati ti je najbolje imat mraka.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
i ja se slazem sa kolegom iznad da su ove vorovatno neke starije opekotine... (od pesticida)
 
30.01.2014
48
183
33
Update:

Nećete vjerovati ali sam zaboravio koliko su trenutno biljke u vegetaciji... nemojte se smijati :D
Nešto malo sam prčkao po boxu, promjenio pozicije ventilatora koji pušu po biljkama.

@Lauba - U pravi si što se tiče toga da su ventilatori preblizu stranica, znam za taj problem i bio sam svjestan prilikom njihove montaže ali tog trena to mi je bila jedina opcija jer nisam imao drugačiji sistem a da ih još odmaknem. Sad je to riješeno, sad doslovno vise sa stropa :)

Nećete vjerovati ali pokvario se digitalni tajmer, već zadnja 3 dana se borim s njim ali on jednostavno krade sate, ne radi mu dobro sat i dogodilo mi se to da su biljke ostale na svijetlu dobrih 48h... za sada ništa posebno nisam primjetio da im je to škodilo... vaše mišljenje?


Evo ih... taman im se upalilo svijetlo


Lijevu biljku sam od početka odredio maltretirati tako da je cijelo vrijeme rastežem na stranu i nedam joj da ide u visinu. Nastojat ću od stabljike formirati oblik vijenca.
A desnu ću pustiti da raste kako je nju volja... Zanima me razlika i dali se isplati trud!



 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Tak i meni vise sa stropa i sam dižem prema gore! :thumb:

Biljkice su bombonček! :respect:
 
30.01.2014
48
183
33
Update:
Evo i prvih problema...

Donji listovi su se objesili i počeli sušiti. Na dodir prsta su mlohavi, dok je gornji dio biljke skroz u redu...

Ovaj znak je pokazala taman kad je došlo vrijeme za zalijevanje, zemlja je trenutno potpuno suha.
Do sada sam zalijevao svaki 2-3 dan sa 3/4 doze Plantele List...
Manjak dušika?
Što ih mući :(






Ma vratit ću ja Vas na pravi put!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......biljke su samo zedne nista vise, i uspori malo sa tom plantelom........
 
30.01.2014
48
183
33
treba li odgovarati na ovo... muci ih zedj
Da! Od silnog razmišljanja šta bi moglo biti, na kraju im je samo falilo vode :) Thanks PowerSeed!

Evo kako biljkice trenutno izgledaju, ja zadovoljan s obzirom da ne pokazuju nekakve znakove koji bi me trebali previše zabrinjavati.



E sad imam jednu dilemu, nabavio sam sjemenke i to:
2 x Auto Mazar
2 x Auto AK-47
2 x Auto White Widow
s obzirom da su ovo biljke izrasle iz nepoznatog sjemena malo sam skeptičan oko spola i vrste pa se sve mislim da malo "ubrzam" ovaj grow.
Što mislite da već prebacim periode dana/noći da pokaže spol pa ako je koja ženka da vratim na vegetaciju?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
super je sto ne preterujes sa vodom, al nekad ih treba i zaliti i to ti one jasno pokazu ;) samo furaj, naravno 12/12 do pokazivanja pola
 
30.01.2014
48
183
33
Znači samo držim 12/12, spamam dnevnik sa slikama da utvrdimo dali je mudonja ili pikica i kasnije vratim na 20/4 kako sam do sada držao?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
zavisi sta planiras i gde sa onih 6 brendiranih, mozes nastaviti sa 12/12 ako one ulecu kasnije, mozes vratiti na 20/4 ili 18/6 kad pokazu pol, a mozes ih i izbaciti negde napolje posle toga a nastaviti sa automaticima, imas vise mogucnosti, biraj tebi najbolju ;)
 
