1st grow - autoblueberry

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
02.06.2014
47
61
18
A druga strana, utikac? U njemu u sredini imam i zlatni utor koji mi ne djeluje ko da sluzi za bilo sta, jel ukljucujem u njega sta?
Vutronja, nije mi bilo logike da ima veze koja strana ide kud jer tak i tak mozes utikac na dvije strane okrenut, ali bolje safe nego sorry poslije :D
Nikad se nisam bavio strujom pa se necu zajebavat. Vrhunac mi je bio spojit pc vent na punjac od moba.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
taj zlatni utor je uzemljenje....ne treba ti to za zarulju.
inace monofazna struja ima nulu(plava), fazu(crna ili smedja) i uzemljenje (zuto-zelena).
izmjenicna struja nema smjer(+-) i prema tome nije bitno gdje ide plava i smedja(isto ko sto nije bitno kak utikac ide u zid).

znaci....zaboravi daj srednji utor. spoji ove dve zice kako god oces i to je to. ;)
 
02.06.2014
47
61
18
Jos malo OT-a. Dakle ovo je auto blueberry star 3 dana. Ta 3 dana je bio pod stalnim svjetlom u istom boxu, ali pod jadnom cfl-kom 9w 2700k, sad sam slozio instalaciju i u isti box ubacio 135w 5500k cfl. Ovaj box je privremeno rjesenje dok biljka ne naraste i dok ne smislim kombinaciju za veci box. Vent je 12v spojen na 5v punjac (upuh) ispuh je pasivan i s temperaturom nema problema, uvijek je jednaka sobnoj, a ona ide od 20 do 30C. Zanima me jel ce taj visak lumena "skuriti" biljku? Dimenzije su 30dx12s, visinu nisam mjerio.


Edit: Zanemarite ovaj list iza biljke, to sam unutra stavio list od ove sative u outu
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Ispuh ti ne moze biti pasivan, upuh moze.Ovaj vent mora tjerat topao zrak vanka,a dole napravi rupu za upuh.
Lumeni ne mogu skuriti biljku, a visak lumena ne postoji.
135w CFL bez ispuha i hlađenja na tako malom prostoru ubrzo ce ti dici temperaturu u nebo
Na kolko cm drzis zarulje od biljki?
Nadam se da si krivo napisao za upuh/ispuh, jer inace ne valja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
02.06.2014
47
61
18
Vent upuhuje zrak u box a zrak izlazi kroz rupu. A sad sto je pasivno a sto aktivno me mrzi da kopcam. Jos 2 venta dolaze uskoro pa cu rijesiti temperaturu, vidjet cu za par sati kakva ce bit situacija.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ta teorija ima previse mana da bi bila ok. aktivan upuh a pasivan ispuh. :sad2:
aktivno = sa ventilatorom
pasivno = bez. samo rupa

pasivan upuh se pokazao vise nego dobar, cak nekad i bolji od od aktivnog (u mom slucaju 2 venta za ispuh su mi skinula 4°C vise nego 1 upuh + 1 ispuh)

a ti sad vidi kako hoces. isprobaj pa nam javi
btw; procitaj PM
 

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Ne trebaju ti jos 2 venta, samo taj vent stavi na rupu iz koje zrak izlazi van
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
02.06.2014
47
61
18
Zahvaljujem na savjetima! Veceras je jos hladno u sobi pa ce ostati ovako, necu ju skuhat. Sutra cu jednostavno okrenut vent da puse u obrnutom smjeru pa bi to onda trebalo rjesiti problem. Hvala jos jednom :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bassman and Stipe
02.06.2014
47
61
18
Pitanje za admine. Buduci da je ovaj jajan, a u indooru imam autoblueberry, jel mogu ovaj dnevnik pretvoriti u dnevnik za indoor grow?
 
02.06.2014
47
61
18
Dakle, prvi update u novom-starom dnevniku.
Autoblueberry od DP-a, proklijao 03.07. http://postimg.org/image/4yf29s0nv/a6fb92ec/
Iz zemlje izasao 05.07.

free image uploading
"Pravo" svjetlo i box dobio 10.07.
Danas mu je 4 dan od kako je pod zaruljom i izgleda ovako

picture upload
Rasvjeta je 135w CFL 5500k. Box hladi 1pc vent 12v spojen na 9v bateriju buduci da nemam nikakvog drugog rjesenja. Temperaturu u boxu ne znam (termometar i mjerac vlage su na putu) ali biljci sigurno nije vruce jer u boxu nije nista toplije nego u ostatku sobe i po njoj stalno puse hladan povjetarac buduci da je dosta blizu venta. Zemlja je humokompovit za cvijece (nisu imali nista bolje u ducanu) sa 20% humusa i 10% pijeska (pijesak je prokuhan jer sam vec uspio nauciti lekciju i to na tezi nacin). Posuda ima 6-7l. Rezim rasvjete je 20/4. Mislim da biljka solidno napreduje buduci da je tek 4 dana pod dobrim svjetlom. Prije stavljanja u box je imala samo 2 lista koji su bili dugacki max 1cm. Ako sam nesto zaboravio vicite :D
Edit: ispricavam se zbog ove dvije ogromne slike, moja greska. I jos jedna stvar, ne znam zasto mi zemlja na povrsini poprima zutu boju, koristio sam istu mjesavinu i u outu i nije bilo nikakve promjene ni slicnih anomalija. Vjerojatno ovo svjetlo tak djeluje na nju, stvarno ne znam o cemu se radi.
 

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Neće ti taj vent dugo raditi na bateriji od 9 v,moraćeš naći drugo rješenje. Sretan grow.
 
02.06.2014
47
61
18
Shvatio sam to danas ujutro hahaha. Vratio sam ga natrag na 5v punjac i narucio punjac od 12v
 
11.05.2013
41
16
8
Sharpy je napisao(la):
A druga strana, utikac? U njemu u sredini imam i zlatni utor koji mi ne djeluje ko da sluzi za bilo sta, jel ukljucujem u njega sta?
Vutronja, nije mi bilo logike da ima veze koja strana ide kud jer tak i tak mozes utikac na dvije strane okrenut, ali bolje safe nego sorry poslije :D
Nikad se nisam bavio strujom pa se necu zajebavat. Vrhunac mi je bio spojit pc vent na punjac od moba.
sam sebi si odgovorio na pitanje. Nije bitno + ili -, u koju je uključen makar što se monofaznih prekidača tiče :) dok kod trofaznih smo....da ne kenjam :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sharpy
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.