1st grow - Auto Mazar - 150W - Temeljito :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
1.Isprana sa 12l vode ..jel to znaci da ti je pot manje od dvije litre....ispire se sa 5 puta vise vode nego zemlje...to je prva greska
2. zaljkevanje sa 1,5l vode +h2o2....malo je to vode ..pije ona i 3l a h2o2 se daje u zadnjih 2-3l flusha
3.zalio sa 1,2l ciste vode...e tu je trebala biti full doza necega i opet premalo vode
4.8 dana od flusha nije dobila klopu..to je kao neka opaka dijeta :)
5. Ph pokusavas drzati u granicama ...to nemoj pokusavati nego budi precizan kod toga i onda ako postujes osnovna pravila neces vise imati razloga pitati "sta je njoj"

znaci imas niz gresaka na koje moras obratiti paznju.
Prvo ju moras prehraniti sa full dozom i puno vise vode...bar duplo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni
30.01.2014
48
183
33
Tegle su od 6 latara.
- Nije rađen full "flush" nego samo ispiranje zbog prije spomenute problematike.
- Šta se tiče količine vode, ne zanima me koliko litara ulijevam nego radim po principu da mi procuri na sve rupe na dnu tegle i zalijevam kad je na 2-3 centimetra zemlja još uvijek vlažna.
- Jedno zalijevanje sa gnojivom je preskočeno baš iz razloga šta mislim da se prije ispiranja malo pretjeralo sa gnojivom.
- Ne volimo dijetu... pa da se vide kosti, rebra... no.. no... dobit će ona danas svoju dozu!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Znaci ispires sa 30l vode.
Flush ili je ili nije...nema na pola ovako si u problemu jer je vjerovatno predozirana prije toga mini "flusha"(to je bilo samo malo obilnije zaljevanje)
i sada bi trebala dobiti full dozu ali je i to riskantno jer flush nije odradjen kako treba i pitanje je kako ce reagirati na full dozu.h202 je ok.ali i poslije njega trebaju neki potezi da bi sve to prosljakalo kako treba.Znaci ne koristiti h2o2....bez razloga.
Pot je od 6l pa je ok 1,5l vode...pustis da dole procuri 10% pustis da to povuce nazad i zaljevas kada je pot lagan..dan-dva bez vode je svojevrstan stres tako da nesmije biti zedna.
Pa da rezimiramo.....biljka je predozirana i taj flush koji si napravio nije dao rezultate jer nije napravljen kako treba.
razumijem da te bilo strah prehranjivati jer si se pogubio u tome svemu.
Znaci napravi dobar flush ..ostavi da se zemlja osusi i onda full doza bez h2o2 i slicnih kerefeka u cvjetanju si i biljka trazi vise vode i hrane ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bodybag
30.01.2014
48
183
33
Jednostavno ih nisam mogao gledati kako se novi listovi na najgornjim vrhovima pale zbog blizine lampe... došao sam na skoro 10 cm od lampe i jednostavno više ništa nisam mogao napraviti...

I tako, sjedim, gledam, razmišljam... i onda mi sijevne ideja! Naglo se ustanem sa stolice i krenem tražiti po stanu dali imam sve potrebno... 4 plastične noge za kuhinjske elemente...imam...ubodna pila...imam... wuhu!
Malo mjerenja, proračuna, malo crtanja šablone, i donesena je odluka... bušim rupu u dnu boxa i dižem box na nožice za 11 cm!
Kako sam već zaprašio sve i izneredio odlučio sam još malo dorada i preinaka napravit, pa sam tako dodatno izolirao malo ventilatore, ubio malo vibracije koje mi je prenosio na box, i tako...
Sve u svemu rezultat se vidi na slici :)
Sada sam na 21cm... temperatura na sredini boxa 26,5'C , temperatura na najvišem vrhu 28'C... i mislim da će mi dama biti oduševljena kako se bliži kraju! ;)

 
30.01.2014
48
183
33
Sretan Božić dragi prijatelji!
Mislim da je u redu da vam pokažem kako dama izgleda na Božić!






Sad bi trebao biti otprilike 50-ti dan cvjetanja... Trenutno bolje slike ne mogu napraviti, mikroskop s e-baya neće tako brzo doći.
Jedino opcija mi je da mogu ovih dana doći do pravog laboratorijskog mikroskopa pa se malo poigrati s njim...
Po vašoj procjeni otprilike koliko još :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Moram ti reći da stvarno predivno izgledaju :)
I ja bi takve za božić :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
30.01.2014
48
183
33
Nabavio sam nekakvu leću pa se odlučih malo poigrati sa fotografiranjem trihoma.
Ovo je nažalost najbolje šta mogu s mobitelom uhvatit :(
Baš me zanima hoću li sutra uspjeti sa mikroskopom išta bolje vidjeti...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: viner and CilI
30.01.2014
48
183
33
Stigao laboratorijski mikroskop...
Nevjerojatno što se sve može vidjeti koristeći najmanju od 4 leće koje su na njemu... Za još veća povećanja moram se malo poigrati sa rasvjetom i malo podmazat mikroskop jer da imam 5 ruku možda bih i uspio neku bolju fotku napravit. Dali vas zanima kako izgleda jedan trihom na povečanju 1000x? :)
Evo fotkice:


Slike su još malo mutne jer moram mobitel nekako fiksirat, ali zato kad gledam na oko... joooooj... pa to je cijeli mali svijete tamo dolje :)
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Probaj stavit komadic zemlje pod mikroskop pa ces vidit novi mali svijet ;)
Dama ti super izgleda samo sibaj :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000
30.01.2014
48
183
33
@irieman... Znam, znam malo sam dvosmisleno napisao.
Ovo je prva leća mikroskopa na kojoj piše 5:1
Ima jos 10:1, 40:1, 1000:1 dok na leći kroz koju gledam piše 16x.
Kroz 10:1 vec trebam malo umiriti i podlogu ispod mikroskopa, i dosta vremena. To kad bude pri samom kraju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Cupaj liste, takve pljesan voli. Ne zovi vuka da jagnje kolje.
Lepe izgledaju:)
 
30.01.2014
48
183
33
Valjda neće plijesan smrdljiva gamad... suho je sad vrijeme... pala mi i vlaga u boxu...
Žao mi ih čupat Cili... valjda još psihologija u glavi radi :)
Al evo... počupati ću sve one šta se kaže da stoje "na babinom zubu"
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja je ocerupam ko kokošku. Maknes sve listove koji so završili posao.
Bolje Preventiva, nego plakanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000
30.01.2014
48
183
33
Pozdrav društvo, evo mali update.
Mislim da se grow stvarno bliži kraju... 60-i dan cvjetanja...
Danas sam napravio obilni flush sa cca 35 litara vode, direktno sa tuša... zadnjih 5 litara sam samo korigirao pH.
Plan mi je ostaviti je još 4-5 dana da potroši vodu, trebat će joj sigurno toliko jer je dosta natopljena zemlja poslije flusha.
I onda bi 5-ti dan ugasio svjetlo i tako je ostavio 3 dana...
Nisam danas stigao staviti pod mikroskop koji list da vidim trihome, nego samo opaliti par slikica.
To ću ovih dana.



 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.