30.01.2014
48
183
33
Pa plan je ovakav:
Kad pokažu spol ako bude koja ženska vračam u vegetaciju i držat ću je sigurno u vege dok ne budem zadovoljan sa veličinom i tjerat grow do kraja, u tom slučaju će brendirano sjeme malo pričekati da se približi cvjetanje kraju jer mi se neda kombinirati jedno i drugo u ovom boxu.
U slučaju da budu mudonje bacam sve u kantu i krećemo ispočetka sa Automaticima :)
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
nemaš ti tako veliki box tj visok da bi ih vraćao u vegetaciju nakon što pokažu pol, stavi na 12/12 i ako bude koja dama tjeraj ju do kraja na tom režimu, u suprotnom vrlo vjerojatno će ti prerasti box pogotovo ako budu obadvije cure
računaj da će one nastaviti rasti još minimalno 3 tjedna na režimu 12/12, nepoznato sjeme moguće da se i izduže malo više. Stavi 12/12 i ne osvrći se više, šta bude neka bude
lijepo bilje, sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
30.01.2014
48
183
33
Prebačene na režim 12/12, međutim još uvijek pod MH lampom (čekam da mi stigne HPS 250W). Mislim da im se neće ništa dogoditi do ponedjeljka s obzirom da nemaju crvenog spektra...



IMG_5420.jpg





Sad samo da koja bude curka od njih :)

Još mi nije došao PH metar s e-bay-a tako da sve do sada je zalijevano nekontrolirajući PH sa vodom koja stoji 2-3 dana u boci prije zalijevanja.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
nece im nista biti od MH ali sto prije hps ubaci.
Ph odstajale vode je oko 8 eto tek toliko da znas ;)
 
30.01.2014
48
183
33
Evo jedan mali zabrinuti update...

Pošto prvi put radim grow koliko god stvari pročitao i obrazovao se malo sam sad već zabrinut sa izgledom biljkica...
Već znam da sam dosta stvari neću reći "zafrkao" ali dosta stvari koje sam prepustio slučaju sam možda mogao spriječiti...
Uf što me neka mudra inspiracija riječi hvata... dobra je ova koja je stigla od frenda :rasta1:

Uglavnom...
Nisam mjerio PH niti jedan put, zalijevam sa vodom koja stoji u spremniku... ponekad i 4-5 dana (velik je)... Mislim da je sve skupa možda od nekontroliranog PH da korijen jednostavno ne apsorbira neke elemente iz zemlje.
Prebacio sam ih na 12/12 prije 3 dana, s tim da me opet ujebao timer i ostale su u mraku danas 20 sati... Ove fotke su nakon što sam otvorio box i vidio da lampa ne radi jer je timer opet sam promijenito svoje vrijeme :knockknock: (Mogao sam kupiti drugi timer)

Takve sam prirode da moram saznat što ih mući!
Evo fotke pa sami procjenite...





Malo na vanjskom svijetlu da vidite razlike u boji listova i rubove listova...








Nabavio sam Philipsovu HPS-icu SON-T 150W... baš nekako mislim da će poslužiti s obzirom da je ova od 250W stvarno prejaka za ovaj box.


Mmmm...cura uprav donijela u sobu čašu ledenog čokoladnog mlijeka... Pozdrav! :pat:


EDIT: Wuhu!!! Čak sam i skužio kako slike poredat da nisu jedna ispod druge! :ninja:
 

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Ja mislim da su biljke ok,previse si zabrinut,samo nemoj vodu ostavljati tako dugo pa onda zalivati jer joj skace ph,prije nego sto mislis da zalivas sipaj vodu u posudu,ostavi je jedno sat dva i bice to ok.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX
10.12.2013
8
0
1
Meni biljke izgledaju dobro , samo pazi da vise ne budu 20 h u mraku i bit ce ok .
Sretan grow :thumb:
 

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
Lepe su ti biljcice , ph ti je verovatno i preko 8 , nemoj ostavljati toliko vodu da odstoji.. a to sto su bile 20h u mraku nece im nista biti ;) Previse brines, opusti se i uzivaj. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.